Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość MalaRybka
Myszka- Maly sie widocznie nie zna, przeciez ten cukier jest po to zeby maluchom bardziej smakowalo;-) a na serio- to pewnie dziala w druga strone. Dziecko nauczone od samego poczatku jesc takie Slodkosci nie bedzie chcialo potem jesc normalnego jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goxis
Dziewczyny pomóżcie. Mam rodzic na Mickiewicza. Czy któraś z Was ram rodzila ostatnio? Czy naprawdę odsyodsylaja, bo nie mają miejsc? I jak z wyprawka? Co jest naprawdę potrzebne do szpitala? To mój pierwszy raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam jezeli komus pozostal duphaston i luteina to chetie odkupie nmarzena@yahoo.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcoborova
Witam, Mam termin na 24.02. Jeszcze nic się nie dzieje, i nadal nie wiem czy Parkitka czy Mickiewicz. Chodzę do dr. Blukacza na NFZ i niestety nie wiem ani jak dziecko jest ułożone (nogami kopie mnie w prawy bok bardziej na dole), ani ile waży i co się dzieje. Myślicie że w szpitalu to sprawdzą jak się już poród zacznie? Czy lepiej iść gdzieś wcześniej prywatnie? Kogo polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcoborova lepiej idź i sprawdź, ja też chodziłam do niego i akurat u mnie było ok a u 28marzec nie sprawdził że ma mało wód płodowych i miała z córeczką problemy, na szczęście wszystko teraz w porządku ale myślę wypowiadając sie za nas dwie jeśli mogę oczywiście; ) że lepiej jeszcze się upewnić gdzieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcoborova
Dzięki Husky. Ten Blukacz to wogóle nic nie sprawdza, jakie wody omg...chyba by mnie wyśmał gdybym odważyła spytać, żeby mi coś takiego na usg sprawdził. Ledwo mi jakiekolwiek usg zrobił i to kilkusekundowe, zobaczyć gdzie jest głowa. Ani nie wiem jak szyjka, jak wyniki badań, poprostu nic... Podobno jak się idzie do niego prywatnie jest całkiem inny.... Szkoda słów. Nie chcę też wyjść na panikarę i histeryczkę skoro wszystko się wydaje ok i 2 prenatalne badania w św Łukaszu wyszły b.dobrze. Ale to położenie dziecka mi się nie wydaje takie jakie powinno- pod żebrami mnie nie kopie tylko gdzieś na dole z boku...Jutro umówię się do dr Mikołajczyka..ma dobre opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Jednak czeka nas lekarz... z niewyspania juz chodzę po ścianach prawie, a Olo się biedny meczy z tym katarem i kaszel się nasilil niestety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja2014
goxis jesli moge pomoc CI w tej kwestii to opowiem Ci jak bylo u mnie. pojechalam na mickiewicza tydz przed porodem bo cos mnie brzuch bolal mialam nieregularne skurcze itd zbadali odeslali do domu i powiedzieli ze jesli cos sie bedzie dzialo to mam jechac na parkitke bo miejsc nie maja ( wiec odsylaja napewno ale to bylo w czasie remontu). ale to nie tylko mickiewicz. bylam kiedys na parkitce jak byly upaly bo bardzo zle sie czulam byla dziewczyna po terminie ( przyjechala z lublinca ze szpitala bo tam jej kazali przyjechac na parkitke ) a lekarz powiedzial ,, co Ty sobie babo wyobrazasz , ze ja Ci tu bede skakal kolo Ciebie? " jak Pana kocham takie slowa padly na korytarzu do kobiety w ciazy. lekarz stwierdzil , ze to nie jego problem i ma jechac gdzies indziej ... ale moze to tylko jednostkowe zachowanie? w sumie ten lekarz dla mnie tez mily nie byl... co do wyprawki na mickiewicza WSZYSTKo musisz miec. Kubek sztucce dla siebie, talerzyk... pieluchy, ciuszki dla dziecka, spirytus albo octanisept do pepka , mydelko dla dziecka, podklady poporodowe, podklady na lozko no WSZYSTKO! wyzywaja tylko jak mama nie kapie dziecka po kazdej kupce tylko wyciera chusteczkami ( tego nie toleruja) ale ze ja bylam sama w pokoju to mialam gdzies czy mnie opier... czy nie... wycieralam corci chusteczkami dupke bo pierwsze dziecko to nie umialam sama sobie wykapac tak szczerze powiedziwszy. w szpitalu kapia Ci pielegniarki noworodkowe. jak bedziesz chciala wiedziec cos jeszcze to pisz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuptus2014
