Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Dziewczyny w końcu chyba zdecydowałam (ale głowiłam z 2 tygodnie:)) Chyba jednak wybór padł na dr Lemańskiego. Dużo osób wypowiada się na jego tema pochlebnie więc coś w tym musi być:) Szukałam dzisiaj kontaktu do niego. Nie orientujecie się może czy przyjmuje w jakiejść przychodni prywatnie? Bo znalazłam tylko jakieś stary kontakt z 2008 roku do pana dr ale chyba już nieaktualny. Wyczytałam że przyjmuje prywatnie na kutrzeby. Osoby któe były jego pacjentkami napiszcie proszę czy ma w gabinecie usg itd, ile wizyta prywatna? Wiem że trochę tego dużo ale bardzo mi zależy, Zresztą wiecie że kobietyw ciąży bywają marudne i to normalne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuptus2014 a ten dolargan to jest to zzo, czy tylko jakiś gaz? ja się nie orientuje wogóle i w tym temacie zielona jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dolargan to zastrzyk jak dla mnie głupi jasiu miałam to przy drożności jajowodów myślałam że umre z bólu ale w głowce miałam fajnie a to podobno jak narkotyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anam1--ja chodzilam do lemańskiego ale do przychodni na sobieskiego na NFZ.Trzeba sie umowic w jego ganinecie u pielegniarki.Ale numeru Ci nie podam bo tylko raz sie tak umawilam i niewiem jaki byl ten numer i kierunkowy.Z tego co wiem to tak jak pisalas przyjmuje na kutrzeby ale...nie ma usg.Panie ktore chodzily prywatnie przychodzily w poniedzialke bo w te dni sa usg do przychodni.Powiem tyle ja chodzilam na nfz i zawsze na kazdej wizycie troszczyl sie o mnie i o dziecko.Opieka super , czlowiek aniol.Mialam to szczescie ze byl jak bylam juz na oddziale wspieral mnie bardzo.Doszlo do cc i on ja mi tez zrobil.Numer do niego601 515 577

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Annam1 - zależy właśnie o co konkretnie pytasz? Ja miałam na myśli gaz rozweselajacy albo zzo, bo o tym najczęściej się mówi. Dolargan i inne tego typu są mniej bezpieczne. Osobiście balabym się ich wziąć. Ale może moje obiekcje by prysnely w trakcie długiego i bolesnego porodu... w każdym razie gaz i zzo oficjalnie są w tutejszych szpitalach. W praktyce mało, która Mama skorzystała - choć chętnych na pewno nie brakowalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuptus - dziekuje za odpowiedz:) jak u Was? U nas byla troche lepsza noc i dzien tez, ale marudzi bardzo i jest poddenerwowana. Pewnie za jakis czas się okaze czy to zabki czy skok:) Annam - ja rodzilam w Lublincu i braklo gazu :p ordynator sprowadzal go z krakowa kurierem i przyjechal godz po tym jak urodzilam :) Powiem tak: rodzilam 14h bole z krzyza i ciezki porod Jak sie opowiada brzmi troche jak dreszczowiec ale jak sie rodzi to moim zdaniem ten bol da sie zwyczajnie wytrzymac. A dodam że ja nie mam wysokiego progu bolu. Od lekarza ktory porod przyjmowal wiem ze bezpieczne dla dziecka jest podanie matce gazu bo zzo na maluszka wplywa. Nie boj sie na zapas - jak sie zacznie porod to bedziesz myslec o tym ze za chwile zobaczysz swoje dzieciatko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Ja rodzilam dwójkę dzieci przez CC u dr Osmańskiego i nie wyobrwzam sobie inne lekarza. Jest opiekuńczy i zabawny. Bardzo się denerwowalam przy drugim CC kawały opowiadał zęby rozluźnić atmosferę oczywiście podczas CC tez tam cos opowiadał. Moge polecić w 200%. Przyjmuje na NFZ w przychodni na Sobieskiego na internecie znajdziej numer a tam powiedzą Ci wewnętrzny ale najlepiej przejechać się w godz w jakich przyjmuje i tam w gabinecie Pani Basia zapisze na termin. Bez kolejki można wejść. Co do USG to tak jak poprzedniczka pisała trzeba się udać w poniedziałki w przychodni bo nie ma w gabinecie. Co do samego doktora to tak samo traktuje na NFZ jak i prywatnie wiec czasem warto na co innego pieniądze przeznaczyć a tam prywatnie tez się czeka w kolejce dość dllugo. Ale się rozpisalam ;) pozdrawiam w piękny słoneczny dzien ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Mowa o dr Lemanskim słownik w tel mi cos przekrztalcil. Przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliza85 u Nas sie tez troche poprawiło ale ząbków jak nie było tak nie ma :-( , w noc budzi się tylko raz a później rano na karmienie i juz nie chce spac wiec mam pobudki ok 7 ;-/ w dzien jest ok ale bez gryzaka ani rusz. Miejmy nadziej ze z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Miłego dnia dla wszystkich :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie macie opinie o szpitalu na Mickiewicza? Gorsze czy lepsze wrażenia niż z Parkitki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
