Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość 28marzec
powiem Wam szczerze, że im bliżej porodu tym bardziej chciałabym żeby było to cesarskie cięcie, jednak nie mam wskazań :/ będzie trzeba jakoś przeBOLeć ;) Husky00 - o ile dobrze pamiętam miałaś mieć badanie na GBS u naszego doktorka, napisz czy Ci zrobił i ile czeka się na wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie hesli mozecie to napiszcie kto aktualnie jest ordynatorem na parkitce ? I do kogo najlepiej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) ja dzisiaj miałam wizytę u lekarza i termin z 24 marca przesunął mi się na 12 marca- według usg. Jestem w 37 tc a maluch waży 3300. Też coraz bardziej boję się porodu i chyba wolałabym mieć cesarkę, ale nie mam żadnych wskazań. Ziulka81 powodzenia i będę trzymać za Ciebie kciuki, na pewno będzie dobrze. patusiaxxx i 21 maj- życzę szybkiego wyjścia ze szpitala i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> Ziulka81 - trochę Ci zazdroszczę, ja dziś miałam kolejną wizytę, bo termin teoretycznie na jutro, ale nadal nic się nie zaczęło dziać. NIc kompletnie. W poniedziałek mam znowu iść na "przegląd". Tylko bardziej mnie zmartwił tym, że jak i w poniedziałek będzie "cisza na morzu" to w środę mam się zgłosić na oddział. No i wtedy albo próba wywoływania (o ile szyjka będzie zdolna do wywoływania, bo na dzień dzisiejszy nie jest) albo czekanie już w szpitalu :/ a nie bardzo widzi mi się leżenie w szpitalu i czekanie - bo to jest chyba najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
A czy orientujecie się jak często doktor Kowalski ma dyżury? Bo czytałam gdzieś że bardzo rzadko. Ciekawe jak to będzie. Zaczyna mi się powoli 37 tydzień a mam takie uczucie jakbym nigdy miała nie urodzić. Ciągle mam takie dziwne uczucie strachu pomieszanego z ciekawością i zniecierpliwieniem. Termin z usg wypada mi na 20 marzec. Wczoraj spakowałam torby bo czasem mały tak się ciśnie w dół że mam wrażenie, że go zgubię wchodząc po schodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość 2503 - dzisiaj po południu mam wizytę u dr Kowalskiego. jestem w 38 tc. Myślę że będę się umawiać dziś na termin przyjęcia do szpitala. Napiszę co i jak. Jak było daleko to dr Kowalski mówił że zrobi mi to cc, a teraz no to już sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28marzec -> miałam pobrane próbki w piątek po południu i od razu miałam zawieźć do szpitala (mnie skierował na parkitke tam są bezpłatne bo mają umowę, ale od położnej wiem że wysyła też dziewczyny na mickiewicza i tam się płaci), odebrałam w poniedziałek. w odbycie czysto natomiast w pochwie jest słaby wzrost, mam się zgłosić do niego w przyszłą środę więc wtedy zapytam czy jak tak wyszło to ten antybiotyk ja i Majka dostaniemy i ile mam zwlekać z pojechaniem do szpitala bo ja chciałam tam wyruszyć dopiero jak skurcze będę miała tak co 3-5 min ale jeśli miałabym dostać ten anty to nie wiem czy mogę zwlekać aż tak długo... swoją drogą to kazał mi patrzeć na prenatalne a tam mam poród na 28 marzec;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Ja wybieram się dziś na 3 badania genetyczne, wreszczie dowiem się ile urosła i ile waży Maleńka :) Ostanie badanie usg miałam 30.01 przy okazji 2 badań genetycznych, więc trochę czasu upłynęło...a mija 27 tc. Moja ginka nie robi mi na wizytach usg, tym bardziej, że wizyty mam tak ok. co miesiąc, bo tak m/w dostaję zwolnienie, więc tym bardziej jestem ciekawa postępów w rozwoju Dzidzi :) A Wy Dziewczynki, jak często macie robione usg, czy na każdej wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:)jak u Was zdrowko? U nas masakra......ja nadal chora i przeszło na mojego synusia;(dzisiaj pojechalismy do lekarza....mial stan podgoraczkowy od wczoraj, troche katarku i zaczerwienione gardełko....byuuu dostalismy antybiotyk i syropek .Za 5 dni na kontrol.Mam nadzieje ,że bedzie okTo nasze pierwsze przeziebienie i jestem mega wystraszona i przerazona. Synek jest taki malutki,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
