Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Biało-czarna dużo zdrówka dla Twojego maleństwa!! Marcelina właśnie caly czas mysle o jakimś interesie i kurcze powiem Ci że cięzko.... nie wiadomo z czym ruszyć;( Ale cos musze wymysleć koniecznie,nie mam wyjścia:) Jesli chodzi o temp. w mieszkaniu to u nas 19 stopini i tylko do kąpieli dogrzewam. Dziewczyny mam pytanko ,mój mały jak po jedzeniu biorę go na ręce i chce żeby mu sie odbiło to płacze na potęgę i próby odbicia kończą się fiaskiem.Znacie inne sposoby na beknięcie po jedzonku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało czarna bardzo mi przykro. Trzymaj sie dzielnie i oby Malenstwo szybko wróciło do zdrowka 🌼 A my wlasnie ze spacerku wrocilismy... Wyczail ze jestesmy juz w domu a nie na dworze to sie wybudził... Bylam na zakupach i wlasnie zjadlam cala tabliczke czekolady :) wczoraj to juz nie powiem co jadłam... Tak sobie mysle ze ja chyba tego brzuszka juz nie strace przy mojej diecie :D a wlasnie czy ta skora na brzuchu sie troche zejdzie/skurczy?? bo ja chyba nie tyle co mam brzuch co troche wiecej skorki.... i fajnie by bylo sie tego pozbyc tylko jak? i czy w ogole sie da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo dziala klepanie w pupe;) i wystarczy ze dziecko jest w lekkiej pochylej pozycji...np. po karmieniu wystarczy reke pod pupe wsunac przechylic malego i klepac troszke... ja np. jak mala zasnie po karmieniu to jej nie odbijam bo wtey jej sie nie ulewa gdyz nie warjuje rekoma i cialem hehe po takich ekscesach dostaje rowniez czkawki.. Bialo- czarna wspolczuje:( zaloze sie ze 2 tyg i bedziecie w domku...niech dzidzia szybko wraca do zdrowia... ja wiem ze zapalenie pluc jest bardzo zdradliwe, czesto nie ma ni goraczki ni kataru a zapalenie pluc jest:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny co sadzicie o antykoncepcji podczas karmienia piersia?? Gin przepisala mi pigulki azalia ale ja jakos nie wiem;/ bierze ktoras?? i jak zwalczyc hemoroidy?? wasze rady zawsze sa bezcenne i wierze ze mi pomozecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny alez to malenstwo zabiera czasu :) Ale na synka nie mam jak narazie co narzekać. Chociaż czasem się pręży przy jedzeniu, w sensie je je je i potem wypluwa cyca, ssie, wypluwa i sie przy tym jakby zlosci ... wtedy podaję mu smoczek. Budzi sie w nocy na karmienie 2-3 razy, ale potrafi powisiec przy cycu. u mnie temp. w domu prawie 25 stopni! pasc mozna, jak jest cieplo to tez otwieram okno, nawet jak jest w pokoju z nami, ale unikam tez przeciagów. Tez maly ma zapchany nos, dzis byla polozna i powiedziala ze lepiej sprawdzic u pediatry i polecielismy jeszcze po termometr, ale uf nie ma temperatury. Goyek, mi też kazali przemywać oktaniseptem, robiłam to raz dziennie po kąpieli, pępek odpadł w niecałe 2 tyg i ładnie wygląda i się goi. Gosia, ja tak jak Wazka, jak maly pokarmiony to kapie sie prawie z usmiechem :) Bialo-czarna wspolczuje i trzymaj sie, najwazniejsze ze bedzie pod opieka. mnsmile jak dla mnie na hemoroidy dziala tylko czas... sama sie z nimi morduje, smaruje, uzywam czopkow i robilam nasiadowki z kory debu. Z lekow sa tak naprawde dwie propozycje: procto-glyvenol i posterisan pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Dzisiaj pierwszy raz jechalam sama z mala samochodem i wiozlam Ja z przodu pomimo, ze mam poduszke bo z tylu, tylem do kierunku jazdy to chyba troche nieporecznie. Moja ksiezniczka tak jak Niki uwielbia