Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bobasinska

SYLVIE 20* wasze opinie?

Polecane posty

Gość blondi410
Hej. Chce kupić te tabletki, czytałam bardzo dużo o nich, mam nadzieję, ze nie bede miala zadnych skutków ubocznych... ale mam jedno wazne pytanie: pierwszą tabletke biore w dniu kiedy dostaje okres, potem codziennie az mi sie skonczy opakowanie a potem powinna być 7dniowa przerwa... I TO WLASNIE W PIERWSZY DZIEŃ TEJ PRZERWY POWINNAM DOSTAĆ OKRES CZY OBOJĘTNIE W KTORY WOLNY DZIEŃ MAM GO DOSTAĆ? a potem kolejne opakowanie zaczynam kiedy mi sie okres skonczy czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowojorka dama
a ja biore je prawie rok, to moje pierwsze pigułki, wiec nie mam porownania ale zadnych skutkow ubocznych nie bylo i nie ma ;) polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
do Asieta..też się czuję po nich śpiąca, tak jak w ciąży, uczucie to mam zawsze po przyjęciu tabletki, na szczęście biorę je o 20tej do Grocha...cieszę się, że nie jestem jedyną puchnącą:))za tydz idę do gina po zmianę antykoncepcji, napalam się na NuvaRing do Blondi410...okresik powinnaś dostać w ciągu 7dniowej przerwy,czyli dzień lub dwa lub 3 a nawet 4 po odstawieniu,jednej reguły nie ma,ja czasem dostaję od razu, czasem po 2 dniach, a jak zapomnę pigułki to nawet dzień wcześniej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
Hej hej to znowu ja, dziś biorę 9. tabletkę, od 2 dni puchną mi łydki, bolą mnie piersi i są pełniejsze, chodzę strasznie rozdrażniona, czuję się brzydka i gruba:| a tak niskiej samooceny nigdy nie mialam. Więc nie wiem czy po zakonczeniu tego opakowania brać kolejne, czy przed zakończeniem tego pierwszego iśc do gina i poprosic o cos innego...:/ Lekarka powiedziala, ze dopiero po drugim opakowaniu bedie mozna stwierdzic jak one na mnie działają, ale skoro ja już czuję sie fatalnie, to nie wiem czy przyjdzie nagła poprawa:(. I boje sie ze zacznę tyc, bo mam strasznie duzy apetyt, jak nigdy...:/ ajajaj:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
do Asieta...kiepska sprawa, wydaje mi się, że najlepiej wziąć opakowanie do końca skoro bierzesz już 9tą tabletkę.takie przerwy w środku opakowania mogą skutkować nieregularnymi i trudnymi do określenia krwawieniami. Mnie przy 2 pierwszych opakowaniach strasznie bolała głowa i to średnio 2 razy w tygodniu, dopiero przy 4tym opakowaniu trochę mniej bolą mnie piersi i migreny ustają. 2 miesiące to minimum, aby organizm mógł się przyzwyczaić. Ale jeśli czujesz, że nie dasz rady wytrzymać najlepiej idź do lekarza. A powiedz mi, brałaś już wcześniej jakieś tabsy, czy to Twoje pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
Acha, przypomniałam sobie że przez pierwsze 2 tyg miałam wilczy apetyt a potem wręcz przeciwnie i tak jest do dzisiaj, NIE MAM APETYTU,przeszkadza mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
To moje pierwsze tabsy w zyciu. WIec moze rzeczywiscie dopiero sie przyzwyczajam i dlatego rozne, dziwne rzeczy się dzieją. Do konca opakowania na pewno dotrwam, ale jesli te dolegliwosci nie miną, to zapewne przed braniem drugiego opakowania pojawie sie u lekarza... co do dolegliwosci zwiazanych z apetytem, to podnioslas mnie na duchu, mam nadzieje, ze moj ciaglu głód minie, a oczywiscie mam nadzieje, ze Tobie z kolei powróci.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grocha
A czy plamienia to normalna rzecz czy rczej powinnam przestac brac te tabletki dodam jeszcze ze przez 4 opakowania nic mi nie było a teraz sie własnie zaczęły sie plamienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
hihih,też mam taką nadzieję:)a wiesz,jak zaczynałam brać moje pierwsze piguły to zaczynałam od Yasmin i też czułam się strasznie.Po Azalii troszkę lepiej ale jednak źle,no i teraz biorę Sylvie20 no i czuję się super w porównaniu z tym co było.Zmierzam do tego, że czasami poszukiwania super tabsów trochę trwają. Ale lepiej się pomęczyć biorąc hormony niż męczyć się na sali porodowej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
do Grocha...najlepiej idź do lekarza, niech Cię zbada,zrobi USG i to oceni fachowym okiem. Tym bardziej, że to już 5te opakowania a krwawienia jakby znikąd no nie?ja tak nie miałam, a te krwawienia to w środku opakowania, czy na początku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
