Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Gość slabotka..
Bo ja tez mam taka sytuacje jak kolezanka...ze jade do polski ale z irlandii i jestem w ciazy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Ja wczoraj czułam się fatalnie i wymiotowałam. Dziś to samo. Na dodatek ciągle bym spała. Prawie zemdlałam. Ogólnie ciężko jest. Mam pytanie do bardziej doświadczonych w sprawach medycznych. Z mojego \"przyszłego\" miejsca pracy dostałam skierowanie na badania: krew, mocz ogólny, OB i glukoza. Jak wiadomo wyjdzie, że jestem w ciąży. Ale czy lekarz ma prawo poinformować mojego pracodawcę, że jestem w ciąży? Słyszałam, że nie bo to moja prywatna sprawa, ciąża nie choroba, a pracować można bo nie ma żadnych przeciwwskazań. Ile w tym prawdy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nelaprzemka
Ola... zalezy chyba jaki to rodzaj pracy. Jezeli pracujesz ciezko fizycznie, to dla wlasnego dobra zrob sobie wolne. Lekarza raczej obowiazuje tajemnica lekarska, ale wyniki mowia same za siebie... Raczej :P Dziewczyny! Bylam dzisiaj u Pani Ginekolog! Potwierdzila ciaze. Moja Fasolka ma 5mm i zyje od 7 tygodni!!! :) Pani doktor widziala nawet jak leciutko pulsuje serduszko ;] Mam ochote skakac i krzyczec z radosci!!! :)) Dorzucam zdjecie, dla spostrzegawczych ;))) Trzymajcie sie cieplutko!!!! :) http://img194.imageshack.us/img194/6005/zdjcie252.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej cos tu dzis maly ruch,ja naszczescie dzis czuje sie lepiej pierwszy raz od jakiegos czasu,nawet rano obeszlo sie bez wiekszych mdlosci. Ola........ja mysle ze lekarz nic niepowie,poprostu da ci wyniki i tyle,lekarza przeciez obowiazuje tajemnica. nelaprzemka.............. zdjecie mi sie nieotwiera,ja mialam pierwsze usg dokadnie w 7 tyg i 4 dniu i tez widzialam serduszko super uczucie,gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ola ale z czego ma
ci wyjsc ze jestes w ciazy??przeciez pracodawca nie kieruje cie na test ciazowy z moczu czy bete z krwi tylko na normalne wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Ech... Gdybym mogła to bym przespała cały dzień, tragedia. Od rana mdłości i biegunka, pierwsza ciąża nie była taka kiepska, mam nadzieję, że to jednorazowy wybryk organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola - skoro poprosił o zrobienie badań to znaczy, że chce znać wynik. Zresztą z samego ob czy morfologii nie będzie wynikało, że jesteś w ciąży. Będą na pewno zmiany w normach, ale żaden lekarz nie napisze na wynikach, że powodem jest ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasiulaaa
A ja już sama nie wiem co robić- przestaje już nawet wstawać z łóżka w celu zrobienia sobie herbaty. Byłam dzisiaj od rana na jazdach bo samochód stoi, a fajnie byłoby malucha powozić:) Szło dzisiaj nadzwyczaj dobrze- rękaw bezbłędnie 15 razy pod rząd- jednak co 2 głowy to nie jedna:D Natomiast coraz bardziej męczy mnie co innego- te plamienia są nadal właśnie wtedy kiedy nie leże się pojawiają, ale zmienił się ich kolor i konsystencja. Są teraz takie brunatne- niby bólu brzucha nie czuje jedynie dyskomfort taki jak wcześniej, że coś się tam rozpycha jakby. Lekarza mam we wtorek albo czwartek. Tylko kurcze czy ja tyle wytrzymam? Obawiam się trochę, że to już po ptokach... czy takie są objawy poronienia? dodam, że tej wydzieliny jest ciągle tyle samo, delikatne brudzenie. Doradźcie ciężaróweczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiula przestan ja jeden dzien doslownie krwawilam nie stracilam fasolki ma sie dobrze a bylas w szpitalu? czasem taki urok ciazy...lez wypoczywaj i do lekarza na kontrole!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tasiulaaa
Majóweczka wszystko zaczęło się w ten wtorek 23.06 gdzieś koło 18 zaczęłam delikatnie krwawić. Po przeszukaniu połowy Łodzi w celu znalezienia prywatnego ginekologa pojechałam do szpitala. Tam zmierzone miałam ciśnienie, wykonane badania ginekologiczne i USG. Stwierdzono 7 tydzień, ciąża wewnątrzmaciczna, żywa. Pani dr. nie umiała stwierdzić skąd te plamienia, bo nie stwierdziła żadnych nieprawidłowości, teraz trochę mnie dziwi, że nic nie mówiła o serduszku... Został mi przepisany duphaston 2 razy dziennie i mam leżeć. No i stosuję się do tych zaleceń. Plamienie jednak nie mija;/ Zmieniło się w taki ciemny śluz. Boli mnie krzyż, ale reszta jest ok. Nie wiem czy coś powinnam jeszcze zrobić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...to tyle jeśli chodzi o ciążę \"niechemiczną\". Rano dostałam palmień i Duphaston wrócił do łask. W pon mam przyjść po recepty...Oczywiście już zdążyłam zeschizować, że może przez odstawienie leku coś źle z fasolą... Pozdrawiam depresyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sluchaj moze przejdz sie prywatnie znajdz jakiegos dobrego lekarza i popros o konsultacje niepokoj jest najgorszym erogiem ciazy...moze twoja ciaza ma taki urok mnie np stopy i dlonie dretwieja ...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie krwawienie blo od torbieli naprzyklad moze byc od nadzerki a moze od hormonow jesli nie krwawisz ciagle i obwicie nie powinnas sie niepokoic ale najlepiej idz do gina prywatnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka83