październikczek Dziękuję CI bardzo za poradę, pozdrawiam gorąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qmpela86
Czesc dziewczyny. Ja tak jak pisalam planuje rodzic na Mickiewicza i termin mam na 20.04. Annam1 jesli chodzi o znieczulenie zzo to na Mickiewicza wyglada to tak ze trzeba udac sie przed 30tc na wizyte anestezjologiczna do szpitala bo bez tego zzo Ci nie dadzą. Ja dowiedzialam sie o tym za pozno (chociaz nie planuje zzo ale dobrze byloby miec chociaz taka mozliwosc). W kazdym razie wiadomo jakie u nas sa realia porodowe :/ Ja wybralam Mickiewicza bo rodzila tam moja siostra i ogolnie nie wspomina zle porodu ale wiadomo zalezy na jaka polozna i jakiego lekarza sie trafi no i oczywiscie od ich humorow w dany dzien. Pielegniarki od dzieciaczkow juz po porodzie tez podobno sa rozne niestety. Jedne lepsze a inne zołzy jak wszędzie. Trzeba po prostu zacisnac zęby i jakos to przezyc.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzisiaj dzwoniłam do dr Lemańskiego za waszą podpowiedzią. rzeczywiście w rozmowie super bezpośredni wyluzowany lekarz. Niestety jak dowiedział się że jestem w 17 tygodniu powiedział że nie podejmie się prowadzenia bo to już prawie połowa ciąży i on nie prowadził pierwszych pomiarów dziecka i nie jest w stanie stwierdzić planowanej daty porodu. Powiedział żebym przyszła w 38 tygodniu to się mną zajmie, ale trochę beznadziejnie chodzić do innego lekarza przez całą ciąże i trafić do kogoś kto nie mia z tobą kontaktu. Trochę tym się załamałam bo boje się że i inni lekarze też mi odmówią:( Dzwoniłam jeszcze do dr Mendakiewicz z Mickiewicza ale nawet nie odebrała, może dyżur miała. naprawdę nie wiem co o tym myśleć, niektóre dziewczyny zmieniały lekarza i ich "przygarnął" pod swoje skrzydła. Oj rozpisałam się ale musiałam się wyżalić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Ja chodziłam do Marek Harasim może do niego spróbuj pracuje na mickiewicza jest codziennie w szpitalu od 7,30 do 14,30 ja k dla mnie super ale prywatnie w zeszłym roku było 120 a teraz dawno nie byłam to niewiem 602157243

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
annam1 - ja chodziłam do dr Jerzego Surówki, on też (razem z Lemańskim) przyjmował mój poród - miałam planowe cc. Byłam bardzo zadowolona, zawsze rzeczowo i cierpliwie udzielał każdej odpowiedzi. Przyjmuje prywatnie na Kopernika w starym Medyku, na każdej wizycie było pełne badanie z usg i ktg, cena to 80-100 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie jakieś sposoby na to żeby niemowle nie zaginało uszu podczas snu? Moja od dawna ma problem bo wybiera częściej tą lewą stronę ale już widzę że to ucho ma odstające i staram się jej poprawiać jak śpi ale w nocy nie jestem w stanie za każdym razem tego robić a ona często głową kręci. Zastanawiam się nad opaska jakąś cienką albo z dziurkami ale pewnie będzie ściągać przed spaniem. Mialyscie z tym jakiś problem i rozsądne rozwiązanie które sie sprawdziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Nie wiem dlaczego dr Lemanski nie chciał nowej pacjentki bo to żaden problem, kserujesz od wcześniejszego lekarza dokumentacje a termin porodu jest w ksiazecce. No ale wydaje mi się ze ma nawal pacjentek i dlatego tak się stało. Ja rodzilam jak dr był jeszcze na parkitce i byłam bardzo zadowolona, mnóstwo lekarzy od dzieci i pielęgniarek od mam i dzieci z tysiąclecia tam było. Nie wiem jak teraz jest. Jaka nie podejmiecie decyzje to tylko parę dni trzeba jakoś przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Husky ja waalczylam tak u synów z jednym uchem zawijal się strasznie. Na noc czapeczka lub opaska co prawda jak byli bardziej *****iwi ściągali i nie upilnuje się tak tego. Maja uszko jedne bardziej odstające ale wygląda ok. Jaw tez zresztą mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Husky ja waalczylam tak u synów z jednym uchem zawijal się strasznie. Na noc czapeczka lub opaska co prawda jak byli bardziej *****iwi ściągali i nie upilnuje się tak tego. Maja uszko jedne bardziej odstające ale wygląda ok. Jaw tez zresztą mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda16023
