Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

witam, Mam pytanie do dziewczyn karmiących sztucznym mlekiem - jakie wit podajecie swoim pociechom. Na cycu dawał wit K i D3 w kapsułkach, ale coś mi sie obiło o uszy, że przy sztucznym dajemy tylko D3. Dajcie cynk, bo nie spytalam swojego lekarza. U nas mały troszkę zakatarzony, ale mam nadzieje, że szybko mu przejdzie. Dzisiaj kończe w końcu swoją serię leków. Antybiotyk skończyłam w poprzednim tyg, a teraz zostały jeszcze te na laktację. POwiedziałam sobie, że z tego wszystkiego jutro sie napije albo piwka albo drina :) Dziewczyny co Wy robicie, że Wasze pociechy mają takie bujne fryzury ? :) Nasz to cały czas prawie łysolek jest. Podobno ja nie miałam do 2 latek włosków, aż mama chodziła do lekarza;) Lekarz na to rozkładał ręce i mówił" Poprostu czekamy.." więc i ja czekam :) A teraz w skrócie komentarze do ostatnich stron: goyek: mój królik też zaniedbany.. nie ma go kto teraz głaskać. Widać trochę po nim, ze stracił do nas zaufanie. Cały czas jest przeganiany z kąta w kąt, aż mi go czasami szkoda, ale niestety wcześniej go przyzwyczailiśmy do luksusu.. czyli kanapa, krzesła, a teraz leży sobie tam dzidzi, no i królik musi iść na podłogę :( A dodatkowo jest często nieznośny i zaczepia wózek,gryzie kabelki od hamulców i podgryzuje koła.. Ja także poproszę o książkę o której pisałyście email: bozena81@interia.pl Gosia - u nas ortopeda stwierdzil skazę białkową zaczynającą się od brwi, dodatkowo maluszek miał szorstkie policzki i łydki oraz czerwone krostki na szyi i policzkach.Oczywiście jak karmiłam cycem to zrezygnowałam z nabiału. Nasz pediatra powiedzial, że szorstkie brwi to nie zawsze skaza, ale może być też ciemieniucha. Jak przeszłam na sztuczne mleko to część obiawów zniknęła, ale część jest np. właśnie te szorstkie brwi., więc już sama nie wiem co z tą skazą. Aaaat - współczuję lekarza, niestety wiele z nich nas z wszystkim zbywa. Czasami już mam ich serdecznie dość. Życzę mimo wszystko dużo wytrwałości!! eluśka - współczuje z całego serducha. Wiem co przechodzisz, bo ja miałam dokladnie to samo. Szpital, antybiotyki aż wkońcu leki na zatrzymanie laktacji. A to co później sie przeżywa jak mały szuka cysia to nie da sie tego opisać. Łzy same płyną. Najlepiej dużo o tym nie myśleć, a skupic się na innych rzeczach i tuleniu swojego maluszka. Buziaki dla Cziebie i Twojego słonka. U nas chrzciny 20.06. Za osobę wynegocjowaliśmy 120 zł .. więc to dużo i mało, w zależności w jakim rejonie. W planie mamy 18 osób. tina - ja przecinam czopki normalnie nożem i tylko raz mi się połamał. Robię to bardzo delikatnie. Niedługo zaczynam maraton imprez: w maju komunia u mojego chrześniaka, czerwiec chrzciny małego, a w nast. miesiącach 4 wesela:) to się pobawimy i odstresujemy ;) BUzialki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o Matko przesadziłam z tymdługim postem. Obiecuje następnym razem krótsze a częstsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka ja pikole za co to 120 zł co wchodzi w skład tego? ja nawet tyle za ślub nie płaciłam masakra jaki cennik. a co do witamin z tego co nam mówiła pediatra witaminę K podaje się tylko przez pierwszy miesiąc życia a teraz podajemy tylko witaminę D. ale tak co drugi dzień bo po pierwsze mały jest dużo na dworzu i zawsze chociaż unikamy długiego wystawiania bezpośredniu na słońcu jakieś promienie dostaje a po drugie w mleku sztucznym jest cały pakiet witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi mam nadzieje ze natrafie na cos czego nie wiem w tej ksiazce ...to ze zmeczeniem to spokojnie wiem kiedy co i jak z powodu mojej juz drugiej pociechy..wiec izabell zobaczysz jak latwo ci bedzie przy drugim brzdacu;) no i super z tym mieszkaniem, wiesz Izabell ze jak czlowiek w nerwach w zwiazku z grzybem to i dookola wszystko bardziej wkurza takze dobre czasy niedlugo dla ciebie nadejda i powinnas miec o wiele lepszy humorek;) i nareszcie cieszyc sie mala tak jak od poczatku powinno byc;) jedna lyzczeke rozrobic w odrobinie wody i to wlac do kubka wrzacej wody;) ma powstac kisiel..w razie jakby bylo za rzadkie zawsze mozna rozrobiona make dolac... spokojnie mozna malca w tym kapac, buzke dzien przemywac , myc mydelkiem... mala wlasnie spi , juz dwa razy sie z nia bawilismy z mlodym po to aby szybciej padla hehe a no i juz po obiedzie jestesmy, spagetti a jutro tortille zrobie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten czopek mozna by tez nitka potraktowac;) cennik mega szokujacy, ciekawe ile to u nas bedzie :O az mnie ciekawoc zzera... co