Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

gwiazdka, ważka ma racje - Ty najlepiej wiesz jak Ci jest i to tylko Ty możesz coś zmienić. Ja ze swojej strony to proponuję powiedzieć o wszystkim rodzicom - oni na pewno coś poradzą i pomogą. Trzymam za Ciebie kciuki :) Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena...torbę mam spakowaną, małe szmatki poprane i poprasowane...niech się dzieje wola nieba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe sisipolenta to dokładnie tak jak u mnie:) w ogóle mi sie nie spieszy:) troche mam stracha, co to bedzie, jak nasze zycie bedzie wygladało, czy dam rade.. teraz juz czasami jest ciezko, a co dopiero z takim maluszkiem ohoho... oby jak najdłużej w ciąży i odłozyć ten moment:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh izabell jak czytam ciebie zawsze myślałam, że będziesz pierwsza z tu już spokojnie teraz możesz rodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co panny, do porodu zostało mi tydzień ale nie mogę sobie wyobrazić jak to będzie gdy mała się urodzi. Całe życie wywali się nam do góry nogami. Mój M. to już się doczekać nie może, mówi, że wszystko będzie dobrze a ja mam dziwne mieszane uczucia. Fajnie bo będziemy mieć dzidziusia ale to jednak odpowiedzialność. Idę pomieszać bigos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym przemywacie sutki przed karmieniem maluszka??? Zwykłą wodą z kranu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wcześniej też mówiłam że mogę rodzic później:-) przynajmniej na macierzyńskim bym była prawie do końca września razem z urlopem, a teraz to juz chcę mieć Maluszka przy sobie, wiadomo trochę sie boję jak będę sobie radziła z nowymi obowiązkami ale mam nadzieję że razem z M jakoś damy radę:-) Dziś na obiadek upichciłam gulasz z grzybkami mniam mniam ale jutro chyba znów zrobię ziemniaczki:-) nie mogę się nasycić:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina a masz jakiś dobry przepis na bigos? Aż wstyd sie przyznać ale bigosu jeszcze nigdy nie gotowałam, zawsze robiła to mama:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tam czekam z niecierpliwością na rozwiązanie...już mnie męczy ta niemoc. Od 9 miesięcy nie mogę wziąść dziecka na ręce, bo nie wolno mi było nic dźwigać...wogóle jestem taką babka, co lubi wszystkim się zająć, a tu tyle ograniczeń, prawie cały ten czas to tylko nerwy, zagrożenie i tylko myśl by dotrwać....więc już niech maleństwo wita ten świat :) i mimo,że będzie ciężko, bo czas trzeba będzie rozdielić na dwóch synków - to juz nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina zarowno przy synku jak i teraz niczym nie przemywalam i nie przemywam....a mialam zamiar... maly nie mial plesniawek i teraz mala obserwuje ale jak na razie odpukac nic nie wyskakuje... co do tej odpowiedzialnosci tak tak, nerwowka nie raz bedzie o zdrowie naszych maluchow ... nerwowoka jest czasem o wszystko ale z czasem czlowiek sie przyzwyczaja poznaje z dzieckim i jest lepiej;) sisi mowissz mozesz rodzic hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wciąż piszecie o TYCH ziemniaczkach czy ja mogę prosić o przepis? a propos bigosu - koniecznie trzeba dać marcheweczkę, śliweczkę suszoną i trochę mięska, najlepiej wołowego lub golonkę i kiełbasę podsmażoną z cebulką. Ja mam szybkowar więc szybciutko i pysznie gotuję bigosik. Nie przemywamy piersi przed karmieniem - tak czytałam. Podobno nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisipolenta a mogłabyś tak krok po kroku od samego początku z tym bigosikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisipolenta przepis na ziemniaczki cytuje marcelline Kroje ziemniaczki w kostke tak mniej wiecej 2cm, i cebule dodaje tez pokrojona np na 4 troche oleju lub oliwy(w zaleznosci ile mamy tych ziemniakow), garsc bulki tartej troche soli i mieszam to w misce, zeby ziemniaczki byly obklejone ta bulka tarta. Potem na blaszke i do piekarnika, okolo 30 minut. Bez tłuszczu - 200*c U mnie wystarczyło 15minut w piekarniku z termoobiegiem ale miałam młode ziemniaczki więc może