Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

BOOOŻE! Przeciez ona zrobi z tego dziecka kalekę!!!! Szok! Kurcze według mnie takie tuczenie dzieci powinno być karane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tymi kaszkami jednak się wstrzymam do powrotu naszego pediatry z urlopu. Dziś tylko kupię butelki i smoczki. Widziałam kilka negatywnych opinii na temat butelek Avent a jakie polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka ja powoli przymierzam się do tego żeby zostawić dzieciątko z M chociaż na pół dnia, bo póki co to nawet jak jestem u fryzjera to dzwonię kilka razy czy wszystko ok, a przecież wiem że M mu krzywdy nie zrobi a wiadomo nadopiekuńczość nie jest zdrowa, zobaczymy co z planów wyjdzie:-) ale po Twoim wpisie mogę się pocieszać że tak źle nie będzie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie, jak patrzę na Wasze maluszki (tylko te co są na bobovicie) to one są takie "dzieciowe" a moja Marta taka poważna. Marta ręce do buzi pcha już dobry miesiąc.czasami jak Jej się uda, to i moje palce też lądują w Jej buzi.tylko że Ona te palce ssie.podobnie robi z gryzakiem ... śmiesznie to wygląda ... no i ciumkanie przy tym ssaniu słychać w całym mieszkaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie ,jeżeli chodzi o karmienei to spotykam sie ogólnie rzecz biorąc z różnymi praktykami. Spotkałam dziewczyne w przychodni co chodziła do mojej gin .Zagadałam ją bo mój chudzina taka ,a jej taki fajny tłuscioszek. Jest starszy około 3 miesiące.I pytam czy mu coś dawała jesc w 5 mieś.Ona na to że jasne że tak.Soki Z BIEDRONKI !!!!!! te marchwiowo owocowe ,danonki .Jak nie chce czegoś jeść to mu daje dużo cukru ( i on wtedy wszystko zje :/ !!!!!) Musiałybyscie moją mine widzieć. Ogolnie rzecz biorac to wszyscy na mnie nagadują zebym małemu dawała jeść.Szwagierka na to przytacza mi że ona od 3 miesiąca dawała malej słoiczki.Od 4 mieś nie dawała jej mleka !!!!Powód.Bo dziecko nie chciało mleka .Ona tak twierdzi hmmmm....Dodam że ona nie ma praktycznie zebów tylko "kłęki" takie zapruchniale przy dziąsłach :/Zebyście mnie dobrze zrozumiły.Ona miała normalne zęby tylko jej tak spruchniały .Nie chce praktycznie nic jeść bo to jej sprawia ból.Non stop jej ropą podchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM Lawinę i Riterkę..ja również pamietam obie Panie;) co do tego dziecka karmionego mlekiem krowim haha...mam tu dwie znajome ktore tak wychowaly swoje pociechy;) jedna juz w 4 miesiacu malemu dala ziemniakow z sosem a o innych jedzeniu juz nie mowie;)... fakt pulpeciki z nich byly i do niejadkow to raczej nie nalezeli, co najwazniejsze zdrowi jak rydze, zadnych krosteczek itp hmm ale dzis sa szczupli..wiek 2,5 ... w Pl moja znajoma jest bardzo biedna:( i tez tak dzieciaka wychowala , dzis ma 4 lata..dziecko bez alergii i wlasnie na tych chlamie wychowany hmm nie jestem za tym aby dziecku dawac mleko krowie tak wczesnie skoro jest sztuczne bardziej przystosowane dla niego ale trzeba tez sie ograniczac w wydziwianiu, wiadomo kazdy chce jak najlpeiej dla swojego malca i wszedzie sa watpliwosci czy aby nie zaszkodzi... Lawina rowniez soki z biedronki, najgorszy chlam, czy to te gratki o matkoo..preferuje bardzo slaba herbatke , badz slabo rozcienczony sok Z Paoli, to szymek pil i tylko czasem np. dostal sok z kubusia...nie preferuje tez dawania sllodyczy, tym zawsze sie dziecko zdarzy najesc czego moja mama nie rozumiala wrrr Lawina gdzie masz ten link z fotka malego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lawina-szok! tu w DE nie podaje sie dziecku nic do 6 msc(cyckowe dziecko)butelkowe tez jakos tak. dziwne praktyki maja niektore kobitki. ja juz nie mowie o tym,ze dziecko bedzie otyle-ale zdrowie sie liczy!bo nie ukrywajmy,ale po takich eksperymentach na 100 procent watroba wysiadzie,albo nerki o zebach nie wspominam. a malo tego-laski mysla,ze oszczedzaja teraz bo mleko krowie daja,albo inne produkty a sie wielce zdziwia w niedalekiej przyszlosci ile lekarstwa kosztuja albo dentysta! ja tez jestem za tym,ze tak samo glodzenia jak i przekarmienie dziecka powinno byc karalne-bo i jedno i drugie odbija sie na zdrowiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka- nie będzie tak źle :) Ja używam butelek z canpolu i jestem b. zadowolona. Mam też i nuka ( używam z doskoku) , a aventu zagrzebałam w 1 miesiącu. Moja mama jak je zobaczyła to od razu kazała mi je schować. Przede wszystkim uwagi na silikonowy smoczek. Wszystkie mam z kauczukowymi. Lawina - obejrzałam te zdjęcia. Rzeczywiście dziecko