Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Czesc mamuski :) Oh i po pracy na szczescie i mozna troche odpoczac ale jutro pobudka o 5 30 :( Wiecie co juz mam dosc tych boli glowy, wiadomo tabletek nie chce brac a nie zawsze moge sie polozyc zeby troche przeszlo, no ale jestem dobrej mysli i mam nadzieje ze niedlugo przejdzie :) Jak tam spedzilyscie weekend????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jeszcze jedno schizowe pytanie i obiecuje daje spokoj :-) czy trardniejacy brzuch jest bardzo twardy i latwo go rozpoznac? bo jak ja sie czasami dotykam po brzuchu to nie mam takiego rozlanego, lekko uciskam i wydaje sie miekki, dopieroi jak mocniej nacisne to czuje twarda powloke. czy to jest ok? i czy gdyby cos sie zlego dzialo z szyjka, to daje to jakies objawy??? a teraz juz na wesolo bardziej, my dzis bylismy u moich Rodzicow, teraz mój oglada mecz a ja .. pewnie sie naraze :-P ale poki co podgladam ale czekam na taniec z gwaizdami :-) nie jestem fanem sportu ale oczywscie kibicuje naszym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Summer specjalistka nie jestem ale to chyba normalne,że brzuch się nie rozlewa tylko jest napięty, a to co wyczuwasz o pewnie macica Nie boisz się tak naciskać? ja nie odważyłabym się, za dużo stracha się już najedliśmy i z dotykaniem brzuszka tak delikatnie;) Wazka już też do tego doszłam Zawsze byłam maniakiem czystości w domu, obiad dobry musiał być...itd Teraz wrzuciłam na luz, świat się nie zawali jak będzie trochę kurzu na półkach a naczynia poleżą w zlewie;) Na początku nie mogłam się z tym pogodzić ale kilka wizyt w szpitalu na emergency szybko mnie przekonały,że teraz priorytety troszkę się zmieniły Mała ryzyko zachorowań jest niewielkie, z tego co obserwuje na forach wszystkim wychodzi dobrze więc nie ma co się i dzidziusia na zapas stresować;) Elakl te bóle to jakaś męka ale mam jeszczę nadzieje,że wkrótce nas opuszczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Babolki :) dziękuje za życzonka dla synka :) nie miałam kurcze od czwartku czasu, by tu zaglądnąć. Tak jak w poprzedniej ciąży drugi trymestr jest cudowny, mam takiego powera i wogóle zero dolegliwości, no poza tym,że coś mnie w biodrze łapie i nie moge czasem stanąć na noge-ale da się przezyć :) w piątek byłam w C&A i niestety z wyprzedaży już nie zostało nic, jakieś olbrzymie rozmiary (a ja w sumie do małych nie należe hehe) ale kupiłam sobie fajne carne jeansy-baaardzo wygodne, fakt 140zł ale w końcu troche w nich pochodze. Są sliczne, mają wyszczuplający krój, dziś znajoma stwierdziła jak mnie zobaczyła,że schudłam haha - a to zasługa spodni. Brzuszek jakoś przez ostatnie dni tak się zaokrąglił,że już wyglądam jak prawdziwa ciążówka - co mnie cieszy :) Wiece co jedyne co mnie dręczy, to bezsenność, budzę się ok 4 i nie mogę spać, kręce się i kręce i dopiero ok 6 zasypiam tak porządnie.. Ciekawe jak tam wesele? :) czekamy na wieści i zdjęcia na NK Życzę miłego wieczorku WSZYSTKIM do jutra papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula wiesz ze mnie tez tak lapie cos w biodrze, ze ani sie ruszyc przez chwile nie moge a potem przechodzi. Michalka ja tez mam nadzieje ze nam szybko te bole przejda. Ide spac zaraz bo rano trzeba wstac. Poczytam Was po pracy :) Milej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalka :-) oczywiscie, ze ja nie naciskam brzucha mocno, po prostu to co napisalam czuje jak normalnie dotykam palcami. wczoraj nawet sama ktorejs dziewczynie odpisywalam, ze nie jestem za uciskaniem brzucha specjalnie, wiec do dzisiaj mi sie nie odmienilo :-) :-) no ja Wam powiem, ze przyplyw energii to mam tak do poludnia, pozniej juz sie zaczyna zgon, czyli permanerntnie chce mi sie spac :-) w nowym tygodniu czeka mnie troche wrazen, najpierw dentysta pozniej fryzjer... kolejnosac odpowiednia, najpierw stres pozniej relaks :-) zmykam spac kobitki, dojutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki :) życzę Wam miłego bezbólowego