Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

gwiazdka mój maluszek ma 8 tygodni.. ja powtórzę badania jutro na własne życzenie żeby im udowodnić ze jest ok, ja mysle że u naszego brzdąca też już żóltaczka przechodzi ( ma 8 tygodni) wczesniej miał żółte białka oczne teraz są bialutkie, rączki ma białe bardziej niż ja, i w ogóle tylko na buzi troszke jest" opalony" mi sie wydaje ze po prostu bedzie miał śniadą cerę dziwi mnie tak różne podejście- Twojego bobasa szczepili z bilirubiną ponad 4 i nic nie mówili, a mojego z wynikiem 5,60 nie tylko nie chcą szczepic ale wysyłają do szpitala :( a poza tym kazali mu podawać sylimarol (co robię juz od dwóch tygodni) choc na opakowaniu nic nie ma o stosowaniu u niemowląt :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, dawno mnie nie było, bo byłam u mamy kilka dni, bo mój M musiał wyjechać służbowo, wypoczęłam, babcia i ciocia przeszczęśliwe, że mogły się Dusią nacieszyć:) a ja przeczytałam prawie całą książkę "język niemowląt" i stosuję się do rad i moje dziecko ładnie śpi, je i jest spokojne (oby nie zapeszyć) moja młoda też ma krostki, takie jak Amelka Ważki, więc póki co obserwuję:) żółtaczka nam minęła, ale mamy problem z kupkami, Nadia potrafi 4-5 dni nie robić kupki, ale to podobno normalne, bo karmię piersią (czasem na noc dostanie 50-60 ml mleka Hipp) za to jak już zrobi, to jest mega kupa i trzeba od razu kąpać:) też mi zostały kg , w sumie 3 do wagi sprzed ciąży i 8 do mojej wymarzonej:) a na allegro wynalazłam takie cudo http://www.allegro.pl/item1013788771_lux_gorset_body_wyszczuplajace_bielizna_36_40.html czekam na przesyłkę, mam majtki wyszczuplające i są super, bo brzuszek się "wchłania", widzę poprawę nawet jak noszę normalną bieliznę, ale jak siedzę, to wyskakuje oponka nad talią, więc gorset będzie lepszy i nie będzie przeszkadzał w karmieniu piersią:) Mamulka, super, ze już wszystko jest dobrze i ze jesteście w domku, teraz będzie tylko lepiej, wycałuj Maksia od wirtualnej ciotki Badka, współczuję i podziwiam za siłę i wytrwałość - będzie dobrze, najważniejsze dla dzieci to dużo miłości, a tego Twojemu maluszkowi nie brakuje:) dużo zdrówka Wam życzę staram się być z Wami na bieżąco, mam nadzieję, że teraz kiedy Nadia stabilizuje swoje pory snu i aktywności, będę do Was (do Nas) zaglądać częściej i też uważam, ze wszystkie tu jesteście wspaniałe, a nasze forum to kopalnia bezcennych rad:) buziaki dla mam i maluszków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell nie martw się czkawką. Moja corcia tez ją ma i to prawie po kazdym jedzeniu. Oczywiście moja mama tez uważa że czkawka jest z zimna. Ja tam w to nie wierzę, w brzuszku tez zawsze dostawała czkawki jak ja coś smacznego zjadłam... Jesli już moja księzniczka reaguje jakoś na chłód to kichaniem, faktycznie jak ostro wietrzę to bywa że kichnie. Mamula super że jesteś, dalej nadrabiasz czytanie? hihi Jesteś dzielna i podoba mi się Twoje pozytywne podejście - potrafisz się cieszyć z macierzyństwa pomimo przeszkód. Wszytskie mamusie sporadycznie piszące pamiętam Was oczywiście i piszcie częściej:-) Właśnie super że możemy się podzielić doświadczeniami. Moja córcia już coraz więcej grucha. Oczywiście najwięcej do taty, bo ten ma cierpliwość i gada z nią sobie ile wlezie;-) Strasznie to śmieszne:-) No i ciesze się że umie się na chwilę zająć smokiem...uff co za ulga. Czasem sprawdzam co ona w ogóle robi: śpi czy nie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena duzo by pisac o tym wiec nawet nie zaczynam:( att skonsultowalabym to z innym lekarzem bo jak wiadomo lekarze sie ze soba nie zgadzaja...a mogliby byc zgodni nieprawdaz wrrr ten poziom ktory podalas nie jest duzy a fizjologiczna zoltaczka moze zlazic do 3 miesiaca i raczej takim poziom spadajacy nie wyrzadzi w oranizmie szkod..duzo wyzszy to juz roznica...mi mala zaszczepili bez badan, na oko schodzila wiec good...