Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

dziewczyny,ale to niedobrze ze dzieci wam tak brodawki gryza:(w tym wieku..nie powinny juz.Juz powinny rozumiec,ze piers nie sluzy do zabawy. moze sprobujcie przed zakonczeniem jedzenia(na pewno kazda wie kiedy malenstwo zaraz skonczy jesc)przed koncem po prostu odstawic dziecko od piersi i nie dawac ponownie-nie pozwolic na zabawe. bo rzeczywiscie-niedlugo wyjda zabki i bedzie jeszcze gorzej. moj sie tylko usmiecha trzymajac sutek w buzi,nie pozwalam mu sie bawic-jak widze,ze zaczyna sie usmiechac to koncze karmienie. izabell-ty niemcom kibicujesz?:)no my Anglii-moj tesc jest takim gosciem zapalonym na gadzety angielskie -auta,zegary i takie tam hehe a chcemy do nich na mecz jechac wiec nawet bysmy sie BALI z m.niemcom kibicowac he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Zosia to kawał chłopa z Twojego skarba , 7400 oj oj kręgosłup mamie wysiądzie :) Gosiaa oj maleńka się na cierpiała , aż żal tych maleństw jedyna pociecha , że nie pamiętają później , ale łzy sie same kręcą do oczu :( Izabela to bardzo szybko Lusi idą zęby , oj szybko . Dziewczyny , czy poza mlekiem coś dajecie maleństwom do jedzenia , bo z tego co mój pediatra powiedział to do pół roku będziemy na mleku , u Was podobnie ? Dzionek sie z paprał tak deszczowo , całe szczęście , że zapowiadają ocieplenie , miejmy nadzieję że się sprawdzi. Dziewczyna Bonda ja jestem też na działalności , i ostatnio byłam w zus-e napisać pismo , że jestem na macierzyńskim od dnia urodzin małego , bo też mi nie wypłacali macierzyńskiego,od razu dopisałam, że biorę dodatkowe dwa tygodnie aby mi i za nie wypłacili , może też nie wypełniłaś takiego oświadczenia i dla tego pieniądze nie docierają do ciebie , ja myślałam że jak biuro księgowe mi zgłosiło macierzyński to wsio a tu nie tu trzeba osobiście się pokazać. miłego dzionka i do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamuśki! No z tymi ząbkami to szybko...mi się udało poprzednio bo pierwszy ząbek pojawił się po 9 m-cach, tuż po tym jak przestałam karmić...mam nadzieję że teraz będzie też późno. Mam do Was prośbę, napiszcie jakie znacie witaminy dla matek karmiących? Wiem ze niby te co dla kobiet w ciązy ale nie chce łykać dużo żelaza...może są takie z mniejszą ilością żelaza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam, ja karmię tylko i wyłącznie piersią i pediatra mówiła, że dobrze by było gdybym karmiła piersią do 6miesiąca z tego względu że Marta ma podejrzenie alergii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krismam-tak samo nam mowila polozna i lekarz. ja chce w sumie juz 1.09 odstawiac malego od piersi-to bedzie jakies 5 i pol msc i wtedy dam mu jabluszko albo marchewke. kolezanki jednak radzily by wczesniej zaczac-np.raz na jakis czas lyzeczke jabluszka,albo ziemniaczka z marchewka podac(od 4 msc) wiadomo,ze maluszek i tak tym sie nie naje a ma sobie wyrobic odruch-polykanie,chociaz potrenowac.bo potem podobno moga byc jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE :) My już tylko czekamy aż minie 4 miesiące i będę wprowadzać kaszki i papki z bobovity i słoiczki z owocami od 4 miesiąca - starszy tolerował super i szybko obczaił o co chodzi z łyżeczką, mam nadzieję,ze i tym razem pójdzie gładko :) przyszło wczoraj to "gniazdko" z fishera poprostu cudo - jest akuratne dla takiego szkraba lezy wygodnie , moża tez troszke bardziej w pozycji siedzącej ustawić - mały jest zachwycony - a do tego lustereczka nad główką gada jak najęty :) leżaczek zwykły w takim razie idzie na allegro :) Poza tym dziś pierwszy raz jakos tak swiadomie zaczął łapać rzeczy rączkami, do tej pory ciągnął bluzeczki, które miał na sobie, kocyki itp. a dzis pierwszy raz złapał za zabawkę z tacki i co chwile to jedną to drugą rączka stukał w nią z wielką radością w oczkach :) ależ takia mała istotka może dać radosci człowiekowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE :) My już tylko czekamy aż minie 4 miesiące i będę wprowadzać kaszki i papki z bobovity i słoiczki z owocami od 4 miesiąca - starszy tolerował super i szybko obczaił o co chodzi z łyżeczką, mam nadzieję,ze i tym razem pójdzie gładko :) przyszło wczoraj to "gniazdko" z fishera poprostu cudo - jest akuratne dla takiego szkraba lezy wygodnie , moża tez troszke bardziej w pozycji siedzącej ustawić - mały jest zachwycony - a do tego lustereczka nad główką gada jak najęty :) leżaczek zwykły w takim razie idzie na allegro :) Poza tym dziś pierwszy raz jakos tak swiadomie zaczął łapać rzeczy rączkami, do tej pory ciągnął bluzeczki, które miał na sobie, kocyki itp. a dzis pierwszy raz złapał za zabawkę z tacki i co chwile to jedną to drugą rączka stukał w nią z wielką radością w oczkach :) ależ takia mała istotka może dać radosci człowiekowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! saskiana, no to kibicujemy sobie nawzajem:) tzn krajom, w ktorych mieszkamy:) mamula, prosze mozesz podac przykladowego linka co to za gniazdko??? dzis nasz ostatni dzien na starej chacie, na zewnatrz upał wiec chyba wykorzystamy jes\zcze ten nieszczesny ogrodek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helolki my dzisiaj idziemy do neurologa, sprawdzic czy wszystko ok, przez to ze maly byl w szpitalu mamy dostac za darmo szcepienia te skojarzone, mozliwe ze jeszcze na pneumokoki sie zalapie, byloby super, a jak nie to trzeba bedzie kupic spadam...buzka,bo maly sie budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też jak mały skończy 4 miesiące wprowadzam inne jedzenie, na tych wszystkich słoiczkach jest wszędzie napisane od kiedy można itp. jakie soczki itp. mój M ( on gotuje w domu) będzie na przykładzie słoiczków małemu gotował ale na zmianę ze słoiczkiem, eh jaki wybór dla takiego dziecka jest ogromny, deserki, soczki, obiadki aż w szoku byłam jak wczoraj zobaczyliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczatka:) isabell pierwszy zabek z gory???? fju fju, zawsze na dole najpierw wylaza raczej. moja dama cala noc przespala, ja oczywiscie nie , bo wstawalam sprawdzac CZEMU ONA TAK SPI??? nienormalna jestem jakas. te pare dni jeczenia to chyba byl jakis skok rozwojowy. u mnie karmienie piersia juz ograniczone do 1-2 razy dziennie, rewszta butla:( za tydzien chce dac jej juz jabluszko starte:) ale bedzie ubaw:) pozniej stopnioweo zupki, kaszki i te inne gady. z synkiem nie bylo problemow raczej, pierwszy raz tylko strasznie sie darl bonie chcial jesc, ale potem juz wyczail, ze jednak mu smakuje, i tak do dzis mu zostalo:) jesc uwielbia, zwlaszcza warzywa. jak idziemy na zakupy, to wraca z ogorkiem w reku...nie zeby chipsow nie lubil, oj nie, ale woli salate. zosia, dawno cie nie bylo, niezle ci dzidzia urosla:) moja dzis zwazona dobila nareszcie do magicznego progu 6kg. zaplanowalismy chrzest na 22sierpien i juz zaczynamy sie dowiadywac o lokal itd, miejmy nadzieje ze bedzie wolny...w co watpie...ojciec ma pojechac zapytac dzisiaj. musielismy sie troche dostosowac do matki chcrzestnej, bo wtedy ma urlop a mieszka 700km od nas... a ja kibicuje argentynie:) torche sie zawiodlam na mojej holandii, jakos mnie nie zachwycili gra:( , a argentyna to Diego Armando MARADONAAAAAAAAA! GRaaaaaaaaande! wybaczcie, ponioslo mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nika ja z witaminami nie pomoge, bo nie znam raczej polskich narazie. mamula pokaz to gniazdko, bo przgapilam jak dalas link.