Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

no i wskoczylo mi 2 razy, sorry laseczki a ze zdjecia lipa, nie umiem zeskanowac, musze czekac na moja lepsza polowke, az z pracy wroci, ahh Wiek 29 lat Termin porodu: 31.01.2010 Waga: +10 kg Tydzień ciąży: 20tc Płeć: ?? Miejsce zamieszkania: Kanada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey co robicie ja wlasnie paste jajeczna robi bo mam smak ziemniaki juz na jutro ostugałąm bo jutro nie bedziemi sie chialo jeszczebym zrobiła murzynka takiego mokrego ale moj ostatnio zamiast czekolady gorzkiej kupił mleczna wiec musze kiedys kupic gorzka i zrobic a mam taki smak na tego murzynka mniam grysiu czekamy na foto buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmazało mi się:( więc skrótem piszę moncia z tego co mi wiadomo test obciążenia glukozą robi się między 24-28 tygodniem więc może rzeczywiście wstrzymaj się do poniedziałku. Podziwiam Cię jeśli chodzi o chęci w kuchni. Ja mam ostatnio takiego lenia, że muszę się konkretnie wziąć za siebie. daga ale usiądź czasem na 5 minut:) i po odpoczywaj Zdjęcia wszystkie super, ja fasolki nie wrzucam bo mało co widać i nie wiem czy opis by Wam pomógł:) wierciliśmy się strasznie Grysia czekamy na fotkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Jakos sie kulam....heh Dagus kochanie przystopuj jestes w ciazy...:) Grysia fajnie ze u ciebie jest rano :) ja juz ide spac hehe..Moja corcia dzis sluchala brzuszka ale dzidzia spala ...wiec za duzo nie poczula...zaczynam miec jakis ucisk w reku,problemy z chwytaniem jestem rozkojarzona i wszystko mi wypada z rak...pozatym swietnie sie czuje😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam prośbę doradźcie mi bo ja już nie wiem co robić. Jak wiecie miałam robione pierwsze badanie prenatalne na zasadzie testu PAPP-A, teraz lekarz zaproponował mi drugie - tzw test potrójny. No i zaczęłam szukać w necie co to tak właściwie znaczy i między innymi na dwóch stronach dowiedziałam się że (pozwolicie, że zacytuję) "Test potrójny jest badaniem jeszcze bardziej wygodnym dla pacjentki niż test PAPP-A. Wymaga on jedynie uczestnictwa w szczegółowym wywiadzie lekarskim ( rozmowa z ginekologiem) oraz pobrania krwi kobiety ciężarnej.Niestety jednak jego czułość jest o wiele mniejsza niż i testu PAPP-A wynosi 60 % (oznacza to, że wykrywa 6 na 10 płodów chorych). Ważną jednak cechą tego badania jest fakt że można go wykonać miedzy 14 a 20 tyg. ciąży. Dlatego też test potrójny jest zalecany tym Paniom, które nie zdążyły wykonać testu PAPP-A między 10 a 14 tyg. ciąży." Czy któraś z Was miała to robione? bo ja mam podjąć decyzję do piątku - nie wiem czemu tak, ale chyba ze względu na badanie usg ktore miałam robione, ponieważ lekarz pobrał wszystkie wymiary fasolki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasola, kochana, nie wiem co Ci doradzic.ja miałam robiony tylko test |PAPA, apotem od razu amni, tego potrójnego nikt mi nie proponował. w tym teście najgorsze jest,że mimo,że go zrobisz nadal nie masz100% pewności. Ale jesli jest niedrogi to ja bym zrobiła. jeśli lekarz widzi jakis powód by go robic to moze pogadaj z nim o amnipunkcji, wtedy masz pewnośc.ja zrobiłam i przynajmniej jestem teraz spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Na początek buziaki