Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Gość marcóweczka 2010
Już czytam na necie:( I się trochę przestraszyłam :( Dzięuję za radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcóweczka 2010 - nie martw się, tam piszą dziewczyny, które miały od 21tc miękką szyjkę i donosiły, najwazniejsze że nie masz rozwarcia....no i oszczędzaj się, nie dźwigaj i jak najmniej spacerów-dalszych wypraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, kobietki, a u mnie nerwów ciąg dalszy - teraz mi odjęli 5 stów z wynagrodzenia, bo rzekomo mi nadpłacili w sierpniu... ręce i nogi opadają... ale mam już kontakt do pewnej kadrowej, to mam nadzieję, że mi pomoże coś z tego zrozumieć... i zamiast myśleć o zakupach dla malutkiej, to ja wiecznie w nerwach chodzę... dobrze, że już w tym miesiącu spłace ostatnie raty kredytów, wiec od stycznia mogę oszczędzać (o ile będe miała z czego, bo może znów mi coś obetną) buziaki w brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcóweczka 2010
mamula dziękuje:) Odkąd dowiedziałam się o tym to w domciu prawie cały czas leżę :) No ale czasem z domu też trzeba wyjść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Olena widziałam właśnie takie słodkie body :) Świetną niespodziankę zrobił Ci Twój mąż :) Ale sie tutaj tematy poważne pojawiły. Było co czytać :) Marcóweczka moja szyjka w prawdzie nie jest miękka ale nie jest też za twarda za to jest niewielkie rozwarcie. Leże odkąd się dowiedziałam i zobaczymy za tydzień na wizycie. Piszecie tu o puchnięciu nóg. Nic takiego mi się nie zdarzyło do tej pory. Ale rzeczywiście należy ograniczyć sól w jadłospisie. Każdy ma swoje rewelacje w ciąży :/ Mi za to niedomaga kręgosłup :( mam ucisk na nerw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuszki wlasnie wrocilam z tej okropnej glukozy i myslalam,ze pawia tam puszcze...cos okropnego!mialam wziac cytryne i zapomnialam wiec troche sie nameczylam ;) trzy razy bylam kluta wiec reka boli,bo tylko w lewej widac zylke ;) mi w pierwszej ciazy puchly nogi chyba od 8mego miesiaca,okropnie to wygladalo...lekarz sie smial,ze mam serdelki zamiast kostek i faktycznie tak wygladaly...mam nadzieje,ze teraz mnie to ominie,bo niestety w takich przypadkach biora do szpitala... cos jeszcze chcialam napisac,ale musze uciekac ;) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek to sie robi juz na maxa smieszne i nie dziwie sie ze masz nerwy bo ja to bym chyba z para w uszach chodzila.....500zl znow obcieli:O:O:O przeciez to niezla kaska jest i ile juz za to mozna rzeczy kupic no szokk....wogole to ja nie kumam, jestes na zwolnieniu i jak dobrze pamietam to powinnas dostawac najnizsza krajowa tak? czy to od pracodawcy czy to od zusu jak pracodawca zatrudnia ponizej 21osob czy jakos tak tak wiec JAK i kto moze ci z tej kwoty odejmowac ze niby ci za duzo wczesniej wyplacili??? ja juz nic nie rozumiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika ja mam poduszkę motherhood podobną do takiej jak saskina, śpi się rewelacyjnie i plecy w ogóle nie bolą, kosztuje 115zł z jedną poszewką, później służy do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula- moj Xavier na szczescie spi w dzien- ok. 2 godz.choc musze powiedziec, ze ostatnie tygodnie to mielismy "bitwy" o spanie. cholernik jeden maly co tydzien to szedl spac o innej porze, kilka razy nawet calkiem zrezygnowal z drzemki i wieczorem dawal nam niezle popalic, bo padal juz ze zmeczenia:-)nic nie moglam konkretnie zaplanowac, bo niewiadomo bylo o ktorej hrabia raczy walnac sie na ucho:-)od ok. dwoch tygodni znowu zasypia miedzy 12, a 13:00.i co zauwazylam- ze lepiej idzie