Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

witajcie ja dzis od rana biegam po lekarzach o 7 alergolog - c.d. lekarstw wziewnych i sol morska w areozolu do noska, potem bylam zrobic badania standartowe + coombsa + na watrobe maja nieszczesna - trzymajcie kciuki bo jutro wyniki tina, no wlasnie wiem, ze to sie nie sprawdza, my z m mamy przeczucie na dziewczynke ale fajnie miec tez chlopczyka - zreszta obojetne byleby zdrowe bylo malenstwo witaj mala brzuchatka, ciesze sie ze wszystko ok, no i ten mezulek dobrze, ze jest z toba. Co do kwasu foliowego to tez jadlam w pierwszych 3 mies, potem witaminki a teraz dodatkowo zelazo i magnez olena, siostra brata rodzila 4 dni po terminie i mala obrócila sie jej ok 2 tyg. przed porodem czyli jakies 1,5 tyg. przed terminem - ponoc cala noc nie mogla przez to spac ale sie obrocila - mala wazyla ok 3 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co ma być będzie kochane, tylko nie chciałabym gdyby maluch został w tej pozycji rodzić , ale nie martwmy się na zapas, niby ułożenie pośladkowe zdarza się 4-5 % więc tyle aż nas by było z tego forum w tych widełkach :) wątpie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oto co znalazłam w necie nt wizyt w 3 trymestrze: W czasie wizyty mierzy się ciśnienie krwi oraz robi się badanie moczu, by zbadać w nim ewentualną obecności infekcji, cukru czy białka. Lekarz będzie także sprawdzał położenie dziecka. Jeśli przyjęło ono na przykład pozycję pośladkową, zostaniesz umówiona na konsultacje z położnikiem. Jeżeli pozycja pośladkowa dziecka nie zmieni się po 35 tygodniu, jest mała szansa, że dziecko obróci się samo. Trzeba wtedy będzie omówić preferencje dotyczące porodu, w tym także cięcie cesarskie. Można również uwzględnić próbę obrócenia dziecka w łonie, tak by skierowało się główką do dołu. Zabieg taki, zwany obrotem zewnętrznym ECV (external cephalic version), robi się tylko w niektórych szpitalach, ale staje się on coraz bardziej popularny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i doczytałam jeszcze, że do 2 tygodni przed porodem może sie obrócić przy I dziecku i do kilku dni przed przy kolejnym, wiec nie ma co się martwić na zapas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma mowy żeby dała sobie ręcznie dać przekręcić małego , ale nasze miasto ma 50 tys. mieszkańców i napewno tego nie robią, no to mamy jeszcze troszkę czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
isabelle ktg robia zeby wyczaic czy dzidzius ma wystarczajaco duzo tlenu i czy serduszko rowno bije, przynajmniej mnie tak mowiono. moja znajoma urodzila niedawno i dwa dni przed porodem sie maly obrocil:) wiec roznie to bywa. kamelle dzieki za zaakceptownie na nk. ide poprasowac pare kaftanikow :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka u mnie dzidzia w 28tyg byla ulozone posladkow takze teraz ni jak nie wiem czy sie juz przekrecila czy nie, dowiem sie w 34tyg. jak cos to cc bedzie i juz..byle z dzidzia bylo wszystko ok;) Mala brzuchatka tys z M baraszkowala a tu dziewczyny od zmyslow odchodzily;) hihi nu nu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do recznego przekrecania JESTEM NA NIE..ogladalam i widzialam jak babeczka cierpiala, az lzy jej lecialy i prosila lekarza aby juz przestal...wiadomo chce przekrecic wiec mocno napiera w okreslone miesjca na brzuchu co nie nalezy do przyjemnych ..wogole usg jest nie przyjemne a co dopiero to przekrecaniebrrrrr ale kto jak chce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja musze kupic proszek i dopiero bede sie brac za pranie..mialam pozniej ale jakos mysli ze nie zdaze itp. daja mi popalic .... takze zrobie to wczesniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa i wczoraj w koncu sie wzielam i nakupowalam pare rzeczy..a to zestaw