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena pozazdroscilam ci i wzielam udzial w konkursie rmf fm ale jak zwykle odnioslam sukces, czyli nie wygralam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! No, naresczie widac te poczatki prawdziwego lata:-) hurrra! Dziewczyny mam pytanie do tych, ktore krwawily na poczatku ciazy? mozecie napisac dlaczego wystepowalo u Was to krwawienie. ja w pierwszej ciazy mialam za malo progesteronu, ale wiem, ze tez sa inne przyczyny. pytam, bo kolezanka przedwczoraj zaczela krwawic, a jest chyba w 6 tyg. ciazy i oczywiscie bardzo sie martwi. z gory dziekuje za odpowiedzi! ja, jesli sie uda zamierzam "trzymac" mala do konca 6 miesiaca na piersi.jakaz to wygoda!:-) Xenia, gdy je nie gryzie mnie w brodawki i mysle, ze w tym wieku dzieciaczki nie powinny juz tak ssac, ze mama nie czuje dyskomfortu. moze wasze bobaski lapie sam sutek i stad ten bol?sama juz nie wiem... odnosnie spraw "sexowych" :-) to u mnie tez sahara:-) kazdy raz jest jak pierwszy raz:-) bez nawilzaczy ciezko, oj ciezko by bylo:-) zosia- ale Twoj maluszek to pudzianek! no, no, no! waga, nie powiem- bardzo pokazna!:-) izabell- zycze Wam duuuuzo spokoju w nowym mieszkanku i milych, wyrozumialych sasiadow!niech Wam sie dobrze tam mieszka! gosiaaa- o szczepionkach lepiej nie mow. sama nie wiem, komu one sprawiaja wiekszy bol- nam mamusiom, czy naszym bobasom?:-( mistrzostw nie ogladam- nie cierpie pilki noznej, za to moich dwoch facetow ciezko oderwac od tv. maza juz przekabacil synka od malego na swoja strone! oczywiscie kibicuja niemcom:-) a mnie jest wszystko jedno kto wygra, byle by tylko to sie szybko skonczylo:-P no, nic , musze wymyslic cos na obiad. dobrze, ze chatka juz ogarnieta! milego dnia!buzki dla maluchow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam na mysli, to, ze dzieciaczki w tym wieku POWINNY juz tak ssac, ze mama nie czuje dyskomfortu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcellina, no wlasnie tez wyczytalam, ze dolne pierwsze. ale ogladalismy, na dolnych dziąsełkach nic nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena ale masz szczęscie mąż gotujący to skarb:) Marcelina jeśli chodzi o konkursy w rmf fm to moj teśc od pól roku gra i odbiera wszystkie telefony mówiąc "RMF FM najlepsza muzyka" mamy z niego niezły ubaw:) Co do ząbków to ja jeszcze nic nie wiedzę .Michaś ślini się i uwielbia gryzaczka miętolic w buzi a gada przy tym jak najęty:) Uwielbiam sie na niego patrzeć. Babeczki napiszcie mi jak macie jakieś dobre sałatki ,chcę coś nowego ale i sprawdzonego na chrzciny przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isabell no niby dolne wczesniej, ale przeciez wiadomo, ze od kazdej reguly sa wyjatki:) moze Twoja Lusia jest wlasnie takim wyjatkiem?:) wiecie co? wlasnie prasuje a w tv leci sobie wloska "moda na sukces" i wlasnie w koncu na cos mi sie ten serial przydal... padly slowa: " czasu, ktory chcemy spedzic z tymi ktorych kochamy, nigdy nie jest za duzo..., myslalam, ze mam go jeszcze baaaardzo duzo, a ten czas wlasnie sie konczy..." kurcze, zdalam sobie sprawe, ze MUSZE wrocic do PL zeby miec jeszcze tego czasu troche z moimi rodzicami...ze moje watpliwosci czy wracac czy jeszcze zostac, nagle zostaly rozwiane przy pomocy.....MODY NA SUKCES!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha marcelina rozwaliłaś mnie z tym sukcesem czyli brak wygranej. u mnie w pracy jest największa beka ( pracuje w banku) jak dzwonimy do klientów z pozytywną decyzją kredytową , i jak odbierają z tymi słowami mamy ubaw , że hej, raz dzwonię facet odbiera tymi słowami a ja do niego że w sumie też wygrał bo dostał kredyt, cieszył się jak szalony bo myślał, że nie dostanie :) nikamo ja mam naprawde 2 lewe rece do gotowania, nie mam ochoty ani talentu, za to moj M lubi gotowac, a ze jest taxi driver ma czas i moze to robic, takze ten obowiazek od 6 lat odkad mieszkamy razem lezy na jego glowie. a my chrzciny w niedziele, na szczescie w lokalu:) ja mecze tez ogladam lubie jak wygrywaja ci co wszyscy nie dawali im szans a do domu jak jada te druzyny ktorzy byli faworytami :) najgorzej szkoda mi korei mam nadzieje ze mecz w ktorym tak przegrali nie odbije sie na ich zyciu, bo wiadomo jaki komunizm tam jest. eh no i jestem fanka zmierzchu 30.06 premiera !!