Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Dostalam pisemne wypowiedzenie z 2 tyg okresem.. nie nawidze sadow... ale jesli to jedyna mozliwosc... to co dzis pokazala... jeszcze tymi chorymi tekstami to przeszlo wszelkie pojecie... a najlepsze ze nie wiem o jakiego haka jej chodzilo.. jakos nie chcialam sie z nia wdawac w dyskusje.. ale z kolei.. sprawa w sadzie to moze sie ciagnac nie wiadomo ile :( Dziekuje dziewczyny ! Przynajmniej mam teraz jakies pojecie.. Nie odpuszcze jej na pewno.. bo osla sobie nie znalazla.. tylko sie zastanawiam jak to bedzie jak z nia zadre... czy mi pod gorke nie bedzie robila zebym sie sama zwolnila... kurcze... nie wiem co to bedzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marwo - na pewno nie odpuszczaj nie moze Cie zwolnic a Ty - jak Ci nie bedzie sie podobala atmosfera w pracy mozesz isc na zwolnienie ;) przeciez i tak nie ona bedzie placic tylko zus... tak to sie chyba odbywa... w kazdym razie wydaje mi sie ze nawet nie musisz isc do sadu idz do biblioteki i popros o kodeks pracy pokaz jej ustawe tak btw - to ona chyba jakas nierozgarnieta jest przeciez powinna wiedziec ze kobiet w ciazy zwolnic nie moze chyba ze dyscyplinarnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam nic sobie do zarzucenia.. wszystko robilam tak jak trzebabylo.. po prostu.. mysli ze nie znajdzie nikogo na moje zastepstwo... i nie chce placic za to ze np siedze w domu... wredne babsko ;/ kurcze... a taka sympatyczna sie zawsze wydawala..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marwo jako specjalista w sprawach kardowo-płacowych mówię Ci że w świetle prawa dalej jesteś pracownikiem. Jeżeli chcesz ominać sądy idź poprostu do lekarza i poproś o l-4 i szanownej szefowej wręcz ów l-4 z informacją że jeżeli nie chce mnieć problemów sądowych i do wypłaty odszkodowań to niech lepiej wypłaci Ci l-4. Tak jak któraś wcześniej pisała jesteś chroniona !!! ale nie tylko od 3 m-ca bo od pierwszych dni..Musiesz tylko szefowej przedstawić zaświadczneie od lekarza , że jesteś w ciąży i w którym miesiącu .ART 177 KP. Kobieta w ciąży w Polsce naprawdę może wile :). Nie bójcie się dochodzić własnych praw...Staraj się wszystko załatwić w terminie do 7 dni od wręczenia Tobie wypowiedzenia... Jeżeli masz spisaną z szefową umowę na czas określony a ten czas upływa przed porodem to automatycznie masz przedłużoną umowę do dnia porodu i macierzyńskie wypłacać będzie Ci zus ( ale to już będzie poza umową ). Jeżeli masz umowę na czas nieokreślony to nie masz czym się martwić :) Dodatkowo pamiętaj należy Ci się 100 % wynagrodzenia tzn.( średnia z ostatnich 12 m-cy brutta z umowy o pracę pomiejszone o 13,75 % )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha i trzymam kciuki za wszytkie które jutro mają badania.... jest nas wiele, napiszcie swoje relacje....ja dopiero o 16:40 :(. Całuski dla was i brzuszków Witam nasze nowe mamuśki - duża z nas rodzinka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laski. Ostatnio jakoś nie mogłam sobie znaleźć chwili żeby coś napisać, ale dzisiaj w końcu trochę spokojniej:) Marwo co za babsko z tej Twojej szefowej!!! Walcz o swoje dziewczyno! Wszystkie tutaj Ci dopingujemy, więc musi pójść gładko! Ania, z tą Twoją lekarką to faktycznie nieciekawa historia i rzeczywiście czas najwyższy darować sobie spotkania z nią. Tak sobie myślę że to chyba jest tak, że jak trafimy na prawdziwego fachowca to niezależnie od tego gdzie, będzie robił to co należy, a jak nam się partacz przytrafi to prędzej czy później da plamę