Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Hej Marcóweczki! Tak jak wczesniej kiedys pisałam podczytuje was i widziałam że wczoraj podjełyście temat zwolnienia i urlopu macierzyńskiego. Ja byłam na wizycie 19 lutego i dostałam zwolnienie od 20 lutego do 6 marca (wyznaczona data porodu) Do tej pory miałam zwolnienia też tylko miesięczne lub trzytygodniowe w zależności od wizyt. Lekarz też mi powiedział że narazie wystawia mi do dnia porodu ale jak się poród opóźni to wystawi mi kolejne. Więc nie pozwólcie aby zabrali wam te cenne tygdnie z macierzyńskiego bo to zawsze dłuższy czas płatnego czasu z maluszkiem. Serdecznie pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ja po dzisiejszej wizycie, normalnie nieżle sie denerwowałam! Ale nie było czego, dzidzia waży 1780 kg (na 31 tydzień) więc ani za duży ani za mały :) Pozostałe parametry w normie, baardzi się cieszę, M też uradowany :) Jeden mankament - niestety maluszek wziął i się odwrócił i siedzi zadowolony do góry. Lekarz powiedział, że może się jeszcze odwrócić, ale że najważniejsze ze zdrowy! Bardzo miło było ogólnie i jestem very happy :D Szkoda, że zakrywał buzię i nie mamy super fajnego zdjęcia - no ale się już za dwa miesiące zobaczymy :) Na zwolnieniach się nie znam, więc nie pomogę. A ja kompletuję wyprawkę i będę was podpytywać :) http://www.allegro.pl/item885319737_tommee_tippee_zestaw_startowy_0_bpa_megapromocja.html - czy taka ilość butelek to nie przesada, czy taki zestaw starowy to potrzebna rzecz? A te skarpetki super, kupię koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam znowu jako pierwsza:) dziewczyna bonda, masz taka sytuacje jak ja; tylkoze moja krolewna wazy nieco wiecej ale tez sobie lezy na pleckach i odpoczywa:) ale jest szansa ze sie obroci:) cos mam ostatnio problemy z internetem czesto nie ma linii dzisiaj mam troche spraw do zalatwienia biurowych, ale potem napewno skocze na targ i pewnie nie wroce z pustymi rekami:) wczoraj kupilam czerwone sztruksy dziewczece na 12mcy i nie moglam sie na nie napatrzec. a wieczorem sasiadka przyniosla mi lasagne i nie wytrzymalam , diete diabli wzieli, ale warto bylo:) nikano jak tam plecy? milego dnia wszystkim brzuchatkom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki :) ja też z rana, właśnie wybieram się na pobranie krwi, mamy z mężem konflikt i lekarz kazał mi zrobić na przeciwciała :) więc ruszam na szczęście mam pieszo 10 minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was o poranku:))) Dziewczyna bonda, gratuluję udanej wizyty!!!!! Super,że dzidzia rośnie zdrowo. ja mam dzisiaj... Trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Ja też mam dzisiaj pod wieczór wizytę. Boję się trochę. Może tego,że właśnie mi powie że z taką szyjką to pani niedługo urodzi :) A wczoraj widziałam porodówkę i oddział poporodowy. Porodówki ok bo kazda salka pojdyncza ale juz odział taki sobie. A najbardziej denerwujące jest to że w panstwowym szpitalu mozna sobie wykupic osobny pokoj z lazienka za 200 zl lub za 100 zl bez lazienki/ za dobę . Reszta to sale o duzo gorszym standardzie ale juz darmowe. Eh tyle pieniedzy za pobyt w szpitalu to ja raczej nie bede placic bo za rodzinny tez sobie 150 zl zycza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziś wyjątkowo wcześnie, bo kurier mnie obudził - przywiózł łóżeczko:) będziemy dziś skręcać, a wczoraj Maciek zrobił przemeblowanie w sypialni i już jest miejsce na honorowy mebelek:) ale będzie ładnie:):) a tak wygląda nasze łóżeczko http://www.nicebaby.pl/product-pol-1561-Lozeczko-TYMON-II-kolor-sosna.html udanych wizyt życzę i miłego dnia buziaki w brzuszki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry:) ja dzisiaj tez musialam wczesnie wstac, bo zwolnienie mi sie skonczylo, no i musialam isc do przychodni po kolejne, na szczescie bylam jako pierwsza, wiec mi sie udalo. Szczesliwa Tobie