Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Gość MonikaBaw
Polecam wyciskarkę do soku marku hurom, kupiłam ja z miesiąc temu w sklepie internetowym sklep.puregreen.pl. W sumie to złożyłam się na nią wraz z przyjaciółką, ponieważ chciałyśmy się odchudzać :) Soki wychodzą rewelacyjne, pyszne, świeżutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość soook
Wyciskarka Oscar DA-1000 ma (wynika to z opisu) regulator pulpy. Proszę, aby ktoś posiadający taką wyciskarkę napisał jak to się sprawdza i czy jest przydatne. Osobiście też poszukuję urządzenia do wyciskania soku ale nie ma możliwości, aby w internecie uzyskać odpowiedź na pytanie – co warto kupić. W tej sytuacji zacząłem delikatnie i w kwietniu tego roku kupiłem ręczną wyciskarkę Healthy Juicer 3G. Wydatek 195,- PLN wraz z transportem. Jest to o tyle sprytne urządzenie, że nie posiada żadnego metalowego sitka a niewielka ilość blachy jest jedynie w strefie zgniotu, czyli w miejscu gdzie wytłoczyny uchodzą na zewnątrz. Jeżeli prawdą jest to, że sok w kontakcie z metalem traci część swoich zdrowotnych właściwości, to ta wyciskarka najmniej niszczy go w czasie jego wyciskania. Część soku przez nią wyciskanego w ogóle nie ma kontaktu z metalem. Na tym w zasadzie kończą się dobre informacje o tej wyciskarce, oprócz jednej. Świetnie nadaje się do wyciskania soku z trawy pszenicznej ale np. z pokrzywami radzi sobie już gorzej, nie mówiąc o twardych warzywach. Nie to, że nie wyciska z nich soku, wyciska ale z małą skutecznością (sprawnością). Nabyłem jeszcze jedną ręczną wyciskarkę marki Z-Star Z710. Zrobiłem to dlatego, ponieważ występuje ona w dwóch wersjach, jedna ww. ręczna a druga taka sama tylko że z silnikiem, droższa o około 900,- PLN. Wyszedłem z założenia, że jeżeli się sprawdzi to kupię sobie drugą taką samą z silnikiem, tym samym będę miał dwa zestawy elementów tłoczących. Jakie spostrzeżenia po ośmiu miesiącach codziennego jej użytkowania? Na pewno jest sprawniejsza i bardziej uniwersalna od Healthy Juicer 3G. To co mi się w niej nie podoba to brak dopracowania szczegółów i niedokładność wykonania. Niby szczegół, ale pojemnik na sok jest malutki i nie ma podziałki pozwalającej określić ilość wyciśniętego soku. Podziałkę musiałem sobie sam narysować. Po takich detalach można wiele wywnioskować o jakości produktu. Po mniej więcej dwóch miesiącach pojawiły się opory i piski w trakcie kręcenia korbą. Rozkręciłem ustrojstwo i początkowo wydawało mi się, że uszkodziło się łożysko (chińskiej produkcji). Polskie łożysko kosztowało mnie parę złotych, czyli mniej niż koszty wysyłki w ramach gwarancji, a że należę do tej grupy ludzi, którzy wiedzą którą stroną wbija się gwóźdź do ściany sam wymieniłem łożysko. W trakcie wymiany okazało się jednak, że to nie wina łożyska a przyczyna tkwi w błędzie konstrukcyjnym. Metalowy element osadzony w łożysku, łączący korbę z plastykową częścią wyciskającą sok, jest niewłaściwie wytoczony!!!. W efekcie tego błędu konstrukcyjnego, siły występujące podczas wyciskania soku powodują stopniowe przesuwanie się w prawo metalowego elementu w łożysku i jego tarcie o metalową obudowę stojana wyciskarki. Jedyne co można zrobić to starać się uniemożliwić takie przesuwanie korzystając z kleju ale nie wiem na jak długo to wystarczy. Po drugie ślimak wyciskający sok posiada około trzech milimetrów luzu. W takim zakresie można go przesuwać w poziomie po skręceniu urządzenia. Może to mało ale wpływa znacznie na sprawność wyciskania soku. Po dotoczeniu podkładki i zniwelowaniu tego luzu sprawność wyciskania soku zauważalnie wzrosła i obecnie przy marchwi wynosi 60 procent, czyli z jednego kilograma marchwi uzyskuję około 0,6 kg soku. Chcę tutaj podkreślić, że nie forsuję wyciskarki i kroję warzywa na drobne paski. Na pewno wpływa to zarówno na ilość wyciskanego soku jak i na żywotność urządzenia. Wcześniej korzystałem z sokowirówki i prawdę powiedziawszy nie przekreślam jej całkowicie. Faktem jest, że sok z niej uzyskiwany po krótkim czasie rozwarstwia się (zjawisko to nie występuje w przypadku soku uzyskanego z wyciskarki). Czy jednak to ją dyskwalifikuje? Tego już nie jestem taki pewny. Mówi się o tym, że sokowirówka utlenia i nagrzewa sok co jest następstwem wysokich obrotów. Na pewno natlenia