Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Mysza a z tą operacja są jakies szanse?? Współczuje ci naprawde. I musze powiedziec ze masz racje, bo jesli duzo dziecko sika to dla mnie huggisy tez odpadaja bo sie jakies takie sztywne robia a pampersy zawsze sa miekkie. Jak Kuba nam litrami sikał to tylko i wyłacznie pampersy sie sprawdzały:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna25 - w połowie sierpnia idę na wizytę do gina, to się dowiem. Na razie nic nie wiadomo. Pocieszam się,że jak się nie da, to prywatnie da się zrobić. Tylko,że wtedy pożyczkę muszę wziąć w pracy...I nie wiem jak ją spłacę przy dwójce dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej co do tej hustawki to byłam swego czasu strasznie na nia napalona a konkretnie na modele FP.Pojechałam specjalnie do SMYKA gdzie panie odradziły mi ja juz nawet nie ze względu na niską wagę do 9 albo 12kg ale z powodu ze sa one zle wyprofilowane i mieli dużo reklamacji bo dzieci miały z 6-7 kg a za nic nie chciały siedziec w tej hustawce bo niewygodne i krótkie :odałam sobie spokój.Mam leżaczek fp z wibracjami i jest super. Wczoraj maly dał popis teściowej ,wyjeżdzała nad morze i podjechała pozegnać sie z wnukiem ,specjalnie go obudziła chociaz mówiłam ze ma tego nie robic bo edzie marudził i ze pewnie zaraz sie obudzi a ta swoje ...:o no i oczywiście Kacper co chwilę darł się wniebogłosy a ta sie zaraz zmyła :o Od paru dni jest dosyc marudny nie wiem czemu,chciałby byc tylko noszony na rekach a w leżaczku to 10 min i pisk .Może to minie niedługo Namawiam męża na wyjazd nad morze ,juz mam z tego powodu takiego doła ze nie wyjezdzamy nawet na dwa dni ze szok :( Betatka tak o tego smoka mi chodziło ,ale tez sie zastanawiam jak mój mąż na niego zareaguje .Wszelkich udziwnien w synusiu nie toleruje :oale smoczek wypasiony !!!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Hej. My natomiast posiadamy huśtawkę z Fisher price - seria rainforest (jest do 12 kg). Mamy ją już ponad miesiąc, Aleks waży jakieś 7 kg i bardzo Mu się w niej podoba. Ma 2 możliwości wyboru nachylenia siedzonka, stoliczek, 6 prędkości bujania, można bujać w przód i tył oraz w prawo - lewo i ma też 12 melodyjek i co najwazniejsze jest na zasilacz, a nie na baterie:-). Mały iedzi w niej tak przeciętnie 0,5 - 1 godziny dziennie i bardzo mu się podoba. Zazwyczaj patrzy się na zawieszone u góry zabawki, które się ruszają, a jak jest już marudny i nie moze zasnąc to wkłądam Go do husiawy i 5 minut i chłopa nie ma:-). Więc ja jak najbardziej jestem za huśtawką. A jak z niej wyrośnie to dopiero kupię Mu leżaczek:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moja mała nie chce dzisaj jeść :( Ostatni raz zjadła o 2 w nocy. Zapakowałam ją w wózek i z mężem na spacer wysłałam. Może świeże powietrze pomoże :( już się pomału martwić zaczynam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Temat huśtawki rozwiazany. Była aukcja z cena 180zł wbiłam 250 i pojechalismy do znajomych. Dzis rano patrze a Leoś stał sie posiadaczem hustawki FP tropikalny las. Nie powiem miałam rano mieszane uczucia. Mąż skwitował ze zaraz 70m2 nam nie starczy i zabawki w garazu bedziemy trzymać, ale przyszła mama popatrzyła przeczytała przytakła mezowi i za chwile wróciła z dwoma stóweczkami ze mały ma to od dziadków :), ale faktycznie jak tak dalej pojdzie to zabawki nie wiem gdzie bedziemy trzymać, bo wózka nawet nie mamy za bardzo gdzie i stoi w gaarazu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślałam o huśtawce ale mój 3 miesięczny synek waży już 9100 i szybko rośnie więc ten zakup sobie daruję:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od jakiś2 tyg używamy już pampersów rozm 4,zmieniliśmy huggisy na pampersy bo są bardziej miękkie i mają