Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Badka z tym paluchem to ja mam to samo!!! Od paru dni mi ropieje i spuchł strasznie i juz nie wiem co mam na niego nakladać! Boje się zabiegu bo go nawet lekko dotknąc nie mogę. Saskiana zachowanie twojego maluszka to pewnie skok rozwojowy ,mój zachowywal się tak samo tydzień temu ale potrwalo to trzy dni i teraz juz grzeczniutki . Pcha rączki do buzi i od wczoraj gryzaczki są w użyciu. Jesli chodzi o kosmetyki to ja kapie go w Penatenie a smaruje maścia robioną w aptece polecona mi przez pediatrę. Własnie dziewczyny dajcie jakieś linki do ubranek na chrzest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dopiero teraz :( Samuś szalał. Sam biedak już za siebie nie mógł. Płakał, wszystko było na "nie". Nic nie pomagało, co się na chwilkę uspokoił to od nowa płacz i prężenie się. Masakra. W końcu w chustę go wzięłam i się uspokoił. Teraz zasnął ( w chuście). Zaczyna dziewiąty tydzień, nie wiem czy to ten skok czy co? OIena właśnie na takie garniturki patrzę. I ja sądzisz 68 to na jaki miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anna Aleksandra
Moja córka ma 5 miesięcy i nosi rozmiar 74. Urodziła się o dlugosci 52 cm (tak orientacyjnie piszę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze sama nie jestem zdecydowana, ale możne coś w takim stylu http://www.allegro.pl/item1061760941_garniturek_do_chrztu_62_68_74_80_86_chrzest_okazja.html tylko nie wiem czy Samuś w niego wejdzie. Plan miałabym taki co by go we wrześniu jeszcze w niego ubrać, a to już będzie miał skończone 5 miesięcy, nie wiem jaki rozmiar nosi wtedy malec. To moje pierwsze wiec trudno mi się rozeznać. Mogłabym kupić dopiera w sierpniu...ale chrzest chciałabym mieć na początku lipca. A chciałbym upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :) doradźcie Olena a ty co na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie o garniturkach więc się wypowiem :) Bo my mamy dwa właśnie przez tą rozmiarówkę. Mały aktualnie wyrósł z 62 orientacyjnie ma 64 ale niektóre ubranka na 68 sa na niego już dobre. Kupiłam mu garniturek 68 i okazało się że jest bardzo duży. Na oko chyba 74 jak nie trochę więcej. Ale będzie miał na ślub w lipcu :) Na chrzcie miał 62 i był nawet troszkę za duży- rękawki od marynarki. Także dziewczyny z tą rozmiarówką garniturową coś jest nie tak :( Ja mam z firmy baby colibra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek mu kupujemy na 68 rozmiar, ale chrzest mamy 27 czerwca więc nie długo, jeśli na początek lipca to 68 byłoby u ciebie ok, ale potem niestety jestem pewna, że będzie za mały, byś musiała te terminy jakoś przybliżyć, ja w momencie zakupu pytam się o dokładne dane w cm nogawki rękawki itp. jakoś po małego ubrankach nie wierzę, że 68 to 68 , najbardziej cm do mnie przemawiają. a moje dziecko pobiło rekord, o 24 zjadło i spało do 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z ranca.. Nieznajoma znajoma dokladnie co sie dzieje w organizmie to ja nie wiem , wiem tylko tyle ze lewa raczka (lokiec) i prawa nozka(kolano) powinny sie dotknac i na przemian..a wtedy jest wszystko ok i dziecko nie jest usuniete...jak bylam na pierwszm szczepieniu to lekarz to sprawdzal czy wszystko jest prawidlowe...to chyba tak jakby czlowiek cos zwichnal... sceptyczna bylam tylko do tego jak moja mama jajko nad szymkiem przelewala albo lizala jego czolo i spluwala we wszystkie strony:O teraz mamy nie ma