szczotka, obcazki itp. a to kocyk dodatkowy, a to termometr do ucha, a to czapeczka grubsza krowka z nexta haha, a to podklady do przewijania malucha .... czekam teraz na licytacje co do takiego lezaczka z wibracja, zabawkami co bym mogla malca w tym trzymac czy to w kuichni czy w pokoju na dole...termometr do pokoju(mamy jeden na dole ale chyba sie knoci wrr) aa i torbe na ramie na rzeczy malucha;) .... jeszcze pampersy , jakas butla, grube podpachy (mam nadzieje ze mimo ze bede karmic piersia nie kaza mi sterylizatora kupowac bo tu to podobno obowiazek ehh) itd. myslenie nie daje mi spokoju takze wzielam sie ostro za to kupowanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa dziekuje wam juz wiem o co chodzi:) takie macki przyklejają do brzucha na jakies 20 min - pol godziny i z drukarki wychodzi potem wykres bicia serduszka dziecka i ew. skurczy. widzialam w szpitalu ale mi nigdy nie robili, chyba dla mnie bylo za wczesnie. a co do przekrecania dzidziusia, to wiem na pewno, ze w moim szpitalu tego nie robią. Chyba przez zagrozenie, ze mozna dziecku krzywde zrobic, ale nie pamietam dokladnie kto mi to powiedzial, czy polozna czy jakas pacjentka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczynki, Ale dzisiaj mam lenia. Nie wiem czy to pogoda czy co ale czuję sie jakby mnie czołg przejechał. megan, trzymam kciuki za wyniki, na pewno będzie wszystko dobrze!!! mała brzuchatka, miło słyszeć, że u Ciebie wszystko ok, teraz z mężulkiem już nic tylko czekać na dzidzię:)))) kwasu foliowego nie biore dodatkowo, tyle tylko co jest w witaminkach troche przeraża mnie, że już tak mało czasu zostało a ja ciągle tak wielu rzeczy nie mam. No ale albo w piątek albo przez weekend wybieramy sie na hurtowe zakupy. Oczywiście z listą z kafeterii:)))))) Ciekawa jestem ile maluszek będzie teraz ważył, ostatnio sie nie dowiedziałam. Wizyte mam dopiero 27.01. Szczerze mówiąc myslałam ze teraz w III trymestrze będą one co najmniej co 3 tygodnie, nie co 4. Jakoś człowiek wtedy spokojniejszy... A jak to jest u Was????? Hmm ciekawe tez kiedy będę maiła pierwsze ktg. Jezdzicie na nie do szpitala, czy gin ma taki sprzęt????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i aktualizuje stopkę, wybaczcie jakos zawsze o tym zapominam i była juz mocno przeterminowana:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam na necie taki spis rzeczy potrzebnych do szpitala Dla mamy: szlafrok koszule nocne rozpinane (najlepiej 3 sztuki) kapcie lub klapki skarpetki majtki jednorazowe z siateczki (kilka sztuk) staniki laktacyjne (2 sztuki) odzież na wyjście przybory toaletowe ręczniki chusteczki higieniczne podpaski nocne wkładki laktacyjne papier toaletowy ręczniki papierowe jednorazowa maszynka do golenia ręczny odciągacz pokarmu kilka kubków jednorazowych talerz, sztućce notatnik i długopis telefon komórkowy aparat fotograficzny drobne pieniądze zegarek Dla dziecka: pieluszki tetrowe, jednorazowe 3 koszulki bawełniane 2 cienkie bawełniane czapeczki 1 czapeczka cieplejsza 3 pajacyki kilka koszulek i kaftaników skarpetki kocyk rożek ubranko na wyjście ze szpitala mydełko dla niemowląt oliwka dla niemowląt krem do pielęgnacji pupy miękka szczotka do włosów 70 procentowy spirytus do pielęgnacji pępka jałowe gaziki waciki szpitala. Dokumenty: dowód osobisty książeczka ubezpieczeniowa (podstemplowana) karta przebiegu ciąży wyniki badań skierowanie do szpitala, jeśli jest wymagane Być może komuś się przyda. Chociaz troche tego dużo. Chyba ze 3 torby by wyszło:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koja ja też bym chciała częściej wizyty, na początku lutego mam i się spytam co i jak i czy tak trzeba, ja u swojego lekarza ginekologa zauważyłam, że KTG ma i robią mamuśkom jak ja mam wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena119 