('wysoki' poziom ktory sie dlugo utrzymuje moze wskazywac ze dziecie cierpi 'na pecherz, bakteria) moaj mala tez czesto miewala czkawke , teraz ma ja ale juz mniej ufff bylo to naprawde meczace dzisiaj bylismy na zakupkach no i mala nam sie wybudzila z usmiechemna twarzyb wiec korzystajac z okazji polecielismy do fotografa i mam zdjatko ..mam nadzieje ze bedzie dobre wrrr jeszcze w tym miesiacu musze ten paszport zalatwic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękujemy z Maksiem za pamięć - to miłe :) na szczęście człowiek szybko zapomina o tym co było złe, jak dzieje się już dobrze-więc z radością nadrabiamy zaległości mieszkania w domku :) najgorsze to były noce na twardym krzesełku..uff jak dobrze mieć to już za sobą Fajnie, że piszecie i jest co czytać :) Też spokojnie mieszcze się w stare spodnie, większosć to już przez te stresy to i stała się za duża - ale brzuch nadal mocno wystaje. Może tez skuszę się na ten gorset. U nas też to bulgotanie było, ale na szczęście już przeszło - nawilżaliśmy często nosek solą fizlologiczną i pomagało. Co do butelek, to też używałam wszystkego z aventu przy pierwszym synku, teraz też kupiłam te butelki, ale że synuś miał problemy przez tą przepukline ze ssaniem to szukałam czegoś nowego i natrafiłam na nuka - jest poprostu idealny, smoczek kształtem przypomina pierś i jest miękki, nie tak sztywny jak avent, no i buteleczka jest ładna kolorowa. Maksiu nie lubi w dzień spać, jedynie w wózku na dworze lub samochodzie, ale za to po kąpieli po 20-stej śpi już do rana z jednym przebudzeniem na karmienie, to jest super - bo chociaż można się wyspać. Przy pierwszym synku to karmienie w nocy było co 2-3 godziny, więc za nim się nakarmiło to już prawie trzeba było znowu wstawać. Dzisiaj dostałam paczuszkę z karuzelką Tiny love- wyspa marzeń, super cudo :) zajęła Maksia na 40 minut a przy tym dyskutował i śmiał się :) wyczaiłam na allegro za 70zł a nowe są dwa razy droższe tu jest link i można zobaczyć jak działa - polecam tym co nie mają jeszcze http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=217 Ile przybrały Wasze na maleństwa na wadze? Oglądałam zdjęcia na Nk - sliczne :)a jakie fryzurki :) nasze włoski niestety były zgolone ale już odrastają :) Ale ten czas leci :) dopiero co chodziłyśmy z brzuszkami, a tu już takie duże te brzdące i z dnia na dzień coś nowego :) a ten świadomy uśmiech do mamusi - bezcenne :) Ok znikam do łóżka trzeba korzystać ze snu póki można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula mamy identyczną karuzelkę ;) mała ja bardzo lubi, codziennie rano z godzinkę leży i gaworzy do niej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny cos ze mna jest nie tak, 2 tygodnie temu dostalam okres , a dzisiaj znowu cos sie dzieje do okresu bardzo podobnego:(. strasznie zmeczona jestem, moze to dlatego.. walczylam z moja corka zeby wypila troche sztucznego mleka, przegralam walke...sprobuje w nocy jak sie obudzi na jedzonko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna89 my używamy butelek z Nuka olena119 o kupywaniu tabletek poronnych przez internet wiem. Słyszałam, że dziewczyna zamówiła, dostała silnych bóli brzucha a po siedmiu miesiącach urodziła dziecko. Oszukali ja, proszki były na przeczyszczene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej i ta dziewczyna patrzy potem na swojego dzidziusia i co czuje? ze mogło go nie byc... bardzo to smutne mamula podziwiam Cie bardzo silna jestes 🌼 dobry pomysł z tymi zabawkami! wlasnie licytuje juz na ebayu skoro mowicie ze tak sie sprawdza:) poprosze jeszcze o przykladowego linka na hustawki o ktoryc mowa byla powyzej dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja znowu noc przerywana co 1,5godziny...wysiadam juz gardlo mnie boli ze sliny nie przelkne, boje sie ze mala tez to dopadnie... help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u nas nadal to samo czyli jasiu wieczorem nie chce za chiny zasnąć, i tak do 24- 1 w nocy , uspokaja go tylko bujaczek i bujanie nogą nic innego, a tak żadna pozycja mu nie pasuje i płacze, ręcę mi opadają, dostaje bebilon pepti na kolki ale podejrzewam że wieczorem nie może zasnąć już z przemęczenia, eh chyba czas sie przyzywczaic, ale za to jak juz zasnal o 24 to sie obudzil o 8.40 , eh sama juz niewiem co robic, z lekka mnie dobijaja te noce, mam nadzieje ze z tego wyrosnie . no i wczoraj dostalam @ boli brzuch, leci niesamowicie nic przyjemnego no ale życie . wczoraj u nas caly dzien lalo, dzis troche lepiej w koncu sie troche wyjdzie na spacer .