domi77 - ja mam wizytę w poniedziałek i też będziemy uzgadniać termin, a wszystko wskazuje że to już w najbliższych dniach moja Mała będzie chciała wyjść:-) GAJA123 - ja mam wizyty co 3 tygodnie ( jak do tej pory) i przy każdej wizycie badanie gin i usg, dodatkowo robiłam 3 badania prenatalne - usg dla upewnienia że wszystko ok, bo jednak mają dokładniejszy sprzęt i większe doświadczenie w tyj kwestii. swoją drogą bardzo szybko masz to 3 badanie, Ziulka81 - powodzenia, PS. ja przed cesarką też mam pietra, jak by nie patrzeć ani jedna ani druga droga wyjścia nie jest szczególnie zachęcająca;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja --> ja mam usg przy każdej wizycie - wyjątek robi tylko wtedy, gdy byłam ok tygodnia wcześniej na prenatalnych albo jak ostatnio na UKG serduszka. Wtedy nie powiela , bo to nie ma sensu skoro kilka dni wcześniej widziałam Małego na dużo lepszym sprzęcie i było wszystko ok. Ja na 3 badanie wybieram się 4.03 i też już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GAJA123-> mnie ostatnio lekarz uświadomił że jeśli chodzi o nfz to w trakcie ciąży przysługują tylko 3 badania usg, ja oczywiście nie wiedziałam a te 3 pierwsze to miałam w pierwszych 2 miesiącach hehe ale później jak coś chciałam to nigdy mi nie odmówił;) ja chodziłam raz w miesiącu a od 1,5 miesiąca chodzę co 2 tygodnie, nie wiem jak teraz przy tym ostatnim miesiącu czy to się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
huskyoo -> dzieki za napisanie jak z tym badaniem nie wiedziałam, że będzie trzeba samemu zawozić próbki tak więc cenna informacja. On chyba lubi uświadamiać za co NFZ płaci, a za co już nie. Mnie ostatnio mówił, że należą nam się wizyty raz na 4 tygodnie. Powiem Ci szczerze, że czasami nie wiem po co o tym mówi, może chce dać do zrozumienia że jak przyszłoby się częściej to on za darmo pracuje czy co?? nie kumam! Termin na ostatnim prenatalnym miałam dokładnie na 28 marca, wiec jak pójdzie zgodnie z planem to duże szanse, że spotkamy się na porodówce :) Dziewczyny chociaż ostatnio słyszałam, że najwiecej dzieci rodzi się jak jest pełnia księżyca, bo wtedy wody odpływają :) W marcu pełnia wypada na 16, a my mamy pozbliżane terminy jednym się przyśpieszy innym opóźni i 16 opanujemy szpital ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja dzisiaj wychodze. Wlasnie czekam na wypis - taki przemial dzis ze z lozka mnie zgonili i czekam w pizamce. 21 maj zostaje nadal w szpitalu. Mnie ordynator dzis kazal wyjsc konrrolowac przeplywy, liczyc ruchy i lezec - mimo ze rozwarcie na 2 palce. Ale coz czekamy. A maly dzis tak wariuje jak nigdy ::)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Dzięki Kochane za odpowiedzi:) Mała Rybka--- mi też wydaje się, że to dość wcześnie jak na 3 badanie, ale jak byłam 30.01 na 2 badaniach to tak mnie babka zapisała, twierdząc, że nie ma już terminów... Tak myślę, że chyba jednak pokażę się jakiemuś lekarzowi z parkitki ze 2, 3 razy na prywatnej wizycie, zawsze to może coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Dzięki Kochane za odpowiedzi:) Mała Rybka--- mi też wydaje się, że to dość wcześnie jak na 3 badanie, ale jak byłam 30.01 na 2 badaniach to tak mnie babka zapisała, twierdząc, że nie ma już terminów... Tak myślę, że chyba jednak pokażę się jakiemuś lekarzowi z parkitki ze 2, 3 razy na prywatnej wizycie, zawsze to może coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaRybka nic sie nie mart cesarka wogole dziewczyny ktore maja cesarke nie martwcie sue ja mialam 2 , i wspominam je rewalacyjnie , zalezy cgyba od progu bolu jaki sie posiada ja nie zamienilabym esarek na porod sn za rzadne skarby. I aby byla jasnosc pierwszy porod ciaza 41t i 4 dzien porod 14 godzin , 2 razy podawana kroplowka z oksytocyny i nic i wybawienie cesarka .... i to co przeszlam to tylko ja wiem ale nie o tym teraz ..... Wiec nie ma sie co martwic , przy cesarkach wstawalam szybko znieczulenie ogolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 ---> A jak Ci wyszły te badania GBS.? Robiłaś u lekarza.? Ale Ci termin przesunął, ale w sumie będziesz miała szybciej maluszka na świecie.:) Ja idę jutro, ma mi też zrobić ten test i zobaczymy może mi tez termin przesunie bo podobno mam już rozwarcie .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalaRybka nic sie nie mart cesarka wogole dziewczyny ktore maja cesarke nie martwcie sue ja mialam 2 , i wspominam je rewalacyjnie , zalezy cgyba od progu bolu jaki sie posiada ja nie zamienilabym esarek na porod sn za rzadne skarby. I aby byla jasnosc pierwszy porod ciaza 41t i 4 dzien porod 14 godzin , 2 razy podawana kroplowka z oksytocyny i nic i wybawienie cesarka .... i to co przeszlam to tylko ja wiem ale nie o tym teraz ..... Wiec nie ma sie co martwic , przy cesarkach wstawalam szybko znieczulenie ogolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziulka81