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina:))))))no nie wierze, ze ten serial mogl niesc jakies przeslanie hehehehhe ale to dobrze, ze taka mysl Ci wpadla, rodzice napewno bardzo tesknia za Toba i maluszkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta dobrze chwyta pierś i ładnie ssie, tylko czasami się pręży jak Ją brzuszek boli i wtedy głównie wyżywa się na cycusiu ... a jak widzę, że już się najadła i chce się bawić sutkiem to Jej zabieram :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelle ja zaczęłam krwawić w 5 tyg, powodem było nisko położone łożysko, przy każdym moim gwałtowniejszym ruchu czy szybszym chodzie krwawiłam i robiły mi się krwiaki pod łożyskiem Leżałam plackiem mi pomogło :) czego koleżance z całego serca życzę Zapobiegawczo dostawałam duphaston do 22 tyg Nikamo u nas hitem na chrzcinach była sałatka mojego pomysłu : kurczak pokrojony dość grubą kostkę podsmażony na patelni z ostrymi przyprawami ( daję gyrosa, słodką i ostrą paprykę, odrobinę majeranku, sól i pieprz ) z brokułem ( ugotowany nie za miękki) w sosie czosnkowym lub majonezie czosnkowym, ja zmieszałam zwykły majonez z jogurtem naturalnym i czosnkiem Wczoraj wieczorem byliśmy na szczepieniu Myślałam, że mi serce pęknie :( Kaja tak strasznie się rozpłakała włożyła paluszki do buzi i z takim żalem patrzała mi w oczy, strasznie się czułam Po wyjściu z gabinetu zapomniała już o bólu, było tyle ciekawych rzeczy do obejrzenia ;) lekarka kazała dać jej coś przeciwbólowego ale mała gadała jak najęta więc chyba nic jej nie bolało i nic jej nie dawaliśmy Noc przespała normalnie i dziś też ok Używa któraś z was emolium? zastanawiam się nad kupnem bo już nie mam pojęcia czym ją smarować, mam dobre maści ale nie mogę ich używać przez cały czas Oliatum u nas się nie sprawdził niestety Muszę nabyć jakiś balsam i krem do twarzy bo u nas skaza rozpanoszyła się już na całym ciele :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i kamelle ja mialam plamienie w 8 tygodniu ciąży, poszłam na badanie, lekarz nic nie zobaczył, nic się nie działo, zapisal zapobiegawczo duphaston i tyle, plamienie po tym jednym razie minęło, ale co się martwiłam i bałam to moje, to był najgorszy strach w moim życiu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa a my obecnie przeszlismy na tez taki plyn na bazie parafiny z ziajki i jest super. a o polowe ceny tansza i wieksza od oliatum, nawilzajaca i bardzo sobie to chwale, ladnie natluszcza skore bo maly ma tendencje do wyszuszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu my Małego też szczepimy refundowanymi. Najbliższe szczepienie mamy za tydzień w czwartek, ale mam zamiar odłożyć je trochę w czasie bo w środę czeka nas udrażnianie kanalików. Aż się boję jechać z Piotrusiem na ten zabieg. Jedziemy razem z M, a ktoreś z nas podejrzewam będzie musiało trzymać małego w jego trakcie, bo lekarka jest sama w gabinecie. Pewnie będę płakać razem z Piotrusiem :( Lekarka nas ostrzegła że na jednym zabiegu może się nie skończyć, a każdorazowo trzeba płacić 400zł. Krismam oj jest co dźwigać, ale to słodki ciężar :) Co do karmienia to Piotruś jest na razie tylko na piersi, ale już od piątego miesiąca chciałabym zacząć urozmaicać jego jedzonko.Nie jestem zwolenniczką słoiczków, dziecko znajomej po takim jedzeniu ze słoiczka dostało biegunki, dlatego sama będę mu przygotowywać posiłki. marcelina ja mam tak samo jak ty, jak Mały śpi za długo w nocy to wstaję i patrzę czy mu się brzuszek rusza. Co do ząbków to u nas na razie nie widać, ale jest za to duuużo śliny. Piotruś robi bańki aż popatrzeć :) Kamelle moja babcia sobie nawet żartuje że ja to chyba mam śmietanę a nie mleko :) Michalko ja na pierwszym szczepieniu płakałam razem z Piotrusiem. Było mi go strasznie żal. On jest bardzo pogodnym dzieckiem, spokojnym i uśmiechniętym, po prostu taki mały Aniolek, a podczas szczepienia tak strasznie płakał że serce mi chciało wyskoczyć z piersi. Szczerze