Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Goyek ja mam taką o 5. miesiąca, myślę ze to bez znaczenia byle dla niemowląt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey u mnie tez dzisiaj spokoj;)moze niech kazda z nas napisze jak z humorkiem u malenstwa i zobaczymy czy podobnie maluszki maja...moze na to ma glowny wplyw pogoda...moze takich badan nie robili hehehehe no i mam jeszcze jeden pomysl...moze pod kazdym z naszych nikow zamiescmy informacje ile tygodni ma nasze malenstwo...latwiej bedzie czytac i miec porownanie jak ktoras napisze np.aktualna wage czy inne cenne informacje jesli macie jeszcze jakies pomysly to piszcie...lubie nasze cafe:) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u nas to chyba kolki są:( przez tydzień dawaliśmy jej krople Sab Simlex i było ok nie prężyła się i nie darła tak, że za żadne skarby nie da się jej uspokoić Wracamy do nich, nie mogę się patrzyć jak ona się tak męczy i musi ją bardzo boleć bo apetyt zawsze jej dopisywał a ostatnio je 1/3 tego co normalnie i drze się dotąd aż nie uśnie ze zmęczenia masakra ja zazwyczaj płaczę razem z nią Uwielbia spacery staramy się kilka godzin dziennie spędzić na dworze jak jest ciepło ale ostatnio nawet wyjść się nie da przez to cholerstwo:( Dziś zważyliśmy naszego bobasa i waży już 5,1 kg!! nasz kochany klopsik :) Jeżeli chodzi o napoje piję kilka filiżanek herbaty z mlekiem (tu to normalne), sok jabłkowy, herbatkę hipa na laktację i karmi - strasznie mi zasmakowało ostatnio ;) Dziś w kupce pojawiły się zielone niteczki a z nowości wczoraj był tylko groszek więc chyba to to Dobra uciekam spać bo już dawno powinnam być w łóżku ale mała nie mogła coś usnąć dziś i mamy mały poślizg Aha i mamy już paszport dla naszego słoneczka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja już nie śpię, Mały obudził się jak M wstal do pracy, przebrałam go, nakarmiłam i poszłam wieszać pranie i Maluszek zasnął:-) a że się już wybudziłam to się nie kładę, zrobię obiad od rana to później będę miała luz. Mała brzuchatka fajny pomysł. Mój M ma w niedzielę imieniny i nie mam pomysłu na prezent:-( może coś doradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka mój też obudził się razem z mężem :) Tyle że się najadł i nie śpi :P No właśnie mąż ma również imieniny w niedzielę i nie wiem co mu kupić tym bardziej że przed chwila miał urodziny a teraz trzeba drugi prezent kupić. Niestety po usg wyszło że torbielka pokrwotoczna się jeszcze nie wchłonęła :( Na szczęście zmniejszyła się o 1/4. Tak myślę i aż mnie ciarki przechodzą że gdyby zwlekali z cesarką... Asiulek podobno pobieranie krwi z piętki jak najbardziej bolesne. Mała brzuchatka fajny pomysł bo już człowiek się gubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcowkam
mala brzuchatka pomysl dobry tylko ze kazda z nas ma w stopce najczesciej date urodzenia dziecka wiec latwo obliczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! A ja sama z MAla od nie pamietam kiedy. Wstala zanim eM poszedl do pracy, ale na tyle byla mila, ze na godzinke o 7 zasnela i chociaz troche dala mi pospac. Wymeczylam ja troche no i znowu spi. Chcialabym z bia dzis pojsc na spacer, ale w kazdej chwili moze zaczac padac a ja sie boje, bo cos chyba gardlo zaczyna mnie pobolewac. Wczoraj Mala plakala wieczorem i to dlugo.. co zasnela to sie budzila. Az wkoncu polozylam ja na sobie, bo tylko w takiej pozycji nie plakala, lezac dalam cyca i zasnela wkoncu porzadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnośnie szczepień.. czy trzeba szczepić dzidziusia dokładnie jak ma sześć tygodni ? czy jak bedzie miał siedem to też będzie ok? czy ktos się orientuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem wam że mój mały nie płacze już mi ale tylko dlatego że znalazlam na niego sposoby... ma taki bujaczek na prąd w którym lubi pospac.. jesli to nie pomaga wynoszę go na dwór i zasypia automatycznie... a na początku gdy męczyły go kolki i nie wiedzialam co robic, idąc za radą znajomej właczałam suszarkę-wydawało mi sie to głupie ale o dziwo dziecko przestaje od razu płakac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam środowo:) może wiecie coś na temat żółtaczki u dzieci, bo ja już głupieję...po porodzie nie miała żółtaczki, dopiero położna środowiskowa w 5 dobie życia stwierdziła, ze mała jest żółta i trzeba zmierzyć bilirubinę (w szpitalu tego nie zrobili), wyszła na poziomie 14,58mg/dl, decyzja szpital...byliśmy tam 5 dni, fototerapia i kroplówki z glukozy, cały czas karmiłam piersią, przy wypisie poziom był 8mg/dl, 4 dni później skontrolowaliśmy poziom, zeby wiedzieć, czy rośnie czy nie, no i wzrosła do 12,35mg/dl, znów do lekarza, decyzja szpital, to my do szpitala, ale nie było miejsc na oddziale (dużo dzieci z zapaleniem płuc), więc pani doktor poradziła, abym odstawiła karmienie piersią i dawała Bebilon i na 3 dzień mieliśmy wrócić na kontrolę, jeśli byłby poziom bilirubiny wysoki, to znów do szpitala..., więc w niedzielę pojechaliśmy, a tam inna pani doktor zapytała, po co tu jesteśmy, skoro bilirubina jest na odpowiednim poziomie, że mam wrócić do karmienia piersią i nie martwić się..., więc we wtorek (wczoraj) znów zbadaliśmy krew i wyszedł poziom 12mg/dl, czyli leciutki spadek, ale Nadia kończy dziś już 3 tygodnie, więc dobrze chyba nie jest... dziś jak się uda znów pójdziemy do lekarza i zobaczymy, co powie...a ja już tracę siły, bo mi się wydaje, że mała raz jest bardziej żółta, raz mniej...widzę ją cały czas, więc nie jestem obiektywna ale się rozpisałam... miłego dnia dziewczyny, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek co do żółtaczki też nasz mały ją miał, w dniu wyjścia ze szpitala miał ok 14, pediatra kazała przyjechać za 2 dni wzrosła i to do 18 prawie i była to 5 doba życia ( niby w tej dobie zawsze jest największe stężenie) na następny dzień spadła i potem już była tendencja spadkowa, i przez cały okres miałam dużo i często karmić piersią i to pomogło, ( chyba) bo też czytałam opinie że czasami karmienie piersią wspomaga żółtaczkę, ale tak jak widzisz u nas przy tak wysokim poziomie unikneliśmy szpitala, naświetleń itp. niby na poziomie ok 11 to normalne jest i z takim wypuszczają do domu, tylko czemu u ciebie rośnie, maleje, rośnie itp. nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd ja kosmetyki kupuje w skepach, w rossmanie głównie, bo przez net się nie opłaca, za ciężkie przedmioty i koszty przesyłki przewyższają różnicę w porównaniu ze sklepem. Chyba że trafi Ci się jakaś okazja. zamówiłam tylko sudocrem bo robiłam zakupy w aptece internetowej, zamówiłam sobie żel poporodowy mustela za 74zł w promocji mam nadzieje ze bedzie skuteczny asiulek mój mały miał żółtaczkę jak wychodziliśmy na poziomie 10 i za tydzien musielismy jechac na kontrole do szpitala bo wtedy jest najwieksze stezenie podobno, tyle że mi kazali karmić piersią, po tygodniu juz nie bylo śladu. aaat mi polozna powiedziala ze na pewno nie mozna wczesniej, ale później tak tyle że