nawet jeżeli będziemy mu słono płacić. Ja w pierwszej ciąży też miałam problemy ze stawiającą się macicą i kiedy leki (duphaston i nospa) całkowicie tego nie wyeliminowały, dostałam skierowanie do szpitala a tam dożylnie magnez i po wyjściu cordafen (chyba tak to się nazywało) Ciążę donosiłam do końca 41 tygodnia, więc głowa do góry, Wszystko będzie dobrze. Aaa i moja lekarka (też chodzę na nfz) przy każdym badaniu sprawdza brzuch i przy pierwszej ciąży to ona zauważyła że coś jest nie tak, bo ja tak jak Ty myślałam że taki twardy czasami brzuch to normalne. Trzymam kciuki za wszystkie dzisiejsze badania!!! Mam nadzieję że maluchy dzisiaj nie będą przechodziły pierwszego buntu i pokażą elegancko wszystko co mamuśki chcą zobaczyć (bo to że będą zdrowe i wszystko inne będzie ok, to już jako pewnik przyjmuję!!!) Chciałam się Wam pochwalić że wczoraj byłam na zakupach ciuchowych z których jestem zadowolona jak diabli. Kupiłam sobie dżinsową ogrodniczkę (w sklepie ciążowym, więc najdroższy zakup) i kilka bluzeczek (już w normalnych sklepach w dodatku z wyprzedaży) i jestem bardzo bardzo zadowolona:) Na początku nic nie mogłam znaleźć i byłam bardzo zła i muszę tutaj pochwalić mojego męża, że ma chłopak do mnie anielską cierpliwość;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane :) Dajcie znać jak po badaniach dzisiejszych:) Stanęłam na wagę i + 1 kg.... To chyba po tym weekendzie ;) Marwo, współczuję przejść z szefową, na szczęście prawo stoi po Twojej stronie ;) Moncia ty masz typowe objawy zapalenia pęcherza, idź czym prędzej do lekarza, po co się męczyć tym bólem!!! Grysia zgadzam się, że trzeba ufać lekarzowi, ale nigdy w 100%. Pamiętajmy że i prof dr hab może się pomylić lub mieć zły dzień. Przynajmniej miło jak się uśmiechają w twojej klinice ;) Pozdrawiam mocno :) Jak tam śniadanko? U mnie tosty z polędwiczką i pomidor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Kobietki po weekendzie 🖐️ Marwo-- nie odpusc tej babie, mnie szef zwolnil przed uplywem 3 m-c i stwierdzil ze ma do tego prawo, no a ja nie wiedzialam ze tak nie wolno i siedzialam cicho... no coz czlowiek sie uczy na bledach Witania-- tez solidarnie chcialam sie zwazyc no ale waga szwankuje i tylko polazuje mi "LO".. A jestem pewna ze bedzie 2 kg wiecej jak w pysk strzelil :P ja na sniadanko zjadlam chlebuś z szynecza i masa pomidorkow z cebulka i do tego kakao mmmm. wogole codziennie wypijam litr mleka, tak mi smakuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie :) Jeszcze raz Wam dziekuje za słowa wsparcia w mojej sprawie :) Poki co łykam sobie zapobiegawczo nospe z rana, w ciagu dnia nic mnie nie boli i spokojnie czekam na jutrzejsza wizyte. Wszystkim dziewczynom,ktore maja dzis wizyty zycze tylkoo dobrych wiesci :) Podzielcie sie koniecznie co i jak z waszymi maluszkami. Marwo - nic sie nie przejmuj.Nikt teraz nie ma prawa Cie zwolnic, chyba ze masz jakies wieeeeelki przewinienie na swoim sumieniu ( a pewnie nie masz ;). Jestes pod ochrona prawna, pojdz do lekarza i zwolnienie i zaswiadczenie w ktorym jestes miesiacu ciazy i wrecz ja szefowej.Jesli juz Ci zdazyla wreczyc wypowiedzenie,to teraz ma obowiazek zatrudnic Cie na nowo i przedłuzyc umowe do dnia porodu zdaje sie.Takze głowa dogory, walcz o swoje.. Ja takze spodziewam sie wypowiedzenia w listopadzie,tyle ze u mnie firma przestaje istniec i wszyscy pracownicy dostana wypowiedzenia ( przejmuje ja nowy wlasciciel, ktory zakłada teoretycznie nowa forme i nie ma obowiazku mnie zatrudnic).Ale z tego co sie dowiedziałam, płatności