Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

witajcie dziewczynki jakoś ostatnio nie zaglądałam na kafeterię i nie potrafię ciągle nadrobic zaległości. Tyle naskrobałyscie:)))))))) Szczerze mówiąc, wieści o tym ze juz 2 lutówki urodziły spowodowały u mnie dziwne uczucie motylków w brzuchu...............chyba się coraz bardziej stresuję.... Co do paznokci, potwierdzam. Tez słyszłam, że nie mozna miec pomalowanych Marcelina, strasznie nerwowa ta Twoja gin, ja w ciagu 4 tyg prawie 4kg przytylam i gin powiedział ze ok. Hmm........ Mąż poskładał ostatnio łóżeczko i stoi sobie i czeka na bobo:)))) jest to taki słodki widok. Już najchętniej włożyłabym do niego całą pościel ale wiem że jeszcze za wczesnie... Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczynka ja własnie sie zastanawiałam czy po urodzeniu wziaść dziekanke czy własnie ten indywidualny tok:) W sumie to szkoda mi brac dziekanke bo teraz wiadomo znam się z ludzmi z mojego roku i grupy i jakoś razem brniemy do przodu a tak to byłabym sama w obcej grupie i jakoś wole jednak nie brać roku przerwy. Studiuje zaocznie wiecaż tak źle nie mam , pewnie po porodzeni nie bede przez dwa mieisące na uczelnie jeździć ale mysle ze wsyztsko da się załątwić u mnie na uczelni:) Moze ten indywidualny tok byłby najlepszym rozwiązaniem , chociaż moja mama to ciągle mi powtarza ze ona się zajmie malutką jak ja będe na uczelni a pozatym jeszcze jest ojciec dziecka który wekendy ma wolne, sama już nie wiem, ale chyba poczekam aż urodze i wtedy zobacze co dalej zrobie:) Narazie chciałabym mieć już sesje za sobą i spokojnie czekać na pojaweinie się córusi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi sie cos przypomnialo.. Wczoraj siedzimy z eMem i gadamy. Ja mu mowie, ze w marcu moge w kazdym dniu urodzic, bo termin mam na polowe wiec Mala bedzie donoszona a maz mi oswiadcza dobitnie i powaznie, ze nie moge urodzic przed 13., bo on dopiero od 13 bedzie na urlopie, ale sie smialam. Powiedzialam, zeby sie z corka dogadal :)) Co do wzroku, ja chcialabym sobie kupic takie soczewki na noc i na dzien, bo pozniej nie wyobrazam sobie wstawania, czy podpatrywania dziecka bez nich. Podczas ciazy pogorszyl mi sie wzrok do -5,25 dpi wiec mam spora wade. W lutym wybiore sie do okulisty i sie wypytam. Porodu tez nie wyobrazam sobie bez soczewek. Od 2 lat nosze soczewki i nie kupowalam nowych okularow i moje sa za slabe i teraz ogolnie nie lubie siebie w okularach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eluśka ja obecnie używam soczewek na dzien i na noc, firmy blosh czy coś takiego, są rewelacyjne, ściągam je raz na miesiąc i płuczę, albo gdy coś mi wpadnie, jestem mega zadowolona i używam ich od ponad roku, naprawdę bardzo ci polecam, można zamówić na allegro , są świetne, jeden z lepszych wynalazków :) bo ściąganie i zakładanie było tragedią strasznie podrażniało mi oczy, drażniło itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo - 100 lat kochana, spełnienia marzeń, zdrowia i łatwego rozwiązania i dużo szczęścia i radości z maluszkiem i mężem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina ta Twoja ginka chyba rzeczywiście przesadza. Ja w czwartym miesiącu przytyłam w 4tyg 4kg i gin nic nie mówił, także nie denerwuj sie niepotrzebnie Gwiazdka ja też studiuje zaocznie i nie zamierzam brać dziekanki ale podobnie jak Kaczynka mam ITS i na zajęcia nie musze jeździć, złożyłam