Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

własnie przewietrzyłam moją dzidzię przy otwartym oknie :) myślę że w piątek albo sobotę wybiorę się na pierwszy spacerek :) juz sie nie moge doczekac bo jestem kompletnie uzalezniona od innych, a tak to chociaz sama zakupy zrobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też znalazłam Jasia Oleny - słodki :) wykiwała nas hehe i wyprzedziła ;) asiulek- my też na zakupach byliśmy większych i ze spokojnym sumieniem mogę iść w poniedziałek do szpitala, bo wszystko co trzeba jest :) Naszykowałam tez mężowi rzeczy - ma wszystko powieszane na wieszakach, bo pewnie będzie tak zakręcony, że nie będzie mu w głowie szukanie odpowiedniego ubrania na porodówkę :) Tymbardziej,ze będzie chyba ta cesarka, to on będzie na początku w szpitalu tulił naszego synusia :) już ma zaplanowaną pracę tak,że będzie mógł tam być przy nas non stop -co mnie bardzo cieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Ja nie mam hasla na NK do tej pory, moze ktos mi napisze na NK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek wiem co czujesz, bo Ja tez juz chce:) Pusto sie robi na forum.. Mam pytanie dla mam, ktore maja swoje pierwsze dzieciatko juz w ramionach, jakie to uczucie zostac mama?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam pytanie do jakiego mniej wiecej miesiaca uzywa sie pieluszek new born 2-5kg? slyszalyscie o tych z indikatorem?z takim paskiem co jak maluch siusiu lub kupke zrobi to sie przebarwia.nie trzeba sciagac calej pieluchy tylko wystarczy na ten pasek spojzec. i te chce zamowic-ale nie wiem jaka pake duza. u nas w szpitalu te daja,to najpierw oblukam to cacko,co i jak a ja znow mam skurcze...przychodza,odchodza i przychodza. az juz maz na mnie krzywo paczy i pyta,kiedy wreszcie urodze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie kurcze nie bylo mnie chyba z 4dni a tu tyle sie wydarzyło :) oczywiscie gratulacje dla świeżo upieczonych mamus...zazdroszcze Wam,bo ja juz jestem 4dni po terminie i cisza...tzn mam skurcze, dzis bylam na ktg i dochodzily do 100%,nocki czasami zarwane przez bole brzucha ale synkowi cos sie nie spieszy... mamula Ty masz miec cesarke w 16tego a ja jak nie urodze to 17tego mam sie wstawic do szpitala na wywolanie wiec moze sie spotkamy (bede chodzic po pokojach i Cie szukac) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana fajne haslo, dzieki:) odnosnie pieluch to ich nie rozrozniam, kupilam new born 2-5 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie ja wymyslilam haselko:)ale rzeczywiscie-fajne:) tych pieluszek z indikatorem to nie mozna wszedzie kupic. U nas szpitale je maja i wiem,ze przez net mozna tez zamowic. chce je kupic. jak bede z malym z domu wychodzic-to nie bede mu sciagac pieluszki zeby zobaczyc czy ma mokro tylko spojze na ten pasek. gonek-do 100 proc.skurcze?ojej ,oby sie cos rozkrecilo u ciebie. ja mialam na przed,przed ostatnim ktg do 70 skurcze a potem...cisza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek co do mojej diety to na poczatek ograniczylam smazone, slodycze cytrusy gazowane napoje,soki, czekolade(jadlam), kakao (ja pilam troszke),miodu, pomidorow, orzechy fasole kalafiora,groszek(ja jadlam jeszcze w szpitalu i bylo ok) cebule itp wzdymajace potrawy... Unikaj konserwantów i sztucznych barwników. orzeszki ziemne tez troszke zjadla..jest tak ze zawsze cos tego niby alergizujacego chapnee przy moich chlopakach... nabial jem bo jak wiesz jadlam wczesniej i ja na mleku zyje;) ale go teraz tylko ograniczylam..dobra jest zasada ze mozna jesc praktycznie wqszystko ale w rozsadnych ilosciach. moje sniadanie (jak i kolacje ktore wygladaja prawieeee tak samo)to chleb zytni , pszenny, bulki(w zyciu tyle chleba nie jadlam;)) z maslem wedlina serem zotlym i teraz z ogorkiem , do tego herbata teraz juz z cytryna(taka sladowa ilosc nie powinna zaszkodzic) jem serki homogenizowane jogurty , jogurty naturalne z probiotykami, ser bialy z jogurtem naturalnym na slodko a teraz zjem z rzodkiewka;) platki z mlekiem, kasze manne, kanapki z dzemem(owoce przetworzone wiec mozna) kawe zbozowa , wcinam babany i jablka(na poczatku pieczone a teraz juz czasem zjem surowe) gruszki jadlam ale chyba po nich byla jakas niespokojna... obiady to na poczatku zupki takie delikatne: jarzynowe, rosół, ryżanka ( pomidorowa na razie nie, bo pomidory mogą uczulać, kalafiorowa