Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Witam wszystkie dziewczyny po długiej przerwie-u mnie 10/11 tydzień, serduszko bije, nóżki, rączki, stópki, główka... wszystko rozwija się prawidłowo, wielkość maluszka to 3,44cm - zaniemówiłam jak podczas podglądanka nasza kruszynka złapała się za głowę i wyciągnęła nóżki, tak jakby chciała się zaprzeć stopkami w wannie podczas kąpieli-super wrażenie-tak to odebrałam :). Teraz Polmed testuje nowe USG-i mi się trafił super sprzęt :) Ja mam dwóch lekarzy i dwie karty-dowiedziałam się od łódzkiego profesora że żaden lekarz nie będzie bazował na "cudzej" karcie. 14 czerwca poradnia genetyczna a 16 czerwca USG genetyczne razem z testem Pappa-już nie mogę się doczekać. Ja chodzę do dr S zazwyczaj z mężem, jak dwa razy na I i II UG byłam sama to zadano mi pytanie-"a gdzie mąż" i wiem, że nie ma w Polmedzie żadnej reguły-razem czy nie-mąż zawsze się coś wypyta/ o coś dopyta, bo ja zawsze jestem poddenerwowana, dopóki nie usłyszę, że z kruszynką jest O.K. Dziewczyny trzymam kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tina76 co za wiadomości!!! :) to musiał być rewelacyjny widok:) Wiem, że nie ma reguły czy samemu się jest w parą, ale USG nie wyobrażam sobie bez "emka", jak zajdę to będzie musiał być na każdej wizycie bez wyjątku. A teraz on nawet nie ma pojęcia o czym ja do niego mówię, jak opowiadam co się dowiedziałam na wizycie:) No to trzymam kciuki za genetykę:) U mnie mały poślizg, estradiol słabiutki, w czwartek kolejne badanie, transfer planowany na początek tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natasza troche boje się kombinowac i opóźniać @, ale jesli bym sie zdecydowała to musialabym juz teraz brac lutiene zeby nastepna @ się spóźniła o kilka dni, tak? ale się dzisiaj dziewczyny rozpisałyście, super, aż fajnie się wchodzi na forum i czyta :-) jeśli chodzi o wizyty to ja też zawsze jeżdziłam na wizyty z M, tylko na 2 ostatnie pojechałam sama i glupio mi było, ale najgorsze było to, że na transfer musiałam jechac sama, bo M nie dostal urlopu i powiedzialam, ze to był pierwszy i ostatni raz, jeszcze na wizyty można jechać bez M, ale na transfer obowiązkowo....teraz nawet jak bedzie się "paliło i waliło" jedziemy razem :-) Tinaw76 i Barberko gratulacje zdrowych dzidziusiów, to jest teraz najwazniejsze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tinaw super widoki, mogłaś obejrzeć swojego dzidziusia w pełnej krasie:) Ja miałam wczoraj wizytę podglądankową. Okazało się, że endo mi troszkę słabo urosło po tym CLO i dostała Fastimon. Wczoraj Pani w Polmedzie zrobiła mi pierwszy zastrzyk. Dziś będę już kłóć się sama:/ W śr. mam zrobić ten owulacyjny jak wyjdzie pozytywnoie to w czw IUI, a jak nie to w czw. znowu powtórzyć. Jak ten czwartowy wyjdzie znowu negatywnie to w czw wieczorem na wizytę. Tylko żeby to moje endo urosło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dzielne Polmedowe starczki. Gratuluję tym którym się już udało, trzymam kciuki za powodzenie pozostałych. Mam pytanie do tilaw 76 czy Ty się leczysz u dr Malinowskiego w Łodzi? Pytam bo po dwóch nieudanych ICSI zamierzam sprawdzić immunologię. W związku z tym chciałam się dowiedzieć kilku rzeczy takich jak czas oczekiwania na pierwszą wizytę, koszt badań, ewentualnego leczenia. Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teryiaki a powiedz mi jakie musi być mniej więcej endometrium do IUI? Nie ma co się martwić, po lekach na pewno urośnie:) Witaj Sage!