sia kapac, byc przewijana, za to nie lubi lezec w lozeczku, 10 min z wlaczona karuzelka to max, nawet w nocy spi ze mna w lozku, a nie w lozeczku. Troche zaprawilam malej dupke i dzis polozna przepisala masc trimaderm, a na ulotce jest napisane dla dzieci od 2 r.z. i kurcze nie wiem czy ja stosowac. Odnosnie temp. to mamy 22 stopnie, a okno jak otwieram to na chwilke. Ktos poruszyl temat szczepionek i pytanie dziewczyny bo zupelnie jestem zielona w temacie, czy wybrac szczepienie standardowe, czyli chyba 3 klucia czy te szczepionki skojarzone 6w1, odplatne? Bialo-czarna trzymamy kciuki i napisz nam o objawach troche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey bialo-czarna trzymaj sie, kurcze biedna dzidzia:( nikamo, ja czekam chwile z odbiciem a potem klade sobie ja na ramieninu tak zeby brzuszek byl lekko ucisniety i wtedy mala beka jak po piwie w knajpie:) ogolnie moja mala to zadowolona tylko noszona na prosto bo glowe trzyma juz strasznie, w szoku jestem bo synek nie byl taki szybki w te klocki. kapac sie uwielbia, pod warunkiem ze sie jej z wody nie wyciaga zbyt szybko, drze sie w nieboglosy!!! tez tak mysle, ze jej zimno wiec staram sie jej zagrzac recznik i ubranka wczesniej. co do temperatury, to tutaj jest w miare cieplo, u mnie w domu 18-19st a do kapania rozgrzewamy do 22-24 mniej wiecej. Ja otwieram okna jak wychodze rano, praktycznie caly dzien wietrze:) w nocy tez okna uchylone. dziewczyny a czy wasze skarby tez tak jecza w nocy? moja gwiazda nie placze tylko steka, jeczy , kreci sie...niby spi a mnie spi, ja przy tym tez nie spie bo non stop sie podnosze zagladac o co jej chodzi. No i po chwili biore ja do naszego lozka i juz w nim zostaje......a tak sobie obiecywalam ze nie bedzie z nami sypiala... a co do jezdzenia samochodem, to tutaj kazdy wozi jak chce hi hi, ale wedlug przepisow to dzieciak tylem do kierunku jazdy na siedzeniu z przodu mozna, i trzeba wylaczyc air bag. my jezdzimy z tylu najczesciej obydwie, moj M prowadzi a mlody obok niego. moja mama jak do nas przyjezdza to zawsze przezywa, ze maly jezdzi praktycznie na stojaco z przodu, oczywiscie na krotkie dystanse, bo na dluzsze trasy siedzi w foteliku. buzka:) milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, u mnie jest ten problem z karmieniem, że ja nie mogę Jej troszkę podkarmić, bo Marta jak się czepi cycka, tak nie puści dopóki się nie naje, a jak wcześniej Ją odczepię to efekt jest taki sam jak przed posiłkiem, czyli wrzask.czasami po spaniu jak się wcześniej obudzi i nie jest jeszcze bardzo głodna to uda mi się Ją w ciszy przebrać, ale to jest dosłownie 5 minut spokoju, a później wrzask i szukanie cyca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelina-to stekanie przezylismy dzis wlasnie pierwszy raz w nocy. dokladnie tak jak opisujesz. maly podkulal nozki i stekal,nie plakal. od kilku dni ma problemy z kupka-i moze dlatego. a u twojej malej,jak jest z kupami? moj sie tez lubi kapac.jak go wyciagam z wody to placze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina ja rowniez sobie obiecalam, ze nie bede brala malej do lozka, a tu rekord do ktorej mala spala w lozeczku to 2 w nocy i niestety mama nie mogla zasnac bez dzieciatka no i cyk do lozka. Tyle wybierania materaca kokos-gryka i dupa;) Dziewczyny nie jestem przekonana do tej masci o ktorej pisalam, macie jakis dobry sposob na odparzona dupke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia to pozostaje ci po prostu