kolos, ale obejrzałam też pozostałe i widzę po zdjęciach, że kochają swoje dzieciaki. Chyba, że się mylę ? Oczywiście ja takie praktyki z jedzeniem oceniam negatywnie - żeby nie było domysłów:) aa i wydaje mi się, że to rodzina po przejściach. Nasz synek Bartuś- ur.09.03.2010r.godz.11:25 Waga 2620g, długość: 51 cm Nasz synek Bartuś- ur.09.03.2010r.godz.11:25 Waga 2620g, długość: 51 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i dalej.. w takim upale to najlepsze bedzie picie w temp pokojowej ja malej jak dawalam mleko to tak raptem cieple bylo... a no i moja znajoma malemu(jak ja poznalam to jej maly mial 4 miesiace) bardzo czesto dawala picie prosto z lodowki:O jak bym sama nie wypila i takieeee oczy stawialam , ja i tak dla swoich wole aby napoje i wszystko mialo temp. pokojowa oprocz loda hhe..a czy chorowal ten chlopczyk ,, hm wogole.. niezle co do nocnika.. szymkowi pokazywalam juz jak mial rok ..i tak mu sie pokazywalo ale na zwyklym nocniku ..pozniej w wakacje sie zaparlismy jak mial 20 miesiecy i nie dalo radyy wrr przez cale wakacje mokry latal haha...jak skonczyl 2 lata rowniez walczylismy i tez latal mokry ,ale nie do nocnika bo nie chcial,no i w koncu zalapal...a jak mial 2,5 roku to byl sukces ale do kibla chodz przez nastepne miesiace zdarzaly sie wpadki:P ciekawe jak to bedzie z amela..moze dzieki bvraciszkowi nauczy sie szybciej;) mojej bratowej cora ma dwoch duzo starczych braci i juz jak miala 15 miesiecy chciala tak jak oni sikac do kibelka i pampers poszeld w odstawke... Marcelina tak tak ja wiem ze w Pl zarobki inne..M tez to co w tu w tydz, zarobi tam w miesiac ale nie chce tak zyc czyli praca dom praca dom, brakuje mi 'zyczliwych' znajomych...brakuje mi wypadu do tesciowej do siostry do brata, do rodziny Meza... obliczalismy z M ile mozemu zarobic razem w granicach rozsadku i da sie zyc..jeszcze sie bedzie odkladac byle tylko jakas praca byla ...bez walenia nadgodzin Goyek a z malym juz lepiej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskiana a po co im zeby, im szybciej wypadna tym lepiej haha wogole to wczoraj bylismy na miescie i widzialam 'patologiczna ' rodzine, brudni zaniedbani , troje dzieci ... a najstarszy taki posiniaczony na szyjii:( to mi sie tak rzucilo w oczy ..to jak sie trzymal tego rozklekotanego wozka ..juz mialam wglowie ze sie nad nim 'moze' znecaja ehhh no bo w jaki sposob mozna sie nabawic tylu siniakow na calej szyji , rekach..nogi to fakt biega i normalne moze byc ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zeby nie bylo-ja tez nie jestem w wydziwianiu w zadna strone:ani trzymania sie schematu,ze do 6 msc dziecku nic nie dam oprocz mojego mleka ani za podawaniem malemu juz w tym wieku prawie,ze posilku jaki sama zjadam na obiad. dlatego trzeba wszystko wysrodkowac i bedzie ok. ja mojemu daje teraz raz na kilka dni cos-pol lyzeczki-zeby nauczyl sie ssac i polykac. i tak dostal juz jablko a przed wczoraj pol lyzeczki rozgniecionego ziemniaka ugotowanego na parze-z woda i maslem-i bylam w szoku!tak mu smakowal,ze chcial wiecej-wszystko polknal.a myslalam,ze wypluje badka he he to przekarmianie,mysle,nic nie ma wspolnego z brakiem milosci do dziecka tylko z braku podstawowych wiadomosci na temat karmienia niemowlat. a co do tego,ze kiedys nasze prababcie dawala krowie mleko-tamto mleko i to co teraz mamy w marketach to dwie rozne bajki. a ciekawe jak to bylo-czy za czasow naszych prababc nie karmiono piersia dlugo? trza google przejzec albo popytac jakis babc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole jak widze ze w tym kraju sa ludzie ktorzy tak strasznie wygladaja to az mi dech zapiera....ze mozna tak tu zyc..ze mozna tu sobie nie radzic(znam polakow ktorzy tak sobie nie radza ale na wlasne zyczenie wydajac kase a nie majac jej, taki rozum, postaw sie a zastaw sie;))..to jak oni poradzili by sobie w Pl:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he wazka-no fakt,po co im zeby:):) a mam pytanko co do stulejki-jak to u was bylo z szymkiem?byly jakies problemy? a inne mamy malych chlopcow?miala ktoras problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana no u mnie szymek nie mial z tym problemu, M zawsze przy kapieli leciutko , nic na sile ze dwa 3 razy pociagnal..ale to naprawde tak lekko...i tak nie pamietam do kiedy do 2 lat chyba robil...ale zabij nie pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 213134
