Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Kasiula_te starania doprowadzaja do szału i rozpaczy. Mój M ostatnio prawie płakał jak wrócilismy od znajomych co maja małe dziecko, ze chce juz miec swoje dziecko, ze juz bardzo by chcial, zeby sie udało i zrobi wszystko,zeby to było jak najszybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihihi ja tez bym nigdy nie nazwała dziecka imieniem swojego byłgo, na szczescie zadnego Krzysztofa nie było. Dla dziewczynki chciałam Ola ale znów mój M ma złe wspomnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem Ci Radosna , ze bardzo chce miec dziecko, wiem ze jestem gotowa lecz nie jestem w rozpaczy. Czase, to sobie mysle, ze kiedsy musialabym byc facetem bo taka twarda babka ze mnie. Juz nie placze i nie przezywam kolejnej @. Mój M za to bardzo sie denerwuje jak dostaje @ - wtedy cały dzien ma zepsuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z M znaleźlismy wyjscie z syt, zeby miec swoją Ole, lecz nie Aleksandre i na liscie imion jest Olga (choc moj M miał dziewczyne o tym imieniu). Mysle, ze ciezko wybrac imie,zeby nam sie z nikim nie kojarzyło. Jak sie zle kojarzy to napewno nie damy tak dziecku i czasem przez nawet fajne imiona odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia, AAAAA i pozostałe brzuchatki_ powiedzialyscie juz w komus w pracy? A jesli nie to myslicie,ze sie domyslają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam Wam kiedys o przygotowaniach i prezentach na pierwsze urodziny moje chrzesniaczka. No najwiekszy hit to był album z jego fotkami z pierwszego roczku, który zrobiłam. Siostra az sie wzruszyła. Sam album ja ucieszył, bo był z napisem specjalnym dla mojego chrzesniaka mowi,ze wlasnie mu musi zrobic, kazalismy jej zajrzec do srodka... i tu juz bylo wzruszenie,ze wypelniony zdjeciami małego. Fotografia to moja pasja, wiec zdjecia byly mojego autorstwa, chronologicznie ułozone od pierwszych dni zycia chrzesniaka. M powiedzial, ze jestem super ciotką, bo nie poszłam na łatwizne i nie kupilam tylko zabawki jak wiekszosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w pracy jeszcze nie powiedzialam... w poniedzialek bede u lekarza to wezme zaświadczenie o tym ze w ciąży jestm i jakos na poczatku grudnia bede musiala powiedziec... Boje sie strasznie... Bo dopiero zaczelam pracowac ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pogoda- zawsze jak Wy chwalicie pogode to u mnie leje i na odwrot :-) dzis leje ;-( Do tego jakos nie mam humoru dzis i cos mnie w brzucho pobolewa, chyba @ nadchodzi. Ale lepiej zeby przyszla bo zawsze po urlopie sie boje ze mi sie wszystko poprzestawia i przez 2 miesiace nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radosna, powiedzieliśmy jakies 2 tyg temu. Totalne szaleństwo ;) Zadowoleni wszyscy. Najbardziej mój tato i moja siostra. W przypadku obojga rodziców to bedzie pierwszy wnuk/wnuczka. Teraz nekaja mnie pytaniami jak sie czuje, chuchaja i dmuchaja zeby tylko wsio oki bylo. No i zasypuja dobrymi radami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia no wlasnie bez sensu z tymi pracodawcami. Tyle radosci z ciazy a stres przed praca i jak to bedzie. To prawo i podejscie do ciazy jest strasznie niesprawiedliwe dla kobiet. Nie wiem jak to dziala w Polsce ale tu tylko przez pierwsze 1,5 miesiaca otrzymuje sie 90% wynagrodzenia a potem juz urzedowa stawka dla kazdego tyle samo. Wiec bede miala troszke mniej niz polowe zarobkow. A wtedy potrzebuje sie