annam1 ja polecam Artur Kowalski. A co do Surówki to chodziłam w pierwszej ciąży do niego i po komentarzach typu, że dziecko "ma wielką łepetynę" lub, że kobiety po ciążach wyglądają jak potwory bo się roztyją w ciąży i nie potrafią schudnąć po, miałam serdecznie dosyć. Znalazłam opinie o Kowalskim, że super lekarz, i się potwierdziło. Pomagał nawet po ciąży jak miałam problemy z piersiami, zastoje, itp. Pracuje na Mickiewicza, przeniósł się z Parkitki razem z Lemańskim. Wizyta 120. A na NFZ przyjmuje w przychodni na Michałowskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chloe28
Hej dziewczyny :)) Marta- ja cc mialam-w-piatek-a-w poniedzialek bylam w domu w poludnie :)) Szybko-po-cieciu doszlam do-siebie, kilka dni-i-chodzilam normalnie :) Lemanski robil mi cc - zarabisty lekarz, naprawde super:)) Kajka- ja wczoraj podalam pierwszy raz sab simplex, bobotic nie dzialal,-espumisan srednio, podaje jeszcze humane herbatke, po sab simplex maly spal-od-22 do 2 co u niego sie nie zdazalo :) Jutro idziemy na szczepienie :) Maly wazy 6,400 - na cycu , a jeszcze 7 tyg nie skonczyl, wiec ladnie mu idzie... A jak u Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka030
Husky - ja u synka też walczyłam ale z dwoma uszami, więc jak widziałam że zawijały się często to na noc była czapeczka i w dzień właściwie też chodził albo opaskę mu zakładałam ale słabo się sprawdzała. Bo u nas sporo zaczęły odstawać te uszy ale dało efekt i troszę mu odstają ale minimalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chloe - właśnie się zastanawiałam gdzie się podziewasz. No to ładnie ci przybiera, jestem ciekawa ile moja bo dawno nie ważona ale rośnie w oczach, a cyce moje nie jestem pewna czy dają radę bo często flaki. A ona mi nadal marudzi ale nie wiem u nas to chyba nie kolki chociaż ja już skołowana chodzę. Teraz podejrzewam że jakaś alergia daje mocno znać o sobie bo jest cała obsyspana na buzi i wychodzi na pleckach i zz przodu i skóra z uszu schodzi płatami i popękane a ja na bezmlecznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta jesli moge Ci cos podpowiedziec o cc na Mickiewicza to pytaj smialo. Polozne sa fajne, od noworodkow niektore to jakies nieporozumienie, ale-zdarzaja sie tez i mile :) ogolnie jak bedziesz miala dzieciaczka to zlewaj je ;) ja dawalam w szpitalu smoka, wycieralam pupe chusteczkami i kremowalam tylek bephantenem- oczywiscie po kryjomu ;;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka maly dal mi tak popalic ze zapomnialam co-to komputer, telefon i tv :)) Mam nadzieje ze teraz juz lepiej bedzie. U mnie na laktacje pomogla herbatka bocianek i laktator, teraz juz laktator odstawilam i tylko na bocianku jade,-a cyce tez czasem flaczki, ale-maly doi zawziecie ;) Na alergie u nas pomogl krochmal ninio biolife i masc bephanten na zmiany skorne - taka specjalna- minelo jak reka odjal,-ale mleko tez-odstawilam w nadmiarze, teraz tylko do kawy i czasem twarog... Kajka- kiedy szczepisz?? Ja zdecydowalam sie na te nfz i rotawirus jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kajka u ciebie marudna to moze ma skok-rozwojowy ???? To by pasowalo akurat 5-6 tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a stosowala ktoras z was masc przeciwbolowa przed szczepieniem?? Ja kupilam i mam w planach posmarowac malego tylko jeszcze nie wiem w jakie miejsca beda go kluc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Chloe nie wiem czy jest sens smarowac taka maścią. To jest moment troszkę poplacze zabawisz i przechodzi. A one i tak dezynfekuja miejsce ukłucia. Możesz później na noc ewentualnie paracetamol podać i okłady z sodki robić działa kojaco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Polecam na znany skórne kąpiel w krochmalu lub SA w aptece takie fioletowe tabletki. Jakby ktoras z Was się skusila na te tabletki to najpierw w garczku lub szkance rozpuścić bo lubią waanienke farbowac w tym miejscu co upadnie. U nas fiolet właśnie się sprawdzil najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość październikczek
Polecam na znany skórne kąpiel w krochmalu lub SA w aptece takie fioletowe tabletki. Jakby ktoras z Was się skusila na te tabletki to najpierw w garczku lub szkance rozpuścić bo lubią waanienke farbowac w tym miejscu co upadnie. U nas fiolet właśnie się sprawdzil najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×