mówiąc to po tym szczepieniu Piotruś doszedł do siebie szybciej niż ja, dostal cycusia i zasnął. A mi jeszcze na wspomnienie tego napływały łzy do oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michałka ja używam emolium i polecam.Michałek ma bardzo suchą skórę i to mu dużo pomaga:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelle-ja tez mialam takie jednodniowe krwawienie jak olen. gin powiedzial,ze widocznie zylka,naczynko peklo pod wplywem powiekszajacej sie macicy. ale co ja sie strachu najadlam..... co do sloiczkow-olena,to nic ze tam jest od 4 msc napisane,spytaj lekarza od kiedy mozna podawac.to ze tam od 4 msc to tylko i wylacznie komercja,zeby sie sprzedawalo. od 4msc dostaja dzieci z refluksem jedzonko.normalne zdrowe maluszki od 6. choc w Pl duzo jeszcze lakarzy uwaza ze po 17-18 tyg.mozna podawac jedzonko,ale zagranica zalecaja o wiele pozniej. bo za wczesne podawaanie papek moze powodowac wymioty,biegunki i przede wszystkim alergie. zaleca sie wprowadzenie stalych posilkow jak dziecko zaczyna samodzielnie siadac. lepiej spytaj lekarza-nie zaszkodzi. ja bym tez mojemu juz najchetniej cos podala stalego,nie moge sie doczekac:) ktos pytal ostatnio o taka spacerowke co sie na lezaco rozklada-ja tez takiej szukalam bo wybieramy sie na wakacje,i taka zamowilam. http://www.baby-walz.de/dmc_mb3_search_pi1.num/10000/dmc_mb3_search_pi1.searchstring/liegebuggy/product/1091313/L/0/Verdeck-Liegebuggy-Cybex-Onyx-Black.a930.0.html ale jest super,ciesze sie:)sklada sie w minutke i jest dla dzieci od 0-3 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilkę -czekam z mleczkiem na Maksia (mąż kąpie) zdjęcie później dodam na nk tej huśtawki zosia_007 - a dlaczego Ty masz płacić 400zł za przeczyszczenie kanalików? co to za zdierstwo.....lepiej coś dziecku kupić za to. Przecież to refunduje NFZ wystarczy iść do pediatry, da skierowanie do okulisty- a ten takie maleństwo przyjmie odrazu bez zbędnych kolejek i jeśli on się tym nie zajmuje, to da skierowanie do specjalisty- my to wszystko załatwialiśmy w 2 dni i było po sprawie. Mój starszy miał obydwa oczka przytkame - sam zabieg trwa króciutko, ale widok dla rodzica okropny-mąż trzymał Mateuszka, ale chwilka płaczu jak na szczepieniu i oczka już się nie zalepiały dzieci karmione piersią nie powinny jesć niczego innego do 6 miesiąca, ale te na modyfikowanym to jak najbardziej od 4 miesiąca mogą mieć zmienianą dietę- a jeśli ktoś chce inaczej to tylko i wyłącznie jego sprawa :) ok "idzie" mój mały głodomorek miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Pozdrawiam was mamusie.Niestety nie mam czasu pisac i czytać.Chciałam wam powiedzieć że odkryłam cudo :).Mamusie te co są na diecie beznabiałowej nie muszą rezygnowac z mleka :).Znalazłam mleko o obniżonej zawartości laktozy do 0.1 % :)mleko to piłam 4 dni i mija juz ponad tydzień a mały nie ma ani chrosteczki :).Są tez sery :).Jedyny minus to cena - 1 litr około 13 zł.Są tez produkty takie jak mleko sojowe( nie polecam -częste alergie) ,mleko owsiane,mleko ryzowe .Te produkty można znaleść w sklepach ze zdrową -organiczną żywnością.Jest też polskiej firmy "mleko lekkostrawne" Maćkowy http://www.mackowy.com.pl/productsDetails.php?recordID=18 Jednak tego nie "testowałam" ono ma obnizona laktoze o 80 % i nie wiem czy nie zaszkodzi.Na razie rozpoczełam poszukiwania tego mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się z tobą mamula, każda z nas jest mamą i sama decyduje o tym co podać a czego nie dziecku, saksiana tak do końca myślę że to nie jest marketing itp. jestem pewna, że taki słoiczek z zawartością zanim trafi na półkę przechodzi przez wiele etapów , i napewno jednym z takich etapów jest zgoda dietetyków co do podawania dzieciom jedzenia w poszczególnych miesiącach. my jesteśmy na mleku modyfikowanym i jak pytałam się pediatry nie ma żadnych przeciwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×