Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Klaudia0405

Kobietki,przyszłe i obecne mamusie

Polecane posty

Oj Anka do słodyczy mnie ciągnie i do owoców ogólnie jestem ciągle głodna-typowa baba w ciąży. Ja dla dzidzi też nic nie musze brać tzn ubranek do szpitala bo ubierają w swoje tyle że muszę przygotować wszystko kupić butelkę do karmienia,smoczek,rożek itd a butelkę chyba kupię dr brows`se bo do aventa nie jestem przekonana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcelina2432
Ja musze jeszcze kosmetymi kupić dla siebie i dzidzi a niemam czasu bo jak nie okulista to musialam dzis jechać do gaziaży bo auto nagle zaczeło mi palic 20/100 km :-( i ledwo zalałam to już gazu nie było a teraz musze isć po crcie do szkoły i sie nią troszke zająć Klaudia a Kiedy masz następną wzyte u gina????????????? ja mam w nastepny czwartek i sie doczekać nie moge co on mi powie o tym moim rodzeniu :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata26611
HI HI to ja napisałam posta wyżej hi hi bo założyłam temat co to jest to skrócenie 2 fazy porodu bo niestety niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beata26611
Hi hi to ja napisałam posta wyżej bo założyłam temat co to jest to skrócenie 2 fazy porodu bo niewiem a ta okulistka mi napisała w zaleceniu do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojeju ale mi coś sie miesza to chyba z nerwów :-( Ok ja lece do szkoły po corcie bo kończy za 15 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tutaj musze miec swoje rzeczy.Tzn jakbym np nie zdazyla wziac torby ze soba to oczywiscie dadza mi wszystko w szpitalu,ale mowia,ze najlepiej wziac swoje,bo tu wszystko bedzie biale no i wiadomo,ze inne dzieci mialy to tez ubrane..wiec lepiej miec swoje.. Musze spakowac pieluszki, 3 spioszki, 3 sweterki, kocyk, rekawiczki, waciki, 2 sliniaczki albo pieluszki tetrowe i ubranko na wyjscie...niby nie duzo ale zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mam miesko na obiadek przygotowane,jeszcze tylko musze je obpiec i do piekarnika :) Teraz ide sie kapac,bo zaraz pranie skonczy sie prac i bede musiala zdjac poprzednie i powiesic nastepne..Przez 5 dni mi sie nie zlozylo,zeby rzeczy do pracy wyprac...dobrze,ze koszula jest cienka to do wieczora bedzie sucha..I jutro znowu trzeba do pracy wstac...ale tylko tydzien i znowu 5 dni wolnego :) A potem to byle do 10 stycznia...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK.......................TC....GIN........TERMIN POR......WIEK...PŁEĆ Spacer w chmurach....41...10.12........08.12.2009.......22........K mala29....................37..._____........03.01.2010...... .29....... M Anka323..................34...???????....... 29.01.2010.......24........M Klaudia0405..............33...17.11........31.01.2010... ...26.........K Beata2611...............33....17.12........03.02.2010 ......26........M Nikamo74.................12....4.09........03.03.2010... ....35.........? joanna84.................14...21.09........07.03.2010.. ....25.........? nikulam...................24...14.12........27.03.2010. .....31.........K emamcia...................6..................15.04.2010. .....22.........? nowa81....................8...15.10........11.05.2010.. ....28.........? Nic nie mówcie o słodyczach...ja je pożeram wzrokiem. Boję się co to będzie jak dzieci dostaną paczki na święta. Z nudów porobiłam synowi ozdoby świąteczne-z krepy choinki na patyczku od szaszłyków i z szyszek miniaturkowe choineczki posypane brokatem od zdobienia paznokci(chociaż na coś się ten zielony brokat przydał);-). Zamówiłam z allegro fotel bujany dla....mamy. Miałam sobie kupić,ale tu tata płaci-liczę,że mama mi pożyczy na czas karmienia małego he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No obiad zaraz bedzie :-) Mała fotel bujany super sprawa . A ja mam do kompa fotel taki właśnie że mozna sobie ustawić że sie bedzie bujał kosztował troche bo ponad 500 zł ale mi sie podoba i jest strasznie wygodny :-) może bym go wykożystała jak bedzie mały A nasza Chmurka jutro bedzie miała wywoływany poród :-D wiec pewnie bedziemy miały jutro mamusie Chmreczke :-D Mała nastepna Ty sie szykuj do porodu :-D