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam o poranku :) z przyzwyczajeń szpitalnych budzę się codziennie o 6 mimo,że Maksik śpi i nie mogę już zasnąć... ale wykorzystałam okazję i wysprzątałąm mieszkanko, odrazu lepiej się czuję :) zaraz wybieram się na zakupy-póki nie pada. Pogoda nas niestety nie rozpieszcza :( nie ma jak spacerować... marcellina - u mnie tak samo dwa tygodnie temu miałam okres - tak mi się przynajmniej zdawało, a dziś znowu to samo i strasznie boli mnie brzuch, już nie wiem o co chodzi. muszę się chyba do ginki wybrać.... co do przeziębienia, to malutka ma Twoje przeciwciała z mleczka i nie powinna od Ciebie załapać olena119 - nasz pierwszy synek też płakał wieczorami, lekarz przypisał bebilon pepti, a po nim zamiast lepiej to było gorzej i sama na własną rękę zaczęłam dawać mleko nan1, kupilismy krople sab simplex, dawałam też kropelki esputicon(czy jakoś tak) i się uspokoiło. Wypija Ci Jaś to mleko normalnie? bo mój nie chciał, a przez to więcej płakał i był głodny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamula wypija to mleko bez problemu, my tez uzywalismy espumisan ale niestety zadnego efektu, potem takie cos w proszku i tez nic, wiec zapisala bebilon pepti ale po nim troszke wiecej mu sie ulewa, sama niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina przerabialam to , i mega katar i gardlo...mala nic nie zalapala;) chodz kichalam ile wlezie wrrrr (pilam na cieplo paracetamol z witmaina c w saszetkach raz dziennie przez 2 dni hehe) zarlam kiwi zmielone z mandarynka i bananem plus woda na rozrzedzenie, plukanka z soli no i czosnek z miodem...szybko podzialalo;) Olena grunt ze maly przesypia ci cale noce..wiec nie jest tak zle;)(mowie o spaniu) my po sniadanku, dzis wstalismy wczesniej, z rana przyszla malej mata wiec mlody odpakowal i zabawial tym siostrtzyczke ktora sobie pogaworzyla do zwierzatek...ja mialam czas aby pokoj ogarnac przed zejsciem na dol;) teraz mysle co by tu na obiad upichcic chodz wczoraj nie bylismy w tesco bo dlugo nam sie na miescie zeszlo..wiec dzis trzeba zapelnic lodowkee.. Mamula wazne ze MAKSIU ZDROWY JEST..a wloski odrosna;) Amelia 3.730/52cm 37tydz.2dni. 19lutego2010 sn Szymon 4,050/60cm 38tydz. 4/11/2006 cc Nie wszystko co w życiu ważne da się przeliczyć na pieniądze!! rodzinka- to co dla mnie jest w życu najważniejsze🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja tylko na chwile, wpadne pozniej, ale mam pytanie, bylam u lekara bo mala charczala i pediatra powiedzial, ze mala ma wiotkość krtani i ze to sie zdarza, ale co to jest i od czego, slyszalyscie o czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maly mial lekka wiotkosc krtani,, gdy ssal pol oddzialu slyszalo tak piszczal..podajze do 3 miecha albo krocej (kurcze juz nie pamietam dobrze , z czasem sie to piszczenie zmniejszalo) mu to samo zniknelo..z czasem po prostu wszystko dojrzalo;) nie boj zaby wszystko bedzie ok dzieciaczek ktory przychodzi na swiat jest raptem do funkcjonowania na zewnatrz przygotowany...dopiero po porodzie wszystko musi dojrzewac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadlam sobie zrobic mega lekka kawke i przy okazji zajrzalam tu, a teraz lece znow na sloneczko ktore grzeje ze hoho leze sobie i nozki opalam a mala spi slodko...moze sie pozniej odezwe...albo i nie ..zalezy co bedziemy robic..takze na zaś Milej soboty i niedzieli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka dzieki za info, jestes jak chodzaca encyklopedia macierzynstwa:) Mala do tego ulewa wiec lacze to z ta krtania:( Dziewczyny karmie mala i chcialabym wprowadzic dodatkowo na noc mleko sztuczne NAN1, ile na poczatku powinnam podac tego mleka? I jezeli mala ma skaze bialkowa to po mojemu po tym mleko wyjdzie czy to skaza czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wracajac do tematu tabletek poronnych, to uwazam, ze "ja bym nie mogla, sumienie by mnie zjadlo" ale jestem ostrozna w osadzaniu innych, ich sumienie ich zycie. Mamuski gdzie Was wywialo?