mu to zasypianie jak krotko przed spaniem zje drugie sniadanko (jakies owoce,badz jogurt) i nagrzeje w pokoju (ale tylko w dzien, bo w nocy zaraz kataru dostaje jak jest wlaczone ogrzewanie).no i ogolnie zasloniete okna i wzgledna cisza tez robia swoje:-) jejciu dziewczyny jak mi sie nic nie chce!!!! aha- dzisiaj moj maly baczek totalnie mnie zaskoczyl. siedze sobie na kanapie,a Xavciu podchodzi,odpina mi bluzke, glaszcze brzucholek i mowi- "baby Xenia":-))) boskie uczucie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika- osobiscie nie posiadam tej poduszki, ale slyszalam same pozytywne opinie na jej temat. ja jak zasypiam to najpierw podkladam sobie koldre pod brzusio, a pozniej przeplatam ja miedzy kolanami:-) tak sie do tego przyzwyczailam juz w pierwszej ciazy, ze nawet juz po porodzie nie potrafilam inaczej zasnac.jeden tylko warunek: oboje z mezem musicie miec osobne koldry:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach dzięki dziewczyny za rady...w poprzedniej ciąży miałam wielką poduchę międzynogami bo jasiek szybko już nie wystarczał. Może czas ją wygrzebać?? No bo kołdra to już mało. Wiadomo że miałam swoją, czego m nie mógł przezyć-ale niech się cieszy bo nic by dla niego nie zostało tak się nią owijam...kurcze znowu mi się seks śnił...z jakimś kolegą z podstawówki!? A akurat nie pościliśmy...hm chyba trzeba korzystac póki można... A mój synek własnie zacząl się przestawiac na jedną dzienną drzemkę! A było fajnie z dwiema ale z tą druga już miałam takie przeboje i ryki po przebudzeniu że chyba nie ma rady. Właśnie korzystam z 2 godzinnej przerwy ale chyba już się konczy laba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie podpisuje pod pozytywami tej poduszki-relaksacyjnej i do karmienia. i nie trzeba miec osobnej koldry z m.:) w srodku w tej poduszce,sa takie ziarenka,albo specjalny styropian,ktory nadaje tej pysi ksztalt i ona dostosowuje sie do ciala. jak rano wstaje a m.jeszcze lezy w lozku,to zawsze sie do niej przytula mocno i spi dalej:) to jest fajna sprawa-podobno znikaja tez problemy z kregoslupem po kilku nocach z pysia:)tego akurat nie moge potwierdzic,bo nie mialam wczesniej problemow z plecami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja również potwierdzam przydatnosć tej podusi w kształcie litery C:) Kupiłam ją dwa miesiące temu w sklepie Mama i ja za 115 zł i naprawdę super mi ise śpi. A dodam że mam skrzywiony kręgosłup lekko na wysokosci zapinki od stanika i bardzo dokuczał mi od samego poczatku ciąży , a od kąd mam tą podusie to jest super i mogę spac do woli:) Także z czystym sercem wam ja polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka, to mała brzuchatka pytała o ta najniższą krajową, ja pracując zarabiałam w okolicach średniej krajowej, a teraz wielkimi krokami zbliżam się do tej najniższej.... (a to średnią z 12 miesięcy policzyli bez premii... a to obcieli mi dodatek funkcyjny 400 zł, który dostawałam 2 miesiace przed zwolnieniem, bo oni nie wiedzą, czy mi przysługuje, czy nie - więc ja się dowiem - a teraz jeszcze ich rzekoma nadpłata, którą musieli obciąć...) szkoda słów no nic poczekam do jutra, pogadam na spokojnie z kimś, kto się na tym wszystkim zna i będę wiedzieć na czym stoję też myślę nad ta poduchą, bo juz nie wiem, jak mam się układac do snu... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena - odprowadzali - i wg KP powinni uwzględnić wszystkie składniki wynagrodzenia, od których były odliczane składki - ale moja "szanowna" firma zmieniła swój regulamin w maju 2009, wg którego dopiero od maja moga uwzględniać premie przy liczeniu średniej z 12 miesięcy, więc mi policzyli 9 miesiecy bez premii (sama podstawa) i 3 miesiące z premią, z czego tylko z maja premię uwzględnili (w czerwcu nie miałam, w lipcu tak) wg mojej prawniczej wiedzy, regulamin wewnętrzny nie moze być ponad Kodeks Pracy, a wszystkie "nieścisłości" rozwiązuje się na korzyść pracownika i tak to wygląda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oni może sobie mogą tak liczyć, choć wątpie, a masz rmua od nich ? tak powinno być od jakich kwot odprowadzali ci składki, i nie ma bata od tego powinna być średnia liczona, i jeśli odprowadzali składki do zusu to potem myślę że zus powinien ci płacić normalnie, zgłupieć można, jak bedziesz wiedziała wszystko to pisz, ja też jak pójdę na zwolnienie lekarskie będę miała płacone za 12 miesięcy, mam premie, podwyżkę miałam itp. i rok temu miałam zwolnienie lekarskie i na szczęście miałam płaconą sednią z 12 miesięcy i u nas takiego chorego regulaminu nie ma, i myślę że kodeks pracy jest górą/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek29 -wybierz się do radcy prawnego, powie Ci wszystko co i jak i ewentualnie wysmaruje odpowiednie pismo do firmy- mniej u niego zapłacisz, niż Cię co miesiąc okradają..nie mogą regulować kodeksu pracy soimi regulaminami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanie!!! Dzis jak wysiadłam z samochodu i szlam do sklepu to mnie strasznie cos w boku uklulo i prawie isc nie moglam do tego czulam bol w krzyzach, przeszlo po pol godziny jak usiadlam, pozniej w domu jak jadlam obiad to tez mnie uklulo, ale polozylam sie i minelo. I wogole jak wstaje to brzuszek jakby mnie ciagnal w dol. Kurde boje sie, co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuszki... Długo sie nie odzywałam bo mam teraz straszne urwanie głowy, ślubi i wesele za dwa tygodnie i kupa załatwiania różnych spraw z tym związanych i w dodatku wszystko na mojej głowie bo mąż ciągle w pracy:((( W pt mam wizyte mam nadzieje że wszystko dobrze, robiłam teraz badania krwi i moczu i kurcze coś mi wyszły jakieś bakterie w moczu:((( już sama nie wiem tylko głupie myśli chodzą po głowie, no ale zobaczymy bo dziś zrobiłam drugi raz i jutro wyniki... Dzidzia sie wierci że hoho, tylko dziś coś mniej nie wiem może śpi cały dzień albo ja taka zabiegana że zabardzo nie czuje... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek nie jestem specem, ale jeśli to zakład pracy nalicza Ci teraz chorobowe to może można popytac w PIPie? Może babki tam odpowiedzą na zasadnicze pytania. A u mojego M w pracy dają paczki dla dzieci...no a że jedno juz mamy to synek dostanie paczkę;-) Oczywiście nie dam mu słodyczy...ale mój post chyba pójdzie w odstawkę hihi no raz się żyje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcóweczka 2010
małą 31 wydaje mi się,że to nie jest normalne takie ciągnięcie w dół... Ja miałam często twardnienia brzucha a jak od tygodnia dużo leżę to zmniejszyły się stawiania brzuszka. Poobserwuj swoje ciało jak by to Tobie się powtarzało regularnie to ja bym pojechała do lekarza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wam naliczaja te wyplaty,przeciez w ciazy mamy 100% platne wiec wyplata nie powinna sie nam zmienic!!! bynajmniej w moim przypadku sie nie zmienila,wrecz dostaje wiecej niz jak przepracowalam caly miesiac...jedyne co mi zabrali to taka premie osobista,ale to dopiero jak minelo pol roku od przyznania tej premi (u nas co pol roku jestesmy oceniani i dostajemy premie na nastepne pol)...ktoras pisala,ze na umowie miala mniej,a reszte dostawala do reki...w takim wypadku teraz bedzie dostawala mniej o tyle co dostawala wlasnie do reki i to jest najgorsze w takich