Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Tyrolia ja mam usg na każdej wizycie. Gwiazdka glukoza to paskudztwo, ale da się przeżyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdka faktycznie co do ruchów to właśnie zaczynasz mieć z nich radość i za parę tygodni zaczną być one dopiero regularne. Ja czuję wysoko kopniaki ale leci mi 27 tydzień. A co do badania glukozy to owszem niedobre to jest bardzo, więc na wspomnienie troszkę mdli. Ale najlepiej wypić duszkiem i nie analizować smaku-mi aż dech zaparło przy 75 g;-) Potem wypłukałam usta. W każdym razie faktycznie jest troszkę słabo, najlepiej było seiedzieć w fotelu i sie nie ruszać, bo jak wstałam to zawroty głowy murowane. A po 2 godzinach to pomknęłam jak gazela i już na dworze wsuwałam kanapkę;-) Ale wspomnienie tego smaku to mnie długo prześladowało;-) Ktoś napisał że to jak cukier puder rozpuszczony w ciepłej wodzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dzięki za odpowiedzi:) To musze sie przygotować na ta glukoze. Ja mam tylko 50 g do wypicia wiec mozę dam radę:) A można dodac do tego np. sok z cytryny? A jeśli chodzi o ruchy to faktycznie chyba musze wtedy poczekac troche jeszcze żeby było bardziej regularnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczynka
polecam do glukozy cytryne:) wtedy smakuje lepiej, jak dobrze osłodzona woda z cytryna... tylko to troche trzeba wcisnać, ja sobie prawie poł wcisnełam ale mysle ze mozna wiecej i wtedy jest jeszcze mnej słodkie. USG miałam robione co wizyte, tylko u nas najpierw bylo podejrzenie ciązy pozamacicznej i poczatki spedzilismy w szptalu. Tam z reszta tez nie szczedzili na tym badaniu. Potem jak się okazało, że na szczescie jest wszystk ok usg miałam robione co 4 tygodnie od 8 tygodnia począwszy. Połówkowe robili mi w szpitalu, bo akurat lezałam z zagrozeniem wczesniejszego porodu i potem lekarka tez robiła tydzien pozniej usg zeby sprawdzic szyjkę (mam skrócona). Za tydzien w poniedzialek mam wizyte i juz nie moge się doczekac a dodam ze ciagle sobie lezymy. Co do przyszłych tatusiów i naszych M to uspokoiłyscie mnie troche. To chyba jest ich normalne zachowanie, z reszta tak jak pisałyscie rozmowa jest najwazniejsza i trzeba od razu mowic o co chodzi zeby potem tego w sobie nie tłumic. Trzymajcie się brzusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dzisiaj dzień mi zleciał, mój synek do tej pory w piżamie hihi mąż jak przyjdzie zaraz z pracy to chyba padnie jak go zobaczy :) a jakos tak dużo się bawiliśmy, pomagał mi zrobić sałatkę i posprzątać - pomagier jak się patrzy, a że mama musi po tych jego porządkach sprzątać 2x więcej to już inna sprawa :) nie ma co się martwić,że ruchy się czuje nisko, u mnie 25tc a ciągle dostaje w pęcherz, bo mały drań jakos tak najlepiej spędza czas :) no oby juz wkrótce się obrócił- bo niedługo nie da rady :) siedizałam przed chwilą na necie i nie mam zielonego pojęcia co kupić na mikołaja i na gwiazdkę, a to już czas- bo potem poczta będzie zawalona i nie dotrą paczuszki, a jeszcze rodzinka wypytuje co dla Matiego, a ja mam pustkę w głowie - macie jakieś propozycje dla dwulatka, któremu wszystko się nudzi po 20 minutach haha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do facetów jeszcze - to po porodzie większość z nich się zmienia :) bobasek jest ich oczkiem w głowie, mój robił wszystko, chętnie i cyca by dał, jakby była taka możliwość :) z resztą do dziś kąpiel, bajki na dobranoc i śniadanko dla synka- to kwestia męża.. chociaż są i tacy, którym dziecko zabiera przestrzeń życiową,, ale takich na szczęście jest mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdkagda89 jak pisałam wcześniej mi glukoza smakowała bo była schłodzona więc praktycznie nie czuje się smaku, lekki posmaczek porzeczki i to wszystko. Później faktycznie może robić się słabo, jeżeli ktoś normalnie na niski cukier jak ja (rano od razu nie mogę wstać z łóżka bo robi mi się słabo, mój budzik