blisko i moja Amelka jakos uroku nie ma i bez lizania sie pewnie obejdzie;) a co do tej kapieli..wiesz ja sama jak sie kapalam w wannie to nie lubilam klasc sie plecami na sucho..najpierw musialam sie woda oblac;) i tak tez wydaje mi sie z malcem...czuje mniejszy dyskomfort bo plecki polane woda sa juz na to przygotowane ... mam nadzieje ze maluszek czasem sie przekona ja kapania i pluskania;) co do rozmiaru..tak jak Olena napisala najlepiej miec wymiary w cm, naprawde jedna firma 68 a druga firm 68 to czesto kolosalna roznica..no i jeden dzieciaczek urosnie szybciej wzdluz a inny w szerz;0 Goyek twoj maluszek urodzil sie dorodny i dlugi;) wiec 68 pod koniec 5 miesiaca moze byc za maly;) jakbys znalazla rozmiar 68 mierzacy z 74cm hihi a ile teraz maluszek wazy? wkleje wam zabawy z maluszkami pozwalajace na rozwoch umyslowy jak i ruchowy Zabawy z maluchem 0-5 mies. rozwój ruchowy Śpiewanka-bujanka W tej zabawie możesz siedzieć lub stać. Trzymając dziecko na rękach, zaśpiewaj piosenkę lubianą przez dziecko, i kołysz się w prawo i w lewo lub do przodu i do tyłu. Bujanie się w rytm muzyki pomaga Twojemu maluszkowi poznać rytm jednostajny, który jest bardzo ważny w wykształcaniu się u dziecka umiejętności ruchowej koordynacji. Równoważnia Włącz swoją ulubioną muzykę i wczuj się w jej rytm! Trzymając dziecko na rękach, stań w lekkim rozkroku. W rytm muzyki wykonuj wahadłowe ruchy z boku na bok. Przenoś ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą nogę, balansując przez chwilę na każdej z nich. Każde Twoje zachwianie stymuluje pracę ośrodka równowagi u Twojego szkraba. A oto druga wersja tego ćwiczenia: trzymając dziecko na rękach, wysuń jedną stopę przed drugą. Balansuj w przód i w tył, przenosząc ciężar ciała raz na jedną, raz na drugą stopę. Taaaki duży! To ćwiczenie pozwoli Twojemu brzdącowi rozciągnąć mięśnie. Połóż dziecko na plecach i chwyć je za nóżki, pytając „Jak duża/y jest (tu imię dziecka)?. Powoli i delikatnie unieś nóżki dziecka i przybliż do jego twarzy, mówiąc „Taaaki i wróć do pozycji leżącej, mówiąc „duży!. Zrób kilka powtórzeń, a następnie zrób to samo, trzymając dziecko za rączki: klaszcząc w rączki dziecka powtarzaj „Taaki, a rozkładając rączki na całą szerokość ramion mów „duży!. Bańki mydlane Przygotuj zabawkę do robienia baniek mydlanych. Dmuchaj bańki - Twój brzdąc na pewno zacznie wodzić za nimi wzrokiem. Podczas tego ćwiczenia wzmacniają się jego mięśnie oka odpowiedzialne za widzenie przedmiotów w oddali. Gdy dziecko ma już powyżej 5 miesięcy, spróbuj delikatnie dmuchać na jego buzię - raz długo, potem kilka razy krótko - raz za razem. Spróbuj przekonać Twojego maluszka, aby sam spróbował dmuchnąć i zrobić bańki. Pomagając mu nauczyć się wykonywać krótkie i długie oddechy, pomagasz mu wzmocnić przeponę i płuca, od których zależy rozwój mowy. Wiosłuj, wiosłuj, maleństwo Połóż dziecko na plecach i chwyć za nóżki. Wykonuj nóżkami dziecka ruchy do przodu i do tyłu w rytm wiosłowania, śpiewając mu piosenkę: „Wio, wio, wiosłuj w dal, w dół strumienia płyń. Śpiewaj raz szybko, raz powoli, odpowiednio zmieniając prędkość poruszania nóżkami dziecka. Potem ruszaj nóżkami dziecka, naśladując jazdę na rowerku. Takie ruszanie nóżkami, rączkami i całym ciałem dziecka pomoże mu nauczyć się kontrolować swoje ruchy. „Migająca piłeczka W tej zabawie połóżcie się z dzieckiem na podłodze twarzami do siebie. Aby skupić na sobie uwagę Twojego maluszka, kulaj