goxis zgadzam sie z kaja i dodam zebys miała duzo wody najlepiej w butelkach z dziubkiem. U mnie jeszcze połozne od dzieci zazadały smoczka:-( Ja byłam po cc wiec zabrały mi małego na pierwsza noc. kaja jak Wasze zabki? mam nadzieje ze lepiej MamoOlgierda zdrówka dla Was a dla Ciebie wytrwałości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcoborova
Mikołajczyk nie ma usg... dr Witkowska ma ale podobno komunistyczne. Możecie polecić jakiegoś sensownego lekarza na wizytę prywatną w 38 tyg (usg i porada)? Tylko nie św Łukasz bo tam za 250zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuptus 2014 dziekuje ze pytasz u nas ok w miare. zeby ida ale wyjsc nie chca :) ale dajemy rade. u mnie smoczka nie rzadaly. ja bylam po sn ale stracilam bardzo duzo krwi i zebym do malej nie wstawala samej to tez mi ja zabraly na noc ( rodzilam o 20.00) Alcoborova ja chodzilam do nr. Nowaka na podhalanska. bardzo fajny lekarz konkretny i bardzo miły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eliza85
Dziewczyny jak czytam jak wyglada kwestia opieki na Mickiewicza albo na parkitce to az mi sie wlosy zjezyly... ja rodzilam w Lublincu - nie pracuje tam lekarz ktory ciaze prowadzil, nikogo nie znalam, zadnej koperty nie dalam a bylam traktowana jak czlowiek! Z szacunkiem, z duza doza empatii i wsparcia Pamietam jak powiedziala do lekarza ze ja chyba nie dam rady a ten do mnie "pani nie da rady? Od polnocy tu pani walczy to kto da rade jak nie pani? A my tu wszyscy za pania stoimy" ipoglaskal mnie po policzku. Juz nie mmowie o poloznej ktora co chwile mowila "super dajesz rade wymien teraz powietrze widze czarna glowke no po tatusiu bedzie czupryna". Fakt, porod mialam fizjologicznie ciezki ale traktpwana bylam na prawde super. Nikt sie na mnie nie darl, nie ponizal Non stop ktg pomiary tetna A teraz chodze do dr Wilkowskiego bo to on porod odbieral. Nie namawiam Was ale MamaOlgierda tez rodzila w Lublincu i ma tak samo pozytywne wspomnienia jak się nie myle:) a chyba jestesmy nieliczne. Ja tez mialam malowodzie i lekarz tego nie sprawdzal chociaz chodzilam prywatnie, mysle ze warto pojsc teraz do innego lekarza zeby to sprawdzil i w razie czego szybko reagowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja - moja chrzesnica takie niemiksowane na gladko zaczela jesc jak miala niecaly rok i kilka zabkow bo wcześniej tez wymiotowala. Mysle ze skoro lekarz tez nie widzi problemu to wswszystko jest dobrze :) kazdy maluszek ma swoje tempo :) jeszcze bedziesz sie martwic ze za duze kawalki lyka bez przezuwania:) MamoOlgierda nie fajnie ze tak Was meczy:( moze jednak lekarz dalby cos lagodnego a skutecznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry dziewczyny za te elaboraty powyzej, nie myslalam ze tyle druku wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alcoborova ja moge polecic dr Wilkowskiego - przyjmuje w Dzbowie na placu walecznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alcoborova
Dzięki Kaja, dzwoniłam do tego Nowaka ale termin ma wolny dopiero na za 2 tyg :/ Nic no zostaje mi chyba tylko dr. Witkowska, wolna na dziś. Poleciła mi ją znajoma, podobno prywatnie jest okej.. Wie ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaja2014