dlatego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane:) Ja jak zwkle przekazuję super wiadomości Badka dzis o 11.25 urodziła synka 2620gr i 51 cm!!!!! No myślę ze do trzech razy sztuka i kolejną wiadomosc to bedzie ode mnie ha ha. Ja dzis zjadłam morze nerwów ,poszłam na ktg i pielegniarka chyba z 10 minut szukała serduszka i nie mogła go znaleźć,zawołała lekarza i on to samo.Ja już spanikowana ze łzami w oczach poszłam z nim na usg i dopiero tam odszukalismy serduszko i ktg potem wyszło ok !!! Choć niestety skurczów dalej zero .Wiec jutro ide do szpitala bo juz jestem za długo po terminie. I jeszcze opłakałam sie jak głupia bo musiałam dzis moją kochaną sunie zawieźć do taty ....I choc wiem że po porodzie wezmę ja za jakiś miesiąc to nie moge opanować łez tak mi jakoś smutno i pusto bez niej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 bigos robię jak moja mama dodatkowo wzbogaconym przepisem na bigos myśliwski z książki kucharskiej. wazka85 ale jak używasz bepanten to przed karmieniem musisz przemyć. sisipolenta ja dorzucam jeszcze trochę grzybków suszonych i dziczyzny, a że myśliwki to kapusta tylko kiszona. No oprócz tego przyprawy - sól, pieprz, cukier, listek laurowy, jałowiec, ziele angielskie. Można też dorzucić troche boczku i czerwone wino przed końcem gotowania. Alkohol wyparuje ale posmaczek zostanie. Poza tym gotuję wielki gar i potem zamrażam. Coś w tym jest, że bigos im częściej odgrzewany tym smakuje lepiej. Mój chrzestny to nawet przez trzy dni gotuje po kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniam - brzmi pysznie. Jutro zrobię sobie takie na obiad. A co do bigosu - gotuję kapustę i odlewam wodę. Zalewam ponownie i nastawiam na gaz. Kroję w kostkę kiełbasę i smażę - wytapiam tłuszcz, dodaję do tego cebulkę w piórka pokrojoną. Jak wszystko się zrumieni wrzucam do garnka z kapuchą. Wołowinę kroję w kosteczkę, rumienię i do gara. Marchewkę ścieram na grubej tarce - do gara. Śliwki suszone w kawałeczki - do gara. Wrzucam golonkę i gotuję. W zwykłym garnku trwa to około 2 godzin. Nie zapomnij o soli, pieprzu i vegecie. Potem obieram golonkę z mięsa - ja osobiście wyrzucam ten tłuszcz z golonki psom, zostawiam tylko samo chuda, ale jak kto lubi ;) Jeżeli nie lubisz dużo mięsa, to zrezygnuj z czegoś. Można też na samej kiełbasie zrobić. Jeśli lubisz, to dodaj też suszonego grzyba. Ja nie przepadam za grzybami i dla mnie może ich nie być. Jeżeli nie masz suszonej śliwki, dodaj łyżkę powideł śliwkowych. Doprawiam majerankiem i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwiazdka a tego szczura to bym przegoniła na 4 wiatry!!!!! przykre to co powiem ale nie licz na to że kiedyś się zmieni(może na chwilę) .Szanuj się ,jesteś młoda i stać Cię na faceta który będzie Cię kochał i dla niego będziesz najpiekniejsza niezaleznie od sytuacji. Uwierz mi wiem co mówię...... Trzymaj sie Gwiazdeczko i nie denerwuj!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka, gratuluję maleństwa :) Super wieści nikamo i życzę bóli ;), żebyś była kolejna :) Faktycznie prawdziwe maleństwo, 2700 to kruszynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo a ja obstawiałam że Ty już synka tulisz :) Badka gratulacje!!! U mnie też 10 dni po terminie wywołują. W ogóle jestem zła bo jak była w sobotę z czynnością skurczową na porodówce to mogli mi podać oxy i by poszło. A tak z tym rozwarciem 3-4 łaże i nic. A i mój w sobotę to ważył już 3,5 kg. Ciekawe jak ja go urodzę jak biodra mam wąskie takie jak przed ciążą. Gwiazdka ja Ci nic nowego nie napisze. Dziewczyny już wszystko powiedziały. U mnie krótka piłka. Za dobra jesteś i jak możesz nie znać jego rodziny?? Co to za związek? Bóg jeden wie jakie on bzdury za Twoimi plecami wygaduje. W ogóle dziwie się że jego matka nie chce Cię poznać? Co jak co ale ona babcią zostanie. Także zastanów się bo te nerwy w ciąży są niebezpieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina Naprawde??? ten bepanthen to ja w pierwszej ciazy kupilam (oczywiscie teraz mam nowa tubke hehe) juz po porodzie, tak sie zlozylo ze lezala ze mna babeczka ktora