Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Witajcie, miałam nie wychodzić z domu, ale presja kupienia prezentów świątecznych okazała się silniejsza :-) Wróciłam zmęczona, z duużo lżejszym portfelem, ale zadowolona. Mam nadzieję, że prezenty się spodobają i dzieci zrekompensują mi trud wybierania. U nas obdarowuje się dzieci, natomiast dorosłych tylko tych, których odwiedzamy - gospodarzy. Przyjęliśmy taką zasadę z rodzeństwem kilka lat temu, kiedy "wyszliśmy" z domu rodzinnego; mamy rodziny, dzieci, kupowanie wszystkim graniczyłoby z absurdem. Oczywiście w domku między sobą kupujemy prezenty i nawet domyślam się, co dostanę :-). Mróz spory, w centrum było -14, teraz pewnie spada, ciągle pada i sytuacja na drogach jest fatalna. Wogóle w tym roku "zaskoczone zimą" służby nie odśnieżały przez niemal dwie doby i ruch w mieście był sparaliżowany, nie mówiąc o warunkach na drogach. Do tego brak miejsc parkingowych - szał zakupów wszechobecny. Słyszałam o prognozach na święta, niestety u nas jakoś równowagi brakuje - teraz mrozisko i śnieżyca z wiatrem, a na święta odwilż - klimat zwariowany. Pozdrawiam i życzę miłego wieczorku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Wroc
Czesc wszystkim!!! U mnie dzis mroz juz mniejszy, w onecie napisali ze juz jutro ma byc temperatura dodatnia w kraju:( Wiec ta biel, ktora tak ladnie przykryla szarosc, zniknie:( Ja rowniez mam juz wszystkie prezenty, z czego bardzo sie ciesze. I tez mam nadzieje ze im sie spodobaja. My kupujemy nie tylko gospodarzom poniewaz chrzestna moja ma we wigilie urodziny i dla niej zawsze zanosimy jakis drobiazg i moja kuzynka ma w ten dzien imieniny... A poza tym to oczywiscie tylko dzieciom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Wroc
Izucha odwazna z ciebie babka;) Ja tez karpia nie zabije bo on sie tak 'trzepie' i wogole jakos tak... Moze gdyby mi zawiazali oczy to by mi sie udalo to zrobic. Na szczescie moj maz ma twardsze serducho ode mnie wiec zero problemu z karpikiem na wigilie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Wroc
I jeszcze do Igi - chinczyk jest the best!!! Tez niekiedy wyciagam moja stara zakurzona gre i mamy z mezem frajde jak dzieci. Czesto tez gramy w scrable:) Kochane zycze wam milego dnia trzymajcie sie w pracy jakos, juz niedlugo wolne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim ;) widze ze na kafe juz czysto światevczny nastrój ;) u nas poki co mrozik nadal trzyma, snieg pada.... szkoda ze na swieta ta swiateczna pogoda ma sie popsuc... ;/ do tego jak na ironie zaraz po swietach znowu ma zlapac mróz i opady sniegu.... prezenty kupione...choinka też kupiona - jutro ubieramy ;) Juz sie nie mogę doczekać ;)))) Co do karpia - uwielbiam go jesc, nigdy ja nie zabijam, ale wydaje mi się ze jakbym musiala to bym byla w stanie mu leb odciąć - ze mnie w razie potrzeby twarda babka jest ;) A jak dziewczynki które mialy teraz termin @? Juz wszystkie się odmeldowały co i jak/? Bo ja nie nadazam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki witam poweekwendowo :) tysia już niebawem będziesz czuła ruchy wyraźnie i nie będziesz miała wątpliwości ze to dzidzia, bo normalnie czuć małe kopniaki, moja malutka tak wariuje i fika że często czuję ją nawet jak śpię przez sen, bo jak się kładę to się wtedy uaktywnia. też na początku z trudem wyczuwałam, aaa teraz :D co do ubranek ja jeszcze nic nie kupowałam, ale po nowym roku zacznę już. przesyłam ściskania dla naszych starczek może któras zrobi nam niespodziankę świateczną albo noworoczną. trzymam kciuki dzieczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze tak wracam do tematu ale jakos nie daje mi to spokoju..... pewnie jak na dobre maluch zacznie kopac to bede narezkac ze przez to spac nnie moge ;) a teraz......zaczynam wymyslac niestworzone rzeczy czy na pewno wszytsko oki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia123 - ja jeszcze nie czuje ruchów, ale czytałam, że ruchy w 16 tygodniu lub 17 moga odczuwać tylko osoby które są bardzo szczupłe albo te co rodzą drugie dziecko. Bo przy drugim dziecku odczuwa sie wczesniej rychy dziecka niz przy pierwszym. Ja nie naleze do osob szczupłych więc saie nie podniecam niepotrzebnie :) . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja jestem raczej szczupla, normalnie nosze rozmiar 36-38. Ale za to brzuch mi bardzo uruósł i pocieszam sie ze pewnie dzidzius ma baaaardzo duzo miejsca i dlatego go nie czuje.... ehhh teraz glowa bedzie zajeta swietami to moze przestane o tym myslec ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ witam w mrrrrozny porrranek :) Kurcze nie wiem co sie dzieje ale moja temperatura pedzi jak szalona. Co dzien mam wyzsza! Dzis 37.2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w poniedziałek :) Ktoś się pytał o zwierzaki domowe. Ja ma kota (nie tylko w głowie :p), ma 1,5 roku, jest wykastrowany, a na imię ma Artax (czasem dla ułatwienia zwany Artur). Straszny z niego łobuz, a waży .... 7kg :o Tysia - nie przejmuj się brakiem ruchów, ja jak już pisałam zaczęłam je czuć na początku 20tc, a wcześniej to tylko takie domysły były. Nie ma czym się martwić, na pewno wszystko jest ok 🌼 A ja w weekend zakończyłam kupowanie prezentów i upiekłam mnóstwo pierniczków :) PYCHA :D No i pojechaliśmy obejrzeć wózek, nie spodobał się mojemu M ... bo jakość wykonania według niego pozostawia wiele do życzenia, nie wiem co On by chciał skoro wózek 3w1 kosztuje około 1500zł. On znalazł fajniejszy ale za prawie 3000zł, fakt, że fajoski, ale ja nie chciałam tyle na wózek wydawać. Chyba, że wyjdę z założenia, że go sprzedamy za jakieś 70% ceny potem to mi trochę lżej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wizualnie to mi też :) Właśnie doszłam do wniosku, że chyba zdecyduję się na wyjście pośrednie tzn. na X-landera XA. Byłam mu przeciwna ze względu na to, że spacerówkę ustawia się tylko przodem do kierunku jazdy czyli tyłem do mamusi i mały śmieszny podnóżek, ale i tak nie znajdę nic co zaspokoi wszystkie moje wymagania i spodobał mi się model z wersji limitowanej :) http://www.allegro.pl/item851452803_x_lander_xa_09_wersja_limitowana_boy_mega_komplet.html Kurcze, za często zmieniam zdanie .. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) zmieniasz zdanie jak każda kobieta ;) w pewnym momencie dokonacie zakupu i bedzie z glowy ;) chyba ze jestes osoba która nawet jak juz cos wybierze i kupi to póxniej jeszcze rozpamietuje zakup przez dlugi czas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach fajne te Wasze w wozki :) Jakos zimno mi dzisiaj a prawie na grzejniku siedze ;P Wczoraj choinke ubralam i mam juz swiatecznie w domciu. Dzis jeszcze jakis stroik do kuchni zrobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
Witam! Ja jeszcze nie mysle o wozku ale z przyjemnoscia obejrzalam wasze propozycje:))) Mi tez podoba sie bardziej ten pierwszy. Bratka podrzuc przepis na pierniczki w wolnej chwili. Ja bym zrobila z checia ale ze mnie jest troszke beztalencie i obawiam sie ze moze byc w kuchni katastrofa takze poprosze cie o dokladny sposob wykonania;) Cos mi sie wydaje ze temperatura za oknem podnosi sie, macie racje, jak na zlosc, ida swieta i snieg stopnieje tylko po to zeby zaraz po nich spowrotem spasc:(((( I bedzie przez swieta szaro i ponuro:( Dziewczyny mam okropna zgagę:( To chyba kolejny objaw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
