Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

grzybowa! moje marzenie od kilku dni. ale niestety - ani nie moge sama ugotowac (zapachy), ani nie ma mi kto ugotowac, ani nie mam gdzie zamowic:( megan, kochana, nie tak dobrze niestety:( mam ostatni tydzien wolnego, ze wzgledu na mdlosci i wymioty mialam wolne, a naprawde wolalabym sie czuc jak przed ciążą i pracowac normalnie, bo żołądek daje mi do wiwatu, ostatnio zaczełam jeść co prawda ale i tak moje zycie koncentruje sie na tym co zjeść i kiedy, zeby nie bylo mi niedobrze:( tesknie za czasami sprzed ciąży, kiedy byłam okazem zdrowia, wszędzie mnie było pełno, mam przezwisko: mrówka:) a teraz jak bylam w polsce to mama mowi do mnie: o matko, jak ty zle wyglądasz.. nie wiem kto mnie rozpozna jak wroce do pracy, odrosty mam juz takie, ze mojego balejazu w ogóle nie widac, pryszcze na calej buzi, nie wspominam o makijazu ani malowaniu paznokci:( na samą mysl ze mialabym malowac robi mi sie zle.. oczy podkrążone, skóra blada, postawa przygarbiona, uch.. no i ponarzekałam:) zastanawiam sie jeszcze, czy nie poprosic, zeby w pierwszym tygodniu pracy zmniejszyli mi liczbe godzin z 8 do 4 albo przynajmniej do 6 dziennie. Tak, zeby sie wdrozyc i nie przemeczac. zapytam. dziewczyny, naprawde marze o tym, zeby juz bylo po ciąży, maluszek sie urodzi, organizm wróci do normy i bede mogla wszystko! chociaż nie wiem, co to znaczy miec dziecko... moze jeszcze zycie mnie zaskoczy i pokaze, co to znaczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Babolki :) ja dziś od rana w biegu, ale nareszcie mam czas by usiąść..dziś u nas imprezka :) synek kończy dwa latka.. ale torcik i jedzenie mam już gotowe, więc teraz tylko czekać na gości :) witam nowe Mamuśki agarzeszów - podziwiam takie kobiety jak Ty..dwójka małych dzieci i jeszcze trzecie :) u mnie będzie 2,5 roku różnicy między dziećmi,ale i tak wiem już jakie będzie w domu zamieszanie hehe dopiero co człowiek zaczął przesypiać całe noce, a tu zaraz koniec laby, ale kobiety na szczęście przetrwają wszystko :) i zrobią wszystko by tylko dzieci były szczęśliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam smaka na grzybową:-) Jakis czas temu postanowilam ze mimo ze siedze w domu i wiekszosc czasu spedzam w lozku to i tak bede sie malowac, takze teraz codziennie po sniadanku siadam do lustra i od razu lepiej sie czuje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Marcóweczki! widze że nadal przyłączają sie do nas kolejne mamusie :-) super! cieszę się i witam. Badka gratuluję synka:-) wow fajnie jest juz wiedzieć. Izabell1982 nie martw się naprawdę za chwilę lepiej się poczujesz, skoro juz przechodzą mdłości to już tylko trochę i całkiem miną. Zaczniesz jeśc więcej to i energę odzyskasz. II trymestr nie jest taki straszny, będziesz miała coraz więcej energii, a że nie przytyjesz tak to i będziesz śmigać. Hm bo ja z kolei jem za dwoje więc nie wiem czy nie zacznę się wkrótce toczyć hihi W sejmie dyskutują sobie nad ustawą zakazującą zapłodnienia in vitro...aż mnie ciarki przeszły. Chcą żebyśmy byli juz całkiem za murzynami...cała Europa to nawet dotuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niakamo życzę udanej zabawy i czekamy na relacje :D Mateuszek STO LAT 🌻 Nitaka Twoję dziecię też nie dawno obchodziło ROCZEK , sorki za spóźnienie ale w oktawie sie zmieściłam STO LAT STO LAT 🌻 Dziewczynki życze cuuudownedi dzionka papapapap do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krismam