słodkie i gorące dla Brzuszków i Brzuszkowych Maminek 👄 już połowa dla Niektórych ale ten czas zapierdziela SZOK SZOK Fasola ja bym nie robiła tego badania,a Ty zdecyduj sama jesteś Młoda silna tymbardziej,że jedno badanie masz za sobą,a wiadomo takie rzeczy niosą za sobą stres i długie wyczekiwanie na wynik a to dla Dzidziulka nie jest wskazane,zadecyduj sama tak jak Ci dyktuje serce. Buziaki i pozdrowienia 🌼 Aha zdjęcia SUPEROWE Dzidziulki CUDNE wypatryje Zięcia dla mojej Aduchy,małego łobuza :P:P:P:P:P:P Brej nocki :) paaaa!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) staram sie wykurowac. Pije mleczko z miodem, wzielam aflubin(krople homeopatyczne na zapalenie przede wszystkim gornych drog oddechowych) mam nadzieje ze nie zaszkadza dzidzi. sa na bazie alkoholu, ale chyba kilka kropli nie zaszkodzi, co myslicie?? wzielam jeszcee strepsil i Otrivin do nosa, smaruje pod nosem mascia rumiankowa. Jutro ugotuje rosole. MAm nadzieje ze i u mnie jak i u synka obejdzie sie bez antybiotyku:) bierzemy witaminki...zobaczymy ale gardlo boli;/;/ Witaj Kasia W ucaluj Adulke. Kiedy zaczynasz tsranka??, jeśli mogę zapytać?? Majóweczko a ja myślałam, że córcia już wcześniej wiedziała. Nie zauważyła ze brzusio rosnie?? mojej kolezanki syn powiedzial do mamy jak byla w ciazy, ale Ty mamo sie gruba robisz:P:P chodzilo mu o brzuch:P:P fasola ja Ci nic nie powiem jesli chodzi o badania bo ja zadnych nie mialam i mie nie bede. Przepraszam ze nie odpisuje do wszystkich ale naprawde padnieta jetsem, glowa mnie boli i wogle tragedia. czkeam na leprze jutro. Dzis sie ciesze tym ze jeszce polowa ciazy mi zostala i mam nadzieje ze zleci szybko. pozdrawiam wszystkie:)mamuski i glaskanko dla brzucholkow:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow Moncia, ze tez tak ci sie chce gotowac, super masz, ja dzis mam rosolek, bo cos sie czuje niewyraznie, i pieczone nozki kurczaka z warzywami i ziemniaczki, bo sobie maz zazyczyl, osobiscie, najchetniej wzielabym cos na wynos, taki ze mnie len jesli chodzi o gotowanie Majoweczko ja tez niezdara jestem, podobno poczucie rownowagi mamy teraz rozchwiane, dziwne skurcze i sztywnienie miesni - to tez znam, ale coz, zniesiemy i to, szczegolnie ze samopoczucie dobre jest :-) Fasola kochanie, ja sie na testach nie znam, zapytaj lekarza czemu to badanie ma sluzyc i czemu je zaleca, skoro juz mialas PAPP'a i skoro ten test nie jest tak wiarygodny, jesli to tylko pobranie krwi i ma poprawic ci humor, ja bym sie zdecydowala, ale decyzja nalezy do ciebie niestety jednak nie zgodzilam sie na amnio, jako badanie inwazyjne i zagrazajace dziecku w jakims tam procencie, oczywiscie nie uwazam, ze nie powinno sie jej robic, to byla osobista decyzja - mamoJakubka ciesze sie ze tobie wyniki wyszly swietnie hej Kasiu - no czas leci ze hoho, nim sie obejrzymy bedziemy tu juz posty pisac z naszymi pociechami na reku :-) Wiek 29 lat Termin porodu: 31.01.2010 Waga: +10 kg Tydzień ciąży: 20tc Płeć: ?? Miejsce zamieszkania: Kanada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Agus biedulko, koniecznie jutro rosolek sobie ugotuj, mi juz troszke lepiej, czekam na mezulka, przyjdzie z pracki to moze sie poloze na troche, znow mialam problemy ze spaniem w nocy nie sadze zeby kilka kropli alkoholu w lekarstwie mialo