zawsze włącza się 10 minut wcześniej, żebym mogła poleżeć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zosia co do puchniecia nóg to ja mam tak samo i gin mnie uspokoił że tak w ciązy bywa ,jednak najpierw wykluczył zatrucie ciazowe tz .sprawdził cisnienie i czy nie mam białka w moczu bo wtedy może to byc niebezpieczne. mam ograniczyc sól do miniumum i duzo pic. Tyrolia ja usg mam za kazdym razem bo chodze prywatnie wiec zawsze o to proszę ale wiem że w trakcie całej ciazy standard to 3 usg. Powiem Wam szczerze że dzis mnie M zaskoczyl,byłam u kuzynki po ciuszki dla maluszka (znów przydarłam cała siatę:) ) ,wracam do domku a tu wyprane,posprzątane wszystko ,łazienka umyta. Bardzo mi bylo miło:)No umie mnie zaskoczyc ...tylko zeby zawsze było to zaskoczenie pozytywne to bym nie powiedziała ha ha ale oboje nie jestesmy bez wad. Kurcze pochodziłam troche i nogi mnie bolą tragicznie :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej to znowu ja z kolejnym pytaniem. Czy ktokolwiek z Was rozważał złożenie komórek macierzystych z krwi pępowinowej w banku ? Kurczę fajna sprawa.... ale globalne koszty sprawiają, że mi sie troszeczku włos jeży na głowie. Bardzo jestem ciekawa waszych opinii na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula- u nas furore obecnie robi parking- garaz, ktory maly dostal od dziadkow na urodziny( w niedziele bawil sie nim bezustannie bite 2 godziny! szoku doznalam!:-) ), od roku jest fanem lego duplo, no i wszelkie autka- ale raczej z gatunku resorakow, czy jak one sie tam zwa:-). ach! i jeszcze cos (ale to juz pewnie macie)- namiot taki do pokoju. rewelacja!tez potrafi sie w nim bawic ladnych pare minut. a zaznaczam, ze moj synus rowniez ma pieprz w tyleczku:-) usg mam robione co wizyte. to wszystko zalezy od lekarza i jego dobrych checi. ja mam najwspanialsza pania doktor (pfu, pfu- nie przechwalac), wiec co wizyte robi mi usg. wczoraj nawet za friko przelaczyla na obraz trojwymiarowy. milego wieczorku kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja USG mam co wizyte. Co do glukozy, to jak juz ktoras z nas powiedziała, smakuje jak rozpuszczony cukier puder. Mi pani z laboratorium odradzila cytryne, bo roznie mozna reagowac. W sumie dobrze zrobilam, bo mialabym chyba zgage. Po glukozie mdilo mnie nawet w domu. Na sama mysl robi mi sie tak niefajnie, ale da sie przezyc. Najlepiej wypic duszkiem i nie smakowac. Dzis powkladalam ciuszki malej do szafy i jestem happy. Wczoraj to ja mialam wieczorem dola i sobie poplakalam, no coz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o prezent na gwiazdke dla dziecka to ja pamietam jak córci mojego wujka kupiliśmy pod choinke rok temu (miała 2,5 roku) taką dużą ośmiorniczkę z modeliną- albo plastelina czy czymś takim:) Był← figurki do tego i wpychało się kawałek tej plasteliny do środka i z tej ośmiorniczki wychodził← jakieś takie figurki śmieszne:) Mała wraz ze swoim tatusiem bawiła się pół dnia tym . Nie pamiętam jakiej to było firmy i ile kosztowało ale cos podobnego widziałam w sklepie SMYK:) Naprawde fajna sprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelle - dzięki :) też tak własnie myślałam nad parkingiem i stadem resoraków hihi i może jakaś kolejka elektryczna- też powinna zająć.. duplo u mnie wszędzie fruwają po całym domu :) chyba schowam na jakiś czas, to znowu będzie wielka radość z nich. Czy Twoj synek śpi jeszcze w dzień i ewentualnie ile? ja już od dobrego miesiąca walcze z tym i nic, raz czy dwa razy w tygodniu uda się go połozyć..a tak, to jak nie spi w dzień, to popołudniu jest taki marudny,że nie daje żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuszki oj kochane ale Wy narzekacie.....to ja moze z innej strony napisze....ja obecnie jestem u rodzicow i bez mojego kochanego meza:(niestety tak nas sytuacja zmusila i dopiero bedziemy sie widziec na sylwestra:(wiem, wiem ze juz niedlugo...ale jak tak Was czytam to zdaje sobie sprawe z tego, ze