O też tak myślę, ze męka z powodu tabletek jest lepsza niz ta, którą sie przezywa w zwiazku z macierzyństwem. Tak coś mi jeszcze zaświtało..mój poprzedni ginekolog, do którego teraz nie mam możliwości chodzenia, polecił mi yasminelle lub hormonet. Po czym zapytał, czy przed miesiączką, mam zły humor i problemy z zatrzymaniem wody w organizmie, odparłam, że tak, po tym gin powiedział, ze najlepsze w takim razie mogą okazać się yasminelle...wtedy nie zdecydowalam sie na zadną antykoncepcje..teraz z kolei moja nowa pani ginekolog nie przeprowadzila zadnego wywiadu, przypisala mi na oślep pierwsze, lepsze tabsy, z małą iloscia hormonu, i w dodatku dowiedzialam sie, ze sa one zamiennikiem harmonetu. Wiec widac moj poprzedni lekarz miał poniekąd rację co do doboru tabletek... gdybym wczesniej dowiedziala sie, ze sylvie 20 ma ten sam sklad co hormonet, to poprosilabym o cos innego. Ufff czuje sie jak spuchniety prosiaczek:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
Słodziutki Prosiaczku, prosiaczki są urocze bo są różowe:)cóż mogę poradzić, też mi łapcie puchną i nogi wieczorem i poziom magnezu mam chyba zerowy.Uczeni twierdzą, że trza dużo pić i problem zniknie,acz zdania uczonych są podzielone(pić wody;)) Ja idę do gina w tym albo przyszłym tyg i zdecyduję co dalej, albo bedę brać dalej sylvie albo NuvaRing albo zastrzyk DEPO bo wychodzi super tanio, choć dużo babek narzeka na skutki uboczne, że potem cięzko zajść itd...mi to nie przeszkadza:D odezwę się jak będę po wizycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
Ok , daj znać:) u mnie kwestia prawidlowego doboru tabsow jest bardzo ważna, bo raczej bardzo długo będę zazywac hormony, jestem dopiero na I roku studiow i do końca nauki nie mogę pozwolić sobie na bobaska, mój chłopak tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
Aaa moj były gin polecał mi również NuvaRing, ale trochę się boję takich eksperymentów..może kiedyś się skuszę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZielonaMarchewa
Aaaaa no masz rację, rozumiem Cię doskonale. Hormony to bądź co bądź jedna z najskuteczniejszych metod anty. A mówił Ci lekarz ile ten Ring kosztuje?bo ja nie pamiętam 30 czy 50???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grocha
Poza tym dziwnym plamieniem (pojawiło sie pod koniec 5 tego opakownia) to polecam te tabletki ani po nich nie przytyłam ani nie miałam humorów moze czasami mnie głowa bolala ale sa ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od ponad tyg biorę te tabletki. Mój ginekolog w 16 dniu owulacji kazał mi wywołać miesiączkę i w pierwszym dniu krwawienia zacząć zażyać Sylvie 20. Martwię się, bo to już 9 dzień jak mam miesiączkę:/ Fakt nie jest to silne krwarienie ale i tak myśl ta mnie niepokoi. Poza tym boję się jednak, że przytyję. A i jeszcze jedno - po jakim czasie zażywania ich mogę kochać się bez zabezpieczeń? Bo niestety mój ginekolog mi o tym nie powiedział. Czekam na komentarze i opinie o tych hormonach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
Do ZielonejMarchewki: Nuvaring kosztuje coś koło 40 zł z tego co pamiętam..cena chyba zblizona do yasminelle. Tak po rozmowie z chłopakiem stwierdzam, ze lepiej będzie odwiedzic gina przed drugim opakowaniem i zmienic na coś innego. Skoro już chłopak zauważył, ze jestem dziwnie spuchnięta, biust mam dwa razy wiekszy i dziwnie sie zachowuje chwilami, to wolę się nie męczyc dluzej. Straszne, ze trzy dni temu miescilam sie w moje ukochane spodnie, a dzis ledwo w nie wcisnelam uda...no naprawde cos nie tak jest:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
Do Blondi: z tego co wiem, to od pierwszej tabletki można kochac sie bez zabezpieczenia, ja tak wyczytałam w roznych żródlach i tak tez zrobiłam, myślę, ze w ciazy nie bede hehhe. Chociaz co do tej kwestii to widziałam rozne opinie, ze niby po tygodniu działąja itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyczytałam, że po tygodniu można bez ale słuszałam też opinie, że niby na początku drugiego miesiąca braia można bez zabezpieczeń. Nie wiem już... Do tego to 10 dzień jak mam krwawienie. Przecież okres nie może trwać tyle czasu. Martwię się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afadro