wobec mnie przejmie ZUS az do konca macierzynskiego.Dopiero potem zostane na przysłowiowym lodzie ;) Agus - i ode mnie Sto Lat !! :) Domi - gratuluje blizniakow :) Ciekawa jestem czy przechodzisz ciaze w jakis sposob gorzej ? Czy dzieciaczki daja Ci bardziej w kosc Monique 10 - mam do Ciebie pytanie w sprawach płacowych :) Jestem teraz 4 tydzien na zwolnieniu i nie wiem czy mam obowiazek powiadomico tym ZUS . ? Pytalam ostatnio kadrowa, odpowiedziala mi tylko tyle ze oni czyli firma, beda mi wyplacac pieniadze.. I co mam zrobic ,kiedy dostane wypowiedzenie z pracy.Wtedy chyba musze koniecznie skontaktowac sie z ZUS-em?? Mam pewne obawy czy moja firma nie zrobi mi jakiegos numeru na koniec. AniuForever - ja dzis sie wybieram na zakupy :) Powoli nie zaczynaja mnie cisnac wszytskie spodnie. Udanego dnia wszytskim zycze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadlo mi polowe posta :/ daga-- moje tescie wczoraj tez lazili pare godzin po lesie, wrocili dumni i bladzy z paroma prawdziwkami i 2 maslakami w koszyku wiec chyba nigdzie nie ma grzybow. Aguss-- kuruj sie Kochana, gorace mleko z miodem na gardelko i ciepla herbatka z lipy ktora wypijesz w lozku pomoze sie porzadnie wypocic :) Monique-- ale zajechalas paragrafami :D:D domi-- super, mamy blizniaczki w lutowkach :) majoweczka-- ja mam pileczke z przodu Grysia-- koza w marazie to jest jak sie strasznie z czyms grzebiesz i robisz wszystko powoli ;) tak wogole to jestescie teraz takie nerwowe i dziwnie niespokojne? Mnie kazdy upomina zeby w ciazy miec usmiech od ucha do ucha caly czas, byc spokojna, mila etc.. a ja ciagle chodze czyms przejeta, jestem porywcza i latwo mnie wkurzyc... powodzenia wszystkim na dzisiejszych badaniach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie kobietki:) Piszę do Was drugi raz bo tamto się zmazało - uwielbiam to:) Dzisiaj nasz wielki dzień pod względem badań. Ja mam dopiero po 18, więc odezwę się późnym wieczorkiem, ale na pewno zajrze. Tak swoją drogą to chyba mój mąż będzie:) pojedzie na delegacje chyba dzień później:) już nie moge się doczekać jego miny:) Marwo kochana tak ja mówią lutóweczki walcz o swoje. Nikt nie może Cię zwolnić z pracy - no chyba że jesteś na umowie zlecenie, wtedy to z tego co mi wiadomo nic nie można zrobic. Ale w każdym innym przypadku zrób tak jak Moniq Ci pisała i idz na zwolnienie - przynajmniej trochę ją wkurzysz:) na śniadanko nie mialam żadnych rewelacji bo nie chciało mi się szykować, za to jak przeczytałam Wasze to zgłodniała, a najbardziej mam ochotę na to kakao:) wiecie co ciesze sie, że majoweczka nie ma czasu do nas zajrzeć:) To chyba dobry znak... idę na kawke z dużą ilością mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sabiness a jakie mleko pijesz? Słyszałam różne opinie np żeby nie pić zwykłego, bo uczula, żeby nie pić UHT bo ma za dużo cukru itd. Ile artykułów, tyle opinii. Dobrze, że pijesz, dzidzia będzie miała mocne kości :D A płeć kiedy poznasz? Ania25 jeszcze nie jest późno na zmianę lekarza, mam nadzieję, że tym razem dobrze trafisz ;) Zaczynają Cię cisnąć spodnie? U mnie już dawno się nie dopinają ;) Fasola czekamy na wieści :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciuchów to ja się cieszę, że mam starsze siostry bo ostatnio dostałam od nich pare spodni idealnych dla kobiety w ciąży:) trochę głupio wyglądałam z wiecznie odpiętym guzikiem w pracy:) A tą sukienke chyba jeszcze w tym tygodniu pojadę przymierzyć Witaniu:) Fajnie jakby jakaś ładnie leżała bo w sobote mam weselicho - na szczęście ostatnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje bardzo Wam wszystkim kochane ! :) Bardzo mi pomoglyscie ! :)) Bylam dzisiaj juz u niej z samego ranca bo pol nocy spac nie moglam i zapytalam sie na jakiej podstawie mnie zwalnia, skoro jest bdb poinformowana ze jestem w ciazy i ze chroni mnie prawo. A ona ze towaru ostatnio nie przyjelam przez co narazilam firme na straty - haha ! co najlepsze sie okazalo to nie ja ten towar mialam odebrac bo tak jak mowilam zamienila mnie z kolezanka zmianami i mialam 3 dni wolnego a weekend pracowalam hehe - a ta dziewczyna ktora miala to zrobic po prostu o tym zapomniala. Kurcze z calego tego zamieszania wyszlo na to - ze nie ma zadnego haka na mnie a ja dzisiaj wzielam sobie na zadanie 1 dzien ;P Oczywiscie wypowiedzenie cofnela, chyba nie chce sobie problemow stwarzac :) Kurcze, wczoraj sie slowem nie odezwalam a dzisiaj jak jej pojechalam to az sama w szoku bylam hehe :D DZIEKUJE WAM !!! :D Bylam juz u lekarza mam L4 - jeszcze dzis jej to zaniose ;P pewnie nie bedzie szalenie zadowolona - ale mogla tego przeciez wszystkiego uniknac :) Przy okazji zrobilam sobie podstawowe badania na wizyte bo mam w piatek ;) A za Was moje kochane trzymam kciuki ! :) Na pewno kazda wroci szczesliwa z wizyty :D I mam nadzieje ze sie dzisiaj dowiemy, jakiej plci malenstwa macie w brzuszkach :D Oby wszystko bylo jak najlepiej ;* I jeszcze raz DZIEKUJE ! Wszystkim bez wyjatku ! :D :* A ja na sniadanko sobie dopiero teraz cos wymysle ;) Bo musialam byc na czczo do badan, przynajmniej sobie teraz troszke pojem hehe :)) W ogole same dobre wiesci dzis - kolezanka wlasnie zaczela rodzic hehe :)) Buziaki mamusie i dzidziusie :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marwo cudowna wiadomość na początku tygodnia:) świetnie, cieszę się że już nie musisz się denerwować, ja z moimi też trochę przeszłam a teraz już jest oki więc troszkę Cię rozumiem. Buziaki dla Was:)...odpoczywaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was kobietki ja czuje sie juz dobrze ;-) samo przeszło w srode wizyta u lekarza powiem wam ze tak mi leci z piersi ze szok najgorzej jak se je scisne a ze chodze w domu bez stanika bo tak mi wygodniej to na koszulce cały czas jakas nowa plamka dzis ze sniadaniem kiepsko jadlam sernik na zimno bo nic innego nie było chlebek stary wczoraj mielismy podjechac do sklepu ale juz bylo za pozno moj maly zjadla jajecznicy z 2 ostatnich jajek a ja ani centa nie mam musze na mojego czekac na obiadek łopatka ktora znalazłam w zamrazalce ziemniaczki i buraki normalnie dowiedziałam sie ze bedziemy miec na noc gosci w weekend od mojego ciocia bo idziemy na wesele i oni nie maja gdzie spac wiec bedzie trzeba generalnie posprzatac a mnie tak kosc ogonowa boli ze szok ale to sobie dopiero na czwartek odłoze no i pokłociłam sie wczoraj z moim mezem wiec czekaja nas ciche dni marwo trzymaj sie buziaki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witania-- pije mleko normalne UHT z kartonika 3,2% albo 2,0% Pije duzo mleka bo bardzo mi smakuje a pozatym ja mam strasznie slabe zeby i nie chce zeby mi wylecialy po ciazy albo zeby Dzieciatko mialo slabe kosteczki i zabki. A mam nadzieje ze plec poznam pod koniec przyszlego tygodnia, tj w piatek 25.09 bo mam USG 4d. Na ostatnim usg Maluszek nie chcial pokazac co ma miedzy nozkami :P Tak ukrycie czekamy na corcie ;) fasola-- ja juz od dawna mieszcze sie tylko w ciazowki :P jak probowalam wejsc w stare jeansy to byla totalna porazka, wyglada na to ze oprocz brzuszka to jeszcze tylek