bo Ty jesteś za Chmurką w kolejce ja jeszcze niechce. A wiecie co dziś miałam 3 takie mocne skurcze ze aż nogi zaciskałm :-( nie podoba mi sie to nic a nic ja musze jeszcze troche z brzuszkiem pochodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała a powiedz mi masz juz rozwarcie????????? Mówił coś gin ze wnet bedziesz rodzić i że brzuch opadł bo wiesz mi juz jakiś czas temu opadł i sie martwie :-( Dziwne ze nie wyznaczył Ci juz wizyty w grudniu ja teraz bede u gina w czwartek a później w Sylwestra bo juz co 2 tygodnie mam do niego latać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooooo to sie Chmurka cieszy na pewno :) Ja juz bym nogami przebierala :) Beata zapytaj gina co z tymi skurczami..Ja dzis mialam jeden taki,ze dosc mocno zabolalo,ale to teraz chyba normalne,nie? Ja juz obiadek zjadlam.M zaraz bedzie to tez bedzie jadl,a potem musze wysuszyc klaki i wziac sie za prasowanie. Wlasnie wypral sie moj mieciutki szlafroczek i kocyk :) Ale terazto musze chwilke posiedziec i strawic obiadek :) Moj maly lobuziak chyba sie obudzil. A zapomnialam Wam napiac jak sie ostatnio przez kota usmialam. Wzielam go na kolana,bo trzeba bylo juz pazurki poobcinac,a ze bylo mi niewygodnie to sie oparlam i polozylam go sobie na brzuchu.Malemu to sie chyba nie bardzo spodobalo,bo strasznie mocno kopnal,kot to poczul i uciekl ode mnie jak oparzony.Wygladal przerazony zza fotela :D Bidny nie wiedzial co to sie stalo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! NICK.......................TC....GIN........TERMIN POR......WIEK...PŁEĆ Spacer w chmurach....41...10.12........08.12.2009.......22........K mala29....................37..._____........03.01.2010...... .29....... M Anka323..................34...???????....... 29.01.2010.......24........M Klaudia0405..............33...17.11........31.01.2010... ...26.........K Beata2611...............33....17.12........03.02.2010 ......26........M Nikamo74.................12....4.09........03.03.2010... ....35.........? Annolia....................28....16.12.......08.03.2010.......27........K joanna84.................14...21.09........07.03.2010.. ....25.........? nikulam...................24...14.12........27.03.2010. .....31.........K emamcia...................6..................15.04.2010. .....22.........? nowa81....................8...15.10........11.05.2010.. ....28.........? Wcisnęłam się w tabelkę, bo jeszcze mnie w niej nie było!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata moja wizyta była co najmniej dziwna....Ja sobie przygotowałam przemowę jak gin mi powie że mam co tydzień przychodzić. Pisałam Wam,że nie będzie mnie stać na wydawanie 60 lub 100zł na wizytę przed samymi świętami jak i po. Jakby mi kazał przychodzić,to ok,ale na książeczkę do przychodni. Zaczęło się od zmierzenia ciśnienia,wyjątkowo bo pierwszy raz miałam wyższe 120/75 gdzie zawsze było w granicach 100/70,ale lekarz stwierdził że to końcówka ciąży stąd podwyższone. Potem waga,o 2,5 kg w górę-to dużo jak na 3 tyg. Byłam gotowa na badanie ginekologiczne,a on mi,że z racji że jest córka nie będzie mnie badał(a byłam z nią kiedyś już i siedziała na krzesełku za parawanem),no ale nie nalegałam ;-). Przy badaniu USG zaznaczył,że będzie problem z widocznością bo mały zajmuje całą macicę,nie mógł uchwycić czystej pracy serca,słyszalne były przedziwne dźwięki,śmiałam się że brzmiały jak wiatr-serio,jak wyjący wiatr. Ale zdjątko mam ;-) Najlepsze jest to że 8 tyg temu mały miał główkę z prawej strony przy biodrze a wczoraj okazało się że przeniósł się na lewą. Dlatego tak czasami miałam strasznie napięty brzuch. Po wszystkim czekam na wytyczenie wizyty a on mi,że w święta go nie ma,że w razie jakby się coś działo to będzie ostatni dzień 22 grudnia,jak będzie ok to widzimy się 5 stycznia. Przy badaniu USG powiedział do córki,że w tym czasie jak ona będzie rozpakowywać prezent to może braciszek już będzie pod choinką. Dla mnie te 3330 to duża waga jak na 37 tydz,ale widocznie są większe dzieci bo lekarz powiedział,że nie jest ani za mały ani za duży. Każdy lekarz jest inny,bo mój wcześniejszy,jakby wyjechał do rodziny i nie mógłby przyjmować pacjentek to by kierował