powoduje wzdęcia,) ziemniaki pieczone w piekarniku, kotlety schabowe z kurczaka udka ryba tez pieczone;) do tego gotowana marchewka z groszkiem, buraczki, starta marchew z surowym jablkiem i troszke majonezu juz teraz;) ostatnio mialam kupic kapuste pekinska ale nie bylo. ryz z jalbkiem i bananaem i cynamonem zapiekany, do tego jogurt naturalny czasem zaprawiony dzemem, kluski z serem bialym i jogurtem naturalnym plus troszke smietany, zapiekany makaron ze startym zoltym serem, spod od ciasta posmarowany lekko ketchupem wedlinka i ser..z miczym innym nie lubie;) nalesniki z serek badz jablkami badz dzemem, jajko smazone na kropli tluszczu i to wszystko jest na deser lekkie ciasteczka mleczne, krakersy, paluszki,sucharki, wafle z nadzieniem, drozdzowki a najlepiej domowej roboty bo w tych cukiernianych to dodawany jest przetworzony wielokrotnie tluszcz i przez to dzieciaki maja kolke, rogaliki, zwykle ciasto z jablkami wlasnorecznej roboty jak sie czas znajdzie hehe no i francuskie trojkaty z jablkiem ;) mala jak na razie kolek nie ma ODPUKAC, jedynie czasem sie prezyy jak chce kupke zrobic ale na szczescie to nie trwa dlugo...chyba zakupie sobie koperek i bede pic czasem... jak widzisz uboga ta dietA ALE TEZ NIE MAM POMYSLOW:( jeszcze troche i zaczne wprowadzac smazone i inne potrawy...bo juz mi bokiemm to u gory wychodzi i az sie traci apetyt :( z synkiem jak mial 2 miesiace to jadlam juz praktycznie wszystko no i mamuska gotowala to bylo super a teraz juz wymyslac sie nie chce!zobaczymy jak bedzie teraz..;) wiadomo ze co jednemu sluzy to drugiemu nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnalam jeszcze o kluskach leniwuch z maselkiem bulk tarta i cukrem;) sawanna pamietaj, dobrze opatul piersi abys ich nie przeziebila;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bdiewczyno bonda takie swędzenie wzkazuje na cholestazę więc szybko do lekarza bo nie ma żartów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana -tych pieluszek najmniejszych używa się bardzo krótko, ja kupiłam tylko jedną paczkę. Dwójka jest od 3-6kg więc jak dziecko rodzi się około 4 to w sumie odrazu można zacząć od dwójek. O tych pieluszkach z "miernikiem" to nawet nie słyszałam :)- kupke to odrazu sie poczuje hehe a na siusiu to niezły patent gonek- no to skoro skurcze masz 100 to pewnie i tak się spotkamy w szpitalu :) bo ja będe tam w poniedziałek..albo będziesz miała już kruszynke przy sobie, albo przyjedziesz :) tylko jak Ty wyglądasz? haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna bonda pisała gdzieś o swędzeniu? szukam i nic nie widzę- nie wiem czy jakieś zaćmienie mam???? jeśli rzeczywiscie tak jest, to koleżanka wyzej ma racje-natychmiast do szpitala bo jest to bardzo niebezpieczne dla dziecka, muszą Ci dac kroplówki przepłukujące kwas z organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, pisałam ze mnie swędzi ale brzuch, zrobiły mi się na nim rozstępy i to mnioe swędzi, drapałam je troche i porobiły się krostki - ja mam wrazenie ze to od oliwki, którą zaczęłam używać. Ale nie swędzi mnie całe ciało. dzięki za czujność dziewczyny, teraz nie wiem czy mam to konsultować z lekarzem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, w końcu mam internet, od wczoraj siedzę jak pustelnica i stęskniłam się za Wami. Chciałabym pogratulować świeżo upieczonym mamusiom :) Bardzo się cieszę Waszym szczęściem :) Od wczoraj chodzę jak podminowana - wszystko mnie wkurza, jestem ociężała i już chciałoby mi się urodzić...codziennie ktoś pyta, czy to już, czy jeszcze...ależ to irytujące ;) Dziś mam lekkie bóle i niewielkie skurcze, ciekawa jestem czy dam radę przed terminem urodzić czy też przeterminuję się? Ojjj...ale dobrze z Wami :) Internet - fantastyczny wynalazek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj jedna z moich znajomych urodziła chłopca - 4 dni po terminie. Słuchajcie...gigant - 59 cm i 4500 waga. Duży chłop, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny JESTEM MAMĄ:) Mój synek urodził sie 9.03.2010r i właśnie wróciliśmy do domku. Antoni3008grma 54 cm:) Poród przez cc z powodu wielkości syna i maleńkości mamy:) napisze więcej jak troszke odpoczne papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga - gratulacje:) dużo zdrówka i radości życzę:) co raz nas mniej zostaje... jutro postaram się pozbierać dane o naszych maluszkach i uzupełnić tabelkę ze