nie wiem czy np. tydzien pozniej nie zrobi roznicy, umowilam sie z pediatra na wizyte w pt wiec zapytam bo tez jestem ciekawa My juz po spacerku, jak zwykle rano odpękaliśmy spacer na spalanie kalorii, wróciłam cała mokra, ale efekty na wadze są:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaat rozejrzyj sie na allegro za płytą z dźwiękiem suszarki, wyjdzie taniej na energii:-) powinno być coś takiego bo mojego M kuzynka kupowała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:) Wazka tak ta masc to triderm, ale nie stosuje jej. Napisze ogolnie odnosnie odparzonej dupki bo nie chce kogos pominac. Wiec stosowalam chusteczki jonsona jak ktos pisal, moze one faktycznie sa zbyt ostre. Obecnie zaparzam rumianek i wlewam do miseczki dolewajac wode i nasaczonym wacikiem (nie chusteczka zapachowa) przemywam pupke i po osuszeniu smaruje sudocremem i jest widoczna poprawa, wczesniej stosowalam sudocrem, ale stosowalam chusteczki nawilzone i zbytniego efektu nie bylo, wiec polecm przemywanie rumiankiem. Saskiana odnosnie przemywania mlekiem nie slyszalam, ale wyprobujemy. Ja wczoraj mialam dosc pracowity dzien, mala zabawiala kolezanka, ale za to wieczorem bylam normalnie nieprzytomna ze zmeczenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaat pozniej mozna szczepic byle nie wczesniej :) przeciez jak dziecko jest chore to automatycznie termin szczepienia sie przesuwa. Scisle terminy dotycza np. szczepionki na rotawirusy tzreba je zkaonczyc przed ktoryms tam tygodniem. A ja wlasnie wrocilam ze szczepien.. Malutki dostal dwa wkłucia i szczepionke na rota do picia. Poplakal troszke ale jak go wzielam to sie uspokoil takze generalnie nie bylo zle :) Juz mu kupilam w aptece paracetamol w czopkach bo moze goraczkoac i na pewno beda go nozki bolec takze bedzie marudny :( ale damy rade :) nastepne dawka wypada nam na 4 czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Na moje dziecie tez faktycznie rewelacyjnie działa odkurzacz a nwet elektryczna szczoteczka do zębów. Mam motywację do częstego sprzatania;-). A co do pupy, po umyciu chusteczkami nawilżonymi zawsze osuszam pupkę recznikiem papierowym i dopiero smaruję kremem. Krem ma być warstwą ochronną oddzielającą wilgoć z pameprsa od skóry. A kiedy się smaruje jeszcze wilgotną pupkę to automatycznie się zaparza skórę. Jak do tej pory nie mieliśmy śladu zaczerwienienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nam dziś przyszedł śpiworek dla małego zamówiliśmy na allegro, mały strasznie rozkopuje a tak będzie po problemie bo zawsze będzie przykryty , ale śliczny jest :) a i mój M ( zaznaczam, że to maniak internetowy) wynalazł takie akwarium dla maluszka które przywiesza się na boku łóżeczka i pływa sobie tak rybka i dziecko podąża wzrokiem za rybką, jutro ma przyjść zobaczymy jak się sprawdzi, bo wczoraj przywiesiliśmy karuzele i byliśmy w szoku jak mały wzrokiem podążał za latającym słonikiem i jak muzyka go uspokajała, a że najbardziej lubi leżeć na boczku dlatego zamówiliśmy to akwarium sama jestem ciekawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcellina to mnie pocieszyłaś bo ja już myślałam, że to tylko nasza Lila stęka i jęczy jak staruszka w nocy, tyle, że ja do nie zaglądam to oczki ma zamknięte i najnormalniej w świecie sowie spi wydając takie odgłosy. Pomocny okazał sie smoczek. Ogólnie zaczęlismy ja przyzwyczajać do smoka tylko dlatego, że w nocy tak stęka. Smoczka ssie tylko przed snem. mala_31 na odparzoną dupkę polecam Sudokrem, my