mi sie sporo powiekszyl... a tak wogole to zaczynamy sie rozgladac za lozeczkiem itd, bo latwiej nam bedzie kupowac na raty, np co miesiac jakas rzecz dla Dzieciatka, niz nagle wszystko odrazu. strasznie mi sie podoba takie czyste biale lozeczko, no i ma plus bo nie jest za drogie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116002 albo te, juz jest drozsze, ale mozna z niego zrobic tapczanik jak Dziecko bedzie wieksze, i mozna kupic w wersji niebieskiej albo rozowej :) http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80099144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny, Musze przyznac, ze podczytuje was od paru miesiecy. Niestety po przykrych przejsciach z ostatnimi ciazami, ktore stracilam dlugo czekalam, z oglaszaniem swiatu o mojej ciazy. Dzis rozpoczelam wlasnie 19 tydzien i mysle, ze teraz juz naprawde wszystko bedzie dobrze i ze bez "zaperzania" moge zaczcac udzielac sie na forach ciazowych. Poniewaz ja wiem juz o was dosyc duzo kilka informacji o mnie. Tak jak pisalam zaczynam 19 tydzien, termin mam na 15.02.2010 ale poki co wciaz mi sie przesuwa do przodu. Plci mego brzdaca nie znam i w sumie nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Bardzo chcialabym zeby urodzilo sie zdrowe i to absolutnie wszystko o czym marze. Mieszkam w Niemczech. Moj maz jest Niemcem, moi tesciowie rowniez. To tak a propos waszych opowiesci o tesciach :) Ja rowniez mialabym pare fascynujacych historii do opowiedzenia. Obecnie jestem na zwolnieniu wiec mam duzo czasu zeby sledziec wasze historie. I to chyba na razie wszystko jak na poczatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolcia napewno coś wybierzesz na wesele ładnego :) Marwo, wydaje mi się, że Twoja szefowa myślała, że ma doczynienia z naiwną pracownicą i uda jej się pozbyć kobiety w ciąży :) A tu masz :) Dobrze znająca prawo Marwo poradziła sobie i nie da się wyprowadzić na manowce;) Gratuluję obrotu sprawy, siedź na L4 i odpoczywaj :) Moncia, super, że przeszło :) A może to macica uciskała pęcherz :) W końcu już duuuża jest :) Fajne to łóżeczko znalazłaś i niedrogie :) Też mi się białe podoba :) Feelfine WITAJ w naszym gronie :D Gratuluję 19 tygodnia, to długo wytrzymałaś utrzymywać w tajemnicy przed światem o dzidzi :) A ona jest już duża, zdrowa i silna i tak będzie do końca, nie masz się czym martwić :) To napisz jakąś ciekawą historię o teściach, chętnie poczytamy :) Rozumiem, że to Twoja pierwsza dzidzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Feelfine2708 - witaj w naszym gronku ciagle sie powiekszajacym :) NApewno teraz wszystko bedzie dobrze, wiec nie martw sie juz o dzidzie,niech rosnie zdrowo w twoim brzuszku, i bezstresowo :) Marwo, ja dopiero wlazlam na forum nie bylo mnie w niedziele bo jakos tak poprawiny sie do polnocy przesunely i poznawalam sie blizej z goscmi :) Ale na zas moge napisac : ZGODNIE Z ART.177 PARAGRAFU 1 KODEKSU PRAWNEGO PRACODAWCA NIE MOZE WYPOWIEDZIEC,ANI ROZWIAZAC UMOWY O PRACE PODCZAS CIAZY,A TAKZE W OKRESIE URLOPU MACIERZYNSKIEGO.DOTYCZY TO KAZDEJ UMOWY O PRACE Z WYJATKIEM UMOW NA OKRES PROBNY LUB KROTSZY NA JEDEN MIESIAC. Wiec jak widzicie,jestesmy chronione,wiec nie martwcie sie :) PS.ciagle nie ma wynikow z egzaminu chyba zadzwonie do nich bo sie strasznie martwie... Wiec raz jeszcze was prosze... Trzymajcie kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Santicia ja cały czas jedną ręką piszę, a w drugiej trzymam kciuk z te twój egzamin!!! :D Będzie dobrze, zobaczysz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