mi wszyscy mówią że dzidzia w każdej chwili mozę sie ustawić w dobrej pozycji ale jesli już do tego czasu czyli do ok 28 -30 tygodnia się nie ustawiła to marne szanse, oczywiscie zdażaja sie przypadki że przed samym porodem maleństwo przyjmuje dobrą pozycję ale sa to wyjątki. Też własnie słyszałąm o cesarskim cięciu ale mam już mieszane uczucia:( Narazie będe cierpliwie czekałą czy malutka sie obruci ale będzie to co będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi sie drzemlo:)))fajnie tak pospac popoludniu:)))dziekuje za odpowiedzi dotyczace kwasu foliowego ja na wizyte ide 20sty i juz sie nie moge doczekac, wiem ze maluszek na 100% urosl, bo mi brzuszek wypchnelo do przodu, a jak mi ciezko sie podniesc, to juz nie wspomne, no ale fajnie jest... a wogole to Wam napisze smieszna rzecz...jak bylam mala to sie zastanawialam, czy da sie taki brzuszek wciagnac...heheh juz kilka razy probowalam - tak delikatnie, no ale i tak sie nie da hehehheheheehe aaa to moze jeszcze Wam zadam pytanko.....czy pracodawca do konca ciazy wystawia to remua?czy do to zus nam wystawia i wyplaca kase? ja od listopada jestem na zwolnieniu, a za grudzien mi jeszcze nie przyslali kasy...ktos pisal ze 37dni na to maja, ale to skad oni maja wiedziec ze to zwolnienie bedzie dluzsze(ze ponad 30dni....- wiadomo widza ze mamy napisane symbol B - to w naszym przypadku latwo sie domyslic ze bede ciaglnela zwolnienie(ja dostawalam zwolnienie na dwa tyg., i tak mialam ciaglosc, wiec .....no nie wiem jak to sie wylicza....zreszta ciezko to opisac co chcialam napisac:)))))no dobra...nie wazne:)))))))))))))))poddaje sie:)))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena- ja wlasnie wczoraj rozmawialam ze swoja gin. na ten temat i mowila, ze do 34 tygodnia dziecko ma jeszcze duze szanse sie obrocic , pozniej z kazdym tygodniem one maleja, bo oczywiscie maluszek ma juz za ciasno w brzuchu. generalnie do 37 tygodnia powinien byc juz obrocony (w innym przypadku jest to wskazanie do cesarki). no i to zalezy tez od ilosci wod plodowych- czym wiecej ich jest tym dluzej niunia ma swobode ruchow. a o tym przekrecaniu dziecka jeszcze w brzuchu- czytalam w m jak mama, ze taki zabieg jak juz to robi sie pod narkoza (co mnie zdziwilo) i niestety skutki sa niekiedy rozne, mozna zrobic dziecku krzywde, zamiast pomoc. a co najgorsze- nie daje to gwarancji na to, ze maluch nie wrcoci do swej "dawnej" pozycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pomysl na spedzanie czasu w domku...by sobie czas umilic...ja segreguje zdjecia od poczatku mojej znajomosci z mezem,naprawde milo tak sobie przypomniec te pierwsze nasze chwile, rozmowy i podroze, ja sie przy tym swietnie bawie to buzka brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka ten śmieszny zus najczęściej czeka , na pełen miesiąc, ja na szczęście tak mam zrobione wizyty na początku miesiąca, że mam pełne miesiące np. zwolnienie od 3 stycznia do 3 lutego , co do wypłat zus ma czas 30 dni od wpłynięcia wszystkich dokumentów. i zawsze szybciej na koncie są jeśli napiszesz podanie niż pocztą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka ja czytam, dom na rozlewiskiem jestem już przy 3 części, miłość nad rozlewiskiem, fajna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jakich firm używacie i macie najbardziej sprawdzone kosmetyki dla niemowląt? JOHNSON'S ? nivea?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mala a raczej duza /brzuch
nie wiesz skad zus wie, za ile dni ma zapłacic? juz tłumaczę : na kazdym zwolnieniu masz prrzeciez napisane od kiedy do kiedy jest zwolnienie i ile dni i za tyle dni ci własnie płacą, bedzie kolejne zwolnienie, to znowu maja 30 dni i wyplacą za czas faktyczny zero filozofii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×