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co dokąłdnie nie wiem jakie powinno być. Dr S powiedział, ze jak na ten dzień cyklu nie jest źle, tylko trochę nie nadgania za pęcherzykami, bo one są juz dośc duże. Jak czytałam na forach to dziewczyny miały IUI przy endo ok.20mm. A ja mam 8mm:( Nie wiem czy urośnie ponad 2 razy za 3dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was, Liska i jak dalej jestescie zdecydowani na 4 mrozaczki? Wiesz co nie wiem czy dr sie zgodzi na taką ilość, bo trzeba zakładac teoretycznie, że jak się wszystkie z Tobą zostaną to co wtedy?! :-) Chciałabym miec tyle co ty, szanse masz naprawde duże, że tym razem Ci się uda :-) Barberka a ty te wszystkie badania robiłas bo sama chciałas czy byly takie zalecenia z Polmedu, chodzi mi o te badania prenatalne itd...robiłas je prywatnie czy na NFZ? U mnie nic ciekawego, chcialabym, żeby czas szybko leciał.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm widać, że każda technika się różni, mi powiedział, że mam edno odpowiednio już grube do transferu a ma 9,5mm, tylko e2 dziwnie niskie, ale pewnie przy IUI jest inaczej. Nadziejka nie mam pojęcia czy się zgodzi bo w końcu zapomniałam zapytać, wcześniej pisała u nas Susanka i przy crio miała 4 podane i nikt nie miał nic przeciwko. Zobaczymy, pewnie dzień przed transferem się wszystko rozstrzygnie. A Ty spokojnie czekaj, może jakiś urlop?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co wole siedzieć w pracy, bo zawsze to mniej mam czasu na myślenie, w domu to by dopiero było myślenie :-) ale dziekuje za propozycje.... wiesz zawsze na coś czekamy najpierw były te badania genetyczne w sumie zajęło nam pół roku jak dostalismy wyniki, póżniej czekanie na pierwsze podejście, niestety nieudane, żle, że wypadlo nam w święta, wiem, że to miało wpływ na wynik....a teraz znów czekanie, żeby tylko się udało, a jak nie to znów czekanie i odliczanie dni :-( zycie jest okrutne :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska znalazłam info w necie że endo grubości ok.10mm spokojnie wystarczy do zagnieżdżenia się zarodka, więc jest szansa, że do tyle urosne. Nie wiem jak dziewczynon udaje się wyhodować 20??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO właśnie, ja też nie mam pojęcia, ja nawet przy IVF miałam coś koło 9mm, więc nie ma się czym martwić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liska ulrop zaplanowany dopiero na sierpień i na pewno spedzimy go poza domem, trzeba sie troche zrelaskować i odpocząc od wszystkiego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam "stare" i "nowe" staraczki :D nadziejka w Polmedzie kazali zrobić badania prenatalne, ale prowadzący mnie teraz lekarz zrobił mi na razie usg i stweirdził, że gdyby któryś z markerów tzn. wyników na usg wyszedł by podejżanie to wtedy jest sens robić resztę. A badanie było w ramach wizyty a nawet mój gin jest na tyle w porządku, że jak byłam na wizycie to bąbelek był jeszcze troszeczkę za mały to kazał mi przyjść do siebie na dyżur po tygdoniu i gratis zrobił mi w szpitalu :D Tinaw gratuluje wyników :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Nadziejka..Bierzesz luteinę od owulacji do samej @ a nie np do 28dc. Wysoki progesteron może ciut opóźnić @ choć nie jest to regułą.Mimo luteiny jak @ ma przyjść to i tak przyjdzie. Kiedyś udało mi się nawet brać tylko pod koniec cyklu. Jak miałam wizyty na NFZ to zależało mi żeby owulka nie była w weekend.Tylko trzeba brać co najmniej 4 tabl. Zaszkodzić Ci nie zaszkodzi co najwyżej utrzyma wyższy progesteron w ewentualnej ciąży :) Dziewczyny nie przesadzajcie z tym endometrium. 