Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Monika, trzymaj sie dzielnie. Nawet nie jestem sobie w stanie wyobrazic co teraz czujecie z męzęm. Bądż silna kochana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o boże :( nie umiem inaczej tego napisać, powiedzieć, wyrazić :( straszne :( bardzo bardzo współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika nie ma słów którymi mozna by było sie teraz posłużyć:(( Trzymaj sie Kochana ,napewno jesteśmy z Tobą jeśli choć troszke Ci to pomoże. Koszmar!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny miałam się jeszcze położyć bo w nocy mało spałam, ale po odczytaniu wiadomości od Moniki nie mogę... w ogóle nie mogę o niczym innym myśleć, tak mi smutno ;( Przepisałam sobie co nam mówili na szkole rodzenia, bo w zeszycie tak miałam nakreślone że odczytać nic nie mogłam, wkleje wam może coś się przyda ;) 1. Do szpitala: DLA RODZICÓW: - dłuższy T-shirt do porodu - 2/3 koszule do karmienia - podpaski Bella duże / majtki jednorazowe - chłonne podkłady na łóżko - termometr - kubek, talerz, sztućce - woda niegazowana - coś lekkiego do jedzenia dla mamy: np. biszkopty, pieczywo chrupkie - kanapki dla męża - herbatki ekspersowe - buty do przebrania dla męża + T-shirt DLA DZIDZI: - pampersy - oliwka - chusteczki nawilżające 2. Zakupić do domu: - 4/5 par śpiochów r.56 - 4/5 kaftaników r.56 - czapeczki bawełniane 2/3 - rożek (mięki jest lepszy) - mydło do mycia dziecka (lepsze niż płyn) - oliwka - krem do pupy - spirytus 70-75% - patyczki kosmetyczne - płatki kosmetyczne - gruszka - mięka szczotka do czesania - nożyczki 3. PIELĘGNACJA: - paznokcie obcinamy gdy dziecko śpi - dziecko kąpiemy codziennie - woda temp. 36-37 stopni - jeśli boimi się, że dziecko może w wannie się ślizgać na spód dajemy pieluche - w wannie powinno znajdować się nie więcej jak 1/3 wody - buźki nie myjemy w wannie! - staramy się kąpać o stałej porze Po kąpieli kładziemy dziecko na ręcznik (najlepiej by pod pupe podłożyć pieluche gdyż dziecki często zaraz po kąpieli sikają): * kremujemy (najwięcej kremu dajemy na pupe) * ubieramy * robimy pępuszek * myjemy buźke przegotowaną wodą - najlepiej obmywamy płatkami kosmetycznymi = Pieluchy zmieniamy - 10/12 razy na dobę = Oczka - jeśli ropieją, przemywamy solą fizjologiczną = Gruszka - przed włożeniem do noska - natłuszczamy ją = Gdy dzidzia ma ciemieniuche: smarujemy główkę oliwką, po ok. 2/3 godz. wyczesujemy mięką szczotką. Robimy to nawet jeśli dzidzia jest łysa. = Uszka - czyścimy rombkiem pieluchy, nigdy patyczkami! 4. Nadmiar pokarmu: a. wymasować pierś pod ciepłym prysznicem b. nakarmić dziecko (na nasze żądanie) lub odciągnąć pokarm c. pierś obłożyć lodem lub białą kapustą (myjemy liścia, tłuczemy go wałkiem i przykłądamy). 5. Skala Abgar = 10 pkt. a. kolor skóry 0-2pkt. b. napięcie mięśniowe 0-2pkt. c. reakcja na cewnik 0-2pkt. d. akcja serca 0-2pkt. e. oddech 0-2pkt. W 7 dobie życia dziecko powraca do wagi porodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem tu pierwszy raz, do tej pory tylko przyglądałam się rozmowie. Monika, bardzo mi przykro. Musisz być dzielna, na pewno M. Ci pomoże. Dużo o tym mów, opowiadaj każdemu, kto chce słuchać - to pomaga. I bardzo ważne...nie czekaj z kolejną ciążą. Trzymam kciuki i życzę szczęścia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika-tu zadne slowa nie pomoga. nie moge tego zrozumiec,jak to mozliwe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motylek dodam tylko tyle że kapustę można najpierw włożyć do zamrażarki na chwile, później rozbić liście, podobno dają większą ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Boszeeee Monia trzymaj sie dzielnie chodz wiem jak bardzo cierpisz, brak slow na to wszystko, brak slow na ten bol :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
motylek85 - dzięki za ściągę :) przyda się Ja od siebie dodałabym jeszcze: - białe skarpetki do porodu - podobno przyspieszają reakcję personelu na twoją osobę (nie wiem jak to niby ma działać, ale podobno tak jest) - telefon na oddział położniczy szpitala, w którym chcemy rodzić z pytaniem, co zabrać dla dziecka? Podobno niektóre szpitale dają wiele od siebie (czyt. sponsorów) i nie musimy pakować nesesera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - jesteśmy i modlimy się za Ciebie i aniołka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka, gdzie planujesz rodzić swojego maleńkiego chłopaczka? Ja jestem z Góry, stąd moje pytanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam dzis kurcze nieciekawa noc. Zbudzilam sie o2 no i brzuch mnie bolal. Nie wiem, czy sie zatrułam, czy co (M to samo jadl) no i przeczyscilo mnie na kazdy mozliwy sposob... Musze wkoncu torbe spakowac, bo nie daje mi to spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj sisipolenta - jesteśmy prawie sąsiadkami :) Ja planuje rodzic na Solcu. A Ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka miło spotkać sąsiadkę :) trochę mi brakuje ciążowych koleżanek ja planuję jechać do Otwocka, mam nadzieję, że to dobry wybór. Boję się, że jak pojadę do Wawy, to i tak odeślą mnie do Otwocka lub Grójca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia bardzo Wam współczuję! Nie mogę zrozumieć co się stało, jak to możliwe...to nie tak powinno być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika az brak mi slow,wlasciwie nie ma slow aby wyrazic to jak bardzo Ci wspolczuje...wszystkie dobrze wiemy,ze nie ma nic gorszego niz strata dziecka...w sercu sciska okropnie po przeczytaniu Twojego postu...przyjmij wyrazy wspolczucia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika - nasuwa się jedynie pytanie dlaczego tak sie dzieje- najgorszy brak odpowiedzi :( . Trzymaj się mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika kochana, trzymaj sie bede sie modlic za Twoja kruszynke, wszystkie bedziemy:( Sciskam Cie mooooooooocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bylam dzis na wizycie, wszystko jest ok, ale innym razem cos napisze...nie mam sily, tyle niesprawiedliwosci wokol nas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×