Gdzie spedzacie swieta? Ja mam wigilie u tesciow , 1 swieto u nas a drugie spedzamy u siostry. Troszke sie pozmienialo bo poczatkowo plany byly inne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, dziś miałam bardzo przyjemny dzień w pracy - Jasełka Bożonoarodzeniowe i spotkanie przy kolędzie; teraz obiadkiem się zajęłam i wpadłam poczytać co u Was; Wózeczki Bratka wszystkie trzy są fajne; dla mnie najfajniejszy trzeci, ale na żywo może inaczej bym się wypowiedziała. Ja miałam dla córki chicco, taki z pompowanymi kołami, wtedy to był hicior, teraz wybór przeogromny... Warto przemyśleć jak będziesz go używać /np. czy ma się mieścić w bagażnik auta/, jak się przemieszczać /może schody czy autobus/, jakie drogi /może polne, albo nieodśnieżone/. Warto wziąć pod uwagę wszelkie aspekty zanim się kupi, szczególnie, że to spory wydatek i posłuży 2-3 lata. Ja wigilię spędzę najpierw u mamy, później u teściów /tak co roku/, pierwszy dzień świąt rano u teściów, od obiadu w górę u mamy, drugi dzień świąt u mnie, trzeci u wujostwa. Wszędzie oczywiście będzie sporo gości - u mamy zbierze się moje rodzeństwo z rodzinami, u teściów zawsze ok. 20 osób, u wujostwa jeszcze więcej. Teściowie i moi rodzice /właściwie już tylko mama-tatuś niedawno zmarł/ mieszkają przy jednej ulicy, więc jak jestem u jednych, to przenosimy się do drugich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiesz Tysia, że fajny ten fotelik - typowo dla chłopaka. Czerwień akurat jest uniwersalnym kolorem, w tym zestawieniu jest to zdecydowanie "męska" rzecz. A propos - mój mąż bardzo dobrze wygląda w czerwieni i bardzo lubi czerwone koszule, golf, swetr :-) Piszesz, że cena na kolana nie powala, ale darmowy też nie jest, zresztą myślę, że wielość akcesoriów na rynku zwiększa konkurencyjność cen. Zastanów się tylko jaki wózek, bo widziałam już kilkakrotnie fotelik w zestawie do wózka, jeżeli później taki wózek wybierzesz, to ... będziesz miała dwa foteliki. A ruchy dziecka przyjdą z czasem, może jeszcze będziesz się cieszyła, że później - czasami ruchy bywają dokuczliwe i bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam pierniczki z tego przepisu http://www.wielkiezarcie.com/recipe290.html Dla mnie to też był pierwszy raz - teraz czekam aż zmiękną, mam nadzieję, że zdążą do czwartku :) Tysia, pamiętaj, że fotelik trzeba dobrać tak żeby można było go montować na stelaż wózka, a nie wszystkie do siebie pasują. Chyba, że nie chcesz tego robić, choć moim zdaniem to dobre rozwiązanie np. na szybkie zakupy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość testerka3
Nie wyrzucaj choinki po świętach!!!!!! Podlej swoją choinkę w konkursie Listonic’a i czekaj spokojnie na Mikołaja z workiem prezentów. Na choince jest napisane co robić:) A nagrody to: Dwuosobowy wyjazd do SPA, I-pody touch, ekspresy do kawy , bilety na Opener Festiwal i wiele wiele innych! Sprawdź sam/a wystarczy zajrzeć na adres: http://listonic.pl/testerka3/choinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc bratuśka, a po staremu:)wlasnie zrobilam sobie przerwe w lepieniu pierogów, juz mi sie ogolnie nic nie chce, a duzo przede mna:) w wiadomym temacie totalnie odpuscilam, bylam tylko yy prawie 2 tyg temu u nowej lekarki ii juz :) ale Twoj dzidziulek juz pewnie duzyyyy...ale zleci do Twojego porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×