przed kapiela ja nakarmic, pochodzic z nia do odbicia odczekac chwilke i wykapac...moja tez czasem wysysa ile moze ale juz im starsza jest tym mniej ulewaa takze juz niedlugo dzieci nie beda takie delikatne ;) i nawet jesli uleje to przynajmniej kapiel bedziecie miec jak z bajki a po kapieli znow przystawisz co by zasnelo malenstwo...zreszta woda wysysa nie mecz dzieciaczka na glodnego bo tak to kazda kapiel bedzie koszmarem.. Gosia i po spaniu ja mam tak samo i wiekszosc z nas tez. w nocy np wole przed karmieniem przewinac co by po piersi mi spala..zreszta raz w nocy ja przewijam no chyba ze kupka jest to wtedy czesciej...no i w nocy porzez wyglodnienie jest bardziej niecierpliwa wiec staram sie jak super men szybko przewinac hehe a ze placze jak sie je wyciaga to dlatego ze czuje sie bezbornee bez ubran golusienkie i trzeba to robic bardzo ale to bardzo powoli no bo jeszcze jest mokre to i powietrze chlodem wieje w cialko...ja np, jak mala przebieram cala bo sie zakitrala to wtedy jak jest gola i chce przez glowke zdjac jej body to tak rekoma rzuca itp, i musze to robic delikatnie bo inaczej by sie wystraszyla...i dla kazdego dziecka jest taka sama zasada, Delikatnie , bez wzmozonych ruchow . aaa i jak mala owine recznikiem to chwilke ja potrzymam i zaraz zakladam pampersa(klade ja i tylko pupe odwijam z recznika) bo juz nie raz mi recznik doprawila hmmm no i tak szybko nie marznie a potem body , spiochy i wkladam ja w taka kieszen z ktorej sie nie odkopie ani nie zakryje(takie ubranko z kieszenia na nozki) Mala a moze to triderm jest? masc sterydowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala smaruj tym cienka warstwa jak zalecil lekarz i nic nie powinno sie stac...pielegniarki polecaja masc tormentiol ktora jest dla doroslych a tu masc dla 2latka... mojego zaprawilam jak mial 2 miechy bo mamuska wcisla mi kita ze maly ma pieluszkowe zapalenie wiec kazala mi w pampersa wkladac pieluche tetrowa ....no i to byla makabraaa bo doprowadzilam do tego ze musialam zastosowac antybiotyk czyli ten triderm ale pomogl od razu i od tamtej pory jestem ostrozniejsza co do rad hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina mój Michaś też tak steka,rusza rączkami kręci sie strasznie .Jeszcze marszczy buzie i wygląda jak miniaturka dziadka ha ha. Mala-31 po szpitalu tez walczyliśmy z odparzeniami ,juz mial krwawiące ranki! i smarowaliśmy sudokremem i po paru dniach sladu nie było. My dziś idziemy na 16 do ortopedy a teraz na spacerek bo widze że słonko wychodzi:) Miłego dnia!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no i doradze ze jak przewijasz to najlepsze sa takie chusteczki malo nawilzone, po przemyciu trzeba osuszyc jakas szmatka pupke i pachwiny a dopiero potem posmarowadc kremem np, sudocrem (mozesz nim smarowac tez pod pachami i kolanami zamiast pudru) ..jesli pupa bedzie mokra i na to nalozysz krem to nie bedzie krem dostatecznie chronil pupy i sie odparzy.... kup sobie tez tormentiol jesli zaistniale zaczerwienienie po dluzszym czasie nie chce zejsc po innych sposobach jak czestsze przewijanie wietrzenie itp. a on pomoze napewno i nie bedzie potrzebna pozniej mocniejsza masc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo krwawiace ranki:O a mina niexla musi byc haha moja tez takie szczela i steka przy kupce np. i jeszcze twedy miele tak jezykiem ale na szczescie sie nie napina bardzo i nie placze jak na razie..a czasem zrobi kupke i wiem tylko po tym bo