do innego ginekologa. Wiele razy inni mieli zastępstwo za niego. Przecież każda ciężarna musi być objęta wizytami pod koniec ciąży no nie? Chyba za dobrze wyglądam,albo za dobrze jest że nie chce mnie widzieć na wizytach;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka z tym kotem to beka,chciałabym to zobaczyć. Ale jedno mnie dziwi,położyłaś kota na brzuch...wiesz,że mnie drażni głupia guma od majtek,albo jak moja kotka położy łapkę na brzuchu? Jakoś mi ciężko!!! Nie wyobrażam sobie żeby teraz ona miała mi wleźć na brzuch-zaraz by strzała dostała-nie od małego ale ode mnie. Obcinasz kotu pazurki? Czemu? Moja nie ma długich,ostrzy sobie na czym popadnie,na framugach drzwi,na swoim drapaku,czasami na mojej nodze-jak się wbije to oczy na wierzch wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak kiedyś kota miałam to sama sobie ostrzyła pazuki nigdy nikt jej nie musiał obcinać. A z tym kotem to śmieszne ciekawe co sobie wtedy pomyślał jak dostał kopniaka z brzucha niewiedząc dlaczego :-D Mała to żeczywiście wizyta dziwna była no ale jak jest wszystko ok to dobrze. Ehhhh powiem Wam ze poczytałam troche o tym skracaniu 2 fazy porodu i jestem wystraszona jak niewiem co. Wyobraźcie sobie że to polega na tym że jak bede przeć i lekarze stwierdza ze bedzie długo trwać to zastosują kleszcze bądz poród próżniowy :-( Ja sie na takie cos nie zgadzam za nic na świecie nie bede narażała mojego syna na coś takiego tym bardziej ze mogą być ogromne komplikacje p tych porodach. Normalnie zastana C..PA z tej okulistki no ale tak to jest jak widać było ze ona ma zły humor :-( wrrrr udusiła bym ja najchętniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewuszki :) Oj to Chmurka w napięciu czeka(jeszcze nie wie na co...) Ja właśnie zjadłam śledzia w pomidorach z cebulą. Beata____wizytę nie wiem kiedy teraz mam bo byłam w tamtym tyg.a zwolnienie mam do 17-ego grudnia i mam do niego dzwonić to mi pocztą wyśle żebym za wizytę już nie płaciła.Ja prawdopodobnie będę rodzić w prywatnej klinice która ma umowę z NFZ bo ten mój doktorek ma tam od stycznia pracować więc zabiera mnie ze sobą.Marzy mi się poród w wodzie ponoć super sprawa. Nowa____a co z Tobą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata a nie może Twój M zadzwonić do niej albo iść osobiście i dać jej opier...? Wiesz,zazwyczaj to pomaga,trzeba ją zastraszyć,powiedzieć co jej grozi jak się coś stanie. Beata masz troszkę czasu do porodu,powiadom TVN uwage,zrobią szaszor he he Co do kleszczy...brrr szwagierka miała kleszczowe,bo nie miała siły przeć i nie chcę Cię tu straszyć,ale jej córeczka do dziś ma inny kształt główki. Mało tego,na czułku ma taki zaczerwieniony znaczek trójkątny po kleszczach. Niby miało to zniknąć-mała ma już 2 latka. Teraz zasłaniają to włoski,ale jako niemowlę było bardzo widoczne. Ty się nie daj kobieto,masz czas to walcz,nie daj aby jakaś cholerna przyssawa albo kleszcze ciągnęła Twoje dziecko za główkę. Jezu,ja sobie tego nie wyobrażam !!! Takie metody to stosowali 100 lat za murzynami,czy nie lepiej spytać rodzącej co woli? Czy szybki poród za pomocą kleszczy czy cc? Ja bym chyba wolała się ośmieszyć i pyskiem klapać niż godzić na ich metody. Ty nie masz prawa zażądać cc? Czy tylko można prosić o znieczulenie a o cc to już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudia,poród w wodzie to też moje marzenie. Ale niestety szpital położony 10 minut ode mnie nie ma wanny,a nie będę się tłukła do Gdańska 40 minut żeby w wannie urodzić. Tylko jest różnica z tym rodzeniem,bo zazwyczaj całą fazę skurczów spędza się w wannie,a jak idą bóle parte to trzeba z wanny wyjść. Ja bym chciała od początku do końca siedzieć w wannie-zobaczyć jak maleństwo wypływa na górę. Ależ woda musi wyglądać po takim porodzie co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No z tymi kleszczami to przesada! Aż mi się słabo robi na samą myśl o takich metodach!!! Beata idz do innego okulisty! Może ta baba czekała poprostu na łapówe! Klaudia__ pytałaś o imię dla naszej dziewuszki... otóż jeszcze nie ma decyzji. Mi podoba się Ania albo Maja. M zaproponował Patrycję... Tak w sumie to chyba jak sie urodzi, to popatrzymy na