do witamin, wlasnie tak jak Olena pisze..trzeba sprawdzic ile sztuczne mleko zawiera tej witaminy..no i slonce i ta druga sztuczna wiatmina D..trzeba uwazac co by nie przedobrzyc..oj oj dziewczyny Badka ELUSKA co wy sie nacierpicie to naprawde niespawiedliwe, gdy tylko mala przystawiam i ona tak kwili bo jesc chce to juz mi sie serce kraje jak pomysle ze mialabym przymus nie karmienia jej...ale jak trzebabylo by to by czlowiek ze lzami jakos przetrwal, grunt ze wszystko sie u was juz normuje , wracacie do zdrowia..teraz juz powinno byc tylko lepiej🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaminę K podaje się przy karmieniu piersią do 3miesiąca życia, a witaminę D do ukończenia roku życia ... tak przynajmniej mi mówili. I wit K odstawia się, jeśli karmi się mlekiem modyfikowanym, bo jest ona w tych mieszankach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka daj spokoj z postem..moje sa dlugie i czeste i jeszcze dziewczyny nie protestuja ..do czasu hihi mala wstala bo ja pierdek wybudzil i znow 3 raz narobila...ide ja przewinac i lece na spacerek buzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena- 120 zł to i tak cena po negocjacji. Wyjściowa była 150 zł. Chrzciny robimy w restauracji hotelu *** . Takie ceny są właśnie w Wawie i okolicach. A w skład tego wchodzi wszystko z wyjątkiem alkoholu. Czyli dania główne, przystawki, ciasta i napoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, już wam powysyłałam :) sprawdźcie poczty. Ja dziś odebrałam pesel Sama!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek- otrzymałam. Dziękuje bardzo:) Dziękuje dziewczyny za informacje odnośnie witamin. WIt K odstawiłam, ale wit D nadal podaję codziennie. Muszę sprawdzić zawartość jej w mleczku modyfik. Wiecie co.. jeszcze nie dostalam żadnej wypłaty za zasiłek macierz. z Zusu. A mam go przecież od 09.03. dzisiaj mamy 12.05. Trochę przeginają.Nagabywałam ich cały poprzedni tydzień i ten tydzień. Mają mi w końcu przelać wszystko jutro. Zobaczymy. A mój maluszek zrobił dzisiaj w końcu kupkę. Dzisiaj jest 3 dzień jak nie robił. Nie działało na niego nic: ani herb. koperkowa a ni czopki, aż w końcu nadeszła kopisko prawie po same pachy :) TeraZ śpi jak aniołek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam czytam was regularnie chociaż mam córeczke z lutego,ale lutowy temat jakos podupada i nie mam z kim porozmawiac. Widze ze któras z dziewczyn ma ksiażke zaklinaczki na pdf jesli moglabym prosic na e-maila...??? dorotkamu@tlen.pl bardzo dziekuje bo nigdzie jej nie moge znalesc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jeszcze nic nie robiłam w sprawie peselu :( jakos nie mialam czasu.. to się załatwia w Urzędzie Gminy? czy odbierałyście juz becikowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka dziwne że aż tak zwlekali długo u ciebie, ja dostałam i dostaję regularnie co miesiąc ok 27 każdego miesiąca. aaa muszę wam jeszcze napisać, że niewiem jak jest u was ale ja własnie chce wyrobic malemu ksiazeczke zdrowia taka zwykla z receptami taka jak my mamy i zaklad pracy musi zglosci wasze dzieci do ubezpieczenia do zusu albo do matki albo do ojca. bo np. u nas takie potwierdzenie jest potrzebne bo inaczej matoly mi takiej ksiazeczki zdrowia nie wyrobia. no ale tak czy inaczej musicie zglosic wasze dzieci do ubezpieczenia do zusu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość VETRA78
WAŻKA DZIĘKI ZA PRZEPIS NA KROCHMAL WŁASNIE TEŻ DOCZYTAŁAM SIĘ GO TRZY STRONY WSTECZ. GOYEK czy ja moge poprosić Ciebie o książkę muchomorka@interia.eu. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na razie odebrałam tylko pesel. Teraz wybiorę się do gina po zaświadczenie, bo przed porodem nie chciał dać :( i wtedy zacznę ubiegać się o becikowe. Mam pytanie o laktator, czytam opinie bo sama jeszcze nie mam wyrobionej opinii, macie dziewczyny ręczne czy elektryczne. Jakie wam się lepiej sprawują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nadal nie mam nr pesel, ani wyplaty z zus....ale juz nie bede nic na to nasze panstwo psioczyc bo co mi to da dzisiaj bylismy na szczepieniach no i lekarka w zwiazku z moim planowanym wyjazdem do us ok 7 mz, zapowiedziala ze powinnam maluszka zaszczepic na pneumokoki,bo tam maluszki maja to za darmo. no i dodatkowo mam wziasc medinokoki, a to dlatego, ze po tym wyjezdzie zacznynamy nowy rozdzial zycia w anglii i tam podobno sa za darmo te szczepienia, wiec tez by pasowaloje zakupic. ech tylko za kieszen sie trzymac, a zus nawet wyplaty nie przelal na konto.masakra