ale na ile to wpływa na pogorszenie się jakości soku? Chyba nie ma takich badań. Jeżeli zaś chodzi o nagrzewanie to wydaje mi się, że wyciskarka bardziej nagrzewa sok. Trzeba trochę włożyć siły w kręcenie korbą a przecież ta praca w większości zamienia się w ciepło. Jak podczas mycia dotykam ręką wytłoczyny, które pozostały na wałku to są wyraźnie ciepłe. Dlatego robię sobie prasę, którą wykorzystam do wyciskania resztki soku z pulpy wypluwanej przez sokowirówkę. I tutaj prośba o zaproponowanie, jaki materiał dostępny na rynku będzie odpowiedni do wyciskania soku w prasie, przy założeniu, że siła nacisku będzie wynosiła dziesięć ton. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaataa
Witam, czy ktoś z Państwa zamawiał Norwalk z USA? Jestem zainteresowana kupnem tej wyciskarki, ale chciałabym się jeszcze zorientować jak wygląda kwestia cła i przesyłki. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość keke007
przestrzegam przed kupnem wyciskarki turbo 910w ... ktoś kto pisał wcześniej, że jest zadowolony choć wyciska soki lekko gęstawe nigdy nie widział porządnej wyciskarki...to coś wyciska nie sok tylko gęstą breję z kawałkami odpadów. Sprzęt ma za mały otwór do odprowadzania wytłoczyn i zapycha się bardzo szybko. W mojej wyciskarce trzeba było wszystko rozkręcać i czyścić już po wrzuceniu 1 jabłka...masakra.Kupiłem wyciskarkę Eldom i wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W RMEDICA miałam styczność z dr Radwańskim i sokoterapią, inne pacjentki korzystały z niej po chemioterapii i chwaliły sobie efekty, więc myslę, że warto polecić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasidi
Ja kupiłam wyciskarkę Hurom w Odeo24 i jestem bardzo zadowolona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odeo - dobry sklep, sama tez tam juz kupowalam nie raz i nie dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czesiczka
Kasidi Jurom jest chyba najtańszy na Odeo24, szukałam w wielu sklepach i tam były najtańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam tę http://terapiasokami.pl/wyciskarka-kuvings-b6000 i rewelacyjnie działa!!! Wycisnę wszystko, nawet buraka. Sklep też fajny, przesyłają mi na maila porady co do Terapii Gersona, tworzą centrum pomocy dla chorych - bardzo mi pomogli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ursula43
Witam serdecznie . Niedawno przeczytałam książkę http://www.taniaksiazka.pl/cud-terapii-gersona-charlotte-gerson-dr-morton-walker-p-506232.html i zastanawiam się, jaka wyciskarka do soków dostępnych u nas w kraju jest taka powiedźmy najlepsza biorąc pod uwagę zarówno cenę, jak i możliwości danego urządzenia. Po lekturze stwierdziłam, że muszę się przekonać na własnej skórze, czy terapia zadziała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ayris
Ja ostatnio jestem na ścisłej diecie i lekarz kazał mi pić świeżo wyciskane soki. Dlatego mam zamiar kupić sobie wyciskarkę z http://sokowo.pl/wyciskarki-do-sokow Początkowo chciałam pić kupne soki bo wydawało mi się, że nie różnią się zbyt wiele od tych świeżych ale szybko przekonałam się, że sie mylę. Nic nie zastąpi świeżego soku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pam57
Wiesz wyciskarki to jednak jest pewien wydatek i tu trzeba suę dobrze zastanowić zamiast coś wybierzesz. Wyciskarek jest kilka rodzajów np. pionowe http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/wyciskarki-pionowe Jeśli już decydujesz się na zakup to ważne, aby wyciskarka była ciągle w uzyciu, bo jak tylko przez 1 miesiąc to nie ma co kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzdrowoiony
Hej, Wcześniej dużo czytałem odnośnie terapii gersona na tym forum (miałem guza na opłucnej) i wkurzało mnie tylko to, że nie ma osoby która tak naprawdę jest już po i może potwierdzić , że terapia gersona leczy powżane choroby. Dziś półtoroku później potwierdzamm, że działa! Jak coś to mogę pomóc i podopowiedzieć co i jak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mapfthadallo1987qkvix
nie mam jeszcze wyciskarki i stad ten problem. planuje zakup za ok tydzien. zastanawiam sie poprostu czy jak nie zmiele tych wszystkich skladnikow w zupie to czy bedzie miala wciaz swoje wlasciwosci lecznicze. za dobrze sie nie orjetuje dlatego pytam a wiem ze homogenizacja ma jakis wplyw na wartosci odzywcze. angol a ty jak dlugo stosujesz terapie? Jasne http://www.macarol.com/i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość itsitergu1974htyzc