skarbami, moze mi sie uda i wtedy zobzczymy, jak ich juz dużo:) buziaki i miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jeszcze dopiszę, że mnie tez strasznie swędział brzuszek, miałam bardzo przesuszoną skórę i tez krostki mi sie robiły, jakieś 2 tygodnie temu kupiłam sobie emulsje neustrogeny 24h nawilżanie i smaruje się cała po kąpilei i jest super..ciałko milutkie i już nic nie swędzi:) a na noc smaruje sie jeszcze perfectą mama i jak na razie odpukać - rozstępów brak a teraz już sobie idę, do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna_bonda - przy cholestazie swędzi całe ciało, a szczególnie kończyny...a u Ciebie wygląda to rzeczywiscie jak od rozstępów..:) agaaa - GRATULACJE, dzieciaczków mamy juz coraz więcej, aż jakoś czuje się,że jestem prawie na końcu ;) mimo,że termin jeszcze nie przekroczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agaaa159 moje gratulacje :) Jesli chodzi o pieluszki ja zaczelam wlasnie od dwójek 3-6 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika34..........34........01.06.....08.03....Warszawa... ....dziewczynka michalka26.....26.......01.06......08.03.....Irlandia... .....dziewczynka? natka23........23........30.05.....10.03......kuj-pom... ........chłopczyk krismam........34.........06.06....13.03... ..wielkopolska.............????? LATTE ..........26.........08.06....15.03....... wawa.............chłopczyk asians..........29.........08.06.....15.03.....małopolska.........chłopczyk Minea777......35.........14.06.....15.03.......cieszyn... .......chłopczyk Mamula28 ......28........10.06.....17.03.....lubuskie...........chło pczyk **tina**.........34.........28.05.....17.03.....Niemcy.. .....niespodzianka saskiana.......29.........12.06.....19.03......zach.gran .....plec piekna mala_31........32.........13.06.....20.03....wielkopolsk ie...dziewczynka Izabell1982....26........10.06.....20.03...wroclaw/lond yn.dziewczynka Gosiaaa ........29........14.06.....21.03....podkarpackie........... .????? inowa...........29........15.06.....22.03.......śląskie .................????? Gwiazdkagda89..20.....16.06.....23.03.....pomorskie..... .dziewczynka mloda..........23.........16,06.......23,03....Olsztyn... .....chłopiec monikadd.....23..........18.06.....25.03......podlasie.. .......chłopczyk asiulek29.......29........19.06.....26.03.....Białystok . .....dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06.....26.03.....Wrocek........niespodzianka andzia-26........26.......22.06.....29.03...pomorskie.... ..dziewczynka Biało-czarna...32.........23.06....30.03.....Białystok .. .............????? Goyek...........31.........23.06....30.03....kuj-pom.... .........chłopczyk Almeria35......35..........24.06....31.03...świetorzyski e ....chłopczyk Ania20203......20.........23.06.....30.03...podkarpackie. .....chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!Gratuluje wszystkim mamusia, ktore juz tula swoje sloneczka dziewczyna_bonda niestety to chyba rozstepy, ja tak mialam przy 1 ciazy swedzialo jak diabli, skora mi pekala, byla czerwona, teraz niestety tez juz swedzi okropnie a rozstepy sie przedluzaja :( smaruje cala ciaze ale i tak sie pojawiaja nowe. Bylam wczoraj u gin i sama nie wiem czy juz sie spodziewac porodu czy jeszcze moge spokojnie czekac. Lekarka twierdzi ze moze to byc jutro a moze za 2 tygodnie. Nie mialam jeszcze zadnego ktg wiec nie mam pojecia jak u mnie z tymi skurczami. Brzuch mi sie stawia, czasem boli, kluje, dech zapiera ale czy to skurcze czy mala tak sie wypina nie wiem :( Gin powiedziala ze brzuch bardzo nisko, glowka bardzo bardzo nisko, szyjka mieciutka ale wszystko zamkniete, rozwarcia brak. Co o tym myslicie? Szczerze to juz bym chciala ale boje sie okropnie, martwie sie jak sobie poradzi moj 3 letni synus ktory ostatnio jakos mnie nie opuszcza na krok:( Wogole mam od paru dni kiepski nastroj. Ale pomarudzilam, ale fajnie ze jestescie bo wiem ze mnie zrozumiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach te humorki ale pocieszam sie ze dziewczyny te ktore urodzily, na krotko przed porodem tez je mialy i juz sa PO...wiec my pewnie tez juz niedlugo:)))) Asiulek chcesz mnie zostawic???na 18 marca sie szykujesz???no chyba sie zaplacze, bo mi ze snow wyszlo 2 kwiecien...ale bylyby jaja...bylaby kwietniowka, ktora sie ''zasiedziala'' na marcowkach:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×