smarujemy jak sie zaczerwieni bo normalnie to nic nie używamy. Mam tez maść z Hippa Goyek a jakie to te herbatki dla mam karmiących boja piję z koperku i rumiankową natka23 a ten sok malinowy to na coś konkretnego dobry czy pijesz bo Ci smakuje Od poniedziałku nasza Liliana praktycznie nie sypia w dzień, wygląda jak małe Zombi, oczki przekrwione, podpuchnięte i sińce pod nimi. Widać, że ziewa ale nie może zasnąć, podrzemie 10 minut i budzi sie z wrzaskiem. Od wczoraj też nie może zrobić kupki, wieczorem daliśmy jej pół czopka na kolki to pospała w nocy i sobie popierdziała ale dziś od nowa to samo i kupki brak. Nasza Lila ma termin szczepienia w 9 tygodniu życia. A kąpiel i przewijanie mała uwielbia, może płakać głośno a jak tylko poczuje, że zdejmuję sie je skarpetki i odpina śpioszki to zaraz się uspokaja bo wie, że poleżey trochę z gołym tyłkiem. Rozstepów brak a wszystko zawdzięczam prawdopodobnie genetyce (po mamusi) i kremowi Fissan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina piję bo ktoś pisał wcześniej, a poza tym lubię:-) U mnie rozstępy niestety są też po mamusi:-) zrobiło mi się nawet kilka po ciąży nie wiem czy to nie efekt szybkiego chudnięcia bo podobno jest coś takiego możliwe... zobaczymy jak pójdzie ich zwalczanie Na mojego Szkraba chyba działa dziś niskie ciśnienie bo śpi, co mu się prawie nie zdarza o tej porze:-) Olena dobrze że masz tego maniaka, mój M też maniak ale jeśli chodzi o auta, części i takie tam:-) daj linka na te rybki i śpiworek, bo Piotruś też strasznie się wykopuje, mam jeden w domu, niby rozmiar 56 a jak go włoże do środka to się w nim topi:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c do zoltaczki, to mi pani doktor mowila, ze i meisiac dziecko moze byc zoltawe. Jak bylismy na 1. badaniu kontrolnym u pediatry, to ponoc jeszcze troszke byla zazolcona na pleckach. Moja nauczyla sie wydawac taki dzwiek jak Kubica swoim bolidem jak sie rozpedza, no i nazywam ja albo formułka albo wyscigowka :) a robi to bardzo czesto przez sen. Mi wuyszlo kilka rozstepow na dole brzucha i to chyba wlasnie po ciazy, bo wczesniej albo slepa bylam, albo cos, bo ich nie widzialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kupowałyście maty edukacyjne, ja chcę kupić i nie wiem jaką bo jest tego masa. Może coś polecicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh natka23 rzeczywiście można kupić takie płyty na allegro.. czego to ludzie nie wymyślą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choć może nie będzie już ta płytka nam potrzebna... mi się wydaje ze te płacze to bardziej przez powiększającą się przepuklinkę były niż kolkę bo teraz się uspokoiło...podobno jak juz się zrobi przepuklina to nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala31 pisalam ci ze chusteczki jonsona sa strasznie nawilzone i mi tez raczej nie podpasowaly, uzywam teraz zwyklych tescowych i sa o niebo lepsze ... i tak jak nika napisala po przetarciu chusteczka przecieram specjalna szmatka do tego przeznaczona aby skora byla SUCHA zanim sie posmaruje kremem;) wilgoc i krem jak to nika napisala dadza nam odwrotny efekt... a w dzien raz przemywam wacikiem nasaczonym ciepla woda, o suszam i smaruje kremem;) atttt Sawana ma racje i mialam to samo napisac;) pozniej mozna ale wzesnej ale male ma 7 tyg nie.. Asiulek u twojej malej bilirubina raz spada a pozniej sie podnosi przez to ze ...po pierwsze miala naswietlania a po tym sie mogla bilirubina podniesc , po drugie zaprzestalas