smierdziii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawanna jesli masz rozstepy na brzuchu to skora nie zejdzie sie o szerokosc tych rozstepow razem wzietych..a tak to powinna ladnie sie zejsc;) ja np, wolalabym miec rozstepy na biodrach (oczywiscie mam pare bo w tej ciazy mi wyskoczyly) a na brzuchu wokol pepka nie miec wcale , wtedy brzuch bylby idealny a skora na biodrach i tak jest naciagnieta ..i tak biodra czesto sie nie schodza no ale grunt ze dziecko zdrowe i ze waga szybko wrocila do normy a mankamenty skory wokol pepka zakryje sie specjalnym strojem kompielowym;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka nie mam na brzuszku ani jednego cale szczescie :) mam tylko po ciazy ta brazowa kreske i brazowy pepek - ciekawe keidy to zejdzie :P Rozstepy pojawily mi sie pod koniec ciazy na biodrach i jednym posladku, ale bielizna troche tego zakrywa takze nie ma zle i sa krotkie bo maja ok 2 cm dlugosci ale sa czerwone i to tak żadnie wygląda... Dziisaj Artur obudzil sie o 4 i do 7 czyli do nastepnego karmienia byl ciagly ostry placz :( Dziewczyny czy po takim maluszku rozpoznam ze go te krostki swedza?? Sa jakies objawy tego? Czy jeszcze jest za maly zeby bylo to po nim widac i po prostu reakcja na swiad jest placz?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a widzicie każdy maluszek jest inny nasz uwielbia kąpanie, przewijanie itp. i zawsze na głodnego go kąpiemy i uwielbia kąpanie i nic nie płacze, ani stęka. co do rozstępów ja mam 2 kreski z 3cm na biodrze ale prawie ich nie widać, linii brązowej też już prawie nic no ale to zależy od karancji chyba. no my sobie obiecialiśmy że małego do łóżka nie beirzemy i nadal się tego trzymamy, tak samo z noszeniem i lulaniem do snu .mały na szczęście zasypia w łóżeczku albo sam albo z pomocą smoczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała ja na odparzoną dupkę też stosowałam sudocrem i po kilku dniach śladu nie było, do tego w ciągu dnia jak jestem w domu to nie używam chusteczek nawilżających tylko myję dupkę nasaczonymi wodą wacikami. Marcellina mój też tak stęka także to chyba normalne. Gosiaaa ja mam ten sam problem, jak dostanie na chwilę cyca to później jeszcze bardziej płacze że mu zabieram, podczas kąpieli w ogóle nie płacze, macha rączkami i nogami tylko nie jest zadowolony jak sie go wyciąga z wody. Olena długo wysyłały Ci się foty z kompa, mi już idą i idą i się wysłać nie mogą, pewnie przez słabe łącze:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny pare dni nie mialam neta:( zaraz nadrobie zaległosci ale w miedzyczasie poprosze o login i haslo na naszecafe, chcialabym dodac zdjecie mojej lusi:) dzieki oto moj mail: ja-mrowka@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell wyslalam Ci maila :) Ja niedlugo bede sie zbierac do lekarza... kurcze ciekawi mnie diagnoza lekarki strasznie!! O 11 ostatnio jadł... wizyte mam na 14 to akurat na pore karmienia... bedzie płacz... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) Była dzis u mnie połozna i pediatra te pryszcze co u małego wyrosły to trodzik niemowlecy !! wiec nie mam czym sie za bardzo przejmowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jestem i żyję, tylko czasu trochę mało:) dziś mój M wrócił już do pracy i zostałyśmy same, póki co jest ok... mała najedzona i śpi, karmię piersią i mam zamiar karmić jak najdłużej... ciągle pilnujemy tej bilirubiny, bylismy dziś na pobraniu krwi i ok 18 maja być wyniki, mam nadzieję, że