Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

dzień dybry ;) u mnie pogoda dziś znośna - idzie utrzymac parasol w ręku ;) co do usg to poczytałam w necie i naprawde są różne opinie...jedna z dziewczyn pisze, że miała 17 x usg i dziecko zdrowe się urodziło a inne miły no tylko 5 razy. ja niewybrażam sobie iśc na wizyte i nie miec usg, nie zobaczyc co tam słychac u mojej dzidzi... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis tez będę często bo zarząd i dyrektorzy na wyjezdzie szkoleniowym wiec ogólne rozlużnienie we wszystkich dzialach :) i nawet mozna jesc kanapki przy biurku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzis jadąc do pracy czułam jakby motylki w brzuchu i takie jakby skurcze, ale delikatne i bezbolesne i sie zastanawialam czy to dzidzius się nie przewraca czasem :) to 14 tydzien i pierwsza cięza wiec niby nie powinnam jeszcze czuc ruchów, ale kto tam wie.. a wy cos juz powoli czujecie? szczegolnie te ktore juz rodzily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
molus, ja pracuje w przemyśle mięsnym i my mamy stołówkę gdzie dają sniadania, ale same wędliny i parówki, wiec jak chcesz cos innego to musizz sobie zrobic w malej kuchence dla administracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jeszcze nic nie czuję. Myślę, że tak ok. 16 tygodnia zacznę może czuć jakieś ruchy, bo już wiem jak to się czuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem w 16 tc i nie czuję żadnych ruchów ...od pn zaczynam tc 17 i we wtorek mam wizytę więc się dowiem czy już powinnam coś czuć czy nie. Nie denerwuję się tym, w swoim czasie dzieciaczek da o sobie znac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nic nie czuje i juz nie moge sie doczekac jak dzidiza zacznie dawac kopy ;) jeszcze 2 h i śmigam do domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_mama
Witajcie! Jest tu "nowa" i jeszcze "zielona". W sumie to zwracam się= do was z pytaniem: jestem w 17 tc - czy to już czas aby zacząć czuć ruchy dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia_mama
zapomniałam dodać, że termin mam na 1 kwietnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia ....mamy zbliżony termin porodu, ja mam na 30.03 :) Ruchów też nie czuję. Na marcówkach sa dziewczyny co i w 19 tc nie czują ruchów.... więc to pewnie sprawa trochę indywidualna. każdy dzieciaczek inaczej jest ruchliwy (potem tez każdy w swoim tempie sida, chodzi, ząbkuje) ....a po za tym odczuwalnośc ruchów jest uzależniona od ułożenia łożyska. mam nazwsze mówiła że jak wyczuję pierwszy ruch to znaczy że jest to połowa ciąży i można wtedy dokładnie wyliczyć termin porodu...własnie od pierwszego ruchu dziecka. Ale na topie to niektóre się chwalą, ze i w 16 tc cos czują....nie wiem :O nie znam się, w ciąży jestempierwszy raz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki 🌼 Pogoda straszna pada wstretny snieg ,nie ruszam sie dziś praktycznie z domu :o Z tymi ruchami to czytałam ,że w pierwszej ciazy teoretycznie pózniej się je odczuwa mozliwe że nawet koło 20tc wiec nie ma powodów do obaw :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez siedzę w pracy a za oknem plucha ( Fuuuj ) i co?......myśle i myślę....wiadomo o jednym co pokaże drugie USG czy będzie juz to serduszko....ja to chyba zacznę sie parać czarnowidztwem ....bo znów głupie mysli.że co miesiąc mogłam byc potencjanie w ciązy bo zawsze mi sie okres spóźniał a póxniej nagle go dostawałam i to mogły być wczesne poronienia.....ja chyba osiwieje,,,jak sie pozbyć tych głupich mysli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia - ja nie wiem...nigdy az takich głupich mysli nie miałam. Przestań się zadręczać...co ma byc to będzie...a będzie napewno dobrze :) Trezba myślec pozytywnie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no rzecz jasna żeby myslec pozytywnie.....tylko ,że ja tyle lat na to czekałam a jak już jest to boje sie ,że to stracę....normalnie boje się cieszyc to az nienormalne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia - nie zazdroszcze Ci emocji..... Nigdy takich nie chciałam mieć....tych związanych z dłuuuuuuuuuuuuugim oczekiwaniem na ciążę... i tych związanych ze strachem. Powtarzaj sobie że wszytsko będzie dobrze....a wizyta u gina z każdym dniem jest coraz bliżej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grunt to pozytywne myslenie !!!! :) Biała nie po 4 tylko praiwe 5 ;) zależy o której się w pracy pojawie ;) dziś mamy zamiar rozmawiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki!!! Ciesze sie ze nas az tyle jest:)Przepraszam ale bede pisac bez polskich znakow bo moja corka cos mi poprzestawiala w kompie i nie polskich znakow:) Ja