tak dlugo sie czeka do nowaka? eee ja u niego to zazwyczaj tydzien czekam nie dluzej no chyba ze jakis wyjazd ma to wtedy dluzszy termin ... jeszcze taki dusza czlowiek jest podobno dr. lemanski ale nie wiem jak na nfz czy prywatnie ( odbieral mi porod byl na obchodach ) bylam z niego MEGA ZADOWOLONA. moze jego sprawdz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Wróciłyśmy do domu w niedzielę :). Poród miałam męczący a właściwie skurcze bardzo bolesne, żadne leki rozkurczowe na mnie nie działały, gaz też dla mnie to pic jakiś. Ale jestem z moja kruszynką w domu i coraz lepiej się zgrywamy. Rodziłam w Blachowni. I powiem wam że dobrego wyboru dokonałam, więc dzięki za wasze opinie też. Cała ekipa od dzieci super - tłumaczą, pomagają. Lekarze jak dla mnie słabo wypadli - mnie jakoś 2x sprawdzili tylko krocze a tak to tylko pytali jak się czuję - pod tym względem zainteresowanie na parkitce wypadło lepiej. Ale parkitka - słabsza dużo w opiece nad dziećmi. Położna przy porodzie bardzo pomocna. Jak chcecie coś wiedzieć pytajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
Alcoborova - ja polecam dr. J.Surówkę - przyjmuje na Wolności 22, nigdy nie miałam problemu z dostępnością do niego, czasem trzeba było w kolejce tylko poczekać trochę. USG i pełna informacja na każdej wizycie, żadnego problemu z odpowiadaniem na liczne pytania. Co do dr. Lemańskiego to z tego co wiem nie ma prywatnie USG, umawia swoje pacjentki na USG w przychodni. A swoją drogą to ostrzegać przed takim lekarzem, jak to koniec ciąży a Ty chodzisz zestresowana i nic nie wiesz co z dzieckiem, jaka waga, jakie ułożenie itp. Przecież to jedno z podstawowych praw pacjenta - prawo do informacji, a jak jakiś lekarz sądzi ze robi łaskę że udzieli informacji to nie powinien przyjmować pacjentów. Powodzenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Goxis
Witam Dzieki dziewczyny za informacji. Właśnie chodze prywatnie do Strzelczyka, on normalnie pracuje na Mickiewicza i nie wiem czy rodzic tam czy nie. A jezeli zabraknie miejsc to od razu lepiej jechac na Blachownie czy próbowac Parkitke? Obecnie to słysze tak różne opinie o wszystkich tych szpitalach, ze juz sama nie wiem co robic. Trzymalyscie sie caly czas jednego lekarza czy bylyscie u innych na konsultacjach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcik_28
Kajka030 na początek gratuluję Maleństwa i życzę wszystkiego dobrego :) a teraz pytanie :D ja też mam zamiar rodzić w Blachowni, a że to moje pierwsze dziecko jestem skołowana jak nie wiem co :/ napisz mi proszę co jest potrzebne do szpitala dla mnie i dla Dzidzi. Kompletuję już wyprawkę ale w każdym szpitalu wymagają czegoś innego. Mam termin na przełom kwietnia/ maja więc trochę czasu jest ale jak to bywa u "Nowych" panika delikatna już jest :/ I proszę Cię napisz czy coś dawałaś lekarzowi/ położnej, przepraszam za mało taktowne pytanie ale moja teściowa ma przekonanie, że jak się nie da nic to nikt się nie zajmie nami tak jak należy i poród będę miała ciężki:( Jak się tak człowiek nasłucha to już sam zaczyna wątpić w cokolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcik_28
dodam jeszcze, że chodzę prywatnie do dr Olejnika. On jest ordynatorem właśnie w Blachowni (jak wybrałam go z polecenia koleżanki do prowadzenia ciąży nie miałam bladego pojęcia, że on tam pracuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