lepsze gumki w pachwinach i rak często nam kupka nie wypływa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku rzeczywiście Zabucha się nie odzywa .... *Zabucha wracaj szybko do nas, olej pomarańczki!!! *Moluś - to gratulacje z okazji rocznicy 🌼 🌼 🌼 *Betatka - ja za huśtawkę z przesyłką zapłaciłam 180zł :P I mówiłam już że zabawka dla Małej jest superowa, ja sobie bez niej życia nie wyobrażam. A i odgapiłam od Ciebie i kupiłam małej wańkę wstańkę Playgro - zobaczymy jak się u nas spisze :) A co do pieluch to ja huggisów już nie lubię ;) i kupuję znowu pampersy i uważam ze są superowe. Poza tym są takie promocje na pampersy że nie opłaca się kombinować. Ostatnio za 2 jumbo packi zapłaciłam 80zł *Myszka nie dołuj się, bądź z nami tutaj to może jakoś humorek CI poprawimy 🌼 A co u nas ... a nie mam pokarmu w jednej piersi ... pracuję laktatorem, bo Mała totalnie nie chce się tykać tej piersi chociaż i tak ją przystawiam, powalczę z nią chwilkę a potem przystawiam do drugiej. Nie wiem czy coś z tego będzie...a jak nie to cóż przejdziemy na sztuczne mleczko, choć na razie mleko z drugiej piersi jej wystarcza... Ale na wszelki wypadek pójdę z nią jutro do przychodni i zważymy się...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica2344
A czy któraś z was używała może już pampersów sleep and play?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica2344
Czy któraś z was używała już może pampersów sleep and play?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
my wlasnie probujemy sleep and play poki co sie sprawdzaja jestem z nich zadowolona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz pisałam wczesniej ze miałam sleep dla Kuby i je bardzo lubiłam,, bo podobne jak normalne pampersy ale sporo tansze. Dla leny mam zamiar je kupic wkrótce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My dziś byliśmy u cioci na imieninach. Byłam strasznie dumna z Leosia jaki był grzeczny. Dom pełen gości, hałas i ruch a on jak w swoim zywiole usmiechniety od ucha do ucha wedrował po wszystkich rekach. Wrzuciłam fotki do galerii Co do pampersów to my uzywamy activ baby i tak jak pisałam jak mały zrobi siusiu to mi strasznie smierdza jak na fuu, nawet dzis kuzynka sie pomyliła i tez myslała ze ma fuu. Ale za to od wczoraj mamy pierwsza paczke chusteczek tych z pampersa fresh niebieskich zamiast tych sensitiv białych i naprawde fajne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica2344
beatka masz rację co do tych chusteczek,ja do tej pory używałam nivea baby soft and cream,były nawet ok tylko trochę za mało nasączone a ostatnio kupiłam na próbę te niebieskie z pampersa i są super i teraz używam tylko ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica2344
a co do tych pampersów sleep and play to są duże promocje na allegro ale najpierw kupię jedną paczkę na próbę w sklepie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica2344
tak mi szkoda tego mojego synka,z racji jego wagi muszę mu rozcieńczać mleko,na 150 ml zamiast 5 miarek mleka muszę sypać mu 4 żeby było mniej kaloryczne,w dzień takie oszustwo jeszcze przejdzie ale wieczorem po kąpieli jak kończy się mleko w butelce to zaczyna płakać i przestaje jak mu się odbije i włożę go do łóżeczka i dam mu smoka to dopiero się uspokaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica a jak Wam noce na takim rozcieńczonym mleku mijaja?? i na jakim mleku jest maluszek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asica2344