przed jego oczami małą piłeczkę i mów wysokim głosem: „Kulaj, kulaj, kulaj. Następnie zaśpiewaj mu piosenkę np.Migaj, migaj gwiazdko mała (ang. Twinkle, Twinkle Little Star), turlając piłkę powoli i obserwuj, jak Twój szkrab wodzi wzrokiem za przedmiotem. Zaśpiewaj piosenkę ponownie, ale tym razem unieś piłeczkę nad podłogę i udawaj, że jest migającą gwiazdką. Kiedy Twój maluszek wodzi wzrokiem za piłką, wzmacniają się u niego mięśnie oka odpowiedzialne za patrzenie do góry i widzenie obiektów znajdujących się blisko. Zabawy z maluchem 0-5 mies. rozwój umysłowy Nóżka do rączki Połóż dziecko na pleckach. Nucąc piosenkę, chwyć jego prawą rączkę i lewą nóżkę. W rytm piosenki dotykaj po przekątnej rączkę i nóżkę dziecka. Potem dotknij razem lewą rączkę i prawą nóżkę. Ćwiczenie to pomoże rozwinąć strefę przodomózgowia, która łączy prawą i lewą półkulę mózgową Twojego szkraba. Kop, maleństwo kop! Włącz dynamiczną muzykę, połóż dziecko na pleckach i weź do ręki kolorowy przedmiot np. przytulankę, miękką piłeczkę lub szal. Wybranym rekwizytem wykonuj „taniec na wysokości stóp dziecka. Stopniowo zmniejszaj prędkość „tańca i przytrzymaj zabawkę z dala od nóżek dziecka, ale w takiej odległości, aby dziecko mogło ją dosięgnąć, kopiąc nóżką. Wykonuj obie czynności na zmianę: raz „taniec, następnie kopnięcie zabawki przez dziecko. Po pewnym czasie dziecko nauczy się tej zabawy, bo zapamięta kolejność poszczególnych czynności, i z radością będzie w niej uczestniczyć. Idzie rak, nieborak! Połóż swojego maluszka na plecach. Recytując wierszyk o raku nieboraku, wykonuj palcem ruchy okrężne po jego brzuszku. Potem powtórz ćwiczenie na jego podbródku. Nawet możesz go połaskotać. Powtarzaj rymowankę, zmieniając kierunek ruchów Twojego palca. Następnie wykonaj okręgi nóżkami, rączkami i ramionami dziecka - cały czas recytując wierszyk. Twój brzdąc uwielbia słuchać wierszyków i piosenek wiele razy. A pamiętaj, że z każdym powtórzeniem danego tekstu w jego mózgu powstają nowe połączenia, które sprawiają, że mózg rozwija się szybciej. Kotek i żabka Udawaj, że Twoja dłoń jest skradającym się kotem i chodź „na paluszkach po całym ciele Twojego brzdąca, powtarzając „powoli, powoli. Następnie, jako skacząca żabka, skacz placami, mówiąc „szybko, szybko. Dziecko, słysząc Twoje słowa i czując Twoje ruchy na swoim ciele, zaczyna rozumieć pojęcia „szybko i „wolno jeszcze zanim zacznie mówić. Kocham Cię! Ułóż dziecko na plecach. Połóż swoje ręce na szczycie jego klatki piersiowej i wykonuj na niej ruchy w kształcie serca, aby delikatnie rozgrzać środkową część jego ciała. Śpiewaj lub nuć ulubioną kołysankę Twojego brzdąca. Takie czułe dotykanie brzdąca pomoże wyrównać w jego mózgu poziom hormonu stresu i może usprawnić krążenie krwi oraz działanie systemu trawiennego. Podskakiwanka „Stary Donald farmę miał Śpiewając piosenkę „Stary Donald farmę miał, delikatnie podrzucaj maluszka siedzącego na Twoich kolanach w górę i w dół. Przy słowach naśladujących odgłosy zwierząt przestań kołysać dziecko i naśladuj głosy zwierząt, używając wysokich i niskich tonów to przedłuży zainteresowanie i czas koncentracji malca oraz zachęci go do nauki nowych dźwięków i słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich a w szczególności lubelskie dziewczyny :) Pochodzimy z miejscowości położonych blisko od siebie. Mam też kilku znajomych i z Parczewa i z Łukowa :) Fajne wspomnienia.. no i wogóle gdzie nie