dnia. Ja od wczoraj biorę tabletki już witaminki, bo zaczęłam jupi 4 miesiąc :) Elevit i dziś zaskoczyła mnie z rana biegunka, tak myśle że pewnie organizm zgłupiał na taką ilość witamin, na szczęście nic do tego nie boli. Zrobiłam sobie mocną herbatkę bo trzeba jakoś domowe sposoby używać. No i zaraz do pracy. W sobotę zmieniłam kolorek z blond na ciemniejsze bo nie chcę latać co 2 miesiące na nowe farbowanie a tak spowrotem mam naturalne swoje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello ;) ja dzisiaj wolne ;) ale trzeba posprzątać bałagan w domku :D :D wiecie co dziewuchy my wczoraj jeździliśmy oglądaliśmy z mężem wózki i łóżeczka ;) :) znajomi zamawiali i muszą czekać na dany kolor 3 miesiące więc mężuś się przeją i już szuka :) a mi nic się nie podoba :( jedyny wózek jaki mi się podobał to moje kochanie powiedziało że w życiu takiego nie kupi :) :D :D Wydra ja też muszę przyciemnić blond aby nie latać co chwila ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo, najpierw spóżnione ale szczere życzenia miłości, zdrowia, szczęścia, życzliwych ludzi wokół i wszystkiego najlepszego, gratulacje Pani Żono:) właśnie wróciłam z usg, uff ale miałam stresa przed gabinetem, aż dostałam takiego skurczu brzucha, że łzy mi popłynęły, dobrze, że M był ze mną, ale wszystko jest ok, przezierność 0,8 mm, kość nosowa 1,5 mm, człowieczek ma prawie 55 mm długości, serduszko bije bardzo ładnie i miarowo 120/min, ma śliczne rączki, nóżki i piękny profil:) ale jestem szczęśliwa:) pomimo bólu głowy i ogólnego kiepskiego samopoczucia(od bólu głowy mam zawroty i wieczne mdłości) idę poleżeć, buziaki i pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki po weekendzie Gratuluje wszystkim dobrych wynikow - niestety ja sama sie denerwuje i doluje, bo jeszcze nic szczególowego nie wiem o swoim malenstwie :( w srode zaczynam 16 tydzien i ide do lekarza. Co prawda zeszlym razem widzialam juz malego ludzika ale martwi mnie ze nie mialam jeszcze badan tych dokladnych-genetycznych heh, zobaczymy co w srode mi powie. Wydra ja tez jem juz witaminki feminatal -podobno dobry z tego co wiem ale pozostale pewnie niewiele sie rozna poza cena latte, ja tez juz sie rozgladalam za wozkami i lóżeczkiem na razie ogolnie na allegro - ale chcemy jednak zobaczyc modele na zywo w sklepie i jak co to kupimy pod koniec ciazy na allegro - mam nadzieje, ze nie trzeba bedzie az tyle czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki :-) widze ze u Was juz na tapecie wozki i mebleki .... my postanowilismy, ze bedziemy kupowac dopiero w nowym roku, ale za to juz mamy wlasciwie wybrane co chcemy.mebelki kupimy w IKEA a wozek... poki co jeden typ juz mam ale jednak wolalabym kupowac na zywo, wiec bede szukac w okolicy sklepu ktory te wozki sprzedaje. wczoraj Mama mi dala taka fajna ksiazeczke - karta wyprawkowa i tam wszystko wypisane ile sztuk czego potrzeba dla Dzidzi i mamy :-) ale to tez kupimy w nowym roku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan, ja tez biore feminatal N, jestem zadowolna, ginka mi go polecila od 13 tc. wczesniej feminatal 800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry Marcóweczki!!! rety ale się rozkręciłyście, musze uwaznie Was poczytać bo aż nie mam kiedy. Ale najwazniejsze wychwyciłam: Nikamo Gratulacje!!! Samych szczęśliwych dni na tej Nowej Drodze Życia :-) Dobra poczytam troszke to coś napiszę, pod warunkiem że synek tak długo pośpi;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej zobaczyć na żywo ;) my tak samo kupimy na allegro najpierw zobaczymy na żywo a potem poszukamy na allegro tu zawsze taniej ;) zresztą już wczoraj się przekonaliśmy mieliśmy na allegro upatrzone łóżeczko a jak zobaczyliśmy dotknęliśmy to załamka:( takie kiepskie i delikatne :( i też zaczynamy kupować w nowym roku teraz to bezsens raczej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez tylko ogladam na razie, bo to tak cieszy :) podobno jest przesad ze sie nie kupuje