20mm w owulację to coś za dużo!!! I nie wiem czy to już nie jest przerost. Powinno być 8 mm w dniu owulacji (wypowiedź eksperta na bocianie). Teryiaki a jakie miałaś endo i w jakim dniu cyklu? Nie wiem czy to samo się tyczy transferu ale inseminacji i starań naturalnych jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sage: ja miałam w sumie 5 inseminacji i teraz jestem w 10/11tc, od października leczyłam się u pfor Malinowskiego w Gynemedzie w Łodzi w kierunku immunologicznego problemu (bo moje badania i mojego M są ok)-miałam szczepienie limfocytami męża (tez za pośrednictwem APC), po nim test MLR wykazał, że jest ok, potem doszczepianie, test MLR tylko potwierdził, że będzie dobrze bo % wzrosły, potem pierwsza IUI w 2011r.-nic, i druga IUI-i teraz 3,44 cm fasolka mieszka w brzuszku! A teraz info co do szczepień podam Ci też od razu ceny, abyś mogła się wstępnie przygotować (ja niestety nie byłam tak dobrze poinformowana)-najpierw wizyta u dr Szpakowskiego, on robi wywiad i zleca listę badań-łączna kwota wydana tego popołudnia to 4600zł - pobranie krwi do badań wraz z wizytą (150zł wizyta u dr Sz, albo 300zł u prof. Malinowskiego). Dostałam też skierowania na inne badania płatne u siebie w mieście (wg danego dc). Za 3 tygodnie była wizyta u prof. M z wszystkimi posiadanymi wynikami badań-300zł plus dodatkowe badania za 700zł no i wskazania do szczepień. Pierwsze szczepienie po 2 tyg-550zł, znowu po 2 tygodniach kolejne szczepienia 550zł plus dodatkowe badania 700zł i test MLR 350zł-on określa poziom (procent) hamowania. Wyniki testu za 2-3tyg są podawane telefonicznie. U nas wyszedł prawie ok-był równy 30% (więc coś się ruszyło-ale powinien być min.40%). Więc byliśmy na wizycie u prof. i on zlecił doszczepianie-kolejne 550zł za ok.2 tyg. Ale już bez dodatkowych badań i testu MLR. No i to tyle. Jak się zajdzie w ciąże naturalnie, przez IUI czy IVF zaleca się kolejne doszczepianie-tak dla pewności-nasze szczepienia miały być ważne 8 miesięcy ale szybciutko się postaraliśmy, minęły 2 miesiące i ... znowu wyjazd do Gynemedu na doszczepianie. Nie jest fajne to,że jak się szuka przyczyn niepłodności to robi się badania u siebie w mieście, łącznie z genetyką, ale prof nie uznaje ich! i dlatego koszt tego leczenia wzrasta bo ja np. mam robione prawie wszystkie podwójnie! Teraz jestem mądrzejsza-jak wyniki nasienia są w normie to trzeba pomyśleć o immunologii. Polmed nie "pochwala" praktyk stosowanych przez prof, ale już teraz wiem, że inna dziewczyna także zaczęła się leczyć dwutorowo u prof. i już jest w ciąży jak i ja :) Barbera-jaką dawkę euthyroxu bierzesz na tarczycę i czy jodid też bierzesz? A luteinkę to w którym tc odstawiłaś? Pozdrawiam gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
A zaleca Polmed coś na wysokie przeciwciała p/tarczycowe? Mam problem z tarczycą, TSH jest ok ale przeciwciała mam podwyższone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