ci zaszkodzic :-) Wiek 29 lat Termin porodu: 31.01.2010 Waga: +10 kg Tydzień ciąży: 20tc Płeć: ?? Miejsce zamieszkania: Kanada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus! Otrivin do nosa nie wolno w ciąży! chciałam kupic , bo używałam dotychczas i pani w aptece mnie okrzyczała,że absolutnie. Rzeczywiście na ulotce pisze-nie stosowac w ciąży. Ja też pije mleczko z miodem i czosnek i syrop z cebuli. do jutra chyba nie przejdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus! Otrivin do nosa nie wolno w ciąży! chciałam kupic , bo używałam dotychczas i pani w aptece mnie okrzyczała,że absolutnie. Rzeczywiście na ulotce pisze-nie stosowac w ciąży. Ja też pije mleczko z miodem i czosnek i syrop z cebuli. do jutra chyba nie przejdzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 😘 Wszystkim:) Zaczelam dzis 21 tydzien wow :P Grysia dzidziuch sliczny 🌼 Agus -nie zazdroszcze chorobska :(kup sobie pyrosal syropik dla dzieci mi pomogl i w ciazy mozna KasiuW😘 wpadaj czesciej czekamy na dobra wiadomosc :) Ide pospac bo cos w nocy sie wiercilam...Sciskam wszystkie :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Jakubka polecam ci ten syrop co Adze-pyrosal nie wiem czy Aga dostanie go w UK w Polsce apewno jest kosztuje z 5 zl a naprawde pomaga ...buzka kurujcie sie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry dziewczynki :) widzę, że brzuszki rosną :) przeczytałam wszystko, ale tak was dużo, że już wszystko pozapominałam :) ktoś pytał o liczne bakterie w moczu. Ja miałam na początku, ponoć to typowe w ciąży, ale nie wolno tego zaniedbać, bo jak przerzuci się na nerki, to już nie jest wesoło. Najlepiej brać jakiś dajmy na to Urostim (nie zagraża dziecku). Mnie pomógł. Miałam bakterie bardzo liczne 3 miesiące temu, robię badania co miesiąc i teraz nie mam żadnych. fasolka, ja bym nie robiła tego badania krwi, raczej bym się skusiła na usg genetyczne. Po pierwsze, daje ci dużo większą pewność, po drugie, trwa długo, ok. 30 minut albo więcej i lekarz ogląda każdy organ, serduszko, nerki itp. i masz wiedzę na temat całego ciała maluszka i jego funkcjonowania. A po trzecie, widzisz swojego stworka kochanego :) na aminopunkcję bym się nie zgodziła, chyba, że są wskazania, jeśli coś faktycznie wyjdzie źle, jak wyniki z usg genetycznego są dobre, to nie ma co ryzykować, moim zdaniem.... buziaczki dla wszystkich mam! chorowitkom życzę szybkiego powrotu do zdrowia! a wszystkim lutuweczkom całej masy kopniaków od zdrowych i energicznych maluchów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaImałaMaja
czesc dziewczyny ja też mam termin na luty, pisze bo mam problem i chciałabym usłyszec opinie innych pań w ciąż, otóż cała ciąża przebiega normalnie, bede miała dziewczynkie bo robiłam 4d i było widac doskonale, problem polega na tym że dzis w nocy obudziłam się na siku i na bieliżnie miałam pare brązowych kropek krwi, i niewiem czy gnać do szpitala a wizyte następną mam za 5 dni u mojej gin.czy poczekac, już rano nic mi nie leci tylko to w nocy, leżę cały czas i niewstaję za dużo, poradzcie proszę???