Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

wiecie to chyba dzidzia bo czuje to tylko jak leże zazwyczaj wieczorem i trwa to tylko chwile tak jakby ktoś mnie głaskał od środka i to tak poniżej pępka czułam to dopiero 3 może 4 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to wydaje mi się że to sa włąsnie ruchy maleństwa bo tak samo jak w moim przypadku było:) Będziesz czuła to teraz coraz częściej i coraz bardziej intensywnie:) Super uczucie prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantastycznie :) a to najbardziej mój mąż się ucieszy bo przestane go dręczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale od samego początku miałam wrażenie że to właśnie dzidzia tylko moja siostra mi wmawiała że to jelita ale mamusie jednak wiedzą co czują?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
An88--->mozesz męzowi powiedzieć smiało że już nie długo jak sie będzie przyglądał brzuszkowi to nawet zobaczy jak sie rusza:) U mnie już często mi brzusio podskakuje jak leże aż się śmieje z tego tak to fajnie wygląda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
asiulek29 piszesz że bierzesz magnez z cynkiem, to jest razem czy każda tabletka osobno, bo ja wiem że cynk jest dobry na wypadające włosy a myślałam że nie mogę go brać w ciąży a chętnie bym pobrała, to z zalecenia lekarza? a może cynk jest jeszcze na coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane :) asiulek29 ja też miałąm kilka dni temu taki ból u dołu ale wyczytałam w książce " w oczekiwaniu na dziecko " że w 6 miesiącu możemy odczuwać bolesność podbrzusza spowodowana naciągnięciem więzadeł podtrzymujących macicę na to zrzuciłam ten ból olena trzymam kciuki aby się polepszyło ;) a jeśli chodzi o twardnienie brzucha to mi gin powiedział żeby się wtedy położyć na chwilę aż przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte wygląda na to że czytamy tę sama ksiażkę:) musze przyznać ze jest świetna i wielu rzeczy można się z niej dowiedzieć:) ja wlasnie dochodze do tematu porodu i już zaczynam bac sie jak czytam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwiazdka nic się nie bój musimy jakoś urodzić :D :D ja na razie na myśl o porodzie to się zaczynam głupio śmiać :D a książka faktycznie godna polecenia :) eh idę się położyć od 2 w nocy jestem na nogach i już padam na mordkę :D miłego dzionka brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak tam dzionek brzuszki? :) ja dzis zaszalałam dostałam chorobowe z zusu zaległe i kupiłam odrazu prezent dla męża - ps3 - będzie wniebowzięty jak ją zobaczy pod choinką, teaz żebym tylko wytrzymała i mu nie wygadała, bo ja nie umiem trzymać jezyka za zębami hihi no i musze kuriera we wtorek pilnować, zebym to ja odebrała przesyłkę.... a synusiowi znalazłam realistyczne samochodziki - wyglądaja jak prawdziwe tylko,ze miniaturki - straz, policja i ambulans - też będzie radość... olena119 - magnez, magnez i jeszcze raz magnez - można brać nawet 3x2 a poterm zmniejszyc, no i ta nospa - będziesz odpoczyać to na pewno będzie ok :) Kobietki ja zaraz wyruszam na wizytę - a dziś jakos moje maleństo w brzuniu sie nic do mnie nie odzywa, jak nigdy :( i jakos tak się boje ....oby szybciej do 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już mam zupkę gotową, synek nakarmiony. tez nie mam za dużo energii-chyba coś mnie tam łamie;-) Najważniejsze że dotrwałyśmy do weekendu-to jakby kolejny tydzień z głowy:-) A strach przed rodzeniem jest naturlany-narasta jak brzuszek rośnie-w końcu ten mały klocek musi sie jakoś z nas wydostac;-) Ale powiem Wam że jak przychodzi co do czego to adrenalina tak działa że nie ma się stracha tylko człowiek przeżywa na maxa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