chodziło mi np o encorton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polmed encortonu nie przepisuje-pacjentki się źle po nim czuły. Ja mam kurację od początku ciąży: encorton, clexane, acard, luteina. Dodatkowo jestem pod opieką endokrynologa-zwiększono mi dawkę na początku ciąży z dawki 100 euthyroxu do 137,5. Na szczęście TSH i FT4 jest już w normie. Ale oczywiście co miesiąc kontrola. No i jeszcze doszły mi tabletki: jodid 200 no i calcium 500D. No i oczywiście jeszcze jakieś witaminki dla ciężarówek-no i po prenatalu mam okropne mdłości/nudności!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza ja miałam USG w 8 dc. i endo mialam 6mm, a nie jak napisąłam wcześniej 8, późneij dopiero zauważyłam błąd w moim poście. Dr powiedział wtedy, ze to troszkę mało. Tinaw jak przeczytałam jakie poniosłaś koszty to w szoku jestem. Mam nadzieję, że nie będe miała problemu z immunologią, bo chyba musiałabym kredyt wziąć na te wszytskie badania i wizyty. Dziś zrobiłam test owu. Był negatywny, więc jutro znowu powtarzam i wieczorem znowu USG. Wczoraj zastrzyk poszedł mi trochę kiepsko, ale mam nadzieję ze mimo wszystko zadziała. 1 raz sama robiłam i ręcę mi sie trochę trzęsły i nie wiem czy wszystko wstrzyknęłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tinaw nic nie biorę na tarczycę bo mój lekarz stwierdził, że wszystko mam w normie, bo ft3 i 4 wyszly ładne w normie, to nie ma sensu wyszukiwać jakiś chorób . A TSH miłam 3,2 więc też w normie , staram się ufać temu lekarzowi chociaż dr. E nie widziała jakiś wielkiej potrzeby pójścia do endokrynologa i pewnie dlatego, że nie widziała też moich wyników hormonów jeszcze . a luteinę odstawiłam od 12 tygodnia po jednej dziennie redukowałam a i tak wystąpiły plamienia brunatne i bóle brzucha i oczywiście znowu telefon do lekarza bo ja mam takie szczęście, że coś mi się dzieje w wolne dni od pracy i się okazało, że to norma i utrzymuję się do dwóch tygodni po odstawieniu :D więc nie panikuj jak coś takiego wystąpi gorzej jak pojawiają się skrzepy albo jasna krew to wtedy prosto do szpitala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza-n1
Ja zamierzam poprosić o encorton. Będę się lepiej czuła zwłaszcza że mam wysokie przeciwciała p/tarczycowe. Za to TSH ok 1,2..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tinaw 76 bardzo Ci dziękuję za obszerną informację. Czytałam o tym badaniu MLR - może tu byłaby odpowiedź lub raczej podpowiedź. Ty pewnie robiłaś badanie w Łodzi, ale może wiesz czy wykonywane jest również we Wrocławiu, a jeśli tak to gdzie. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabianna jak tam po wizycie? co ci powiedzieli? czekam z niecierpliwościa na twoją odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam najmocniej, chodziło mi o Messi, bo miałas miec tą wizyte w środe...co ci powiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To supeer Liska, a skąd wiesz? Chyba dzis miałas miec dopiero wizyte? Mówiłas dr, że chcesz aż 4 blastusie? Fajnie, że już bedziesz po....najgorsze będzie znów czekanie :-) po transferze bierze się jakieś leki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dziś wizytę i bedę wiedzieć kiedy IUI. Już się nie mogę doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sage-w Łodzi jest "centrum" leczenia immunologii-wszyscy profesorowie/doktorzy wywodzą się z CZMP-bo tam jest nawet oddział na którym-jak się ostatnio dowiedziałam-robią IVF, IUI... Trochę mi się wierzyć nie chce :) Więc Gameta, Gynemed oraz prof.Tchórzewski-przyjmuje w APC Analizy. Tyle wiem. Życzę powodzenia. Ja wolałam zrobić immunologię, zanim zaczęłam kolejne starania o dzidziusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×