jestem juz w 15 tygodniu i jeszcze nie czuje ruchow,ponoc w drugiej ciazy czuje sie je szybciej zobaczymy...czekam z utesknieniem bo to najwspanialsze w ciazy:)Za pierwszym razem czulam ok 20 tygodnia dopiero a teraz mam nadzieje ze troszke szybciej sie uda:) Co do brzucholka to ja tez juz mam widoczny ale w pierwszej ciazy tez szybko bylo widac takze bylam przygotowana na to,mam juz spodnie ciazowe bo te zwykle mnie juz lekko uwieraly.Teraz mama do mnie przyleciala mi troszke pomoc bo mam w domu malego szoguna a mi coraz ciezej ja dzwigac takze pomoc mi sie przydala bardzo:)Ale to tylko do poniedzialku juz sie boje co bedzie pozniej,znowu sama cale dnie:(Dziewczyny te co nie macie jeszcze dzieci-odpoczywajcie poki mozecie:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrina - no ja odpoczywam jak mogę hehehhee zapisałam się na kurs prawa jazdy, chodzę raz w tyg. na tańce...i raz w tyg. na basen. Korzystam, bo jak się dziecko pojawi to na takie tam pewnie czasu nie znajdę, póki nie podrośnie....No a jak lekko podrośnie to drugi w planie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało-czarna, dziękuję ci za wyczerpującą odpowiedź. Powiem szczerze, że mnie troszkę uspokoiłaś. To też jest moja pierwsza ciąża więc stąd moje obawy. W każdym razie będę cierpliwie czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Cześć dziewczyny. A ja piszę do Was już z pracy:-). Wczoraj byłam na kontrolnej wizycie i pan doktor bo zbadaniu i zerknięciu na maluszka stwierdził, że nie ma już zagrożenia i mogę wracac do pracy. Wiięc po 9 tyg. labie wróciłam do pracy i póki co to odgrzebuje się ze starych e-maili i informacji:-(. Troszkę nie chce mi się tu siedzieć, ale najważniejsze, że z Maluszkiem wszystko w porządku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czuje ruchy juz takie motylko czulam juz w 13 tyg ale nie bylam pewna a teraz czuje juz takie kopniaczki ale jeszcze sporadycznie jestem w 14 tyg 2 d :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pierwsze figury robione przez dziecko Już około siódmego tygodnia ciąży dziecko pozwala sobie na pierwsze wygibasy. Ale nie licz na skłony, podskoki czy inne piruety. Dzidziuś jest na to za mały – ma zaledwie centymetr, ale widać już ramiona i nóżki. Niestety, jeszcze długo na twoje „puk, puk” odpowiadać będzie tylko cisza. Pozostaje ci liczyć kolejne tygodnie. Dziewiąty, jedenasty, piętnasty… W 20. szykuj się już na rozmowę z maleństwem. Na razie cichutką. Jakieś bulgotanie, przelewanie, lekkie szarpanie, muśnięcia, łaskotanie. Ile mam, tyle określeń. A do tego na początku trudno je odróżnić od odgłosów pracujących jelit. Więc jeśli nie chcesz przegapić tych sygnałów, wsłuchuj się w swój brzuszek. Spóźnione ćwiczenia dziecka A to informacja do tych mam, które z zegarkiem w ręku dokładnie wszystko obliczają i zamartwiają się, że nie jest tak, jak napisano w podręczniku. Bo nie musi. Jedne mamy odczuwają ruchy koło 20. tygodnia, inne dopiero po 22. To normalne. Czasami nic nie czują, co jest spowodowane małą wrażliwością zakończeń nerwowych. Jeśli jesteś szczupła, zapewne szybciej „usłyszysz” brzdąca, niż gdybyś była właścicielką zbędnego tłuszczyku (jeżeli wcześniej rodziłaś, to zapewne maluszka poczujesz już w 18. tygodniu). Wiele też zależy od ułożenia smyka, łożyska i objętości płynu owodniowego. Widzisz? Nie ma się czym martwić. Ale dla świętego spokoju poproś lekarza o badanie USG i ocenę stanu dziecka. Serduszko bije? Nie ma powodów do niepokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o i jeszcze to: Zazwyczaj pierwsze ruchy dziecka odczuwa się około 20. tygodnia w pierwszej ciąży, w kolejnych zaś ciążach nieco wcześniej - około 18., a nawet 16. tygodnia. Wcześniej i wyraźniej czują ruchy dziecka szczupłe kobiety. Pierwsze ruchy nie są odczuwane jako kopnięcia, raczej jako przelewanie, bulgotanie, delikatne muśnięcia. Umiejscowienie łożyska na przedniej ścianie macicy może powodować słabsze odczuwanie ruchów. tak pisza na pierwszych stronach internetowych związanych z ruchami dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pierwsze ruchy miałam bardzo wcześnie bo już w 16 t i 3 d, ale zawsze byłam bardzo szczupła więc myśle że to dlatego. Teraz tez spodziewam sie ich wcześnie, myśle że za 3 tygodnie już coś powinnam czuć... Na początku to tylko takie muśnięcia, ale kilka dni i przeradzają sie w kopniaki, u mnie miedzy 18 a 19 tygodniem to już M czuł jak mi się coś tam wierci w brzuchu..... Ale u każdego jest inaczej i nawet około23 tygodnia można dopiero poczuć...zwłaszcza własnie u osób grubszych... Tysia bądź dobrej myśli bo to najważniejsze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×