Mikołaj bo tak ma na imię mój synek jest na Bebilonie 1.W nocy całkiem nie żle znosi to rozcieńczane mleko,jak zje po kąpieli gdzieś ok 20.30 to budzi się kolo 3 w nocy i póżniej rano a ostatnio zdaża mu się przespać całe noce tylko w dzień gorzej znosi to rozcieńczane mleko.Pół godz przed każdym karmieniem już muszę poić go wodą,wciskać smoka i nosić bo już jest głodny i płacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asica to przynajmniej tyle ze noc jest ok A ja byłam z małym u lekarza bo mu oczko strasznie ropieje. I bardzo załuje ze dopiero teraz zaczełam temat ulewania bo od niedwana zmieniło sie to raczej w wymiotowanie i zalecony mamy zageszczacz Nutrion narazie na stosowanym mleku Bebilon 1 jesli sie nie polepszy przejac na Bebilon Confort i tez dodawać Nutrion. Zobaczymy jakie beda efekty. Tylko na opakowaniu jest napisane ze nalezy stosowac smoczki z wiekszym przepływem. My uzywamy trzech diurek mamy jeden trójprzepływowy, obawiam sie ze jutro bedziemy pedzic po smoczki tróprzepływowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej córce jak się urodziła,teraz ma 6 lat też ropiały oczka i okazało się że miała pozatykane kanaliki łzowe i na szczęście skończyło się tylko na kropelkach.Synek w szpitalu też miał zakrapiane i po 3 dobach przestały mu ropieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja o nutriton pytałam ostatnio w aptece bo myślałam że może będę mojemu podawała z mlekiem żeby się najadał ale pani w aptece powiedziała że dopiero będzie przybierał na wadze i zrezygnowałam z mojego genialnego pomysłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do ropiejącego oczka, to mojej starszej córeczce, jak była niemowlakiem, ropiało oczko. Pobrano wymaz z oczka i okazało się,że miała gronkowca w oczku. Warto zrobić wymaz. Za wynik zapłaciłam wtedy kilka złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, muszę się pochwalić, ze moje dziecko to mały Obieżyświat:) Byliśmy od piątku u znajomych w Niemczech i bałam sie jak Maciuś zniesie podróż bo to od nas 600km a tu się okazało, że z niego mały podróżnik i przespał prawie cała podróż a zatrzymaliśmy się tylko raz. Wyjechaliśmy o 5 rano, przed wyjsciem z domu cyc, w czasie jazdy odciągnięte mleko, cyc na parkingu i znów odciągane na bieząco mleko a pomiędzy wszystkimi karmieniami błogi sen:) Ale dobrze ze miałam odciągnięte mleko i laktator bo on jak się budził to własnie z głodu i od razu płacz a wiadomo na autostradzie nie mozna stanąc na zawołanie. No i moje spostrzeżenie z Niemiec to takie, że u nas jest duuuzo więcej dzieci, w moim mieście to po rynku czasem az ciężko się wyminąć wózkami tyle matek a tam prawie nie widac dzieci. No i druga sprawa to podejscie do rodzicielstwa moim zdaniem troche samolubne i zbyt luźne bo trafiliśmy na początek lata i z tej okazji same imprezy w centrum, 7 scen z muzyką, budki z jedzeniem i tłumy ludzi i ci nieliczni Niemcy co mają małe dzieci to ciągneli je ze sobą w wózkach na te koncerty, czasami maleństwa młodsze od naszych mimo ze było juz grubo po 23. Moze to ja jakaś przewrażliwiona pod tym kątem, ale uważam, że to nieludzkie i samolubne ciągac dzieci o tej porze w takie tłumy i hałasy. Wcześniej jak temat mnie nie dotyczył to nie zauważałam takich rzeczy. Dla ścisłości to nasz skarb spał w domciu pod czujnym okiem babci, z mleczkiem odciągniętym na wszelki wypadek a niewykorzystanym bo się nie obudził :) a jak to jest z tym karmieniem, czy mleko matki jest bardizej kaloryczne od modyfikowanego??? Bo moj Maciuś je ok 80ml, no na siłe to 100ml (tyle max wypije odciagnietego z butli) co 2 h w dzien i max 2 razy w nocy a karmione butlą jedzą po 150ml i wiecej a jedne i drugie dzieci przybierają chyba porównywalnie... nie wiem sama. Nigdy nie dawalam mieszanki i nie wiem czy ono jest tluste, ale po moim odciągnietym mleku na butelce i smoczku zostaje tłusty osad wiec moze to o to chodzi.. lece spac pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pediatra mówiła że na ogół dzieci karmione piersią mniej przybierają na wadze niż te