Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość pazdzierniczek
Jezeli masz bialko w moczu jak najszybciej z lekarzem sie skontaktuj. Jezeli chodzi o cc I te 12 godz to ja mialam znieczulenie od polowy wiec bylam swiadoma wszystkiego mon lekarz kawaly opowiadal a ja bylam wystraszona I do smiechu mi nie bylo jak uslyszalam placz I dali mi malego pocalowac to totalny luz poczulam. Jezeli z dzieckiem wszystko ok I z mama ok to zaraz daja dziecko jak z sali porodowej wywoza I jest caly czas z mama chyba ze sie chce to odkladaja do tego wozeczka ale nie martwcie sie pomagaja przykladac do piersi I opiekuja sie mama jak I dzieckiem. Ja osobiscie lezalam z dziewczyna ktora mialam godzine przedemna cc I przegadalysmy cale te 12 godz hehe opowiqdajac swoje wrazenia, pozniej jak przewieziono na poloznictwo to spalysmy ale dzieci juz pod nasza opieka. Ja jestem po dwoch cc I mam porownanie pierwsza mialam znieczulenie ogolne I 24h lezalam bylam nie do zycia a bol okropny byl. Ciagnely szwy strasznie do tego zszyli mnie brzydko. A teraz po dwoch tyg tak jakbym cc nie miala. Szybciej sie dochodzi lezac tak krotko. Dziewczyny maja racje ze te wycieczki rodzin I ciagle przebywanie kogos jest dosc malo komfortowe tym bardziej po cc bo zanim sie zwlecze z lozka trzeba sie troszke nagimnastykowac I zaciskac zeby I swieci sie tylkiem :) Popisalam sobie bo az milo mi sie to wspomina. Co do spania w ciazy pod koniec to jest masakra ja wcale nie spalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG--wspolczuje, musisz jakos przetrwac. U mnie nie chwalac noce praktycznie przespane czasem z jedna pobudka na jedzenie. Ale od 6 pobudka :) w dzien malo spi. Drzemki sobie robi. Glowa do gory I troszke cierpliwosci bo naprawde jest potrzebna. Ja na noc daje zageszczone mleko zeby syte bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
pazdzierrniczek-> od początku mieliście przespane noce czy to przyszło z czasem? pytam bo u mnie z tymi nocami jest różnie.Czasami 2 razy pobudka na jedzenie a czasami 4 razy :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Ziulka jak do domu wrocilismy zaczol sie koszmar maly dnie przesypial a w nocy buszowal zamienilo mu sie. Pozniej z czasem unormowalo sie budzil sie co 3 h na jedzenie a pozniej juz przesypial wiecej. W dzien malo spi bo starszy syn halasuje wiec nie pospi zabardzo. Najczesciej jest wieczorem kapiel pozniej pora karmienia I usypia przy butli. Unormuje sie u Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cytrynka 92
czesc. chciałabym zasiegnac od Was jakis informacji o szpitalach w czestochowie. chodzi o porod dokladnie. jakie sa teraz warunki w czestochowie? gdzie najlepiej rodzic? jaka jest opieka? jak jest z opieka po porodzie jakie sa polozne i czy wykonuje sie tam cesarke na zyczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tej cierpliwosci juz brakuje jeszcze chyba grypsko mnie złapało wszystko boli jak diabli a Lena jak na złosc marudzi trzeci dzien juz sama niewiem jak ja zabawic chyba wyczuła noszenie na rekach.JA tez mleko zageszczam w nocy i w dzien bo ma refluks i lekarz kazał zageszczac kleikiem dzisiaj dostała troszke kaszki jabłkowej na próbe ale nie bardzo była zadowolona chyba woli jabłko z marchewka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG--- ja zageszczam bezsmakowyk kleikiem, zaczelam wprowadzac powoli deserek jablko ale chyba nie sluzy bo zachowuje sie tak jakby bolesci mial a jak nie daje wcale to spokoj jest. A co do noszenia to moj tez polubil przez babcie, przy mnie zachowuje sie normalnie a jak babcia sie pokazuje zaczyna pupa zarzucac I glowe podnosic zeby go wziela hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też bezsmakowym zageszczam ale kupiłam jeszcze jabłkowy ale jej nie przypadł do gustu.My w sobote byliśmy u mojej mamy i musiałam ją nosić bo kto się na nią nie spojrzał to płakała i wczoraj był mój brat i to samo chociaż poszła do bratowej na 5 minut ale oglądała tv także chyba się nie skapła u kogo jest a dzisiaj marudzi jak niewiem co zeby tylko nic odemnie niezłapała dopiero miała katar i gardło i tesciowa na dole tez chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Masz jakas witamine C dla dzieci? Jak ktos chory w domu to daje dzieciom. Jak do tej pory na malego dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytrynka92 --> przeczytaj kilka stron wstecz - masz wiele świeżych relacji z porodów - nie ma sensu ich powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czerwiec88