wczesniej niepotrzebnych rzeczy nawet wozka tylko po urodzeniu - tylko te niezbedne ciuszki i przedmioty hmm... ale jak tu nie miec niczego w domu - my tez pewnie w nowym roku zaczniemy kupowac bo bede juz w domku pewnie siedziala z duzym brzusiem :) Nikamo spoznione zyczonka - duzo milosci i zdrowego malenstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na szczęście nie wierzę w przesądy ;) ale tez o takim słyszałam i rzeczy takie jak łóżeczko, fotelik do samochodu, ubranka i podstawowa wyprawka to kupuje przed narodzinami aby potem mąż nie latał jak czubek z wywieszonym językiem i nie kupował wszystkiego jednocześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki, czy dzidzia w 13-14 tygodniu słyszy, bo w mojej książce tego nie napisli, jedynie, że 16-17 tydz. odbiera sygnały zewnętrzne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIKAMO Wszystkiego najlepszego na Nowej Drodze Życia , samej radości , mało trosk , miłości miłości i jeszcze raz miłości ❤️, dużo zdrówka , życia w dostatku i spełnienia wszystkich marzeń . 🌻 ❤️ 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A teraz witam się z wszystkim dziewczynkami DZIEŃ DOBRY :D muszę Was poczytać oj napłodziłyście, i nie jestem na bieżąco , to do zobaczyska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki LATTE, wygląda na to, że zaczyna słyszeć ok. 17-18 tydzień ale tam też to nie pisze, tylko, że uszka przesuwają się z szyji na swoje miejsce ok 17 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej jestem znowu:-) uff przebrnęlam hihi aż notatki sobie porobiłam ;-) latte macchiato, wydra =119, asiulek29 cieszę się że usg wyszło świetnie i macie tyle radości. Niestety jak pomyślę że ja następne usg będę miała dopiero po 20 stym tygodniu to aż mnie coś kusi żeby pobiec wcześniej. Hm ale za to pewnie już poznam płeć... elakl współczuję bólów głowy bardzo, mam nadzieję że szybko Ci to minie, żebyś się mogła cieszyć tym II trymestrem i piękną jesienią. Badka gratuluję zakupów, ja też w weekend znów pognałam do sklepów ciążowych i kupiłam sobie jeansy rurki. Strasznie mi było szkoda kasy ale m stwierdził ze powinnam jakoś wyglądać, a moje stare ciążówki naciągałam do 9tego miesiąca więć troszke na mnie wiszą ;-) teraz za to wyglądam super ale brzuszek już się nie ukrywa pod luźnymi szmatkami-wreszcie sąsiadka zaczęła na mnie lukać- czas się chyba ujawnić;-) Michalka25 upławy lekko żółte wodniste to u mnie akurat sa w trakcie infekcji, normalnie są raczej białe. Ale może każdy ma inaczej? Summer. uwież mi na pewno rozpoznasz kiedy brzuch Ci stwardnieje. Tak w ogóle to niedługo zacznie nam już czasami twardnieć brzuch tak normalnie-tzw. stawianie się macicy to jej trening przed porodem. Ważna jest tylko częstotliwośc. I faktycznie nie wolno zbytnio brzuszka masować bo to może pobudzić macicę do skurczów i stawiania sie. Moja ginka strasznie krzyczy za dotykanie brzucha "ręce precz od brzucha ciężarnej" ;-) Ale ja pamiętam że w poprzedniej ciąży brzuch mi stwardniał w dniu kiedy dowiedziałam się że jestem w ciązy-tak się tym przejęłam. Całą noc się męczyłam aż mi przeszło. Czyli stres tez nie jest wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam ksiazke,"Ciaza, podradnik dla rodziców" i odnosnie slyszenia pisze tak: 13 tydzien: " badania wykazały, ze dziecko na tym etapie rozwoju zaczyna juz odrozniac dzwieki. Wprawdzie uszy uksztaltuja sie ostatecznie dopiero okolo 24 tygodnia, ledz sadzi sie, ze plod "slyszy", odbierajac drgania docierajace do jego skory." 15 tydzien: Rozwija sie aparat sluchowy. Drobniutkie kostki ucha srodkowego zaczynaja twardniec, ale poniewaz w mozgu dziecka nie ma jezcze osrodka sluchu, dziecko nie odbiera dzwiekow jeszcze ta droga. Jednakze plyn owodniowy, w ktorym plywa plod, przewodzi fale dzwiekowe, wiec z czasem dziecko zacznie slyszec glos i bicie serca matki. 