dziewczyna a luteine mozna brać będąc w ciązy? ona wtedy wmacnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luteine mozna brac w ciazy j,a nawet jest wskazana przy plamieniach ja jestem po raz trzeci w ciazy wpierwszej plamiłam,bralam luteine niestyty niepomogło:( w drugiej tez plamilam naszczescie synek urodził sie zdrowy,i teraz zyje w strachu ze i tym raze sie pojawia:( choc mam nadzieje ze tak niebedzie tym razem ,za kazdym razem ladowalam w szpitaliu ostatnio przelezalam 2 miesiace mam juz dosc szpitalu,ale jestem dobrej mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiulaaa.dziwne ze lekarz cie niezostawił w szpitalu u mnie z plamieniami odrazu biora na odział i niewypuszczaja dopuki sie nieskocza i niebedzie wszystko ok ,plamienia wciaze sa niebezpieczne tak mi mowił lekarz zawsze,ale bedzie wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka83
ale ja miałam plamienia na początku ciązy,teraz już plamień nie ma (Odpukać).czy w takiej sytuacji też można brać,skoro nie plamię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do plamien to nie wiem bo w pierwszej ciazy nie mialam ale w pierwszej ciazy przez pierwsze 3 miesiace wogle nie dziwgalam i sie nie przemeczlam bo jeszcze nie pracowalam, potem troche dzwigalam ale bardzo malo az w koncu zmienilam dzial. Teraz w pracy zmienie dzial ale w domu mam synka ktory wazy 10 kilo i jeszce wymaga noszenia jak go nozki bola albo poprostu chce si eprzytuluc. staram sie oszcedzac i malo go nosic ale czasami np w miescie nie chce do nikogo tylko do mnie nie ma jeszcze roku i nie mozna mu wytlumaczyc ze nie moge go wziac na raczki. Wiec troszke sie martwie bo troszke mnie podbrzusze pobolewa czasami mocniej i sie napreza. Mam nadzieje ze biedzie dobrze. Teraz tylko czekam zeby poleciec do Polski i dowiedziec sie czy to chlopiec czy dziewczynka:) jak myslicie w ktorym rygodniu najlepiej?? w pierwszej ciazy dowiedzialam sie ze chlopiec w 12 tyg ciazy wiem ze podobno wiekrza pewnosc jest w 20 tyg ale tez wiekrze prawdopodobienstwo ze nic nie zobacze jak dzidzia sie zle ulozy i co wtedy wiec moje pytanie lepiej pojechac wczesniej jak dzidzka ma wiecej miejca do popisu i pokazywania co tam ma miedzy nozkami. doradzcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka83
lekarz powiedział żebym brała.. spadam bo znowu zaczynają się mdłości i wym...a już parę godzin miałam spokój. dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja się czuję w sumie ok.Krzyż już mnie tak nie boli,plamień nie mam.Tylko siły brak i kołatania serca.Ja też w pierwszej ciąży czułam się o niebo lepiej.Może to wina hormonów?a może po prostu nie mamy tyle czasu dla siebie żeby odpocząć bo przy pierwszym dziecku jest zajęcie non stop.Dobrze że moja niunka ma już 3 latka to nosić jej nie muszę. Tasiula____leż dużo możesz też brać no-spę 3x1 i rutinoscorbin. Mi po plamieniu zrobił usg i wszystko jest ok.Dzidziuś rosnie nic się nie odkleja.A plamienia mogą być spowodowane tym ze trofoblast wrasta w macicę i naczynka pękają i ta krew musi spłynąć.Ja miałam plamienie spowodowane prawdopodobnie gorącą kąpielą...tylko na mnie nie krzyczcie wiem że nie można ale tak mi się dobrze siedziało uwielbiam gorącą wodę niestety po czymś takim można nawet stracić dziecko nie wiedziałam że to może być takie grożne. Ale jest już ok.Najważniejsze że nic mnie nie boli. Ktoś pytał o poronienie.mi gin powiedział że przy poronieniu są skrzepy krwi i przeważnie ból brzucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karolka83
hej.. ja zbieram siły teraz na spacer..w takcie brania prysznica zrobiło mi się niedobrze i wymiotowałam..kurna nawet w takiej sytuacji..:( czuje się beznadziejnie..brak sił,humoru..masakra.. zazdroszczę tym które mówią ze w trakcie ciązy czuły się cudownie..bo ja to tylko błagam by mnie dobić..nie lubię użalać się nad sobą ale ten stan już mnie przerasta:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolka to twoja 1 ciaza i masz blizniacza...hormony wzrastaja jszcze szybcij..zobaczysz 2 trymestr bedzie lepszy..ja tez sie czuje potwornie a to moja druga ciaza...za 2 miesiace jak cofniemy sie do starych postow bedzi to juz tylko zle wspomnienie...U mnie dzis znowu licho..rano atak nerek przeszlo po nospie i paracetamolu..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×