miala wlasna apteke i ona mi to poradzila i obie stosowalysmy;) i mowila ze nie musze tego zmywac:O a tym bardziej jak ja karmilam raz z jednej raz z drugiej piersi wiec 6 h jedna piers miala na regeneracje;) i ze tam sa naturalne skladniki ,...juz sama nie wiem....a tak wogole juz nie stosuje tego kremu na sutki....juz pare dni temu mi sie wygoily;) ehh bigosik tez lubie wlasnej roboty..moja mamuska robi bardzo dobry bigosik ale nie lubie trafiac na cos tlustego i wogole wrrrrrrr hehe a samemu same chude miesko;) wlasnie jej napisalam aby mi przyprawy do bigosu przywiozla;) i do ziemniaczkow bo ja jeszcze do tych ziemniaczkow dodaje przyprawy z KAMISA ;) pychotkaa Badka GRATULACJE SLONCE..EHH supcioooo masz juz synka przy sobie:):):) Nikamoo oj to sie nadenerwowalas...przypomnialo mi sie ze jak rodzilam to ten czujnik na brzuchu jak stalam mi sie osunal i polozna znow musiala malej szukac i znlesc tez nie mogla myslalam ze sie poplaczee ale na szczescie bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka wielkie wielkie gratulacje!!! Nikamo a ja myślałam że już urodziłaś:-) Sisipolenta dzieki za przepis, chyba jutro ugotuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADKA GRATULACJE!!!!!SUPER!!!a tak sie martwila..., a tu prosze, jak maluszek sie wypchnal na swiat szybciutko:) ja juz tez bym chciala, aby juz ta ciaza jak najszybciej sie skonczyla, ale to dlatego, ze poprostu zle sie czuje, nigdzie nie moge isc a ta bezsilnosc mnie juz dobija. Gdybym jednak nie odczuwala bolu jak sie poruszam, to bardzo mi ten stan ogolnie pasuje...mozna zjesc wszystko na co ma sie ochote, bez wyrzutow sumienia i najwazniejsze......jak rano wstaje, to czekam pare minut az ktos sie jeszcze obudzi i to jest piekne:)))))wieczorne kopniaki nie naleza do najprzyjemniejszych, ale co tam, da sie przezyc. a tak wogole to mi sie snilo, ze urodze 2 kwietnia......wiecie ile to jeszcze czasu??????ech....no nic bede czekac.....pocieszam sie ze BAdka juz urodzila, moj maluszek tez drobinka, wiec moze tez zechce wydostac sie na zewnatrz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badka - gratulacje ogromne, ale Ci fajnie, że masz już syneczka przy sobie - ściskam, przytulam i całuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikam074.......35.......26.05.....01.03......Rzeszów... . ......chłopczyk Kasiek26........26.......27.05.....03.03......Szczecin.. ........chłopczyk nika34..........34........01.06.....08.03....Warszawa... ....dziewczynka michalka26.....26.......01.06......08.03.....Irlandia... .....dziewczynka? megan990......27........02.06.....09.03......śląskie.. .. ...niespodzianka natka23........23........30.05.....10.03......kuj-pom... ........chłopczyk krismam........34.........06.06....13.03... ..wielkopolska.............????? Agaaa159.......24........07.06....14.03........Łódź.. ... ....... chłopczyk LATTE ..........26.........08.06....15.03....... wawa.............chłopczyk Minea777......35.........14.06.....15.03.......cieszyn... .......chłopczyk Mamula28 ......28........10.06.....17.03.....lubuskie...........chłopczyk **tina**.........34.........28.05.....17.03.....Niemcy.. .....niespodzianka saskiana.......29.........12.06.....19.03......zach.gran .....plec piekna mala_31........32.........13.06.....20.03....wielkopolsk ie...dziewczynka Izabell1982....26........10.06.....20.03...wroclaw/lond yn.dziewczynka Gosiaaa ........29........14.06.....21.03....podkarpackie........... .????? inowa...........29........15.06.....22.03.......śląski e .................????? kaczynka.......22........4.06......22.03......Kraków... . ......Chłopczyk Gwiazdkagda89..20.....16.06.....23.03.....pomorskie..... .dziewczynka monikadd.....23..........18.06.....25.03......podlasie.. .......chłopczyk Olena119.......24........19.06.....26.03.....pomorskie.. .......chłopczyk asiulek29.......29........19.06.....26.03.....Białystok . .....dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06.....26.03.....Wrocek........niespodzianka andzia-26........26.......22.06.....29.03...pomorskie.... ..dziewczynka Biało-czarna...32.........23.06....30.03.....Białystok .. .............????? Goyek...........31.........23.06....30.03....kuj-pom.... .........chłopczyk Almeria35......35..........24.06....31.03...