do Karolinka13 witam wszystkich,jestem nowa termin mam na czerwiec, mam pytanie do Karolinki13 czy umawials sie wczesniej na wizyte do szpitala w Lublincu? czy tam daja karte co jest potrzebne do szpitala ? z gory dziekuje za odpowiedz, Pozdrawiam Was wszystkie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzierniczku podaje witamine c odkad miała katar bo pediatra kazała takze moze sie uchroni od choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
GG --- zawsze to cos pomoze :) musisz uwazac zeby nie calowac zeby nie zaeazic. Zdrowka dla Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny axjak to jest z formalnosciami po porodzie ? chodzu mi glownie o akt urodzenia jak to wyglada i jak dlugo trzeba czekacc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Patusiaxxx, Domi77 i MałaRybka GRATULACJE!!! życzę szybkiego powrotu do zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie idę do szpitala znowu mam wysokie ciśnienie i wszystko co możliwe p-podobnie cc....boję sie jak nie wiem co...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Patusia-- bedac jeszcze w szpitalu dostalam kartke z informacja na tat aktu urodzenia I pesel. Bedac mieszkanka czewy trzeba bylo zadzwonic I umowic sie na spotkanie w urzedzie stanu cuwilnego. Na miejscu maz dostal akt a na pesel ponad moesiac czekalam I w urzedzie miasta sie odbiera. A najlepsze jak maz dzwonil tam do urzedu to pan powiedzial ze przed porodem mogl juz umowic sie bo sa dlugie terminy. Zabawny facet. Z tego co wiem jezeli ktos w gminie mieszka szybciej sie zalatwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Kwietniowa Mama---trzymamy kciuki za WAS:) dobrze, że będziesz pod opieką a jeśli będzie potrzeba, że zrobią Ci cc, to przynajmniej będziesz miała to za sobą i tak wystarczająco się już nacierpiałaś...Będzie Dobrze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Tak ja mieszkam w gminie i pesel miałam po dwóch dniach a akt urodzenia też załatwiałam w czewie w USC i też go miałam po dwóch dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akt urodzenia to jest w kilka dni po urodzeniu, a pesel ja mialam dopiero okolo miesiac po.Odbieralam go u siebie w urzedzie gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patusia --> jedna rzecz jest istotna: jeśli nie jesteście małżeństwem to lepiej przed porodem wybrać się do USC , aby Twój partner uznał ojcostwo. Wtedy z tym papierkiem wszędzie może sam załatwiać po porodzie te formalności. W innym wypadku będziecie musieli po wyjściu ze szpitala razem biegać po urzędach - a to chyba nie jest szczyt marzeń świeżo upieczonej mamy. Jeśli jesteście małżeństwem nie ma tematu- wszystko jest prostsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madźka871
Gg1986 zdrówka życzę i mam nadzieję, że córcia nie złapie żadnych zarazków, wracaj szybciutko do zdrowia :) *** KwietniowaMamo powodzenia, zaciskam piąstki, będzie wszystko dobrze, daj znać jak będziesz po :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czerwiec88 --> ja ostatnio byłam w Lublińcu na rozpoznaniu terenu:) pojechałam bez umawiania się i zostałam bardzo miło potraktowana:) zwiedziliśmy z mężem cały oddział porozmawialiśmy z położną, było bardzo fajnie, a rozpiska co potrzeba wisi na drzwiach oddziału i kilka stron wstecz na forum też jest bo ją wkleiłam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki kobietki na was zawsze mozna liczyc unas znowu noc do d**y mała budziła sie trzy razy z takim płaczem ze nie mogłam jej uspokoic chyba cos jej sie sniło.Wczoraj jak tatus przyszedł z pracy to wszystko jej przeszło oj to chyba bedzie córeczka tatusia.Kwietniowa mamo powodzenia a moze juz jestes po z malenstwem w ramionach.Moze polecicie mi gdzie kupic dobry i niedrogi fotelik do auta bo Lenka w tym nosidle juz ma chyba troszke ciasno i tzeba myslec nad nowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszporek
jak chciałabym juz być na Waszym miejscu i cieszyc sie maleństwem, a tu jeszcze 3 miesiące :) moje pierwsze dziecko więc boję się bardzo, po woli kompletuje gadżety więc wszystko robi się coraz bardziej namacalne :) powodzenia dla kazdej mamusi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciąża się troszkę dłuży, choć to piekny czas dla kobiety i trzeba z niego korzystać:)a pozniej jak malenstwo jest juz na swiecie to czas leci jak szlony.Ja przynajmnie tak mam, juz nie mowie o dniach ale tygodniach.Moj synus ma juz 3 miesiace:)Za jakies 3-4 lata planuje drugie dzieciatko, choć mój mąż sceptycznie do tego podchodzi...pieniadzie , praca itd;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Wrócę do tematu odnośnie rejestracji dziecka. Przed przyjściem do USC w Cz-wie wcześniej trzeba się umówić na termin wizyty pod nr tel. 34 37 07 481. W przypadku małżeństw urodzenie dziecka nalęży zgłosić w ciągu 14 dni od dnia urodzenia, zgłoszenia mogą dokonać matka lub ojciec. Niezbędne dokumenty: --odpis skrócony aktu małżeństwa, jeśli dziecko pochodzi z małżeństwa lub matka jest rozwiedziona, a ślub miał miejsce poza Częstochową, --odpis aktu urodzenia matki, jeśli jest panną i urodziła sie poza Częstochową, odpis aktu małżeństwa oraz zgonu męża, jeśli matka dziecka jest wdową, a ślub lub zgon męża jest zarejestrowany w innym USC. W przypadku jeśli nie jest się małżeństwem i tak jak w moim przypadku zameldowanym w innym województwie- a mianowicie jeśli planuje się poród dziecka w Częstochowie trzeba wczesniej zadzwonić do USC w Cz-wie i umówić na spisanie( czyli przed porodem) "Odpisu Zupełnego Aktu Urodzenia" w obecności kierownika USC. Potrzebne będą dowody osobiste, karta ciąży i niezbędne dokumenty z USC które powyżej rozpisałam ( w przypadku meldunku w innej miejscowości z tamtejszego USC). jeśli matka jest zameldowana w innym mieście a mieszka na terenie Częstochowy, to należy napisać oświadczenie, że wyraża zgodę na zameldowanie dziecka pod adresem zameldowania ojca dziecka, bo jesli tego nie będzie, to szpital automatycznie wysyła dokenty do USC w miejscu zameldowania matki. takich informacji udzielił mi osobiście kierownik USC w Częstochowie. Nie zwlekajcie jesli chcecie dokonać uznania dziecka przed porodem i pamiętajcie o oświadczeniu! W przypadku małżeństw macie na to 14 dni po porodzie. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my jutro wychodzimy . Narescie . Powiem wam ze jeetem bardzo zadowolona z opieki na poloznictwie super naprawde. Polozne sie interesuja przychpdza, pytaja. Wczoraj mialam akcje bo mi piersi stwardnaily i zrobil sie zastoj.Dziewczyny mowie wam przyszla polozna jak je zaczela masowac to ja wylam z bolu a mleko to tryskalo. Bol gorszy niz na porodowce chyba masakra.Ale dzis jest lepije kazala masowa,c - mam male piersi a ogrom mleka.A moj zarlok tylko wcina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Patusiaxxx-> miałąm to samo z piersiami i położna kazała pić szałwie 3 razy dziennie ,pod prysznicem rozmasować piersi,odciągnąć trochę pokarmu i przyłożyć roztłuczonym i zimnym liściem kapusty.Nawet w szpitalu zostawiłam tą kapustę (bo kazały kupić).Nawet pomogło.Jeśli się nie rozmasuje tych twardych miejsc to może dojść do zastoju pokarmu. U mnie od wczoraj małej ropieją oczka .Wczoraj lewe i przemywałam rumiankiem bo myślałam że może sobie zatarła a dzisiaj z lewym ok za to prawe ropieje.Też przemywam rumiankiem i dzwoniłam do położnej i powiedziała że to mogą być zatkane kanaliki łzowe i kazała małym palcem rozmasować kąciki od strony noska.czy któraś z waszych pociech to miała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja --> podpytam, bo byłam w USC****an, z którym rozmawiałam zbył nas, gdy zaczęłam pytać o meldunek. Załatwiliśmy tylko ustalenie ojcostwa. Ale ja też jestem zameldowana w innym mieście (woj. to samo), a chcę,żeby dziecko było zameldowane tu gdzie mieszkamy i zameldowany jest mój M. To jeszcze przed porodem mamy to też załatwić? Kurcze, te formalności są do (_)_) a co urzędnik to ciśnienie mam większe od razu. Jakby miał chłop satysfakcję, że nie załatwimy wszystkiego od razu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×