santicia trzymamy kciuki, ale i tak wierzymy że zdałas:) feelfine ja również witam w gronie lutóweczek:) cieszę się, że zdecydowałas się do nas dołaczyć. Popieram to co napisaly dziewczyny...teraz juz bedzie wszystko oki. Pisz jak najczęściej:) sabiness fajne to białe łóżeczko i nie drogie. Kurcze wiecie, że ja też tak ostatnio myslałam żeby zacząc kompletować tą tzw wyprawkę, ale w domku mam tyle jeszcze do zrobienia. Moje założenie główne to zrobić sobie kuchnie na piętrze bo nie wyobrażam sobie biegać non stop z dzieckiem na parter:( ale troszkę kasy w związku z tym pójdzie, wiec ciesze się jak ktoś do mnie dzwoni i mówi ze ma nowiutki fotelik do samochodu dla dziecka i że już go nie używa:) moncia super ze czujesz sie lepiej, co do mleka to u mnie jeszcze nic sie nie dzieje oprócz tego, że piersi rosną mi chya szybciej niz brzuch:) agus a ty jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARWO > napisz mi szczegóły na email to posatram sie pomóc. zuzia81@poczta.fm napisz jaki rodzaj mialas umowy, na ile etatu, i od kiedy pracowalas oraz jak wyglada wypowiedzenie które ci dala! wtedy napewno powiem ci dokladnie co masz zrobic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jezeli macie jakies problemy z pracodawcami pamietajcie ze macie swoje prawa i sie nie poddawajcie. Trzeba walczyc o swoje i zmieniac ich podejscie do pracownika! jezeli potrzebujecie jakies info, macie problemy na lini pracownik -pracodawca lub chcecie wiedziec jakie macie prawa to piszcie a postaram sie pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam maly problem :( w sobote jade do PL i w srode bede miala spotkanie z moim lekarzem ale chcialam wczesniej zrobic prywatnie wszystkie badania krwi itd zeby isc do niego juz z wynikami bo w piatek chce znowu wyjechac. niestety moj lekarz do srody jest na urlopie i przez te pare dni nie mam z nim kontaktu a chcialabym wiedziec jakie badania mam teraz zrobic.... no napewno podstawowe krwi i moczu .... moze tez cukier.... sama niewiem.. napiszcie co myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza-anna - widzę że mam koleżankę po fachu :) jak co to ja też służę pomocą aniu25lat - jeżeli jesteś pracownikiem to nie masz żadnego obowiązku poinformowania ZUS-u o tym że jesteś na l-4 z kodem B. Ten obowiązek należy do pracodawcy który wypłaca tobie wynagrodzenie chorobowe przez pierwsze 33 dni potem sprawę przekazuje do ZUS ( tzw. skalda Z-3 i przesyła kolejne druki ZUS ZLA ). Po upływie 33 dni pieniązki będziesz otrzymywac bezpośrednio z ZUSU. Ale w dalszym ciągu ty ich nie informujesz o niczym to dalej obowiązek pracodawcy. Zwolnienia się nie bój bo jak pisałam wcześniej każdy sąd jest po stronie matki :). Teraz muszę już iść ale jak co to pytaj dalej... papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Opolanka też
Ania z opolskiego mozesz mi napisac nazwisko gina do ktorego chodzisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha to dotyczy małych firm - które zatrudniają do 20 pracowników...ale to opisze później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jak miło, że mamy na topicu fachowców w sprawach prawnych :D Ja mam pytanko jak to jest z macierzyńskim. Ile trwa, kiedy można pójść i czy zus płaci na moje konto, czy przez pracodawcę... Zuza -anna jesteś w 19 tyg, pewnie miałaś wszystkie badania robione na choroby zakaźne, więc teraz tylko standardowo morfologię krwi i analizę moczu. Przynajmniej ja tak miałam robić. Już dodatkowych mi nie zlecił badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×