od razu o ITS na cały rok więc jestem spokojna a w weekendy będzie M zostawał. Moim zdaniem szkoda czasu na dziekankę chyba że naprawdę nie ma innego wyjścia. Dziś w szkole rodzenia mieliśmy temat PORóD i trochę mnie to wszystko przeraziło. Goyek jutro przyślę ci linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena119 a co z demakijazem przy soczewkach? Te soczewki, ktore masz, to sa miesieczne? Nie trzeba ich czesciej jakos plukac? uzywasz jakis kropli?? Ciekawa jestem bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam o poranku:)Wstalam naladowana energia, wszystkie smuteczki wczoraj wyplakalam:) Strasznie wam dziekuje ze komentarze, wczoraj nie mialam nastroju nawet otworzyc kompa. Moi M tez mowi, ze za bardzo sie przejmuje, bo co kraj to obyczaj i tutaj akurat tak bardzo sie czepiaja wagi. Dla mnie wazne jest zeby cisnienie bylo ok bo nie chce brac zadnych lekow ani lezec w szpitalu przez to. nika, ja naprawde odzywiam sie zdrowo, uwielbiam warzywa i mam ich tutaj duuuuuuzo, jadam raczej po tutejszemu.moja ginka wazy moze z 50g i chyba patrzy na swoje pacjentki przez swoj pryzmat:) eluska, olena, ja tez nosze kontakty i w pierwszej ciazy oststnie 3 miesiace musialam sie przerzucic na okulary bo suchosc oka mialam straszna. Bylam u okulisty, powiedzial ze moge rodzic naturalnie bo siatkowka wytrzma.Moja kuzynka z powazna wada wzroki -8! nie mogla rodzic , od poczatku wiadomo bylo, ze bedzie cesarka.U mnie przy tej ciazy jest ok, nadal nosze kontakty,ale faktem jest tez ze zmienilam ich rodzaj. Do porodu, przynajmniej tutaj nie mozna miec soczewek:( Trzeba wszystko z siebie sciagnac w razie gdyby konieczne bylo znieczulenie totalne. olena daj link do tych soczewek na noc i dzien:) Dziewczyny jak znalezc na nk profil naszego forum? Pozdrawiam! NIE PADA olllllllleeeeeeeeeeeeee!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) eluśka demakijaż robię normalnie mając włożone soczewki, w niczym to nie przeszkadza, nie używam żadnych kropli do oczu, czasami dziewczyny niektóre używają jak ma się suchość oka, płuczę tak raz na miesiąc, albo jak czuję, że mi przeszkadzają, raz na miesiąc zdejmuję i nocą nie mam, są to miesięczne, ale wytrzymują zawsze ciut dłużej, zamawiam zawsze na allegro, koszt ok 60 zł za 6 soczewek które naprawdę starczają na dłużej niż 3 miesiące :) także sama wiesz, długość noszenia zależy od tego jak się w nich po miesiącu czujeszcz, czy czujesz, że tracą ostrość itp. wiadomo firmy nakręcają, że są to miesięczne soczewki abyś używała ich faktycznie miesiąc i wymieniała a oni zarabiali :) naprawdę eluśka polecam , jeśli używasz już soczewek przejście na takie nie będzie żadnym problemem, wręcz szokiem z rana jak otworzysz oczy i wszystko super wyraźnie widzisz :) ja dziś źle spałam, kręciłam się z boku na bok, mały nie pozwala mi spać na prawym boku bo strasznie kopie, a lewy aż cały mnie boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuszki:) Dziekuję Wam bardzoooo za życzenia:) :) :) :) Marcelina tutaj masz link na NK http://nasza-klasa.pl/profile/27729665 . Jak tam samopoczucie? Ja dzis zaczynam 34 tc ,zaczyna do mnie docierać juz tak na powaznie że juz niedługo całkowite zmiany w życiu:) Oj nie moge sie doczekać.Teraz mam dylemat jaki szpital wybrac bo opinie rózne. No i wczoraj szok przezyłam bo przez 3 tyg przytyłam tylko 80 dag !! a myslałam że własnie teraz tyć bede