czasami nawet te klotnie sa fajne i to docieranie, bo dopiero jak sie nie ma z kim tego przezywac to to jest dopiero smutne. Ja nie mam az tak zle, bo mam rodzicow, ale wiadomo, oni nigdy mojej drugiej polowki nie zastapia. Moim zdaniem to najgorsze sa te hormony i nie dajcie sie im za bardzo...ja tez placze czasami z samotnosci , czasami ot tak...ale moze tak z drugiej strony pomyslcie ze byloby gorzej gdyby sie nie mialo z kim poklocic o najmniejsze drobnoski. Nie bede filozofowac:)))czasami jednak warto pomyslec od innej strony, a wiecej kompromisow, rozmow potrafia zdzialac cuda. A tak z innej beczki.....bola mnie strasznie plecy, jak troche postoje , a jak nie plecy to stopy. Nie puchna mi ale tak bola ze normalnie az mi sie czasami plakac chce. Moze jakies rady...byle nie cwiczenia, bo ja nie mam na nie sily. buzka brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszki moze ktoas sie orientuje jaka jest najmniejsza kwota jaka jest wyplacana miesiecznie jak sie juz nie na zwolnieniu oczywiscie w ciazy?wiem ze 100% (ale mam zawilosci z umowa o prace - nie bede jej tlumaczyc), natomiast moze ktos sie orientuje najmniejsza kwote jaka przysluguje?nie chodzi o dokladna kwote, tylko w przyblizeniu, ok 1100???bede wdzieczna za jakiekowiek przyblizone kwoty, bo z tym 1100 to tylko tak strzelilam dzieki z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula niezle przestrzen zyciowa hehe niestety sa i tacy ale na szczescie mojemu M jak i MNIE tej przestrzeni zyciowej nie brakuje;) (sami chcielismy planowalismy i mamy) aa i smieszne sa np, te teksty...'no no taka mloda a nic tylko by sie bzykala bo juz nastepne w drodze'(a co to bzykac sie nie mozna i to z wlasnym M , jak mu sie nie bedzie dawac to ze ze zimna fladra haha)...a czemu nie moze byc tak ze ta mloda drugie jak i pierwsze dziecko badz 3 z wlasnym M zaplanowala z ktorym zyje i razem sobie to zycie jak CHCA ukladaja i czy ona nie bedzie pracowac i bedzie na utrzymaniu swojego M to chyba logiczne ze kazdy partner zyciowy chce dla swich bliskich jak najlepiej!!! no ale sa ludzie takiego zdania ze zwykle ci ze ludzie w malzenstwie nie powiini sie wspierac ani szanowac;) bo to nie przystai i wogole nie ma MIEjsca...:O albo to - najpierw szkole skoncz, praca dom potem dziecko aby mu zapewnic wszystko co najlepsze i najlepiej miejcie tylko jedno dziecko bo wiecej to juz patologia:O(wogole moze nie zachodz w ciaze bo jak urodzisz to cie maz zostawi z rozklapiocha haha) i druga wypowiedz-- (matka narzeka na corke jedynaczke ze chce 500zl na komsetyki i inne pierdoly a ma 19 lat) i tu pisza tak -jak rzes ja rozpiescila i dawala co sobie zapragnie to sie mecz, niezle dziewcze wychowalas i wstyd aby jeszcze od rodzicow kase ciagla haha ............... raz kaza sie ludziom dorabiac bo dzieciom na starcie trzeba mieszkanie kupic a raz zes zla matka bos rozpiescila.... ciekawee ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ale Was wzielo na powazne tematy. Super sie czyta.Juz polnoc a ja nie moglam sie oderwac od czytania ;) Ja wczoraj przypadkiem wlaczylam film i caly przeplakalam, lzy ciekly mi mi ciurkiem...Moze ktoras tez ogladala o matce ktora byla chora na raka i jej ostatnim planem bylo znalezc zone dla meza i matke dla dwojki swoich dzieci. Normalnie szok, patrzylam i ryczalam jak bobr, najgorsze jest to ze myslalam sobie co by sie stalo z moimi malenstwami gdyby mnie zabraklo...:( ach te hormony! Jesli chodzi o M to u nas podobie, jest okres ze wszystko super a czasem wystarczy drobnostka i mam dosc wszystkiego... Ktoras pytala o wkladki laktacyjne, ja uzywalam jednorazowych ale mialam tez takie z materialu, jakby miseczka wycieta ze stanika, od wewnatrz bawelna a na zew. ladna koronka.Sprawdzaly sie np.pod jasna elegancka bluzke, ale powiekszaly piersi, ktore i tak mialam ogromne ;) Usg mam robilone co wizyte,ale tylko takie musniecie czy serduszko bije, badanie na fotelu tez obowiazkowe. Wiem