malaRybko -->> u Michala jak zawsze wszystko odwrotnie;-) jego najslodsze papu to bananek i gruszka, wiec szoku doznal. Olgierdamamo -->> u nas jak szly gorne zeby, to byl straszny katar i bol gardla, michal kaszlal i chrypil i noce byly najgorsze niestety, psikalismy gardlo tantum verde, bo na nosek to to wszystko co juz bylo pisane i efetk prawie zerowy, na katar mamy tez takie typowe ktople nasivin soft sa od 3 miesiaca i w ostatecznosci psikalam, czasem pomagaly, a czasem nie, nie wiem od czego to zalezne bylo:-) ja z czystym sercem polecam dr wilkowskiego, prowadzil moja ciaze i zawsze wszystko mowil co i jak u mlodego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goxis -->> jak twoj lekarz tam pracuje to raczej cie nie odesla, przynajmniej tak cos kiedys slyszalam :-) ja to bym uciekala gdziekolwiek oby nie rodzic na parkitce, szpital na mickiewicza widze z okna, ale sie nie odwazylam tam rodzic, rodzilam w lublincu i polecam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qmpela888
Ja chodzilam do dr Witkowskiej na NFZ ale to jeszcze przed ciaza. Prywatnie chodzila do niej moja znajoma i byla zadwolona wiec jesli zalezy Ci na czasie to mysle ze ok. Teraz chodze prywatnie do dr Buzdygan - ona przyjmuje we wtorki i piatki- jestem raczej zadowolona :) Co do wyboru szpitala to u mnie raczej Mickiewicz bo tam pracuje tez moja lekarka, ale szczerze mowiac jak slysze te wszystkie opinie o szpitalach w czewie to jestem załamana:/ Termin mam na koniec kwietnia i musze zaczac szykowac wyprawke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
myszka1125 - u nas podobnie, najsłodsze co Mała jada to chyba właśnie banan z kleikiem kukurydzianym, choć ostatnio dostała pierwszą porcję jedzenia w którym był cukier - ser z mojego sernika, ale było go może z pół łyżeczki, jak do tej pory od cukru i soli trzymam ją z daleka, i mam tak zamiar dalej, pewnie dopóki nie pójdzie do przedszkola i pozna smaku różnych dziwnych serków, parówek itp.;-) Zastanawiam się czy i u nas nie ma katarku od zęba, wreszcie jedna górna jedynka się przebiła, drugiej na razie nie widać. Mała dziś się obudziła z katarkiem, leci jej ale co dziwne tylko z jednej dziurki, i czasem kichnie. Zobaczymy co z tego będzie bo Mąż leży zadżumiony i czy nie zarazi Małej:-) Co do Parkitki - znajoma rodziła ostatnio i bardzo sobie chwali opiekę podczas porodu i później, ale ona miała łatwy poród, jej maluszek był dość mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chloe28
Goxis- to prawda z tymi miejscami bylo ostatnio , po prostu nie mieli juz wolnych lozek jak ja bylam, ale to-sie-zmienia-z dnia na dzien wiec spokojnie , nawet na ginekologii dziewczyny upychali jak mogli. Przed porodem podlacza Cie do Ktg, usg to bardzo watpie, koniecznie zapytaj o te wody lekarza albo zmien na takiego co to-sprawdzi bo to bardzo wazne i podstawowe prawo nasze. Kajka-co ile cycus ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
a jeszcze w temacie odsyłania - jak się zgłosiłam na Parkitkę (piątek) to też nie było miejsc, ale mnie jeszcze przyjęli. A od wtorku oddział był w połowie pusty, więc to się zmienia, wiadomo, jednego dnia wysyp, kilka osób do porodu, drugiego spokój. Nie da się tego przewidzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alcoborova jeśli chcesz rodzic na parkitce to bardzo polecam ci dr Marka Korna, jest b.dobrym specjalistom, polecilam go dziewczynie ktora lezala ze mna na patologii ciazy na parkitce, byla wtedy w 34 tc i nie chciala wrocic do swojego lekarza, poszla do Korna i b.dobrze sie nia zajal, zrobil jej dokladne usg i nawet ktg bo ma u siebie w gabinecie, pozniej miala cc na zyczenie bo nie chciala rodzic sn, dal jej nawet swoj grafik zeby wiedziala kiedy moze spotkac go w szpitalu. Bardzo ci go polecam, Wizyta to 120 zł ( z usg) przyjmuje na parkitce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Myszka - u nas możliwe, że to też przez zęby, ale wolalam sprawdzić, bo ponoć jakieś oskrzelowe paskudztwa teraz się szerza wszędzie. Na szczęście oskrzela czyste. Więc dostał kropelki i jakiś syropek. Mam nadzieje, ze będzie jakaś poprawa, bo noce są fatalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×