najwięcej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina dobrze że już sie nie przejmujesz:-) Goyek ja na razie kupiłam coś takiego, jak będziesz zainteresowana to spróbuj policytować bo na kup teraz te chusty mieli ale za 70zł a mnie się udało kupić za 324zł bo nikt nie licytował. http://www.allegro.pl/item873157082_pentelka_chusta_elastyczna_sliwka_wegierka_50cm.html Jakość materiału naprawdę dobra więc myślę że warto. Idę zaraz z psem na spacer i zbieram się do szpitala. Do poczytania w piątek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam WAs moje kochane:))))) juz jestem!!!!wrocilam....niezla ze mnie podrozniczka i mojego dzieciaczka:))) pisalam Wam wczesniej ze wrocilam od rodzicow, no i pare dni pozniej polecialam do meza, albo traczej po Niego:)no i razem wrocilismy do PL:)))ech jak dobrze miec go kolo siebie:)nie wiem jak Wasi mezowie, ale moj zmienil sie jeszcze bardziej na lepsze...rozsmiesza mnie, bym byla zadowolona, nie obraza sie na mnie jak mam focha i czasami mi nawet sniadanko zrobi, wogole to mam dobrze...no ale nie bede zapeszac:) dzisiaj od razu zadzwonilam do swojej przychodnii i umowilam sie na sobote na pierwsze zajecia ze szkoly rodzenia:)juz sie nie moge doczekac:))) a tak wogole to u mnie spoko, musze sie pochwalic ze wygladam juz jak 100% marcowka:))))))urosl mi brzusio, ktorego juz nawet pod kurtka nie da sie ukryc:)))u mnie tez 10kg na plusie:) co do soczewek - to ja Olena mam taka sama wade, nosze takie same soczewki jak TY...i juz od jakiegos roku i tylko napisze Ci ze swojego doswiadczenia, ze powinnas je zdejmowac na noc tez...bo przez to oczy sie szybciej psuja...mo wada pogorszyla sie z -0,5 do -1,75 bo tez nie sciagalam ich na noc...to uwaga od mojej okulistki...a co do sposobu zdejmowania, tez tego nie lubie...ale znalazlam sposob:)))moj maz jest w tym swietny, kaze mi patrzec w przeciwnym kierunku, myk i juz mi sciagnie - delikatnie palec mi przyklada do oka i juz po klopocie...zreszta on mi przypomina o sciagnieciu, bo ja zawsze o tym zapominam ale sie rozpisalam...pozniej jeszcze napisze, bo boje sie ze skasuje mi sie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O mała brzuchatka wróciła :) Marcelinka niestety są ginekolodzy którzy na prawdę nie mają wyczucia czy nie wiem jak to nazwać. Mój też sie czepiał o wagę i nie powiem zareagowałam tak jak Ty. Ale następnym razem już sobie nie dałam wmówić tym bardziej że wyniki są super a cisnienie to już wogóle świetne jak na ciąże. Z resztą ja już wiem, że ten przyrost to niekoniecznie z mojej diety. Jak komuś mówie że 10 kg na pluie to zawsze pyta gdzie te kilogramy bo nie widac poza brzuchem przyrostu. Natka trzymaj się w szpitalu 🌼 Nikamo szczęścia, radości i wogóle sto lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa marcowka
Dziewczynki ile waza wasze dzieciaczki obecnie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kas1ek26 my też prawie zdecydowani na Lilianę ale moja mam ja to usłyszała to mówi, żeby lepiej był chłopczyk bo imię jej sie nie podoba megan990 ta uroda, ten brzuszek to nieprawda, u nas dziewcyznka a każdy kto maie widzi to mówi, że będzie chłopczyk. Jak mocno ruchliwe to może być panna natka23 dlatego ja nie zapisałam sie do szkoły rodzenia tat naprawdę to wolę nie wiedzieć co mnie czeka a tyle kobiet już sobie poradziło więc i ja muszę Co do wady wzroku to mam na ob oczy -1,25 i zastanawiam sie czy też potrzebuję opinię od