lekarz wystawil tak dlugie zwolnienie od 20stycznia do 6 marca???myslalam, ze lekarz moze tylko max na 31 dni....pocieszajace jest to, ze bez problemu pozniej Ci wypisze, w razie W co do butelek to ja mam po jednej sztuce z kazdej miary, czyli najmniejsza, srednia i ta najwieksza i do kazdej butelki po 2 smoczki, z roznymi mocami przeplywu. Co do tej firmy to nie znam, ja kupilam Aventu, bo wiem ze maja system antykolkowy, i nie zawieraja materialow mogacych szkodzic dzieciaczkowi...a to bardzo wazne!!!Butelki oczywiscie i smoczki MUSZA byc nowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja :) powodzenia na dzisiejszych wizytach! Wy macie jeszcze wizyty usg w 34 tyg? bo mi lekarz powiedział, że to moja ostatnia.. mała brzuchatka, a czemu tyle butelek? Rozumiem, że dwie na wymianę.. ale różne - jest jakaś różnica między nimi? Sorry ale nie kumam tego. No i pytanie - bo kazda z nas chce karmić piersią, więc po co butelki? Rozumiem, że na zaś, gdyby się nieudała latacja? buziam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny :) dziewczyny bonda - ja ostatnio zrobilam sobie usg na zyczenie :P bo tez chyba juz gin nie mial w planach mi go robic ale ja bylam bardzo ciekawa jak malenstwo jest ulozone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ;) nam wczoraj przyszło łóżeczko no i oczywiście mąż już złożył hmmm no cudowny widok :) :) :) a mamy takie proste klasyczne to najciemniejsze http://www.allegro.pl/item886881198_naturalne_lozeczko_szuflada_4_kolory_1_cena.html dziewczyna bonda ja mam dwie butelki aventu http://www.allegro.pl/item877239932_butelka_avent_airflex_2x_260_ml_0_bpa.html myślę że styknie a jak nie to się zawsze zdąży dokupić ;) smoczek ma dwie dziurki ale jak będzie potrzeba to dokupi się same smoki :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja chyba moze jakos niezrozumilo napisalam, ale ja mam:butelke najmniejsza, srednia i najwieksza...wiec chyba 3 to nie tak duzo...do nich mam smoczek dla najmniejszego malucha, poniej 2 smoczki od 0-3m, i 2 smoczki od 3-6m., po pierwsze smoczki byly pakowane podwojnie, wiec nie mialam wyboru, a po drugie mama mi podpowiedziala, ze jeden bede miala na np herbatke, a drugi na mleko, ale wydaje mi sie nie miec to zadnego wplywu, bo i tak sie je wyparza. a butelki moga sie przydac chociazby na te np. herbatki, albo na sciagniecie do nich mleka - by moc wyjsc - a tatus by nakarmil...to taki moje myslenie, choc nie wiem czy dobrze mysle, bo bede to robic po raz pierwszy:) acha cos mi sie przypomnialo...dziewczyny uwazajcie teraz na piersi - w te mrozy, polozna ostatnio nas na to uczulala!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki muszę się pochwalić, wczoraj byłam na wizycie, mój synek waży już 1980g, główką zwrócony jest do dołu i wszystko jest w porządku, lekarz nie ma żadnych zastrzeżeń a co do przykrych dolegliwości w ciąży to mnie niestety dopadły obrzęki, straaaasznie puchną mi nogi, rano mam szczupłe, a wystarczy że trochę pochodzę, godzinkę, dwie i zamiast nóg mam dwa kołki. No i niestety dopadły mnie hemoroidy :( Wczoraj podczas załatwiania zauważyłam dosyć sporo krwi na papierze, a do tego pod wieczór dodatkowo jeszcze na bieliźnie. Dostałam na to lek i mam nadzieję że pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja też mam laktator i butelki AVENT 2 buteleczki najmniesze dostałam z laktatorem, i kupując jedną większą dostała jeszcze jedną małą gratis. Kupując laktator i średnią butelkę (za ok 26 zł)mam dodatkowo 3 małe. A buteleczki pezrzydadzą sie (tak myśle) do herbatki i do karmienia odciągniętym mleczkiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apropo smoczków i smoków - ostatnio oglądałam na tvn style o ciąży i p.stomatolog powiedziała, żeby nie "czyścić" smoków własną buzią, bo jak ma się próchnicę (no a kto nie ma choćby jednego zęba popsutego w dzisiejszych czasach) to ona