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie nie bylo mnie dlugo- bylam chora- zapalenie gardla :( t´roche sie podkurowalam (antybiotyk przez 5dni- a pozniej juz organizm sam sobie mosial poradzic z chorobskiem) no i juz w pracy ejstem i zaluje.moglam posiedzeic jeszcze w domu bo tu sajgon nie z tej ziemi :( nie nadrobie was :( pozatym u mnie ok buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w czwartek:) fajnie że te dni ostatnio tak lecą Dziękuję wszystkim za pomoc i radę, wiecie takie słowa bardzo pomagają. U nas to badanie kosztuje 150zł - dla mnie to nie jest mało, zwłaszcza jak dowiedziałam się że tak naprawdę 100% pewnosci to mi to nie daje, z drugiej strony mam wyrzuty że chcę na fasolce oszczędzić. Wybiorę się chyba jutro do mojego gina i zapytam o to usg genetyczne. Zobaczymy co i poleci. Dzięki Teraz ide na kawke, a później poodpisuję na resztę postów. Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasola, no to różnica prawie żadna, usg genetyczna to o wiele lepsza i pewniejsza sprawa, a trzeba dopłacić do tego tylko 50 zł. jakbym miała wybrać na co wydać, to wolałabym usg. poczytaj sobie jeszcze na necie, na pewno znajdziesz jakieś konkretne informacje. Największą wadą tego badania jest ten brak pewności, wydasz 150 zł i dalej nie masz pewności czy wszystko dobrze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Wrrrr wcięło mi posta, nie mam czasu pisać drugiego, więc krótko. Przykro mi, że tyle z nas choruje... :( Trzymajcie się mamuśki i wracajcie szybko do zdrowia. Tylko nie stosujcie otrivinu!!! Absolutnie, działa teratogennie!!! Pozdrawiam wszystkie, jak znajdę chwilkę napiszę :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madziaImałaMaja
hej prosze odpiszcie, czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj MadziaMalaMaja, Ja nie jestem specjalistka i nie jestem Ci w stanie podpowiedziec co moga oznaczac te plamki. Wiem jednak, ze na Twoim miejscu na pewno nie czekalabym z wizyta. Tam gdzie pojawia sie krew uwazam, ze nie ma zartow. Chyba lepiej zeby lekarz uznal, ze jestes przewrazliwiona czy nawet histeryczka niz zeby cale zycie wyrzucac sobie, ze nie zrobilas wszystkiego co w Twojej mocy. Moim zdaniem udaj sie jak najszybciej do lekarza. Popros o pomoc. Takie plamienia nie musza oznaczac niczego zlego, ale lepiej dmuchac na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaniu chyba rzeczywiscie poszukam o tym usg genetycznym madziaImałaMaja ja to zawsze w takich wypadkach wole zapytac lekarza, ale jesli mówisz ze to było tylko pare kropel do tego nic więcej się nie dzieje to może nie trzeba panikować. Kurcze chcialabym ci pomóc ale nic na ten temat nie wiem. zadzwon może tylko do niego i powiedz jaka jest sytuacja i czy w związku z tym masz przyjsc dzisiaj czy za 5 dnii Grysia piękne zdjęcie. Kasia W fajnie że zaglądasz:) Kajuśka oj mam nadzieję, że Twoje zyczenia się spełnią bo czekam na te kopniaki:) bede-mama dobrze ze juz lepiej, ale rzeczywiscie szkoda ze nie posiedziałaś jeszcze chwilke w domku. Pooszczędzaj się chociaz po pracy:) Zyczę dużo zdrówka dla wszystkich chorującym mam i czekam na posty że jest już lepiej. Kurcze chociaż to mogłoby nas ominąc w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry wszystkim Fasolko - ja chyba bym nie poszła na te badania, jesli nie musisz oczywiscie. Jesli lekarz Cie wysyla z jakis konkretnych powodow, to pojdz. Ja troszke boje sie tych wszystkich testow. Moja chrzestna zapytala mnie na poczatku ciazy, czy usunelabym