Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

OlgierdaMama - dzięki wielkie za wyjaśnienie, chociaż tyle dobrego. Niestety od dziś mam diagnozę co jeszcze może jej dolegać, a właściwie mam 99% pewności, kolejny alergik w domu :( bo wymiotuje mi od wieczora, i buzię jej obsypuje, więc ma skazę. A mnie czeka zaś dieta :(. Dziewczyny jak macie jakieś przepisy, albo dobre strony na ten temat to podzielcie się bo ja już nie pamiętam jak to się żywiłam. I zaś perspektywa chleba, dżemu i krupniku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kajka030- nie wiem czy to odwrócenie z brzuszka na plecy powinno być powodem do radości, ponieważ kiedy pochwaliłam się lekarzowi, że mojemu maleństwu się udało (w wieku około 4 miesięcy) powiedział mi, że to nie dobrze na tym etapie bo świadczy to o tym, że nie potrafi utrzymać równowagi. MamoOlgierda- jeśli można zapytać do jakiego lekarza pediatry chodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Gość - to zależy :) generalnie jesteśmy po opieka poradni w Lublińcu i tam zajmuje się Olkiem pani Ordynator. I to Jej opiniom i zaleceniem ufam całkowicie. Tutaj ostatnio była u nas po raz pierwszy dr Kaminska-Gawin i chyba do niej się przepiszemy (teraz jesteśmy zapisani na Dekabrystow, ale dr Dudek juz tam nie przyjmuje, wiec nie ma sensu tam jezdzic). Tylko się jakoś wybrać nie mogę do Wrzosowiaka żeby tam się przepisac... poczekam aż te zachorowania się uspokoja i wtedy pojadę, bo nie chce przywlec czegoś przy okazji do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość - tym akurat się nie martwię, zaskoczyłaś mnie tą opinią lekarza, bo nie wiem co by powiedział na rozwój mojego synka który w wieku 4 miesięcy jak złapałam go za rączki a ten mi na nogi stanął -dla jasności sam bez żadnego mojego podciągania, i kilka dni później już pełzał, usiadł i siedział z podparciem pięknie, jak miał 5 miesięcy to siedział samodzielnie a jak miał 7 miesięcy to stawiał już pierwsze kroki a miesiąc później sam chodził. Wtedy moja dr. tylko mówiła że on bardzo szybko się rozwija. A teraz córcia mając 3 tygodnie pięknie już unosi głowę oczywiście chwieje się i utrzyma ją kilka sekund a dziś podniosła tak wysoko jak trzymałam ją na swoim brzuchu że popatrzała mi w oczy :) oczywiście ja już jej samej nigdzie nie zostawię leżącej na brzuchu bo ostatnio tak kombinowała że 1/3 łóżeczka przepełzała. Osobiście jestem tym zaskoczona bo tyle co z brzucha wyszła i tak się wyrywa, ale uważam że każde dziecko idzie własnym tempem. Oczekuję dalej co będzie i tylko mam nadzieję że nie będzie żadnych problemów po drodze tego rozwoju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka2512
Witam.Jej jak mnie dlugooo nie bylo u Was ,ale widze ze niektore mamusie sa wierne forum:-) Przypomne jestem mama juuuuz rocznej Maji ktora urodzila sie w styczniu zeszlego roku.Ale ten czas leci,i to prawda ze widzi sie to po dzieciach:-) Moze kloras mama rozpozna mnie po pseldonimie:-) Serdecznie pozdrawiam i milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja pamiętam :) co słychać u Was? Jak Córcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chloe28
Hej mamusie :) Troche mnie nie bylo,-ale musislam sie ogarnąc przy malym bo ostatnio mielismy hardcore z kolkami ;) ale juz lepiej:) Kajka- pytalas jakie mleko dawalam malemu, u nas byl hipp ale teraz jest juz tylko na cycu co mnie cieszy niezmiernie:) dsje mu jeszzce herbatke humana na brzuszek, Jak tam u ciebie, jak sie czujesz i malutka?? Dziewczyny pomecze Was pytaniem o te szczepionki jeszcze- czy ktoras z Was szczepila na nfz i byla zadowolona? I czy w tym samym dniu co 1-sza szczepionka dawalyscie rotawirusa?? Pozdrowienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, ja mam pytanie o pościel. Jak dużą macie kolderke do łóżeczka o wymiarach 140x70? Bo się zastanawiam jaka będzie najpraktyczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgoM
Ja szczepiłam na nfz. Nie mam zastrzeżeń. Rotawirus przyjmuje się doustnie przed szczepieniem strzykawką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Ja dwóch synów szczepilam na NFZ i nie mam zastrzeżeń. Przeszli bez przygód. Co do pościeli ja mam 130 x100 i syn do 4 lat ja używał na upartego jeszcze by używał ale lubi więcej koldry. U nas przez zeby ciężkie noce. Ręce mi opadają od noszenia. Ida 3 dwie naraz wcześniejsze zęby łagodnie przeszedł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
możemy nareszcie odhaczyc kolejny etap :) Olo sam dzisiaj usiadł kilka razy :) z czworakowania chyba nic nie będzie, bo próbuje wstawać i jak się mu poda rękę to wstaje. Także chyba dalej będzie chodzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chloe - tak się właśnie zastanawiałam co tak długo cię nie ma. Ja się czuję ok, czasem ciężko ale daję radę no i po 3 tygodniach się zagoiłam w końcu, muszę tylko iść na zdjęcie szwów bo nie wszystkie się rozpuściły. A mała ma stałe pory w których daje popalić mi nieźle, bo wtedy jest bardzo rączkowa. No i obecnie szukam u niej przyczyn wymiotów bo wczoraj aż z niej chlustało, podejrzewam że skaza więc odstawiam wszystko i zobaczymy, no i napewno nie może brokuła. Co do szczepień to nie wiem jak z tymi na NFZ, te na rotawirusa to podają pierwszą no i ważne aby dziecko nie było po jedzeniu i aby zaraz po tym nie jadło - chodzi o to aby nie ulało bo wtedy "szczzepienie nie udane". OlgierdaMama - ja miałam kołdrę 100*130 i dopóki spał w łóżeczku było ok, ale jak miał rok przeszedł na zwykłe łóżko i już miał 160*200 bo tamta za mała i się wykopywał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka my mamy chociaz problem ulewan z glowy , bo malemu sie zdarza od swieta ;) Sukces moj ze maly jest teraz tylko na cycy :) Mam nadzieje ze zastoje poszly precz. gdyby nie te gazy zalegające to w ogole bajka by byla:) Dzieki za info o tym rota, nie wiedzialam o tym przed i po jedzeniu. Kurcze pietra mam przed tymi szczepieniami jak nie wiem co :-\ Kajka a jak u Ciebie z wagą po ciązy?? Mi z 16 zeszlo 10,czyli ciaza , reszta to tluszczyk ale-widze ze ciezko bedzie zgubic hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Dziewczyny mam do was kolejne pytanko. Daje małemu to mm rano jest fajnie bo już pokazuje na pudełko że chce i moje piersi tez zaakceptowały jedno Karmienie mniej. rano robie mu 150 ml bo wiecej nie chce.Jutro chce mu podać już wieczorem zamiast cyca. I słuchajcie mam mu jakoś zagescic to mleko ( dodać wiecej miarek ) zeby mi sie nie budził co trochę. Poradzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Patusia ja zageszczam kleikiem od 4 miesiaca i to bym ci poradziła bo wiecej mleka to chyba nie bo moze brzuszek bolec ja kleiku uzywam kukurydzianego na 180 bo moja tyle pije nawet niecałe na noc daje 2,5 miarki od mleka a w dzien 2 miarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja tez bym radziła raczej kleikiem. Tez zageszczam kukurydzianym i tylko na noc. Rano i popołudniu pije normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka2512
OlgierdaMama-Dziekuje u Nas wszystko dobrze.Majeczka rosnie jak na drozdzach.Biega,buszuje i trzaska garami:-)ogolnie nie ma nudow:-). Patusiaxxx-ja swojej malej juz od dluzszego czasu podaje mm wymieszane z kaszka i to za kazdym razem gdy podaje mleko bo bez kaszki nic ja nie syci.Kleik rowniez probowalam dawac ale nie chce,nie smakuje jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaRybka
Ja za kilka dni do pracy a Mala jakies przeziebienie zalapala. Caly rok zdrowa a od sobotu zaczela pokaslywac, dzis w nocy doszedl katar. W piatek bylismy w malpim gaju. Malej bardzo podobaly sie zjezdzalnie i basen z kulkami ale chyba tam cos zlapala. Co do zageszczania mleka to ja dodaje na przemian kleik kykurydziany, ryzowy i czasem kaszke czysta zbozowa z bobovity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za rady .Dziś dam same mleko i będę obserwować i w razie czego jutro dodam kleik.Ja do pracy miałam wracac 12 marca ale okazało sie że mam 50 dni zaległego urlopu i bycze sie do połowy mają :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaRybka
Patusia - ja tez mam tyle urlopu i tez myslalam ze do maja posiedze z Mala, ale juz za mna dzwonia wiec trzeba wracac:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chloe - moja mała marudzi mi przez 3h rano i 3h wieczorem mam dość tego już, bo raczej kolki nie ma a ja nie mogę dojść o co jej chodzi. Co do wagi po ciąży to zostały mi jeszcze 3kg ale na tej diecie bezmlecznej lada chwila pewnie mi z 10kg spadnie, tak miałam przy pierwszej. Z synem miałam ten sam problem ulewanie i dieta bezmleczna i niestety mam powtórkę :( jedyna zmiana to to że synuś mi nie marudził i nie płakał a ona nadrabia bardzo. A z tym szczepieniem na rota to mnie właśnie w przychodni uprzedzali. A jesteś już po badaniu bioderek ? bo ja muszę nas umówić i nie wiem właśnie ile się tam czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka, ja robilam bioderka jak-maly mial 10 dni, na Mirowskiej, w srody i piatki chyba lekarz przyjmuje i kolo 11 trzeba byc w rejestracji (przynajmniej nam tak kazali), nie czekalismy dlugo, w pol godz sie wyrobilismy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Nie pamiętam kto pytał o coś na suchą skórę dla maluszka. Ostatnio przetestowałam na sobie olejek naturalny ze słodkich migdałów - rewelacja. Mam w ciąży problem z pekajaca skóra na dłoniach - nic nie pomaga. Olejek natłuszcza i regeneruje. I z tego co wyczytalam nadaje się dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmarta
Dziewczyny, czy ktoras ostatnio rodzila na Mickiewicza? Ja planuje tam miec CC pod koniec kwietnia. Dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmarta
I czy sa tu inne mamusie ktore spodziewaja sie dziecka na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ja jestem raczej letnia, bo termin 14 czerwca :) planowane cc w Lublincu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmarta
OlgierdaMama - :) ale masz juz synka, prawda? Tez go rodzilas w Lublincu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Tak, wszystko się zgadza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka2512
Hej . Jak Wam mija dzionek? Pogoda w kratke,nic sie nie chce bynajmniej mi:-)Moja cora spi juz 2 godzinki wiec i ja sobie odpoczelam.Trzeba pomyslec co na obiadek:-) MamaOlgierda-przypomnij ile ma Twoj synus,jaka roznica bedzie miedzy rodzenstwem? My z mezem nie planujemy nastepnego dziecka...choc kto wie co natura wymysli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owieczka2512
Witam.Jak Wam mija dzionek?Mi leniuchowo,cora spi juz 2 godziny wiec i ja odpoczywam:-)Czas pomyslec co na obiadek... MamaOlgierda-przypomnij prosze ile ma Twoj synus? My z mezem nie planujemy drugiego dziecka...ale kto wie co natura zechce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×