Blondi pewnie, że idź do gina po inne pigułki po co masz się męczyć. Tak to już jest z pigułkami nieraz trzeba kilka wypróbować zanim trafi się na takie które w pełni nam będą odpowiadały. Ja zażywając Sylvie20 nie przytyłam i na szczęście czuję się dobrze, ale tak jak mówie to indywidualna sprawa każdy organizm inaczej reaguje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalenstwo
ja juz ppo 5tym opakowaniu. glowa boli mniej ale libido ponizej czegokolwiek!!! kiedys moglam co chwile jak krolik, facet nie nadazal i sie na mnie wsciekac, a teraz? sex moze dla mnie nieistniec!!! ktoras ma tak samo? przeraza mnie to...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justis
ja jestem po 3 tabletkach.. dzis mam zazyć 4.. i od drugiego dnia pobolewa mnie noga.. takie dziwne nerwobóle.. troche łytka drętwieje.. dziś troszke mocniej.. w ulotce pisało, ze jak ból bedzie silny to zeby natychmiast przestać brać.. nie wiem co zrobić.. czy brac dzisiaj nastepną tabletke czy nie.. :( boje się, że to może być coś z tą zakrzepicą... :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malgosia___85
Justis koniecznie przerwij branie tabletek. Zakrzepica to nie żarty. Oderwany skrzep może wędrować po krwioobiegu i powodować np. udary. Przerwij i skonsultuj się z lekarzem dla pewności. I daj znać, co Ci powiedział... Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justis
Byłam u mojej pani ginekolog nastepnego dnia.. powiedziałam jej co i jak.. na to ona, ze to malo prawdopodobne zeby po trzech tabletach pojawiła sie zakrzepica.. Dla wlasnego spokoju , jak chce, żebym poszła do chirurga naczyniowego, żeby mi prześwietlenie nogi zrobił.. (już mam skierowanie nawet;)) Tabletki biore dalej, ponieważ ból nie jest silny.. czasem mnie boli w całości, a nie samo podudzie..i babka jeszcze powiedziała, ze ten ból co opisuje to raczej nie to.. ale pewna bd dopiero po prześwietleniuu.. choć już lęk mi przeszedł troche..;) bo to mogą byc podobno tez ..korzonki.. no zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
JUSTIS ja biorę już prawie dwa tygodnie te tabsy i mniej wiecej w 3-4 dniu tez strasznie bolały mnie łydki i drętwiały mi, teraz już jest spokój. Ostatnio dośc dramatycznie się wypowiadałam na temat tych tabletek, ale teraz już jest coraz lepiej, nie jestem spuchnięta i nie mam tak wielkiego dołą, jedyne co mi przeszkadza to bóle podbrzusza, huśtawki nastrojów i obolały biust. Co do tego bólu podbrzusza, to czy należy on do jakichs skutków ubocznych? Trochę mnie niepokoi , bo jest dośc ostry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justis
dzięki Asieta, uspokoiłaś mnie troszku :)) ale do lekarza jeszcze na wszelki wypadek sie wybiore, niech mi zobaczy co z tą noga;p taaak, bóle podbrzusza.. ja czasem ledwo sie moge zgiąć tak boli..i huśtawki nastroju tez się zaczęły.. mam nadzieje, ze to tylko taki wredny początek przez pierwsze opakowanie.. a te łydki, to mnie doprowadzają do szału normalnie niekiedy.. ostatnio jeszcze druga noga zaczęła..;/ ale cierpie cierpliwie.. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
a dziś pojawiło się dość obfite krwawienie...:| ponoc przy pierwszym opakowaniu mogą wystąpic krwawienia i plamienia...ale brzuch boli jak w trakcie miesiaczki, czy któraś z Was tez tak miała?...teraz widze jaki wplyw maja hormony na organizm. biust dzisiaj mam jeszce wiekszy niz, ostatnio a ból nie do zniesienia chwilami:/ obawiam się, że jak tak dalej będzie to z rozmiaru b przejde na c, a wcale mi się to nie widzi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieta u mnie też występują krwawienia i to trwa już dwa tygodnie:( Sama jestem załamana i nie wiem co robić. Do tego piersi mam twardsze i tak jak Ty większe a to dopiero pierwsze opakowanie i co najgorsze przy założeniu gumki dostaje takiego bólu, że musimy przerwać stosunek;( Gorzej niż źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieta
Miejmy nadzieję, że jest tak beznadziejnie, bo się przyzwyczajamy, licze na to, że przy drugim będzie lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×