jest zarazliwa i nie powinno się tak robić. Ja pamiętam że moja mama robiła tak notorycznie - smok np. spadł na ziemię, to ona cyk do buzi i potem do mojej buzi. Ja tak nie będę robic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna_bonda dokładnie też to słyszałam i nawet nie chodzi tylko o próchnice ale i o inne zarazki i bakterie ;) zgadzam sie z tobą zosia_007 gratuluję badan i wagi maluszka :) a z dolegliwościami to niestety coraz gorzej nam będzie :( ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka nie tak z ranca chodz wstalam o 7,10 razem z M...zeszlam na dol wypilam herbatke zjadlam platki z mlekiem pogadalam z M i sio do lozka znow ;) noc byla okropnaaa, wczoraj wieczorem najadlam sie miesa gulaszowego do tego ciasto ,zelki i zgaga normalnie mnie budzilaaa:O:O:O no i jeszcze mysli zaczynajace krazyc wokol porodu:O nie chce sie ale sie mysli ehhh przez to niby rozwolnienie jadlam bardziej zapychajaco i az tesknie za owocami ale chyba to od stresu jest..co dwa dni do wc mnie cislo i teraz tez tak jest tyle ze z tym bolem...takze wracam do owocow i moich przyzwyczajen;) Zosia mam nadzieje ze cii szybko przejda te hemoroidy... nie mialam tego nigdy wiec nie wiem jak sie czlowiek przy tym musi nacierpiec ale skoro krew jest to pewnie meczace strasznie to jest;O oby szybko minelo... aa bylam wczoraj na wizycie..male lezy juz glowka w dol..polozna zostala skopana bo mu badz jej;) dokuczala haha smialy sie obie...wyniki moczu ok cisnienie rowniez(nie mam symptomu bialy fartuch;))i co najgorsze zapomnialam sie zapytac o to badanieee na tego paciorkowca wrrrrrrrr musze przedzwonicc..normalnie zalamkaa bo nastepna wizyte mam za 2 tyg ponad, 15 lutego w szpitalu... a nie wiem czy to nie bedzie za pozno na to badanie jak cos??? pewnie tak Michalka wierze ze wszystko bedzie dobrze, tak jak pisaly dziewczyny czop odchodzi w roznym okresie przed porodem i nie zawsze od razu po tym jest porod takzee jeszcze jest czas;) co do smoczka zgadza sie chodz maly nie chcial ssac smoka ...zdarzalo mis ie takie cos z jedzeniem aby sprawdzic czy nie jest za goracee..dmuchanie i te sprawy:O ale co racja to racja nie powinno sie tak robic ale wszystkich ktorych znam wokolo tak robia;) hehe a co do lewatywy..tutaj nie robia i wlasnie tez chce cos wykombinowac...tego ze robia w szpitalu to sie nie wstydze..robia to setki razy a z reszta raz w zyciu widzi sie te osoby tam a potem sie drogi rozchodza wiec wstyd mam gdzies, oby wszyswtkio poszlo dobrzee....hmm no ale przy porodzie to nie chcialabym niespodzianki;P dlatego mysle nawet o samej gruszcze i wodzie z mydlem jak juz sie cos by zaczelo dziac..to tez cos powinno pobudzic jelitaa niz litr wody..jak mysliciee?? o tym zestawie tez myslee;) boje sie tez tego ze organizm sie sam nie oczysci przed i po porodzie najdzie czlowieka chec a tu szwyy..masakraa nawet przy tym szwie trudno by bylo cokolowiek zrobic a co dopiero bolace krocze:O pamietam ze przez 4 dni nie moglam odkaszlnac nagromadzonej wydzieliny po rurce w gardle a co dopiero tamtoo:O hmm tez myslalam aby jaks butle kupic i wlasnie jak juz kupowac to te antykolkowe no i oczywiscie ze NOWE;) takze sie zastanawiamm jeszcze:O ale pewnie z aventa zakupie Mala brzuchatka na bank zuzyjesz wszystkie butle , jak nie teraz to pozniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) Oj co do dolegliwosci to zeczywiscie !! ja juz 3 noc zle spie nie moge sie ułozyc do snu !! a jeszcze jak moj maz załozy nogi na mnie to go tak odpycham!!! ze złoscia !!! a jeszcze 2 mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do butelek - to moja rada jest taka, żeby nie kupować ich zbyt dużo z jednej serii albo marki. Ja przy pierwszym dziecku nakupiłam multum butelek Avent, z różnymi smoczkami, ale efekt tego był taki, że dziecko nie chciało pić z tych smoczków i butelek i musiałam szukać idealnego - wkońcu dla