ze wczesniej pisalyscie ale prosze jesli mozecie pomozcie mam okropna zgage zawsze wieczorem... Zmykam bo pozno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dzis jako pierwsza:) Mamula-- mysle ze jak ludzie zyja razem i nie maja slubu to jednak sa rodzina:) Ja bede sama mieszkala. Takze na poczatku czeka mnie wyzwanie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka robią cię w pracy na kasie? z tego co wiem, i pracodawca i zus płacą średnią z ostatnich 12 miesięcy, a ja teraz wchodzę patrzę na nasze konto allegro i mój kochany mężuś w nocy o 22 jak spałam M kupił 2 pary śpiszków , 1 para " kocham moją mamę" 2 para " kocham mojego tatę" rozczulił mnie :) to strasznie miłe i kochane co zrobił :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Brzuszki :) jak tam nocka? ja wyspałam się jak zwykle ostatnio, nawet jakoś poduszki sobie tak ostatnio układam,że cała noc śpie wygodnie i nic mnie ciągnie ważka - ja z twarzy wyglądam na dziewczynkę, a przy pierwszej ciązy to już wogóle i wyobraź sobie-że jak chodziłam z brzuszkiem, a było akurat lato - to aż się głupio czułam -jak jakaś puszczalska, bo takim wzrokiem mnie mierzyły- szczególnie starsze panie...a co kogo to interesuje? nawet jakbym była bardzo młodziutka,a chciała dzieci- to moja sprawa :) i nie oznacza to odrazu -ze to wpadka.... mała_31 - nie uważam,że tylko ślub sprawia,że dwoje ludzi jest rodziną :) dlatego zapytałam o co chodziło Ci :) no i gratuluję wyzwania- będzie na początku ciężko, ale na pewno czasem warto mała brzuchatka - najniższa na ręke to 945zł inowa - mnie na szczęście bezsennośc się nie trzyma minęła wraz z pierwszym trymestrem olena - bardzo mi się podobają te body :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Powiedzcie mi jak sobie radzicie w nocy. Ja do tej pory zwijałam kołdrę między nogami jakoś dawałam radę, ale to chyba juz się nie sprawdza. Niewygodnie mi, ciągle coś mnie gniecie w brzuch a przez to mała mnie kopie-rozpycha się. Coś jakbym potrzebowała jakiejś poduszki jeszcze pod bokiem? Sama nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika34 - ja śpie od sciany i kłade sobie dwie wielkie poduchy i śpie na boku- nogę zarzucam na te poduchy i jest bardzo wygodnie i mimo,że wcześniej nie lubiałam spać na poduszce, tylko na małym jaśku- teraz pod głową mam dużą poduchę i jest naprawdę wygodnie :) hihi mąż się śmieje zawsze wieczorem,ze muszę się wymościć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam laski tak właśnie patrze na kalendarz a tu już 2 grudnia :) rany jak ten czas leci :) ja też zaczęłam szukać na allegro prezentów a finał jest taki że póki co kupiłam mnóstwo rzeczy ale dla mojego dzieciaczka;) no nie mogłam się oprzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika-ja mam cos takiego: na dole jest obrazek,pokazujacy jak z tym mozna spac http://www.mamanazakupach.pl/jreviews/Strefa+mamy+i+mamy+karmiacej/akcesoria+mamy+karmicej/poduszki+do+karmienia_c54_m57/ ja juz bez tej poduszki nie zasne:)trzymam ja miedzy nogami,mam na niej glowe i przytulam sie do niej-dopasowuje sie do ciala. a potem bede jej uzywac do karmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcóweczka 2010
Cześć dziewczynki! Na ostatniej wizycie gin mi powiedział,że mam miękką szyjkę i mam więcej leżeć i się oszczędzać...z tym,że ja jakoś się nie nie forsuje... Qrcze trochę się boje,że przez te 3tygodnie coś się stanie...:( Jest Was tutaj dużo czy wiecie co to oznacza mam się martwić,że urodzę za wcześnie:( Jestem w 26tc dopiero. Rozwarcia niby nie mam ale jak badał mnie gin to od zewn. może rzeczywiście szyjka jest zamknięta ale od wewnątrz to jak to mógł sprawdzić??? Co to znaczy według Was dużo leżeć? Ile godzini dziennie? Obiad mogę zrobić? Wyjść po zakupy? BOJĘ SIĘ DZIEWCZYNY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos nie działa -ale wejdź w google i wpisz mieka szyjka - i jest tam wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×