engine, przepraszam za pomyłkę - mam magnez razem z potasem nie cynkiem - ginka kazał mi brać magnez, miałam dopytać w aptece jaki, wiec mi farmaceutka poleciła ten, lek nazywa się Aspargin i łykam jedną tabletke dziennie pozdrawiam i lecę na angielski:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) A ja już po wizycie, poogladałam sobie troszkę moje maleństwo i zażyczyłam sobie pare zdjęć :P Mały urwis waży już 1250g :) Motylek - co do szpitala ja ciągle nie wiem... Myślałam nad kolejowym w ligocie, ale dzisiaj mi mój gin powiedział, że da mi numer do położnej ze szpitala w którym on też pracuje (w chorzowie na strzelców) i teraz nie wiem... W sumie fajnie jest mieć "swoją" położną tylko ciekawe ile mnie to wyjdzie... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jaki jest wasz brzuszek? niby mówi się, że powinien być jak policzek tak? dziś leżę cały dzień, nospa, ale jakoś nie przechodzi, choć z drugiej strony tak się zastanawiam, że poczułam dziś wyraźne twardnienie ale ustąpiło po minucie, więc może ten brzuszek taki bardziej twardawy jest? sama niewiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena ja mam pucata twarz także mój brzuszek jest dużo twardszy od moich policzków :D myślę że każda z nas wyczuje kiedy jest "za twardy" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na twardnienie brzuszka polecam magnez, mnie zdecydowanie się poprawilo, tylko że ja go biorę już ze 6 tygodni a przez ostatnie 5 tygodni biore 6 tabletek na dobe, po za tym biore tez duphaston na podtrzymanie, więc może to nie tylko efekt zażywania magnezu. Ruchy dzieciątka można czuś już bardzo wczesnie, sama zaczełam je czuć między 16 a 17 tygodniem a dodam, ze to moja pierwsza ciąza i na pewno byly to ruchy Dzidzi bo z czasem stawaly się poprostu coraz bardziej intensywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Babeczki:) Savana ale twój dzidziuś duzy :) Super!!! Olena co do twardnienia to ja też od paru dni czuje ,szczególnie wieczorem nacisk i twardnienie ,ratuje się wtedy magnezem ,chwilke posiedze spokojnie i przestaje. Wogóle ostatnio czuje sie okropnie ocięzała i wiecie co jak chwilami brakuje mi oddechu,strasznie.Już bym chciała zeby był luty:) Jednak pocieszeniem jest dla mnie kopanie mojego maluszka ,tego uczucia nic nie zastąpi:) Uciekam na Brzydule bo to u mnie jak nałóg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena glowa do gory, nic zlego sie nie dzieje....ja czasami tez mam - choc napewno radziej niz jak Wy....nie biore zadnych lekow, nawet witaminy odstailam i zelazo...bo pije raz dziennie sok z roznych warzyw - taki ochydny, wiec juz nie chce brac zadnych tabs. A tak wogole dziewczyny to skad sie to bierze???to twardnienie brzuszka...?ktos ma moze jakas teorie?moze brak magnezu, tylko co ten magnez daje? pytam z ciekawosci a ja tez czytam ksiazke o porodach i tez coraz bardziej mnie to przeraza...slyszalyscie moze o tym, ze trzeba dodatkowo placic za znieczulenie???podobno w moim szpitalu nawet 1000zl krzycza, no a wogole to jestem ciekawa czy Wy bedziecie 'wykupywac'polazna? ja wogole nie wiem jak takie rzeczy sie zalatwia, czy wczesniej sie to uzgadnia, czy dopiero jak przychodze z bolami do szpitala (no bo taka umowiona babka tam przeciez nie siedzi 24 na dobe:))))))))) kolejny temat kosmos dla mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja za bardzo nie moge sie wypowiadac w temacie twardnienia brzucha - jeszcze niczego takiego u siebie nie zauważyłam dlatego nie wiem jak to wygląda :P w ogóle muszę Wam powiedzieć, że w ciąży czuję sie dużo lepiej niż przed :) Nikamo a ile Twój maluszek waży? pewnie podobnie albo nawet więcej :D Ide tez na Brzydule :D szkoda ze niedługo się konczy ;( ;( ;( :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka ja się nad tym zastanawiam ale musze się