wiesz powiem ci szczerze ania naprawdę nie warto. norwalk to już troszkę przeżytek, a technologia wyciskania soków poszła do przodu. Sama robilam rozeznanie na ten temat i rozumiem Cię, że chcesz postępować ściśle według wskazówek dr Gersona (bo domyślam sie ze do tej wlasnie terapii potrzebna jest ci prasa Norwalk), a odpowiednie urządzenie jest tutaj podstawą, ale dzisiejsze wyciskarki są dużo lepsze od norwalk'a. za życia dr Gersona tych urządzeń po prostu nie bylo. On zapoczątkował ideę picia soków wyciskanych a Norman Walker stworzył pierwsze urządzenie zgodne z tą ideą. Od tego czasu powstało mnóstwo wyciskarek, które ją doskonalą. Naprawdę zastanów się, czy nie lepiej jest kupić przyzwoitą wyciskarkę typu Angel ( ma dwa wałki, świetnie wyciska sok, mnie niestety nie bylo na nią stac - kosztuje okolo 3 tysiace ) albo Omega - poczytaj o niej w internecie na forach sporo osób ją poleca m.in. ja tak się o niej dowiedziałam, są tez inne dobre wyciskarki tą są akurat moje typy Jasne http://cdl.fterceiro.pt/dXvx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak coś to tutaj macie linka do bloga osoby która się wyleczyła z raka naturalnie: www.zdrowietoenergia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okuri27
Cześć. Po rozpoznaniu rynku wychodzi na to, że najlepszym kompromisem cena/jakość będzie wyciskarka Greenis. Czaję się na bliźniacze modele F-9008 lub F-9010. Z tego co widzę różnią się chyba tylko uchwytem, którego model F-9008 nie ma. Po wstępnych rozmowach z dystrybutorami wychodzi na to, że zamawiając więcej niż 1 sztukę wychodzi taniej. Np. model F-9008 mogę ściągnąć od polskiego sprzedawcy za 1099 a model F-9010 jest w ofercie producenta już za koło 750zł (płatność w USD i przez to ciut dłuższa dostawa- do tygodnia). Czy ktoś reflektowałby na zamówienie tej wyciskarki razem ze mną? Jeżeli tak to proszę o kontakt, szczególnie osoby z Poznania (oszczędzilibyśmy na wysyłce)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evanduril
Witajcie. Mam prośbę o pomoc w podjęciu decyzji: 1. Kuvings NS 120 CEM (faworyt) 2. Hurom HE HU-500 3. Omega Chrome 8006 Cena do ~1600 zł. Czy jest jakiś powód, aby nie wybrać pierwszej na liście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość122
Ja zakupiłam wyciskarkę Hurom GD http://hurom.com.pl/hurom-gd/ , jestem z niej bardzo zadowolona , jest cicha i szybka.Spisuje się jak na razie bez zarzutu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uikasai
Do okuri27 Wyciągnęłam podobne wnioski i zamierzam kupić model Greenis f-9010 lub może nawet ten nowszy, o którym jeszcze cicho. Czy już zamawiałeś wyciskarki od dystrybutora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mara1
Do okuri 27 i uikasai Też jestem zainteresowana kupnem tego modelu, czy mają Państwo doświadczenie z zakupem od producenta? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uikasai
Do mara1: Ja nie mam doświadczenia. Czekam na odzew okuri27.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mara1
Do uikasai Ok. Może udałoby się kupić taniej wyciskarki. Model F-9010 znalazłam oferowany tylko za 1190 zł. No to czekamy na informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Do uikasai, mara1 i innych zainteresowanych. Wciąż nastawiam się na zakup tej wyciskarki. Dolar jest teraz dość drogi, więc zakup od producenta razem z wysyłką do Polski wyniesie ~800zł, ale to i tak chyba dość dobra cena. Można też wziąć od pośrednika z Polski, ale on doliczy około 300zł prowizji (czyli wyjdzie ~1100zł) BTW Też nie wiem nic o tym nowym modelu. Jeżeli macie szczegóły to chętnie zerknę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uikasai
Do okuri, mara Cześć, najnowszy model to Greenis 9900, ale mnie jakoś nie przekonuje rozwiązanie ze zintegrowanym ślimakiem i sitkiem. Okuri, jak wygląda gwarancja w przypadku zakupu od producenta? Rozumiem, że w przypadku naprawy gwarancyjnej trzeba by sprzęt wysłać na własny koszt - jaki to koszt i który to dokładnie dystrybutor? Myślisz może o dystrybutorze z Rumunii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×