wiecej kasy. Platny macierzynski trwa tu tylko 10 miesiecy. Jak to jest w Polsce dziewczyny? Jak sie nie wyrobie tu to moze kiedys w Polsce mi sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ja pracuje na uczelni jako nauczyciel akademicki. Termin porodu przelom maja i czerwaca oznacza ze akurat strace jakies 2 miesiace z roku akacemickiego, a potem sa wkaacje. Wiec nie jest żle. Macierzynski chyba 20 tyg, albo 18, nie pamietam.. Dostajesz wtedy zasilek w zaleznosci od jakiej kwoty wczesniej byly skladni na ub spoleczne odprowadzane. Wiec zle nie jest. Jak zechca ze mna podpisac dalej umowe to od października wróce do pracy. A jak nie to nie... na razie o tym nie mysle. Tylko mi troche glupio ze tylko prace zaczelam i etraz od razu im z ciążą wyskakuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa_U nas tzn w Polsce na zwolnieniu w ciazy i macierzynskim otrzymujesz 100% swoich zarobków (100% srednej z ostatnich 12 m-cy, czyli jeżeli dostaniesz podwyzke zaraz przed zajsciem w ciaze a potem pojedziesz np po dwóch miesiacach na zwolnienie to ci liczą srednia z ostatnich 12 m-cy, chyba, ze nie ma ciągłosci zatrudnienia to tylko zarobki od aktualnego pracodawcy i wtedy srednia tylko z tych miesiecy ile w nowej firmie pracujesz), a macierzynski 20 tyg trwa (czyli 5 m-cy), od nowego roku jeszcze 2 tyg maja dodac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
Czesc:) Ale mamy dzis fajna pogode, jak wiosna;) Cieplutko jest i az chce sie zyc:) A mnie po wolutku chyba dopada jakis wirus, mam stan podgoraczkowy i az sie boje czy wsio jest oki. Ale wiem tez ze na poczatku ciazy moze byc podwyzszona tempka wiec na razie czekam na rozwoj wydarzen i napycham sie witaminkami:) Pozeram ogromne ilosci cytryny, kiwi, mandarynek. Dziewczynki zauwazylam ze mam teraz mnostwo sluzu. Rzeczywiscie pojawia sie on w pewnym momencie - wczoraj tak duzo go mialam ze co rusz łaziłam do toalety sprawdzic czy to nie @. Ładne mam schizy, nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
Moja kumpela z pracy jak mnie dzis zobaczyla to powiedziala mi ze inaczej wygladam i ze pewnie jestem w ciazy. A wygladam kiepsko i w sumie tak sie czuje przez ten stan podgoraczkowy i bol glowy. Od poczatku pobolewa mnie glowa:-( Ja oczywiscie nic nie odpowiedzialam, tzn nie przyznalam sie, zreszta mysle ze na to jeszcze za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
Kasiuka fajnie ze taka twarda babeczka z ciebie:) Ja odwrotnie, jestem miekka i szybko sie zalamuje, przezywam wszystko niepotrzebnie i to mnie denerwuje bo nie umiem nad tym zapanowac. Dlatego te starania kosztowaly mnie sporo zdrowia, bo nawet jesli nie pokazywalam po sobie tych mega dołków to gdzies je w sobie dusilam i pozniej 'wyżywalam' sie na kim popadlo;) (czytaj na mezu);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka.s
Radosna, super ze wszystkim sie spodobal twoj pomysl:) zreszta jakby moglo byc inaczej, to cudowna pamiatka dla mamy i dla dziecka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdalenka_od początku ciazy Cie głowa pobolewa? Bo mnie od wczoraj boli, wiec moze....:P Chyba juz na głowe upadłam i widze, ze swiruje i szukam juz objawów, choc wiem, ze 3 dni po skoku tempki to raczej nic nie mozna czuc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli sa plusy i minusy. Tu macierzynski dluzej bo az 39 tygodni ale mniej kasy ( w porownaniu z zarobkami sprzed porodu). Za to w Posce krocej ale 100% kasy. Hmmm to i lepiej byc z