świetorzyskie ....chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo no dzis to juz przesadzilas! my tutaj juz pewne na 100 ze sie odezwiesz po porodzie a tu prosze! A tak na serio, bidulko niezlego stracha ci napedzili.... gwiazdka, nic nie dodam, bo powtarzalabym tylko slowa dziewczyn, napisze tylko, ze moja przyjaciolka z dziecinstwa miala takiego glaba przy sobie przez 10LAT!!!! I niestety AZ 10Lat zajelo jej podejmowanie decyzji o zakonczeniu tego chorego zwiazku. Od roku jest sama, z 10letnia coreczka:) zalozyla swoja firme, kupila samochod a przede wszystkim wrocila do Swiata Zywych i jest naprawde calkiem inna osoba. Mam tylko nadzieje, ze Tobie nie bedzie trzeba 10lat!!!!!!!!!a 10 minut na decyzje:) Nie daj soba pomiatac dziewczyno. Co do jego rodziny, to skoro piszesz ze nie sa zbytnio rodzinni, to raczej nie liczylabym na zrozumienie z ich strony....Skoro nie wpoili w swojego syna odpowiednich wartosci, to nie oczekuj zbyt wiele. Wazka ja 2kg w tydzien zeszlam z wagi, oby tak dalej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka ładnie poprawiłaś tabelkę, ale jest jedno ale wyrzuciłaś mnie z niej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BADKA - GRATULACJE i całuski dla maleństwa :). Ale masz już super - jeszcze raz gartuluję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz się dopisuję, mam nadzieję, że niczego nie popsuję Nikam074.......35.......26.05.....01.03......Rzeszów... . ......chłopczyk Kasiek26........26.......27.05.....03.03......Szczecin.. ........chłopczyk nika34..........34........01.06.....08.03....Warszawa... ....dziewczynka michalka26.....26.......01.06......08.03.....Irlandia... .....dziewczynka? megan990......27........02.06.....09.03......śląskie.. .. ...niespodzianka natka23........23........30.05.....10.03......kuj-pom... ........chłopczyk krismam........34.........06.06....13.03... ..wielkopolska.............????? Agaaa159.......24........07.06....14.03........Łódź.. ... ....... chłopczyk LATTE ..........26.........08.06....15.03....... wawa.............chłopczyk asians..........29.........08.06.....15.03.....małopolska.........chłopczyk Minea777......35.........14.06.....15.03.......cieszyn... .......chłopczyk Mamula28 ......28........10.06.....17.03.....lubuskie...........chło pczyk **tina**.........34.........28.05.....17.03.....Niemcy.. .....niespodzianka saskiana.......29.........12.06.....19.03......zach.gran .....plec piekna mala_31........32.........13.06.....20.03....wielkopolsk ie...dziewczynka Izabell1982....26........10.06.....20.03...wroclaw/lond yn.dziewczynka Gosiaaa ........29........14.06.....21.03....podkarpackie........... .????? inowa...........29........15.06.....22.03.......śląski e .................????? kaczynka.......22........4.06......22.03......Kraków... . ......Chłopczyk Gwiazdkagda89..20.....16.06.....23.03.....pomorskie..... .dziewczynka monikadd.....23..........18.06.....25.03......podlasie.. .......chłopczyk Olena119.......24........19.06.....26.03.....pomorskie.. .......chłopczyk asiulek29.......29........19.06.....26.03.....Białystok . .....dziewczynka mała brzuchatka 27.....18.06.....26.03.....Wrocek........niespodzianka andzia-26........26.......22.06.....29.03...pomorskie.... ..dziewczynka Biało-czarna...32.........23.06....30.03.....Białystok .. .............????? Goyek...........31.........23.06....30.03....kuj-pom.... .........chłopczyk Almeria35......35..........24.06....31.03...świetorzyski e ....chłopczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh tak myślałam że badka urodziła ale super :) :) ;) GRATULACJE !!!!!! ja usiadłam na chwilę ale jak przeczytałam co gwiazdka napisała aj szkoda słów na to!! ale pewnie przyjdzie chwila kiedy zbierze siły i kopnie go w dupę !!! Ważka to może jest szansa że z tak długimi cyklami nie przenoszę o miesiąc :D :D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×