Witam dziewczynki.Ja od rana w szpitalu i puki co czekam bo lekarz mówi że mam bardzo ładne rozwarci i czekamy na skurcze i mogę już rodzić.teraz wymienilam patusiexxx ale mam nadzieję że w nocy będę już na położnictwie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziulka na patologi cie polozyli ? Moze trafilas na. moja sale ? ja w domku sszpital dal w kosc ledwo chodze i sie polozylam do lozka. Wlasnie dzwonilam do gin i umowilam sie z nia na 4 marca na wizyte kontrolna ale nie.wiem czy dociagne do tej daty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olijanka
Witajcie dziewczyny. Dołącza do Was kolejna przyszła mama:) jak dobrze, że jest takie forum, gdzie można wymienić się swoimi doświadczeniami itd. Ja jestem obecnie dopiero w 27 tygodniu i ze względu na powikłania jestem uziemiona w domu, co strasznie mi już dokucza, tym bardziej, że pogoda taka piękna, ale z drugiej strony czego nie robi się dla Maleństwa...Ono jest teraz najważniejsze:) Pozdrawiam Was wszystkie i życzę powodzonka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94 - badania wyszły dobrze, nie mam paciorkowców. Robiłam je u naszego lekarza- to jest coś takiego jak test ciążowy i wynik masz od razu. Kosztuje 30 zł. Termin mi się przesunął o 12 dni, wychodzi na to że za 2 tygodnie mogę urodzić. Powiem szczerze, że chyba wolałabym mieć cc bo zaczynam się ostro bać. Ale w sumie trzeba to przeżyć. Jak już maluszek będzie na świecie to się o wszystkim zapomni :) daj znać jak tam po wizycie jutro. Ja kolejną mam 04.03. 28marzec- zobaczymy jak to będzie z tą pełnią w marcu ;) może rzeczywiście opanujemy szpital ;) byłoby przynajmniej raźniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Ja już po 3 badaniu genetycznym, Maleńka waży ponad 1200 i póki co jest ułożona pośladkowo, ale ma jeszcze sporo czasu na obroty:) Może mało istotne, ale pomyliłam się, bo pisałam Wam wcześniej ,że na 2 genetycznych byłam 30.01 a byłam 30.12 taka mała zamotka:) Trzymam kciuki za Wszystkie z Was Dziewczynki, zarówno za Te, które idą do szpitala ze względu na termin porodu, jak i za Te, które z innych przyczyn muszą tam troszkę poleżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
domi77 - jak po wizycie? Co Ci Kowalski powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
ja też jestem co tam nasz doktorek powiedział :) Dziewczyny a czy smarujecie opuchnięte stopy żelami? Tak się zastanawiam nad tym czy można smarować, bo już mnie strasznie ta opuchlizna na stopach boli, aż się dotknąć nie mogę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Witajcie. Wspolczuje lezacym na patologi, mozna, tam sie napatrzec I miec dosc. Glowa do gory dziewczyny jeszcze troszke I malenstwa beda przy Was wtedy sie zacznie :) A ja sama z dziecmi myslalam ze bedzie gorzej a tu daje jakos rade :) Co do masci to uwazajcie bo do krwiobiegu przenikaja I zeby niezaszkodzily dziecku. Musialabys skonsultowac z lekarzem. Trzymajcie sie cieplo. ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość 2503
Czytałam ulotki i niestety żele przeciwbólowe są niewskazane w ciąży. Ja wolę przecierpieć, te 3 tygodnie to już jakoś wytrzymam. Przez te 9 miesięcy nieraz bolała mnie głowa tak, że byłam już skłonna sięgnąć po tabletkę ale na szczęście udało mi się wytrwać bez leków. A teraz to już z górki, choć trzeba przyznać że trudna ta ostatnia prosta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
balbiina---> chcialabym cie zapytac o druga cesarke. Czy taka sytuacja jak u ciebie przy pierwszym porodzie z automatu w drugiej ciąży kwalifikowala do cc czy to zalezy od widzi mi sie lekarza? Jestem ciekawa bo sama w ubieglym roku mialam podobnie jak ty, tzn donoszona pierwsza ciaza, brak wrazliwosci na oksytocyne, zadnego skrocenia, rozwarcia i obnizenia sie dziecka, wkoncu po 7 godzinach cc w glownej mierzez przez slabnacetetno, zielonkawe wody - inaczej pewnie jeszcze bym czekala, mimo ze dziecko wazylo ponad 4 kg. Zastanawiam sie czy przy drugiej ciazy tez bede musiala ,probowac, najpierw porodu sn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponoć jak sie miało pierwsza cesarke to jest duze prawdopodobieństwo drugiej , ale minimum 2 lata od pierwszej , zapewne tez może byc to od lekarza ;-) ja sie nad tym nie zastanawiałam po pierwszych przeżyciach moj mały tez 4 kg i urodził sie w zamartwicy a mnie reanimowali bo odpłynełam po wybudzeniu . na szczescie z małym neurologicznie wszystko ok . ale domyslacie sie co zrobiłam przy drugiej porodzie ;-) ogolnie mam niewydolność szyjki macicy i powinnam miec bez problemu cc ale nie ryzykowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×