jestem to słyszę ciągle opinie, że z lubelskiego do dobrzy ludzie są.. hehe :) natka- mój śpi albo w pajacyku albo w śpiochach + kaftanik, czasami body długi rękaw + śpioch. Na razie jeszcze nie spał bez przykrytych nóżek. Co do rozmiarów to to jest jakaś porażka. Mój nosi teraz 62 lub 68, a wczoraj znajomi kupili nam śpiochy i kaftanik rozm.74 i jest prawie na niego dobry. Mało różni się od rozm.62/68. Ja też muszę się rozejrzeć za ubrankami na chrzest, ponieważ chrzcimy już 20-go. Wybiorę się bezpośrednio do sklepu, a wcześniej pomierzę małego. Tym razem nie będę ryzykować z allegro . NIkamo- rozumiem Twój ból :( bo boli niesamowicie . Mnie już to męczy 1,5 m-ca. Wcześniej troche mi się zagoił, bo brałam antybiotyk na cycka, ale jak tylko go skończyłam znów cały zaropiały. Idę na zabieg, bo to za długo trwa. Ja przykładałam maść ichtiolową lub żel RIVEL. Jak byłam u chirurga to odradzili mi ichtiolową, tylko kazali przykładać albo ten żel lub przemywać trochę rywanolem. Ja wcześniej jeszcze przed nałożeniem opatrunku przemywam wodą utlenioną żeby się zakażenie jakieś nie wdało. Wprawiłam się w opatrunkach, bo już drugi miesiąc robię okłady na cycka - codziennie..masakra. Spróbuj tym żelem, a jak nie przejdzie po 2 tyg. to idź do lekarza. Ja jeszcze byłam taka "mądra", że igłę wpijałam w ten paluch ( tam gdzie ropa) i próbowałam wyciskać :( Odradzam .. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !! Dzięki za odzew co do ubranek :) Zmierzyłam Sama, wzrostu ma 60 cm, ma 2 miesiące czyli urósł 2 cm :) od kroczku w pieluszce do piętki ma 13 cm. Czyli dobrze nosi 62, ale to już tak na styk, czyli co, jak kupię 68, to może być lekko za duży ale może się okazać za mały na wrzesień :( Patrzyłam na rozmiarówkach na http://www.zaczarowane-sny.pl/index.php?products=product&prod_id=86 doradźcie , sama już nie wiem, raczej nie uda mi się zgrać tych dwóch uroczystości, a szkoda bo to kosztowne ubranka :( choć piękne Co do paznokci to ja miałam ściągany kiedyś, u ręki :( lepiej bąbla z ropą nie przebijać bo może się paprać. Ja ten ściągnięty paznokieć mam troszkę inny, taki w prążki, częściej mi się łamie :( doczytam resztę i wtedy się odniosę więcej do tego co pisałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka-super te cwiczonka. tylko,ze to z bankami mydlanymi jest troche :niebezpieczne:-jak taka banka peknie akurat nad glowa maluszka to bedzie jeden wielki krzyk,ze wzgledu na szczypiace w oczy kropelki. ale reszta-bardzo mi sie podoba.musze wyprobowac na moim brzdacy jutro kilka cwiczonek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek przez 8tyg. urósł tylko 2cm..no to nieźle ..pulpecik musi z niego byc hihi no ale dzis urosnie 2cm a jutro nadrobi 5cm takze tym roznie jest... moja mala w 8tyg miala 59cm i 6,300 w 12tyg. 63cm i 7,16 i do 68 juz nam niedaleko hehe szymek jak mial 5 miesiecy mial 70cm i wazyl 9,58 ..nalezal do tych dorodnych dzieci...:O a mala ubieram na noc tak. ja cieplo powyzej 21bo tak sie zdaza przez to slonce i wogole pogode to same body z krotkim rekawem i spiworek tylko..a jak jest ponizej 20/21 to zakladalam jej body z dlugim rekaweem i spiworek ale strasznie nozki sie sie o spiworek zachaczaly wiec zakladam jej teraz same spiochy...;) bylisy na placu zabaw i spacerku,.mala jeszcze odsypia i zaraz musze cos na obiad upichcic tylko co hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ja piernicze , twoj maluszek mial 58cm przy