dzieciatkiem dluzej. Nawet nie wiedzialam ze sa tak duze roznice w prawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tu o objawach... U mnie nic, zero. A raczej nerwy jak na @. Zreszta jak nie mialam owu to i w ciazy byc nie moge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa, ale fajnie macie z tym maciezynskim. U nas 12 tygodni platne 100% i tyle dobrego. Moja firma dodatkowo zgadza sie na nastepne 3 miechy. Pierwszy platny 100%, drugi 75% a trzeci 50%- czyli w sumei wyszlo by pol roku. No a z ta kasa to niestey prawda. Potrzeba wiecej....niestety cos za cos. To ja sobie tez pomarze:D Chlopczyk- Jan ( nie moje ulibuione ale taka tradycja w rodzinie M. ze dostaje sie po dziadku wiec niech bedzie-przynajmniej rozpoznawalne i w Holandii i w Polsce ) Dziewczynka- Julia albo Lena (Helena) Ehhhhhhh zeby tak juz mozna bylo wybierca konkretnie :D Bartka, ale fajnie masz z tymi Mazurami. Bylam tylko raz w zyciu w okolicach Elku i strasznie mi sie podobalo. Magda...schizy to chyba norma na poczatku ciazy :), ale pewnie wszystko jest ok. Dbajcie o siebie brzuchatki w tym grypowym czasie! Buzka...ide cos wciac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli_u Was to juz w ogole przerąbane, tak krótko z dzieckiem. Mysle, ze w Polsce nie jest problem z samym macierzynskim i jego dlugoscią tylko z tym co bedzie jak sie skonczy, czy jeszcze bedzie gdzie wracac. Powinna byc jakas ochrona kobiet jak wracaja po macierzynskim. U mnie w firmie juz 3 dziewczyny tak zwolnili w ostatnim czasie, ze w pierwszy dzien po powrocie do pracy dostaly wypowiedzenia. Fakt, ze wszystkie zaraz jak sie dowiedzialy o ciazy, to uciekly na zwolnienie, wiec jak ich ponad rok nie bylo to zatrudnili osoby na ich miejsce. Ale sama sie boje, czy bede miala do czego wracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia123 - imię Joanna bardzo mi sie podoba ;) bo sama tak mam ;) hehe W pracy wszyscy wiedza i sie ciesza :) Mam nieypowa prace :) i ludzi :) U mnie córa będzie Barbara czyli Basia a synek Sebastian :) . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA_Basia - super imie. Tez juz mamy w rodzinie, wiec dla mnie odpada :( Chce juz weekend.....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oli to masz spoko firme jak dorzuca cos od siebie. Fajnie. Nareszcie cos u mnie przejasnia sie i przestalo padac. Jeszcze 4 godzinki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maadaa przysylaj sloneczko ale to juz. Bo te chmurska przyszly od Was do nas. To ja je teraz do Polski wysle moze :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pracy to mam super. Wkurzam sie czasem jak kazdy, ale nie ma chyba ludzi idealnych nigdzie. Ostatnio musialam z szefowa porozmawiac o starankach, bo ciagle sie urywalam na jakies badania i wciskalam im kity. Teraz mam zabieg wiec moze mnie nie byc pare dni. Powiedziala ze trzyma kciuki, praca mam sie nie stresowac. Super nie? Tysia idac za Twoja rada, zapycham sobie czas wolny. Zapisalismy sie na kurs tanca od stycznia. Zawsze chcialam ale jakos sie nie skladalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczynki, Rzeczywiscie dzien dzis byl super, cieplo sie zrobilo ale przyznam szczerze ze chcialabym juz zime;) Ja wrocilam juz z pracy, wstawilam obiad i pranie i biore sie za sprzatanko bo w ciagu tygodnia nie ma czasu:( Oli, taniec mowisz... Hmmm jakby udalo mi sie mojego leniucha namowic to z checia bym sie zapisala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×