spada i że już będzie ok...a babka w laboratorium tak mnie wkurzyła, że szok... pobierała krew 15 minut! z palca.. ja do niej, że może z piętki, a ona, ze ona tak nie pobiera... i dziecko mi się darło przez 15 minut... szok bo tak poza tym, to moja Nadia jest słodkim, grzecznym dzieckiem, je i śpi, czasem "chce pogadać", nie trzeba jej lulać, sama zasypia, więc jest ok (oby nie zapeszyć) biało - czarna współczuję choroby maluszka, byłam w szpitalu, to słyszałam te bidulki płaczące przy zapaleniu płuc (bardzo dużo dzieci na to choruje..), na szczęście personel w UDSK jest cudowny, kobietki z powołania, jeśli leżycie tam, to będziecie pod najlepszą opieką:) miłego dnia, kochane, postaram się czasem coś skrobnąć, buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey saskina moja gwiazda czasem 2 dni nie robi a potem jak zrobi to strach sie bac ile tego:) ale np wczoraj wieczor tak nawalila straszliwe ilosci a w nocy i tak jeczala a nie powinna miec boli brzuszka. moj M mowi ze cos jej sie sni i przezywa:) olena fajnie ze tak robicie, moj synek tez tak mial a ta teraz to calkowite przeciwienstwo. sama w lozeczku nie zasnie bo tak sie rozedrze ze sie sasiedzi zlatuja:) a wystarczy ze poczuje reke doroslego pod glowa i cichnie od razu. savanna ja tez mam ta kreske i brazowy pepek, myslalam ze szybciej zejdzie a tu masz, byleby do lata zbladl. poszlam dzisiaj oczywiscie na targ bo ja uzalezniona ciezko jestem i nakupilam takich pieknosci z h&m oczywiscie uzywane, ze siedze i podziwiam:):) na dziewczynki to maja piekne rzeczy, chyba szybko z torbami pojdziemy jak tak dluzej posiedze w domu:) ktoras pisala o lombardzie dla dzieci, ja sobie wlasnie wymyslilam cos takiego, tylko mam na mysli komis ogolnie z wszystkimi mozliwymi rzeczami. nie wiem czy mi sie uda zrealizowac ale sprobuje jak wroce do PL. pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala-moj maly mial na nozkach od wew.strony raz czerwone-obtarte,pewnie od pieluszki-do tego siusiu swoje zrobilo. no i smarowalam kremem,ale nic nie dawalo.no i polozna kazala mi moim mlekiem mu to smarowac. normalnie na drugi dzien byly juz efekty. mowila tez,ze najlepiej jak do kapieli bede mu dolewac troche mojego mleka-to dziala na skore i odpazenia. jesoo jak moj szkrab dzis marudzi.Albo mu sie nudzi,albo jest zmeczony...juz sama nie wiem.bo na pewno nic go nie boli. a ja znow wygladam jak Zombie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Ja dziś złożyłam wniosek o becikowe (powinno być w ciągu miesiąca) fajnie bo myślałamże to dłużej trwa, no i u nas jest dopłata 200 zł :D Jeździłam z maluchem na przednim siedzeniu tylko poduche wyłączyłam, i chyba jak każde maleństwo lubi jeździć samochodem, jeśli nie śpi to cichutko ogląda co się wokół dzieje albo śpi i nic nie jest w stanie go rozbudzić, dziś na światłach jak na niego patrzyłam to się pięknie do mnie uśmiechał :D A teraz najedzony leży na łużku i rozgląda się po pokoju. Co do kąpania ja nie karmie przed kąpielą kiedyś mi mocno krzyczał (jeść chciał) ale jak go do wody włożyłam to się bardzo szybko uspokoił- sprawia wrażenie że wie że zawsze po kąpieli dostanie jeść :) biało-czarna mam nadzieje że szybko Twoje maleństwo wyzrowieje Czy mogłabym dostać hasło na naszecafe to też bym wstawiła zdjęcie Aleksa (mejl kwojcicka3@wp.pl) apropo zdjęc zamówiłam podkładke pod myszke ze zdjęciem malucha i bardzo ładna wyszła i jakościowo też dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×