dziękuję za pamięc :-) A Mateuszkowi życzę udanej zabawy, będzie miał dużą radość. A tak w ogóle to jesień nas rozpieszcza, aż chce sie żyć, pogoda jak marzenie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja gotuję zupę grzybową:-) tak narobiłyscie smaku że nie mogłam wytrzymać, mam nadzieję że się uda:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAA CO DO PASTY TO MAM TAK SAMO JAK NIKAMO I IZABELA , NO COŻ ZEBY TRZEBA UMYĆ , NIE WIEM JAK WAM ALE MNIE TO JESZCZE STRASZNIE KRWAWIĄ DZIĄSŁA . TO NARAZINEK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NATAKA A ZA MNĄ CHODZĄ ZIEMNIACZKI Z GRZYBKAMI MNIAM MNIAM , MUSZĘ ZROBIĆ JUŻ TERAZ PAPAPAPPAPAPAP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh widzę że nie tylko mi krwawią dziąsła :( generalnie już kilka osób mi mówiło abym uważał na zęby w czasie ciąży bo podobno tak się osłabiają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi właśnie też zaczęły krwawić dziąsła... i tak juz zostanie jeszcze parę m-cy po porodzie. Wypada więc się zaopatrzyć w supermiękką szczoteczkę. Nie słyszałam jednak żeby ciąża tak strasznie pogarszała stan zębów, tak samo jak ze wzrokiem. NIe miałam żadnych problemów z zębami ( żadnych dziur) po ciazy, okulistka mówiła że w ciąży moga być wahania w widzeniu bo zmienia się nawilżenie ale nie musi to być trwałe. Za to owszem karmienie pozbawi nas dużej ilości wapnia więc będę znowu piła szklanki wapna musującego;-) Nie martwmy się więc na zapas :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do psucia sie zabkow w ciazy o tez duza sprawa genetyczna, w pierwszej ciazy zaden mi sie nie popsul, po ciazy wyszedl mi zab madrosci i on zaczals sie psuc wiec go wyrwalam bo na co mi on;/ i mam nadzieje ze tym razem tez beda sie trzymac a co do krawienia dziasel to czasem mi krwawily..zobaczymy jak teraz bo na razie jest spoko....ale tak wogole to macie przerabane z tym myciem zebow, mialam taka sytuacje raz w 8 tyg. i wiem co to znaczy , a tym bardziej miec to non stop:O:O mam nadzieje ze wam to dziewczynki szybciukto przejdzie, ale tak jest cos sie czlowiek nacierpi to nacierpi ale czego nie zrobi aby miec w koncu ta swoja kruszynke:) co do in vitro jak dla mnie pozyteczna sprawa, moj znajomy mial nikla szanse na poczecie dziecka naturalnie( jego plemniki byly na wpol martwe w wiekszosci albo znieksztalcone, bez ogonkow( papierochy , alkohol i szkodliwa praca) wiec sie z zona zdecydowali i terta maja sliczna coreczke ale zebyscie widzieli ich radosc, tyle lat staran i wreszcie marzenie sie spelnilo... WITAM ROWNIEZ NOWE MARCOWKI:):) agarzeszow no to masz duzo roboty, dwoje maluchow jedno jeszcze mlodziutkie i tu 3 w drodze, przy brzdacach nie bedzie czasu na rozmyslanie , a tu mnie zakulo cos...tylko obowiazki ..tak juz jest z kolejnym:) hmm my sie na drugie zdecydowalismy bo pierwsze bylo aniolkiem, tyle ze drugie wcale nie musi byc aniolkiem jak jego starszy braciszek hehe moze dac nam wycisk ... :) to nic a co do 3 maluchow, czas pokaze, moze kiedys sie skusimy:) Mamula 100 lat dla Mateuszka🌼 natka ja codziennie ide do lazienki i pucy pucy na twarzy, lepiej sie czlowiek czuje bo tak to jakies wory pod oczami widac a tak nie widac:) a co do syfkow w poprzedniej ciazy nie mialam nawet jednego, teraz czasem cos wyskoczy;/ co mnie wkurza strasznie... megan powodzenia u dentysty hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję się dziś rewelacyjnie, żadnych