karmienia piersia na 3 dni a jak wiadomo karmienie powoduje ze bilirubina utrzymuje sie dluzej w organizmie i gdy podalas butle watroba latwiej radzila sobie z jej wydaleniem a gdy wrocilas do karmienia bilirubina sie znow podniosla...wogole to normalne ze w 5 dobie jest tak wysoki poziom..wazne aby pozniej samoczynnie spadal tak wiec moim zdaniem karm normalnie mala , nawet czesciej ja przystawiaj albo podawaj tez herbatke aby wiecejsiusialadzieki temu szybciej to cholerstwo wydali z organizmu...moja jak miala 3 tyg. to miala 14 tej bilirubny i lekarz powiedzial ze jest dobrze bo spada i za tydzien mielismy kontrole taka ze sobie na nia popatrzyl ..wtedy nawet sama wiedzialam ze bialka byly juz mniej zolte..a tak naprawde nie jest zolta wogole juz dzis kiedy to ma 8tyg.;) takze troche to trwalo no ale ja karmilam wylacznie piersia, nie dopajalam i naswietlania nie miala itp. tak jak Oleny maluszek..takze nie wiem czemu bylas od razu skierowana do szpitala ..przeciez maluszek mial 5 dni dopieroo wiec jeszcze byl czas na to aby sam to wyplukal z organizmu:O niektorzy lekarze bardzo stresujaa oj bardzooo i jeden lekarz do szpitala wysyla a drugi gada aby sie nie martwic...:O wiec nie martw sie kobieto bo jest DOBRZEE;) Sawanna my na szczescie bez goraczki sie obylismy ufff a juz myslalam ze ja bierzee..ehh za to ladnie po tym szczepieniu spala zarowno w dzien jak w nocy i przez to myslalam ze moze ma goraczke hehe wogole nie pamietam dzisiejszego wstawania w nocy:O makabra M mowil ze mnie budzil bo mala chciala jesc a ja usiadlam i za chwile znow sie polozylam:O potem znow mnie szarpiee i dopiero wtedy ja nakarmilam...nic a nic nie pamietam wiec smial sie ze chyba mnie cos musieli w przychodni wstrzyknac ... :classic_cool: Olena tez mam taki spiworek dla malej...super sprawa no tez chce kupic ta mate..cos wyniucham na ebay Michalka sama pstrykalas fotki , ja ciagle zapominam wywolac makabraa no ale w tym tyg to zalatwimy i tez lecimy do belfastu po ten paszport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wy już szczepicie, a ja mam dopiero dwutygodniowego maluszka :) ale co do szczepien, to my sie chyba zdecydujemy na te bezpłatne, słyszeliśmy rózne opinie o tych skojarzonych, ciocia M. wyladawala ze swoją mała w szpitalu po tych szczepionkach :/ Na rota jak sie nie posyła do żłobka to też ponoć nie ma potrzeby, no i to jest ponoć tak, że rota jest wiele odmian... sama glupieję. Mi rozstępy zostały na brzuchu - jeszcze mam spory po ciązy, ale się zmiejsza, szczerze mowiac myslala, że bedzie gorzej. Dzis zamówiłam jakieś specyfiki i zaczynam się smarować intensywnie,bo narazie tylko fissanem i mustelą. Dobrze, że na piersiach nie mam :) Mój mały usnął i próbowała go przenieść i się wybudził - macie jakieś sposoby na przenoszenie go do łóżeczka, żeby sie nie obudził?:D Co do zabawek, karuzelek itp to my kupujemy jak Adaś skończy 3 miesiące, tak zalecali w szkole rodzenia i nas przekonali. Ja nie piję żadnych herbatek dla karmiących, mam nadzieje, że mały się najada, a je co 2-3 h, ile to nie mam pojęcia, ale zawsze ściąga z dwóch piersi. Pokarm mam, bo w nocy to czasem muszę się pieluchą ratować, bo tak mi mleko wycieka, wkładki latacyjne schodzą u mnie jak głupie :) Czuję w piersiach w ogóle kiedy będzie jadł. Na pupę używam maść linomag i nie ma żadnych odparzeń jak narazie, a kup robi co najmniej 10 dziennie! Kupuję chusteczki Nivea i one są ok, jak dla mnie. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×