jakas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Pyszczek :) my właśnie wcześniej miałyśmy nadzieję ,że to forum się utrzyma, że zostaniemy forum marcowych mamusiek :) i się udało! szkoda że tamto forum podupada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek - ja mam laktator elektryczny Medela Mini Electric. Jest super. Używałam go non stop 6 razy na dobę i nigdy mnie nie zawiódł. olena - no fakt - dobrze, że o tym przypomniałaś bo w ogóle wyleciało mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małą brzuchatka to czeka cię nowe życie :) a w Anglii to na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam powiem że w ogóle o tej książeczce nie myślałam :( ja dostałam taką ze szpitala i myślałam że ta starczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a co z becikowym? byłyście już po nie? jakoś zebrać się nie możemy bo wiadomo urzędy pracują za dnia, a my wolniejsze mamy popołudnia.. jak to jest u Was? Ja na Chrzciny robię tylko "słodki podwieczorek", tj zamawiam tort, jakieś owoce, lody, słodycze, ciastka bo Chrzest mamy sam bez mszy i popołudniu więc nie byłoby kiedy zrobić czegoś większego itp. Zapraszamy gości - najbliższa rodzina i rodzice Chrzestni na słodkości zaraz po Chrzcie i pewnie krótko bo później jest kąpanie małego itp. A przy córce robiłam obiad też w domu i było super, tyle że wtedy to było w południe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Ela i Goyek za książkę. Muszę spadać, kolega do starszego syna przyszedł i zadzwonił dzwonkiem przy drzwiach, psy się rozszczekały( mam dwa yorki) i mały już obudzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka a czy ty zaniosłaś zaświadczenie ze szpitala o tym że urodziłaś? czy zaniosłaś również podanie o urlop macierzyński? co do becikowego my już dawno mamy załatwione wszystko, pesel, akt urodzenia itp. i teraz tą książeczkę zdrowia bo mały ma mleko na receptę i tak wygodniej dla pediatry a zresztą i dla nas również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak to wygląda z tym peselem? czy wystarczy po prostu zgłosić się po niego do Urzędu Gminy? mamy już akt urodzenia, byl wyrabiany nie dlugo po narodzinach maluszka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaat - u nas Urząd Stanu Cywilnego ten w którym odbieraliśmy akt urodzenia przesyłał do Urzędu Gminy właściwego dla naszego miejsca zamieszkania wniosek o nadanie PESEL. Później wystarczyło tylko tam zadzwonić i upewnić się czy już jest do odebrania. Trochę to trwało bo około 3 tygodni. My już też złożyliśmy dokumenty do becikowego. Póki co na razie jeszcze nie ma kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka mówisz że jesteś zadowolona z elektrycznego...ja zastanawiam się na jaki się skusić. Póki co całe dnie jestem z małym, do pracy wrócę ewentualnie od września. Nie będzie mnie w domu ok. 5 godzin. Jak myślisz kupować elektryczny czy ręczny? W sumie różnica w kasie jest...ale przecież też ważne jest to bym była zadowolona...jeszcze w sumie nie używałam laktatora, wiec nie mam do czego się odnieść...doradź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek- nie używałam ręcznego więc nie wiem czy zdaje egzamin. Opinie są różne. W sumie 5 godz dziennie to nie dużo. Będziesz odciągać pewnie raz lub dwa razy dziennie. Może warto popytać o dobry laktator ręczny. Różnica w cenie jest. Ja za swój zapłaciłam na allegro ok 260zł. Chodził non stop, nawet w nocy jak bylam pół przytomna to włączałam go przy cycku i ciągnął :) Jak planujesz kolejne dziecko to może warto zainwestować i zostawić go w domu na przyszłość. Wiem, ze są dziewczyny które i bez laktatora się obyły przez cały okres karmienia. Decyzja należy do Ciebie. Niech wypowiedzą się dziewuchy z ręcznymi laktatorami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goyek ja z m juz kiedys bylismy w Anglii i teraz jakby wracam , ale nie wiemy na jak dlugo. Ze mnie i z mojego meza jak i Matiego sa niezli podroznicy i nigdy nie wiemy gdzie wyladujemy bo mamy mnostwo pomyslow. oczywiscie glownie chodzi o kase, bo mamy sporo wydatkow, a w Polsce za malo zarabiamy, wiec musimy szukac szczescia gdzie indziej. Zreszta ja nie narzekam, uwielbiam podroze i zmiany. Goyek co do laktatorow...to ja mam reczny aventu...na poczatku tragedia...nie za bardzo to wychodzilo, ale pozniej doszlam do wprawy, a raczej moje cycuszki i szybko umialam sciagnac i nie bolalo nic. Moim zdaniem jednak laktator elektryczny Ci sie przyda, bo z czasem maluchem bedzie zjadal naprawde duzo i pewnie to bedzie meczace, takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×