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala na pudelku bedziesz miala napisane co i jak. ciezko mi powiedziec ci ile powinnas, nasz maly zjada 120 ml w nocy potrafi mu to starczyc od ok 24 do 6-7 rano zobaczysz na kartoniku my podajemy bebilon pepti.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena faktycznie na pudelku jest podane co i jak, Ja sprobuje z NAN1 a pepti mozna kupic w aptece chyba tylko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak my bebilon mamy na recepte ze wzgledu na kolki malego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) no prosze, z tym piszczeniem to nie wiedziałam, naprawdę to forum to kopalnia wiedzy :) mój mały niezle piszczy jak je, ale nie ulewa. Też ma czkawkę przynajmniej raz dziennie, moim zdaniem to je zbyt łapczywie czasem. My byliśmy dziś na shusi, mniam, synek ładnie spał, zresztą w samochodzie śpi natychmiast. My jak narazie tfu tfu żeby nie zapeszyć, nie męczymy się z kolkami, mały jest czasem po prostu marudny i coraz więcej uwagi chce żeby mu poświęcać. W nocy wstaję przynajmniej raz na karmienie, a dziś najadł się w nocy i za chiny nie chciał usnąć, aż w kon w ramionach taty usnął :) Za to kurde w miejscu szczepionki (na ramieniu) zrobiła mu się jakby krosta, chyba się muszę przejść z tym do lekarza? Miałyście coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mam pytanko do dziewczyn karmiacych wyalcznie piersia. jak czesto karmicie?co ile godz.srednio wolaja wasze malenstwa o piers? tak sie zastanawiam nad moim szkrabem. ostatnio zaczal w nocy co 3 a nawet co 3 i pol godziny wolac o piers. ale w dzien nadal co dwie-mniej wiecej. zyje nadziej:)ze niedlugo bedzie wolal co 4h a w dzien chociaz co 3:) a u was jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dalam plame:) na 19 mielismy termin porodu a maly urodzil sie 18. ide sie lepiej dalej polozyc,dostalam @-leje sie ze mnie:( dosyc,ze pamietalam,ze synka urodzilam-bo do 33 tc gin nam wciskal,ze bedzie dziewczynka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saksiana ze mnie też się leje okropnie się czuje hormony buzują, na twarzy mam pełno krost jakaś masakra ten okres. a co do karmienia piersia nie pomoge, jak karmilam maly co 2-3 godzinki sie budzil, a teraz jak zasnie o 24 to 8-9 kolejna pobudka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskiana u mnie identycznie jak u Ciebie. karmie wyłącznie piersią i Lusia budzi sie w nocy co 3 lub 3 i pół a nawet czasem co 4 godziny, natomiast w dzien je zazwyczaj co dwie. no, chyba ze bardzo zmeczona utnie sobie dłuższą drzemkę to wtedy przespi 3 ale to sie rzadko zdarza:) Zresztą, prawde mowiąc, nie przeszkadza mi to, bo uwielbiam ja karmic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie Sami w nocy też budzi się co 3 3 i pół godziny w dzień chce jeść tak co 2 . Mi położna mówiła że mleko z dnia i nocy różni się składem. To w nocy jest jak dobrze pamiętam z większą ilością tłuszczu dlatego maluszek dłużej po nim może spać. Dziewczyny a ja z krostkami mam powtórkę z rozrywki. W piątek miał już lepszą buźkę, prawie bez krostek. Zjadłam sobie ciasteczka "Lu Go" i w sobotę buźka w krostkach - pewnie przez to że tam w nich w śladowych ilościach mogą być orzechy i w minimalnej ilości skórka pomarańczy... Dziewczyny znalazłyście gdzieś dobra stronkę z przepisami dla mam karmiących? Jedna z was piekła babeczki. Mogę prosić o przepis, bo po "Lu Go" już nie sięgnę, a chrupek kukurydzianych mam już trochę dość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mój maluch w dzień jada co 3 godziny zdaża mu się do 4, a po kąpieli jak zje ok 20 to potrafi do 3 przespać. Mi już gorączka na szczęście spadła temperatura była 38-39 przez 3 doby i byłam u 2 lekarzy i żaden nie potrafił powiedzieć skąd się to wzięło :( martwi mnie to troche. dziś kupiliśmy w Carefourze dzwięki uspakajające dla malucha po 5 zl płytka i ok godzinki, Aleks słuchał i gadał sobie z misiami :) Poza tym cały dzień nie spał ale jak zasnął o 18 to nie przeszkodziło mu w dalszym spaniu kąpiel ubieranie i karmienie, nawet przez chwile nie marudziłjak Go odłożyłam po jedzeniu do łużeczka, właśnie zajrzałam do pieluszki sie przytula :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×