urodzeniu....cos mi sie trzeplo w główce:O a wiec teraz ma 60 wiec pieknie... odniose sie jeszcze do tego ze szymek jakl mial 2 miesiace mial 66cm...dalej jak mial 3,5 miesiaca nadal mial 66cm i dopiero do 5 miesiaca podskoczyl na 70cm..a w 6,5 miesiaca mial 72cm czy inne mamy starszego rodzenstwa moglyby przytoczxyc wczesniejsze wymiary swoich pociech z ksiazeczki? wydaje mi sie ze jakbys kupila mu stroj taki nioe akurat na te uroczystosc teraz to pozniej bylby na styk...mozna sprobowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ubranek - to moj synek nosi juz 68 (3-6 mies) od jakiegos miesiąca. Wcześniej z 62 zwyczajnie wyrósł - opinało go na brzuszku i nogawki krótkie. My chrzciliśmy jak młody miał skończone 2 miechy i wtedy już miałam garniaczek roz. 68 - nogawki spodni były tylko trochę dłuższe, ale góra w sam raz. Moim zdaniem najlepiej jest kupić ubranko tak góra 2 tygodnie przed uroczystością, zmierzyć dziecko i kupić, bo jak patrze na te garniaki to one są drogie więc po co kupować coś co moze być nietrafionym rozmiarem. A swoją drogą pamiętajcie, że pewnie w tym będzie raz no, może góra dwa razy więc czy jest sens wywalać dużo kasy? Ja za swój komplet (garniturek, koszula, czapka) zapłaciłam 50 zł (na allegro) i teraz będzie jeszcze go miał na slubie a później wystawiam aukcję i sprzedaje bo nie wykorzystam,. Z tymi rozmiarami to zazwyczaj jest tak, że 68 jest od 3-6 miesięcy, 74 jest od 6-9 mies. Ale niektore bodziaki 68 sa juz na niego za male. Wiec kupilam mu 74 i sa super, tylko rekawki odrobine za dlugie. A dziewczyny - ile waża wasze maluchy? i ile przybieraja w miesiąc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Nie ma jak wolne i pospac do 9tej mmm, no z mała przerwą na karmienie o 6stej;-) Co do rozmiarów to u nas wielka tajemnica. W tym wieku lekarze nie chcą mierzyc dzieci bo nie można prostowac jeszcze nózek, córki nie mierzyli ani razu od szpitala. Wczoraj ważyła 6090 g i ubranka na 62 są za małe a na 68 jeszcze luźne. Więc musi mieć coś pomiędzy. Jeśli więc impreza ma być w wieku 5 m-cy to ja bym stawiała na rozmiar 74 -tym bardziej że lepiej jak ubranko lekko luźne niż za ciasne. Niestety rozmiarówki w różnych firmach to kosmos-np. H&M ma o rozmiar większy ciuszki niż polskie firmy. A jak kiedyś kupiłam 3 pary śpioszków na 68 w 5.10.15 to jedna para jest już za mała, druga już ciasnawa a trzecia jeszcze ok. Polecam więc kupowanie ciuszków na rozmiar ale mierzony osobiście centymetrem. Ja mierzę długość od kołnierzyka do kroku i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrusia też nie mierzyli, poza mierzeniem w szpitalu. Ostatnio ważył 5 100g ale to było ponad tydzień temu. Średnio przybiera 200g na tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika skad ty jestes? dziwne Quasandra to fakt, mojej malej juz od dluzszego czasu zakladam ciuszki 3-6 i niektore 6-9(smieszny rozmiar bo niektore sa mniejsze jak te 3-6 hehe i dlatego juz bardziej na oko kupuje) i jak patrze to nie wiem czy do 6 miesiecy bedzie je nosic..niektore kiecki juz sa za krótkie i stosuje jej teraz w zestawie jako tuniczka do spodni...mam 2 kiecuszki polarkowe wiec fajnie sie sprawdza jako niby kamizelka;) i juz pare ciuszkow odlozylam..teraz moja znajoma niedlugo bedzie rodzic i jak bedzie dziewczyna(nie wiedza) to przeznacze te ciuszki dla niej ..a jesli to chlopczyk bedzie to wystawie na allegro aukcje a kupie jej cos dla chlopca ..ale na