Lawina, ja tez napewno nie bede dawac mojemu dziecku "danonów", porównaj skład takich "zwykłych" serków homogenizowanych i własnie tych reklamowanych "danonów". "danony" to niestety sama chemia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M pojechal z szymkiem na plac zabaw, do parku a ja z mala w domu ...teraz spi kruszyna moja Badka bylas na weselichu, fajnie .. i powiedz co jest w modzie do noszenia dla kobitek, dlugie krotkie ? mnie czekaja 4 wesela,w chlodne i cieplejsze dni, pierwsze od razu w pazdzierniku...ie moge nic tutaj sobie znalesc co by mi sie podobalo, takie cos do kolana, takie mam chude nogi ze strach je pokazywac wrrr a moda na te krotkie kiecki nastalaa..i jeszcze balabym sie ze mi majty bedzie widac haha a lubi czlowiek powariowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ufff po płaczach położyłam wreszice moją dwójkę... Lawina no to faktycznie Twój szkrab rozwija sie ekspresowo, toż za chwilę zacznie raczkować! Moja córcia owszem podnosi sie na rączkach albo podnosi pupkę ale na zmiane-jeszcze spowro wody upłynie zanim tak stanie... Gosiaa też tak pomyślałam o Twojej córci, ale wiesz chyba fryzura jej tak wieku dodaje:-) No i nie ma takich typowych niemowlęcych rysów twarzy. Ale to fajnie, zaraz spineczki kiecka i tylko zdjęcia cykać;-) Co do komentowania tego dorodnego dzieciaczka...hm chyba to genetyka jednak. Wiecie moja mama starsze rodzeństwo tez poiła mlekiem krowim-poprostu tak kiedyś było...Nie było tylu alergii. Z drugiej strony te wszystkie zalecenia są właśnie po to aby uchronić dziecko przed problemami, czasem się uda bez komplikacji ale czasem można za to drogo zapłacić. Dlatego ja bym nigdy nie ryzykowala, szczególnie że jednak nie można porównac mleka od własnej krówki pasionej wiadomo gdzie z tym co sie teraz kupuje. Ludzie by sie przestraszyli gdyby widzieli jak sie niektóre produkty przetwarza :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskiana - wiem, że to przekarmianie i brak odpowiedniej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskina pisałaś kiedyś o tych słoiczkach BIO, z której firmy był największy chłam bo nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo fajnie jest samemu zrobic dziecku serek homogenizowany;) wystarczy twarozek , troszke cukru i smietany badz jogurtu naturalnego;) palce lizac..i owocow mozna dodac mojej mamie i babci babeczka do dzis mleko od krowy przywozi...moj tato cale zycie z pol Litra dziennie wypija na noc,.niezle co..takie prosto z lodowki i bulka do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskina co do stulejki..hm u nas kąpiel synka to działka taty. Mimo że mu o tym przypominam to chyba nie za bardzo pilnuje odciągania...a jak ja próbuję przy kąpieli to synek nie pozwala. Nie wygląda aby miał coś nie tak ale dotknąc się nie daje, nawet kiedyś pediatre prosiłam żeby to obejrzała...kurcze więc sama nie wiem i nie doradzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika noo, jak widze krowy blisko asfaltowej drogi to se mysle ze wlasnie wcina trucizne... gdzie ta fota jest ....jakas zakrecona jestemmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka - na cały weselu nie było żadnej kobitki w długiej sukience. Wszystkie miały krótkie - często w rozporkiem na środku pupy :) głównie na ramiączkach, wiązane lub gołe plecy be ramiączek. Kolory - bardzo różne: standardowo czerwienie, błękity, czarno-białe, wrzos.. naprawdę różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży tylko mleko prosto od krowy piłam. Jeździłam do gospodarza 40km ale warto bo mleko pierwsza klasa. Teraz nie pije bo boję się ze może Mały jakąś alergie złapie:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka - link jest tak gdzie są komentarze jak wejdziesz na profil naszecafe. ( po prawej stronie) Tam większość marcówek się przedstawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badka mowisz, same takie krotkie....jak tu sie bawic w takiej krotkiej hehe Natka nic a nic nie pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak miło, że mnie pamiętacie :D nie no to karmienie dzieci rzeczami "niedozwolonymi" to mnie przeraża, jak rodzice mało wiedzą :o saskinia co do stulejki, to na początku kazali się nie martwić, na którejś wizycie tak około 6 miesięcy syna dr pociągnęła i odkleiła spory kawałek, później przy kąpaniu, teraz schodzi wszystko, jednak trzeba samemu o to dbać jak będziesz na szczepieniu zwróć uwagę na to lekarz wszystko wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam jeszcze dwa wesela w tym roku. W październiku. Na ostatnim miałam krótką czarną bąbeczkę bez ramiączek. A na te październikowe nie mam jeszcze koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×