ciaze gdyby okazalo sie, ze dziecko nie rozwija sie prawidlowo i moge to zrobic legalnie. Nawet nie chcialam myslec nad odpowidzia. Warto na pewno dbac o siebie i byc dobrej mysli:) Agus - wracaj do zdrowia Grysiu - piekne fotografie :) I takie abstrakcyjne te fotki z USG- ja takze nigdy nie wiem co na nich widac:) MadziamalaMaja- ja chyba bym jednak pojechala do lekarza albo do szpitala. A tak bedziesz lezala i sie zamartwiala/ Bedemama - i dla Ciebie zyczenia powrotu do zdrowia.Grr , jak pomysle o przeziebieniach. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze mam nadzieje ze ten otrivin nie zaszkodzi!! wzielam go ze 4 razy po jednym pisku do kazdej dziurki. To jest otrivin 0,1 % podobno dla dzieci!! sie wystraszylam...juz nie bede brala:( noc beznadziejna nie przespana, maly nie mogl oddychac ja tez, no i sie meczylismy. Dzis nam babcia zrobi rosolek. Mam nadzieje ze bedzie lepiej, nie chce brac antybiotyku:( a maly mam nadzieje tez nie bedzie musial. jesli chodzi o krwawienie to ja tez raz mialam taka mala ilosc krwi, nie chcialam paikowac i nie poszlam do lekarza, ale bardziej sie oszczedzam, staram sie nie nosic synka i od tamtej pory zednej krwi nie ma. Wiec chyba wszytsko oki. Wizyte mam 25 wrzesnia i wtedy uslysze dzidzi serce, czekam zawsze od jednej do drugiej wizyty i sie denerwuje...ale to taka moj natura. Zad uzo sie naczytalam...na necie. Juz nie czytam ale w pamieci mam i podswiadomosc tak dziala ze sie boje. Milego dnia wszystkim, ja zaraz ide polozyc sie spac z malym. aaa majoweczka ma racje tego syropu tu nie kupie, niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Właśnie wróciłam od Dermatologa. Mam wysypkę na zewnętrznej stronie ud. Podobno od diety( kakao,pomidory, soki). Dzisiaj również odebrałam wyniki z laboratorium. Leukocyty we krwi mam podwyższone i w moczu jak zwykle liczne bakterie:( Stosuję płyn do higieny "lactacyd", myślałam, że pomoże, a tu lipaaa. madzialmałaMajo- mnie również pojawiały się plamienia, brązowej barwy. Niby to o niczym nie świadczy, ale nie wolno tego lekceważyć. Dla pewności idz wcześniej do gina. bede-mamą- dobrze, że już choróbsko masz za sobą:) Muszę ogarnąć domek, bo nieład tu panuje. Pozdrawiam pozostałe dziewczyny i fasolki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agus- z tego co czytam to chodzi o jakis spray do nosa na alkoholu tak??? ja czytalam w ksiazce dla ciezarowek ze nie sa one szkodliwe o ile nie uzywa sie ich caly czas z powodu np jakiejs alergii moge w domu dokladnie poczytac ejsli mialoby Ci to pomuc nie martw sie- tylko dzidziusia stesujesz niepotrzebnie :O moj kochany juz tak mocno kopie ze mi sie brzuszek rusza :D hehe a jak maz reke przylozy zeby poczuc to cisza :) cwaniaczek maluski nasz kochany :D sylwia- ja tez mam lactacyd i ciagle swedzenie :O ale gin mowi ze to zaden wirus- poprostu jestem tam bardziej wrazliwa ;) chorubska jeszcze w 100% nie pokonalam ale jst dosc ok dzeiwczynki, na przeziebienia jest duzo domowych sposobow :) ja po antybiotyku bylam na kontroli i lekarza i mi powiedziala, teraz nic pani nie przepisze, szkoda dzidzi, lepiej niech organizm sam sobie radzi- moge tylko polecic sok z cebuli :) w calym domu cebula walilo :D :D ale pomoglo- polecam!"!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×