17 tydzien: DZiecko slyszy juz dzwieki, dochodzace z zewnatrz. Moze na niektore z nich reagowac bardzo gwaltownie. a w 23: Twardnieje kostek w uchu srodkowym dziecka sprawia, ze slyszy ono duzo wyrazniej. Potrafi odroznic dzwieki dobiegajace spoza macicy od tych dochodzacych z twojego ciala (...)Badania wykazaly, ze dziecku latwiej poslyszec meski glos od wyzszych glosow kobiecych. jak cos chcecie to moge sprawdzic w ksiazce,moze akurato cos fajnego bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super ze póki co wszystkie badania wychodzą ok, oby tak dalej, ja teraz już chyba jestem bardziej spokojna bo nie odliczam dni do wizyty u gina:-) Co do smarowania w weekend zdobyłam takie informacje, jedna znajoma mojej kuzynki ważyła przed ciążą 45kg w ciąży przytyła 20kg, tyle ze nie rozeszło się jej po ciele tylko wszystko w brzuch i miała taki wielki brzuch jeszcze długo po porodzie ze jej znajomi co nie widzieli jej jakis czas mysleli ze nie rodziła. Używała do smarowania tylko oliwki i nawet jednego rozstępu nie ma. A kuzynka mojego m przytyła około 15kg smarowała sie tez tylko oliwka i nic nie ma. Ja przez pierwsze trzy miesiace tez tylko oliwka i było ok i mimo ze przytyłam 3kg a teraz przez 3tygodnie przytyłam 1kg smaruje się kremem przeciw rozstępom i zauważyłam na posladkach dwie malutkie sine kreski:-( i chyba wróce do tej oliwki, już sama nie wiem. Moze macie jakies skuteczne preparaty? Ja teraz używam Gerbera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka, ja slyszalam ze rozstepy maja bardziej charakter genetyczny. Moja mama nie miala wiec mam nadzieje, ze tez nie bede. Smaruje sie tez oliwka i jeszcze znalazlam jakis balsam johnsona u mnie na polce i chce go skonczych. Chyba po nim przestala mi sie skora przesuszac. Mi w ciagu ostatnich 2och tygodni urosl znacznie brzuszek, takie jest moje wrazenie. Slyszalam, ze pod prysznicem jak jestes to na przemian trzeba masowac ciepla i zimna woda. hmm zastanawiam sie czy peelingow mozna uzywac i masowac taka szorsta gabka czy czymstam nie wiem jak to sie nazywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tego się obawiam bo moja mama niestety ma rozstępy:-( a ja nie chcę takich:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) ja już wróciłam z zakupów, położyłam właśnie synka spać, wiec jest chwila dla siebie :) Na szczęście obiadek został mi z wczoraj i porządki też nie naruszone, więc luuuzik Dzisiaj tak pięknie świeci słońce,że aż radość ogarnia :) piszecie już o wózkach i łóżeczkach, ja też nie jestem przesądna i za nim urodziłam synka- to wszystko wcześniej już było skompletowane, nawet w komodzie ciuszki i pieluszki poukładane :) Teraz to już większość zakupów odpada, bo wózek, fotelik i łózeczko jest. Jeśłi mogę Wam polecić, to oglądnijcie sobie wózek TAKO JUMPER- my mieliśmy przetestowane 4 wózki i ten był najlepszy, co kupiłam wózek - to coś było nie tak i lądował na allegro, a jumper to poprostu ideał, jak dziecko jest dużo to po pół roku nie mieści się już w gondolkach, a tu jest obeszrna spacerówka, którą rozkłada się całkowicie na leżąco i wpina również przodem do rodzica- idealne rozwiązanie, jak właśnie dziecko jeszcze nie mówiące, może jeździć przodem do rodzica. Ogólnie też na nasze chodniki dziurawe - pompowane koła są najlepsze, no i przednie koła skrętne to też duże ułatwienie. Tako ma super serwis w Polsce, coś sie zepsuje, to w ciągu kilku dni przysyłają nowe. Jak go kupowalismy, to w sumie na ulicach nie było ich widać, bo były nowością, a teraz mijam ich dość sporo na ulicy :) są wygodne i stosunkowo tanie. Latte - też mi się podoba ta kołyska, ale jak oglądałam je na allegro, to oglądałam używane i tam większość pisze "używana 3-4 miesiące" czyli z tego wniosek,że na dłuzej nie starczają...więc chyba sobie odpuszcze na tak krótki czas kupować. Mam łóżeczko z płozami klupś, też fajne rozwiązanie - w nocy nie trzeba była zawsze wstawać, pobujało się ręką i dzidziuś spał dalej. Można te płozy blokować,albo też później całkiem ściągnąć.. oj rozpisałam się heh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×