wyrost dzisiaj zrobilam frytasy z ryba na obiad..i jeszcze pomidorowa wlasnie mi sie gotuje..mmm boziu jak ja juz sie tego powrotu doczekac nie moge ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny Wasze pociechy chodzą jeszcze w cienkich czapeczkach na dwór? np. w taką pogodę jak dzisiaj ( 26 ') ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam u mnie też nie mierzyli malucha od pobytu w szpitalu. Aleks ma już ponad 2 miesiące i chrzest w niedzielę i kupiłam mu garniturek na 74. spi w pajacyku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm dzieciaczki na poczatku najwiecej przybieraja na wadze..pozniej juz mniej... u mnie wychodzi ze mala przez tydz. na poczatku przybierala 320g tak do 8tyg. pozniej juz zwolnila na 215 na tydz. gdyz przez 4tyg przytyla raptem 860g ciekawe ile bedzie wazyc teraz w 16tyg. i ile przez te 4 tyg. przytyje.. okaze sie juz niedlugo.. Quasandra a czym sie martwisz? Badka ja malej rzadko czapke zakladam,,jesli slonko prazy to zakladam kapelusik na glowe , wogóle musze jej jakoś ciekna kupic bo tu czasem naprawde bardzo wieje... a przy 26 to jedynie na slonce zakladalabym czapeczke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie wiem ile przybiera na tydzień, ale od urodzenia przybrał 2,5kg no i urósł 7cm ale z tymi centymetrami to nie jestem pewna, czy przy urodzeniu nie zanizyli, chociaż nie wiem, może to i możliwe :) ciuszki już od dawna kupujemy na 68, a to ze względu na to,że Maksiu ma długie rączki i nóżki.') Dziewczyny od tygodnia jest poprostu miodzio :) 19.30 kąpiel, 20 karmienie i spanko, pobudka na jedzonko jest dopiero o 7, czasem o 6 - jestem w szoku i nie wiem czy to tylko przejsciowe,czy tak juz zostanie..starszy synek do roku conajmniej 2 razy jadł w nocy. Mały draniek jest tak silny,że jak go położe w wózku niżej,że zapiera się nóżkami, to podnosi się do góry do siadania-poprostu szok. Jestem mega szczęśliwa, po tak ciężkiej operacji nie ma śladu.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, ja jak zwykle - raz na ruski rok zaglądam do Was. Mój Karolek nosi szmatki w rozmiarze 62 lub 68 i faktycznie - rozmiar rozmiarowi nie równy :D badka - Karolek na dwór w taką pogodę jak dziś wychodzi w samym body i skarpetkach, a czapki to młody już dawno nie nosi - hartujemy malca ;) do chrztu szykujemy się 27 czerwca i nadal nie zdecydowałam się na ubranko - ciężka sprawa, tyle tego na rynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a myślałam, że mamusie już śpią...a tu niespodzianka mamula29 na nogach - serdeczne życzenia urodzinowe mamula ;) bardzo się cieszę, że młody szybko dochodzi do formy :) mam nadzieję, że wszystko jest w porządku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisipolenta - a gdzie jest tak cieplutko,że same body? tylko pozazdrościć..u nas tylko po południu przebiło się słońce,a tak to zimno jak jesienią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w sumie siedze i sie nudze :) dzieci śpią, mąż też już przysnął po dzisiejszym grillu hehe a u nas dziękuje wszystko ok, w połowie czerwca następna kontrol, lekarze sami nie są pewni czy coś może się wydarzyć,czy nie bo to neiespotykany przypadek i na każde pytanie odpowiadają "czas pokaże" no,ale po tym jak Maks się rozwija wierzymy,że będzie już wszysko ok a dziękuje za życzenia :) urodzinki to ja juz miałam 03.04. ale jakos nie było kiedy nicku zmienic hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×