sytuacjach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie zrobiłam obiadek i czekam na M, dziś cały dzień walczy z samochodem a ja sama siedzę, ale w sumie szybko dzień zleciał. Asiulek ja jak miałam problem z pracodawca, tylko w innej kwestii to zadzwoniłam do PIP i wszystko mi powiedzieli co i jak zrobić, jakie pismo napisać, więc może zanim wybierzesz się gdzieś po poradę prawną spróbuj tam, bo oni udzielą informacji za darmo. Mała moze rzeczywiście jak się będzie powtarzało to jedź do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy macie cos takiego,ze budzicie sie w nocy i bola was kosci tzn ja spie na boku jak kazda z nas i nie wiem czy za dlugo na jednym leze,choc wydaje mi sie,ze budze sie czesto i sie obracam,ale jak sie przebudze to odczuwam bol bioder i nog,a najbardziej wlasnie bioder... taka poduszka napewno by sie przydala,ja zawsze spalam na brzuchu wiec teraz mi jest niewygodnie,tym bardziej,ze zeby nie ugniatac za bardzo brzucha to musze miec dwie nogi podwiniete...meza nie ma wiec nie mam na kogo nogi zarzucic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki, natka - mam pytanko. Dzisiaj dostałam glukometr Optium Xido. czekam jeszcze, aż przyjdą mi paski. Przeczytałam, że lancety są jednorazowe.Razem z glukometrem jest ich tylko 10. szt. Za każdym razem używa się innego ? Trzeba jeszcze zamówić lancety ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka lancety niby jednorazowe ale jak tylko Ty będziesz używała glukometru to nie widzę takiego sensu, ja długo używam jednego lancetu, jak widzę, że jest już tępy to zmieniam. Trzy, cztery sztuki powinny wystarczyć na miesiąć przy kłuciu 4 rzy dziennie. Gonek ja dzięki tej podusi nie mam takich problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gonek2417-ja tak mam niestety. Na poczatku nogi same bolaly to mi magnez pomogl. Teraz to czuje wyzej cos jak biodra, uda, ale to bol kosci i jest to bardzo nieprzyjemne. Czasami uda mi sie ulozyc dobrze i nie boli (przez jakis czas), ale musze czesto przewracac sie z boku na bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek29 to co piszesz jest aż niewiarygodne. Zdecydowanie idz do PIP-i; skontaktowałabym sie też z ZUS-em. Ile ludzi zatrudnia firma w której pracujesz??? Mi płaci zakład pracy i później rozlicza się z ZUS-em. Podobnie jak u którejś z dziewczyn pobyt na zawolnieniu jest dla mnie korzystniejsz finansowo - nawet znacznie. Ostatnio dostałam o ok. 250 zł mniej niż zwykle ale w kadrach wytłumaczyły mi powód - moje zwolnienie dotarło do nich jak była gotowa lista płac - rzeczywiście było z opóźnieniem więc nie robiłam rabanu tym bardziej, że kadrowa zapewniła mnie, że wyrównają to przy następnych poborach bo jest ciąglość zwolnienia i ZUS nie przeoczy tego. Więc jeśli Tobie płaci ZUS to nie może stosować innych przepisów. Walcz dziewczyno o swoje bo za to co "rąbnęli" to wyprawkę byś kupiła. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tez sie nie zgadza wyplata i liczylam na rozne sposoby...ale stwierdzilam ze najpierw poczekam na nastepny m-c czy cos dolicza czy nie...a jak nie to najpierw porozmawiam z nimi, by napisali mi dokladnie jak zostalo mi to naliczone, a jak nie beda chcieli lub mnie oleja to podjade do tego PIP i mam nadzieje,ze jest tam ktos kto mi to wszystko obliczy....choc nie wiem, nigdy nie bylam w takim urzedzie, zreszta wiadomo jak jest z urzadami a raczej urzedniczkami. No ale poczekam cierpliwie, nie bede sie denerwowac, szkoda maluszka:)))a moze ktos wie, czy mozna liczyc an pomoc w wyliczeniach w tym calym Pipie?:))))) buzka brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×