dolegliwości. Super... na obiad była lazania bo to jedyne danie makaronowe jakie mój M zjada ze smakiem. Mam pytanie czy robicie w ciązy badanie na cukier (te co piję się glukozę), mi lekarz polecił, że lepiej zrobić. Co do in vitro to mam nadzieję, że przegłosują refundację. Gdzieś czytałam, że jedna z opcji proponuje tylko refundację kosztów lekarstw a to byłoby już sporo bo ceny zastrzyków i tabletek są niezłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Witam nowe mamusie :) Ja od dwoch dni wracam po pracy taka padnieta, ze odrazu klade sie do lozka i spie 3 lub 4 godziny normalnie szok. Ale juz za dwa tyg i kilka dni lece do Polski hura :) Mamula wszystkiego naj... dla synka :) i udanej imprezki zycze, Tobie Nikamo rowniez. Oj cos mnie brzuszek pobolewa :( ide cos znalezc do jedzenia hahaha. Milego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten test na obciążenie glukozą będę robiła ale nie wiem kiedy, może po kolejnej wizycie. Zupka wyszła pyszna, zostało jeszcze na jutro:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo- obiad wyszedł całkiem całkiem, a przepis jest bardzo prosty. Dusimy z cebulką pieczarki, sos pieczarkowy robimy jak nam się chce, a jak nie to kupujemy w torebce gotowy, pierś podsmażamy. Później wszystko wrzucamy do sosu: pieczarki,pierś. Gotujemy makaron rurki i wszystko gotowe. Zawsze to jakaś odmiana w obiedzie. Jutro będę robiła leczo :) Miłej nocki Brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki mam nadzieje, ze nikogo nie zdoluje ale ja dzis czuje sie swietnie :) rano co prawda maly kibelek ale samopoczucie mam juz swietne przy piatku, i jak natka wyszla grzybowa bo moja rewelacja 2 talerze zjadlam :) po wczorajszej wizycie u dentysty dowiedzialam sie, ze dziasla moga krwawic a nawet robic obrzeki wokol zeba ale to normalne, mi tez zaczely krwawic wiec nie jestem sama jak widze tina podobno cukier- ten co podaja do picia robi sie pozniej, teraz tylko z krwi robilam na glukoze ale to chyba zalezy od lekarza pozdrawiam i zycze milego dnia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jestem nowa, tydzień 12, dziś lekarz już się doczekać nie mogę aż w nocy nie spałam, usg itp. więc się ciut uspokoję same zresztą wiecie , chyba każda z nas żyje w wiecznym stresie czy wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bry :) Wydra witaj nie denerwuj się będzie dobrze, ciesz się, że podejrzysz maluszka :) megan cieszę się, że się czujesz dobrze :D a tą grzybową to mi smaka narobiłyście, ale za chwilę będę miała pączusia z adwokatem w czekoladzie :D Nikamo jak tam żyjesz, masz kaca bezalkoholowego ;) tina badanie z glukozą robi się około 20 tc i już mi niedobrze jak sobie przypomnę :o a za in vitro będę trzymała kciuki no i spóźnione życzenia dla Mateuszka ❤️ mi dzisiaj w nocy albo się śniło albo dziecko mnie skopało, normalnie czułam ruchy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no już doczekać się nie mogę tej godziny 12, jestem w pracy więc myślę że czas mi szybciej minie i pojedziemy, dziś mam mieć usg to takie między 11 a 13 tygodniem,. niewiecie czy takie usg robią przez brzuch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi robił najpierw od dołu, a że nie mógł nóżki złapać to jeszcze na dokładkę zrobił przez brzuch i juz wszystko było jasne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jestem sama ciekawa, źle spałam przez to wszystko, budziłam się, denerwowałam, ale chyba każda z nas tak