nią i zdecydujemy na kogo ona wygląda...:) A ty masz już jakieś pomysły na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja też myslałam ze to inaczej wygląda ze dają znieczulenie i tyle a tu taka masakra sie szykuje brrrr to ja juz wole sama sie męczyć i urodzić tym bardziej ze ja szybko rodze :-) córcie jak rodziłam to miałam skurcze 25 minut wiec jak mnie weźnie to musze biegiem do szpitala lecieć :-D zeby w aucie albo w domu nie urodzic więc niech sobie w dupe wsadzą te kleszcze albo wysysarke :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O porodzie w wodzie zawsze myslałam i fajna sprawa no ale i kosztowna :-) niestety Ale co tam ja teraz musze mysleć o porodzie i o moim maleństwie zeby mu nic nie zrobili . Ja już uruchomiłam znajomości i szukają kogoś kto mi wpisze że mam mieć CC i podważy okulistki zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja wcinam brzoskwinie w puszce :-D zamiast wafelków to teraz owocami z puszki sobie zasteuje. Ciekawe ile tym razem mi wywali kg jak bede na wizycie u gina :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile wam dziewczyny przybyło kg? Mi jakieś 8 narazie... Beata, moim zdaniem inny okulista jak się zapozna z twoją sytuacją to bez problemu da ci skierowanie na cc. A swoją drogą, to fajnie masz, że tak szybko rodzisz.... Kurcze a niektóre się męcza po 12 godzin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annolia___u nas chyba zostanie Milena chociaż mi podoba się też Maja albo Julia. Poród w wannie nie wiem czy jest płatny bo z tego co gin mi mówił to wszystko funduje NFZ a zreszta jakbym rodziła w szpitalu panstwowym to też trzeba by w łapę dać mój pierwszy poród w szpitalu kosztował nas 500zł i rodziłam sn tyle że chociaż dopilnowali bo łożysko się całe nie urodziło i musieli łyżeczkować :O A mój maluszek w brzuchu tak rozrabia że mnie żebra bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja rodziłam 10 godzin ale w sumie to szybko leci.A teraz przytyłam 10 kg ważę aktualnie 68 kg ale co tam kilogramami będę się przejmować póżniej co mam sobie kolacji żałować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poród w wannie nie jest płatny,jeśli wannę szpital ma. Jak pisałam jeden ma full wypas-drugi goły i wesoły. Ale jedno mnie wkurza,przepisy przepisami a szpitale swoje-nie mają prawa brać opłaty za poród rodzinny,przyjaciółka rodziła rok temu w Kościerzynie i pobrali 100 zł. Ja bym nie dała. Oni mogą pobrać opłatę za odzież ochronna(fartuch,kapcie) i za posiłek ale nie za samą obecność przy porodzie,czy jednoosobową salę.Wiecie,że jak wezmą to można ich zgłosić i będą płacić karę? Ogólnie poród jest wyceniony na 1650zł,obojętnie jaki by nie był,czy cc,czy siłami natury czy ze znieczuleniem. Żaden ze szpitali w Polsce nie zgłosił sprzeciwu!!!!!! Przeprowadzili kontrole w jednym ze szpitali w Suwałkach i co się okazało? Że pobierali opłaty, od pacjentek,np za znieczulenie 520 zł. Nałożyli im karę w wys 100 tys zł,a kasę oddali wszystkim pacjentkom które płacili za coś co się im należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Babolce. Wlasnie wrocilam od kolezanki.Chciala,zebym przyszla i wybrala sobie co chce dla malego,bo jej corcie juz wyrosly z niektorych rzeczy. I tak mam karuzele nad lozeczko,mate do zabawy, taki profilowany materacyk,dwa spiworki i kilka zabawek :) Mojemu kotu musze obcinac pazurki,bo wszystko drapie,a my wynajmujemy dom,wiec musze uwazac na sprzety..kanapy sa skorzane,wiec musze uwazac... Moj Babelus jest leciutki,wiec jak go poloze tak wzdluz na brzuchu to go prawie nie czuje. Co do porodu w wannie,to tez bym chciala,ale nawet nie wiem czy w moim szpitalu jest wanna. Mala to skad Ty jestes??? Bo ja mam 50 km do Gdanska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oooo prosze,moja ciocia mieszka w Tczewie :) Ja tak oryginalnie to jestem ze Skorcza-taka mala miescina 20 km od Starogardu Gd,a moj M jest wlasnie ze Stg. To bedziesz rodzic w Tczewie czy w Stg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogladalam kiedys na TVP2 porod w wannie,to babka z niej nie wychodzila.Caly porod odbyl sie w wodzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×