okulisty. Koleżanka mi wspominała, że od -2,5 to koniecznie potrzeba ale juz sama nie wiem. Dzieś idę znowu na KTG to może nie zapomnę sie dopytać. Nasza szkrabusia to dziś koszmarna dziewucha od 4 rano dyskotekę mi robiła. No i nareszcie znaleźliśmy komodę do pokoju na rzeczy małej, na pocztku planowalismy przewijak ale to taka ogromiaste. Muszę poszukać takich do ściany przykręcanych nad komodę, wtedy jak potrzebny to się otwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki:) mała brzuchatka, dobrze, że jesteś i to z mężusiem:) byłam dziś na wizycie, ciśnienie idealne, a malutka póki co ma ułożenie pośladkowe, troche to zmartwiło moją ginkę i za tydzień idę na USG, żeby zobaczyć, czy leży tak cały czas, czy tylko akurat dziś... teraz wizyty już będę miała co 2 tygodnie, a jak zapytałam o tego paciorkowca, to powiedziała, że będę miała robiony posiew po 33 tc i wtedy będzie wiadomo miłego dnia życzę i całuję w brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka no w końcu :) wiesz z tymi soczewkami to niewiem, mi wada od roku stoi w miejscu i się nie pogarsza, wiesz może to kwestia oczu :) nowa marcówka mój mały tydzień temu w 28 tc miał 1,50kg. na tym etapie ciąży dzieci przybierają ok 200-300 gr tygodniowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do Was pytanie...czy Wy jeszcze bierzecie kwas foliowy?ja zrezygnowalam z witamin, bo mam juz b.dobre wyniki. Nie wiem tylko czy kwas foliowy trzeba brac prze cala ciaze/bo slyszalam ze najwazniejsze jest brac w pierwszych dwoch trymestrach. buzka marcowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulek jesteśmy ten sam termin i mój mały też leży pośladkowo, czy nie ma jeszcze czasu żeby się przekręcić w razie czego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka ja brałam tylko 3 pierwsze miesiące ciąży, teraz biorę witaminy i magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babeczki! Przypomniało mi się że jak robiłam dokładne badanie wzroku to okulistka mnie uspokoiła że wada w ciąży może troszkę wariować, najlepiej to sprawdzac już po porodzie. Podobnie jak w ciązy są wahania w wilgotności oka, czesto się przesusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sciagam kontakty na noc nawet jak sa miesieczne, ja mam gorzej niz wy bo mam jeszcze astygmatyzm. moja mama tez cos kreci nosem na imie matylda, ale na szczescie to my decydujemy a nie dziadkowie:) tina juz robisz KTG? szybciutko, ja mam pierwsze 10 lutego. nikamo zmiany nadchodza duzymi krokami, a dzidzia to nawazniejsza i najpiekniejsza zmiana w zyciu. ja mam jeszcze jedna zmiane, bo w maju wracam do pl po 15latach i szczerze powiem ze to dodatkowy stres...tu mala dzidzia i przeprowadzka..troche sie boje, moze nawet wiecej niz troche. mala brzuchatka ja biore witaminy ktore juz w sobie zawieraja kwas foliowy, wiec praktycznie biore caly czas. pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! Ja po wczorajszej wizycie u lekarki jestem juz ciut spokojniejsza- szyjka nie skrocila sie bardziej,mala lezy glowka w dol, choc to i tak w moim przypadku niezbyt istotne. dostalam tez skierowanie do szpitala, aby ustalic termin cesarki, no i dzwonilam tam dzisiaj i niestety musimy czekac do 8 lutego, bo dopiero wtedy dostalisym u nich termin. z drugiej strony, to niech mala siedzi sobie jeszcze te pare tygodni w brzucholku. marcelina- pozwolilam sobie zaakceptowac twoje zaproszenie na n-k :-) tina- mi