ma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj wydra nie denerwuj sie tak - pamietaj im mniej stresu tym lepiej, mi pani robila przez brzusio i tak sie super ulozylo malenstwo ze calego bylo widac, taki maly czlowieczek juz byl az lezka w oczku sie zakrecila - tym bardziej przy pierwszym dzidziusiu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek :) ja wyspana i jakos z dobrym humorem:) Mi dziąsła nie krwawią, ale na poczatku mialam bardzo opuchniete i mi to czasem nawracalo. Byłam u dentystki i juz mam zdrowe zabki. a opowiem Wam co mi sie snilo Jestem niby na wsi a jak weszlam do domku to niby moj dom rodzinny. Jestem w ciazy i mam rodzic. Nagle wybiega ginekolog-poloznik i krzyczy " Jeszcze porody jak ja zdarze!" i wybiega zdenerwowany, bo w sumie mial 4. Wychodzi jakas dziewczyna co urodzila z dzieckiem wielkosci wiewiorki ale sliczniutkie i usmiechniete. Ja juz urodzilam no i ide do lazienki, myje rece a moja mama mi mowi, ze mi chyba nie da na rece dziecka, bo mam bakterie na rekach, no to ja mje. Pytam się: a to chłopak czy dziewczynka? Tato: dziewczynka! a ja zla bo jestem ostatnia osoba, ktora sie dowiedziala. Ide do pokoju i chce wziac moje dziecko na rece. Widze dziecko, no ale z wygladu to chlopak i duzy jak 2-latek... Mowie do mamy: uwazaj na glowke! Mama mi chce podac dziecko a ono mowi: ALE srac mi sie chce. (:D:D:D:D) to ja mysle " niech zrobi w pieluszke" no i biore dziecko, tylko duze i ciezkie jakies no i przytulam a ono z ironia mowi "niesamowite" chce je poprawic bo niewygodnie jakos sie siedzialo, podnosze lekko a ono znowu mowi "ale srac mi sie chce":-/:D:D Wymieklam po tym snie:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahhahahahaa eluska dobre to bylo, srac mi sie chce hehe a mia sie dzisiaj snilo ze moj malec sciaga tapete ze sciany i krzycze zostaw, nie sciagaj az moj M mnie uciszal , abym nie krzyczala .... zreszta j atak zawsze mam, jak min sie cos sni to zaraz na jawie to gadam, i to wyraznie :) Badka juz robilam takie zestawienie z makaronikiem , pychotka, tez lubie makaronowe dania..mniam megan jak ja zrobie supke w domu to zawsze cos na drugie musze miec bo mezu zje tylko raz i wsio reszta ja z synkiem wcinam takze wczoraj 4 takie chinskie miseczki zostaly zjedzone przezmnie:) a moj maly to tez wieczny glodomor, mowie wam, musze chcleb chowac bo by caly dzien wcinal;/ serki jak kupie wiecej to tez ze 3 na raz by zjadl, i musze gleboko w lodowke wciskac bo przeciez sam se wezmie i jeszcze w mikrofali podgrzeje;/ jak chowam to zupy wcina i tak ma byc, tamto z umiarem.... WITAJ Wydra i gratulacje:) Riterka nie smiej sie ale ja juz cos tam czuje, w srode styknie mi 15 tydz. :) do skopwania tego nie zalicze ale wiem co czuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie:) Wydra witaj u Nas:) No ja po panieńskim:) ho ho głowka boli a tylko piwko bezalkoholowe piłam zaopatrzona we frywolna bielizne jestm gotowa do nocy poslubnej :) :) H aha ! Ale zebym nie była za bardzo szczęsliwa mój M mi dzis powiedziął że w poniedziałek musi juz byc w Częstochowie w pracy i wróci w piatek!!! Oryczałam się Kurcze do d...y!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mi się pospało:-) właśnie wcinam śniadanko:-) eluśka ale zarabisty sen:-) wydra witam:-), ja usg miałam przez brzuch, do 12 coraz bliżej wiec pewnie zaraz bedziesz się zbierać, trzymam kciuki:-) megan zupka wyszła wyśmienita, mam jeszcze na dziś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×