mojej córci kupiłam Nuk i to ostatecznie jej podeszło wraz z gumowymi smoczkami, ale przerobiłam chyba wszystkie możliwe "markowe" butelki.. Polecam Wam też takie płyny antybakteryjne do rąk, np. firmy Milton, są super na spacer itp, gdzie nie ma dostępu do wody z mydłem. Kiedy pakujecie torby do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, a ja mam dola po wczorajszej wizycie na szkole rodzenia, polozna super prowadzi i fajnie nam opowiada ale byl temat pologu - przygotowywala nas do trudnych dni po porodzie czyli od momentu urodzenia dziecka... poczawszy od urodzenia łozyska, szycia krocza, poprzez zmeczenie, nawal pokarmu i "baby blus" - czasami do 2 tyg. nie mozna usiasc na pupie :( ech chyba za bardzo wzielam ta lekcje do siebie gratuluje, udanych wizyt - to cieszy, ze z dzieciaczkami wszystko ok :) koja, nie ma sprawy - wysle Ci liste na NK bo nie chce MIESZAC dziewczynom - oczywiscie wydrukowalam ta z naszego forum ale lista do naszego szpitala jest tak okrojona, ze az sie dziwilam- nawet dowod osobisty czy ks ubezbieczeniowa nie jest potrzebna wiec widzisz, polowa odpadla co w innych szpitalach musi byc ogolna tylko rada to polozne prosza, zeby torby byly na kolkach bo czesto sie zdarza, ze one musza przekladac i dzwigac nasze ciezary aaa i mocno trzymam kciuki za wizyte - bedzie dobrze :) jeszcze dwa razy zdazycz sie obronic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lewatywa :) a ja mam w domu taki irygator, bo raz w życiu musiałam zrobić sobie ową przyjemność :) W szpitalu, gdzie będę ani nie golą krocza, ani nie robią lewatywy. Ale ja myślę, że wato przepłukać jelita, to nic strasznego. Letnia woda, potem podskoki żeby popłukać i wio na kibelek. Lepiej tak niż potem jak coś wyleci. Zreszta juz wtedy dwa - 3 tyg, przed zmienię diete na lekkostrawną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuszki:) Marcelina ,niestety dalej mnie plecy potwornie bolą i mysle że to mnie musiało cos zawiać albo postrzyknąc bo boli mnie tylko jedna strona:( Kolejna noc nie przespana brrr!! Koja ,widze że mamy ten sam tydzień ,wow jak to juz niedługo!Ciekawe ktora z dziewczyn rozpocznie "rozpakowywanie się "Jeszcze chwilke i się zacznie:) Dziewczyna_bonda ,ja mam wizytę w 36 tc i nic nie wiem żeby była ostatnia,wydaje mi sie że chodzi sie do gina do końca,choc może sie mylę.. Ja juz mam wreszcie prawie wszystko dla maluszka i jeszcze widziałam reklame że w Lidlu od 1.02 jest tydzień niemowlęcy i ma być wiele dziecięcych rzeczy w promocji musze sie wybrac i pooglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quassandra u mnie juz praktycznie spakowana chodz paru drobiazgow brakuje, jeszcze musze naszykowac rzeczy na wyjscie dla M co by wiedzial co ma mi wziasc bo od razu tego nie bede taszczyc hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wazka ,mój maluszek w 33tc ważył 2060g. Co do lewatywy to tez jestem za ,wolę uniknąć przykrych niespodzianek na porodówce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo, wiadomo, że do gina tak :) Ja chodzę do gin i na usg do dwóch różnych osób poprostu i pytałam tego mojego od usg, czy mam się jeszcze stawić na usg (bo czeka się do niego miesiąc na wizyte) i on powiedział, że nie, chyba, że mój gin mnie wyśle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie o zabiegi przed porodem. Czytałam gdzieś, że domową lewatywę należy zrobić w odpowiednim momencie, ja chyba bałabym się że nie zdążę się wypróżnić zanim dojadę do szpitala, więc albo sobie odpuszczę albo może jakiś czopek glicerynowy zapodam. Wcześniej zrobiono mi ofkors bez pytania itp, więc nie było to przyjemne, ale pogodziłam się z tym i już. A co do golenia - czym i czy w ogóle się golicie przed porodem? W tym czasie jest to już duuuużo trudniejsze ;) I różne okolice się goli w zależności od porodu, więc sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×