zorientować jak to dokładnie wygląda i ile kosztuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojjj zaczynam sie obawiac ze moje dziecko bedzie takie wielkie jak ja :D 20tego listopada na usg wychodziło mu 950g. Ja jak sie urodziłam wazyłam 4800g..... bedzie ciekawie w tym marcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez to ze jestem na L4 musze miec wizyty w odstepie nie wiekszym niz 3 tygodnie i nastapna mam 29 czyli zaraz po swietach :) Ciekawe czy duzo mu sie przytyje.. bo mnie na pewno po wigilijnej kolacji :D dzisiaj zabrakło 0,4kg do dobicia do 70kg a po swietach to bedzie chyba spokojnie 72 - 73 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna to niezly porod miala Twoja mama:)tak z ciekawosci to wiesz ile Cie rodzila? ja mam nadzieje, ze moj maluszek ma ok700, ostatnio mial niecale 400g, a moze wiecie co takiego jesc by szybciej przybieral na wadze? mama mnie troche zasmucila bo mi mowi ze maly mam ten brzuszek...no i bezsensu:(((tylko sie martwie, ale wmawiam sobie ze przybieram na wadze prawidolowo, brzuszek powoli, bo powoli rosnie, ale rosnie, wiec musi byc dobrze. 28grudnia zobacze co slychac u malenstwa i juz sie doczekac nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my już po wizycie - na szczescie wszystko dobrze :) savanna89 - nie martw się,że pobijesz rekord, bo mój synuś 3 tygodnie temu mial 600g a dziś 1100g!! a my mamy termin o dwa tygodnie później niż Ty :) dzisiaj pięknie pokazał buźkę, oczywiście po kilku próbach -bo zasłaniał się rączką i wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy z mezem i panią doktor,że istna mama :) poazałam przed chwilą mojej mamie i też powiedziała, ze wykapana ja :) kurcze w poprzedniej ciąży to ja nawet nie wiedziałam,ze tak super można widzieć już dzidzie, a ta ginka do której teraz chodzę, sama przełacza na 4d by pokazać maleństwo. JESTEM BAAAAAAAAARDZO SZCZESLIWA- nalepszy preznt gwiazdkowy, co chwilę oglądam to zdjątko :) Dziewczyny twardnienia brzucha nie da się przegapić, bo wtedy jest takie uczucie napięcia całego brzucha, od środka - ciężko to wytłumaczyć, ale to taki skurcz- napięcie mieśni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka - o 12 w nocy mama pojechala do szpitala a o 6;30 juz bylam na swiecie :) ale taki "ostry bol" trwal 2h a ten juz najgorszy 10min :D (takze nawet jej sie udalo) akurat sie jej zapytałam bo u niej siedze :P co do Twojego brzuszka to spokojnie :) zerknelam na zdjecie i powiem Ci ze do niedawna wygladalam identycznie :) mnie ostatnio dopiero ruszyło a i tak w porownaniu do innych mam malutki brzuszek :) a wagą dzidziusia sie nie przejmuj bo on teraz dopiero zacznie smigac na wadze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka - jestes drobna, wiec się nie martw- nie każdy ma ogromny brzuchol....moja przyjaciółka przed samym porodem miala małą kuleczkę i nikt by nie powiedział,że jest w 9 miesiącu, a córeczka jej się urodziła ogromna :) a no i kolejne 1,5 kg mam na plusie czyli 0,5kg na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula ja sie nie boje pobocia rekordu :D ciesze sie że tak ładnie rośnie :) A Twoje malenstwo faktycznie ładnie smignelo :) jestem ciekawa do ilu dojdzie i jaki wplyw bedzie to mialo na poród :P Lekarz mi dzisiaj powiedział, że za 2 - 3 tygodnie powinien sie juz obrócić.. Ale oczywiście może też poźniej. na razie ułożony jest jak na połówkowym - pośladkowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna89 - no mam nadzieję,że nie będzie ogromny :) bo wolałabym tymrazem poród SN ginka niby twierdzi,że 4kg nie przekroczy - no oby :) mój też nie chce się narazie obrócić, leży nóżkami usadowionymi na mój pecherz- jeszcze mają kilka tygodni na obrót i oby śmignęły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×