karmione mlekiem modyfikowanym i tak strasznie żałuje że nie mogłam karmić Mikołaja piersią bo pewnie teraz by mniej ważył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z was podaje dziecku nutramigen? Mam kilka pytań. Jakie mleko podawane było wczesniej i jak dziecko zareagowało na zmiane? Podobno jest ochydne w smaku :( Jaki był powód zmiany mleka? Moja mała ma skaze białkową i podaje jej w tej chwili bebilon pepti. Przez 5 tygodni wszsytko wydawało się ok. Wysypka zeszła po 3 tygodniach, do tej pory została jej tylko taka gęsia skórka na nózkach, są takie szorstkie w dotyku. No i od kilku dni mamy problem z jedzeniem. Mała wydluza sobie mocno przerwy między karmieniami albo całkiem sobie jedno karmienie odpuszcza i pije duzo wody. Jak juz przychodzi pora karmienia to strasznie grymasi, wije sie i płacze zanim zacznie jeść. Wypija w koncu całą porcję ale na zmiane z wodą. Jutro idziemy z tym do lekarza i obawiam sie ze na nutramigenie sie skonczy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Elizka - Mój synek dostaje Nitramigen od 5 tygodnia życia, a teraz ma prawie 4 miesiące. Został Mu przpeisany bo Mały strasznie płakał przy jedzeniu i po jedzeniu, miał cały czas wzdęty brzuszek, wysypkę na buzi i krew w kupce. Po tych objawach Pani doktor doszła do wniosku, ze Mały ma skazę białkową i dlatego pije Nutramigen. Przez jakiś 1 - 2 tygodnie jeszcze nie było dobrze, bo organizm Alka się oczyszczał, ale później było jak ręką odjął - wysypka zeszła, skończyły się kolki i nieustanny płacz i Amaluszke ogólnie jest bardziej radosny:-) Owszem w smaku jest ohydny, ponoć bebilon pepti jest lepszy:-). Pani doktor nam mówiła, że to bardzo dobrze, że tak wsześnie wykryto skazę, bo Mały nie zdążył się przyzyczaić do innych smaków, dzięki czemu bez problemu zaakceptował Nutramigen. Wcześniej dostawał mleko Hippa, a później pediatra zaleciłą bebilon comfort, ale po bebilonie było jeszcze gorzej:-(. Teraz Małemu zagęszczam troszkę Nutramigen kleikiem kukurydzianym i bardzo Mu smakuje, a za kilka dni, jak skończy pełne 4 miesiące powoli będę starać się dawać mu inne pokarmy - oczywiście nie zawierające białka mleka krowiego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas zmiana na bebilon pepti tez byla wczesnie, ok 8 tygodnia i wtedy tez problemow nie bylo. Kurcze i wyglada na to ze to znowu alergia... Czekam jeszcze tylko na kupke. Ona teraz tak co kilka dni robi. Dzięki Agita.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Część dziewczyny. Dawno nie pisalam ale czytam was regularnie. W czwartek czyli jutro ide z malym Piotrusiem na kontrolę do lekarza a jak bedzie wszystko ok to w piatek na szczepienie. Co do pampersów to używam haggisów i sa ok, natomiast wczoraj kupilam pieluszki happy i sa rewelacyjne takie miękkie no poprostu super, ani pampers ani haggis takie nie sa, ale mam jeszcze cala paczkę haggis i musze je wykorzystać a potem to całkowicie przejdę na happy, co do chusteczek to używam happy jasnych zielonych i tez sa super, kiedys tez używalam ogorkowych ale to byly chyba haggis i tez byly super. :) Piotrus dopiero 10 kończy 4 miesiące ale rozmawiałam z położoa i powiedziala ze juz moge malemu wprowadzać jedzenie i od niedzieli dostaje słoiczki i kaszki ryżowe i jest bardzo zadowolony i bardzo dobrze znosi te nowe smaki. :) uciekam juz, pa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agita_Opole
Kwiatuszek - a powiedz, ile razy dziennie teraz dajesz Maluszkowi mleko?, bo ja od poniedziałku będę Małemu wprowadzać nowe rzeczy i nie wiem za bardzo jak podzielić te Jego posiłki, ile razy dziennie ma jeść mleko a ile razy inne rzeczy:-). Póki co Aluś je 6x dziennie Nutramigen z dodatkiem kleiku kukurydzianego:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×