imie lilianna strasznie sie podoba, a juz w ogole zdrobnienie lili jest slodkie. niestety moj m nie chce sie zgodzic:-(kojarzy mi sie ze sliczna, mala dziewczynka. tina- nie wiem, czy robiliscie juz wieksze zakupy dla malenstwa, ale jesli chcesz moge ci podac adres fajnej hurtowni z artykulami dla noworodkow i malych dzieci w hilden ( bo o ile sie nie myle tez jestes z nrw):Baby Bellmann Inh. Anita Bellmann Stockshaustraße 11a 40721 Hilden. dostaniesz tam wszystko dla malej i zazwyczaj po duzo korzystniejszych cenach. my np. na wozku (quinny speedi+ gondola ponad 2 lata temu zaoszczedzilismy ponad 100 euro, kolyska maxi cosi byla tez tansza o 30 € niz gdziekolwiek indziej. najbardziej udalo nam sie z meblami dla Xavierka. upatrzylismy sobie w sierpniu komplet z firmy paidi (rewelacja) w ostermanie. poprosilismy, zeby nam wyliczyli cene zestawu, ktory wybralismy i oczy nam wyszly z orbit- chcieli okolo2.300€!!! a pojechalismy do hilden i ten sam komplet dostalismy za 1000 euro taniej (ale na meble-jak wszedzie- musicie poczekac od 4 do 6 tygodni)!oczywiscie nie wszystko jest tam tansze, niz np. na promocji w roznych sklepach, ale po wieksze zakupy warto sie tam wybrac, bo na pewno sie zaoszczedzi, no i wybor tez jest niezly. tylko ostrzegam- lepiej nie pchac sie do tej hurtowni w sobote, bo ludzi jest wtedy masa. http://www.baby-bellmann.de/V2.2/index2.php?seite=ueber_baby_bellmann/diashow/auswahl_fotos.php tutaj jest adres ich strony internetowej ( niestety nie zaciekawej) odnosnie kwasu foliowego, to ja biore caly czas. niby najwazniejszy jest w pierwszym trymestrze, jednak jak mowi moja pani doktor- w ciazy organizm kobiety ogolnie go wiecej potrzebuje, wiec nie zaszkodzi, a raczej moze pomoc. w pierwszej ciazy tez bralam go caly czas. marcelina- ja tez juz mialam wczoraj 3 ktg (zazwyczaj robia po 30 tygodniu, bo wczesniej dzieci maja jeszcz etendencje uciekania spod aparatury:-) ). no,nic trzeba obiad przygotowac. zmykam!milego popoludnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Widze ze nie tylko moja dzidzia ma głowke u góry:/mi lekarz wczoraj powiedział że nie jest pewny czy malutka sie obruci . Zastanawiam ise tylko czy wtedy skończy się cesarka czy każą mi tak rodzić ? Bo nie wyobrażam sobie porodu naturalnego w ten sposób:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a do którego tygodnia maluszki mają czas żeby się przekręcić ? no właśnie co wtedy jak jest pozycja pośladkowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki 🌼 mała brzuchatka, niezły z Ciebie podróżnik:) ja tez jeszcze biore kwas foliowy, bo biore feminatal N dla żelaza i tam tez jest kwas, ale chyba juz nie potrzeba. mojemu tesciowi tez od poczatku nie podoba sie imie Luiza, no ale cóż, też uważam, że to nie od dziadków zależy:) odkąd zresztą usłyszał, że w zdrobnieniu bedzie Lusia, jakos przestał sie udzielac na ten temat:) dziewczyny o co chodzi z tym KTG? co to wlasciwie jest? chyba czegos takiego nie mialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm a z tego co tłumaczono mi pewnego razu w szpitalu, jesli dziecko jest ułozone posladkowo to jest zawsze cesarka, tłumaczono to tak, ze przy naturalnym porodzie moglyby wyjsc straszne komplikacje bo dzidzius musiałby wyjsc nogami, a co gdyby jedna nozka wyszła a druga nie itd.. jesli sie myle, to mnie poprawcie, ale tak zapamietałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×