Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

*Under - ja rozmawiałam z gin na temat ruchów, ponieważ moje dzieciątka, czasem szaleje jak oszalałe, a czasem tylko raz na czas puknie ... gin powiedział że tak właśnie jest, żeby się nie martwić, najważniejsze, żeby kilka razy w ciągu dnia poczuć, choćby nawet tylko puknięcie :) A ja nie jestem w stanie rozpoznać jaki to typ ruchu, nóżka, czy rączka ... I nie kupuję sterylizatora, wygotowanie w gorącej wodzie na to samo wychodzi ... poza tym ja jak Justynka zamierzam karmić piersią i pewnie zakupie jedną butelkę do podania wody, czy ewentualnie herbatki jakiejś :) *Justyna - mam ten sam adapter do pasów. Tyle, że ja zawsze zapinam, tyle, że zawsze jeżdzę albo jako kierowca, albo jako pasażer :) *Czarna - mi też sie ostatnio spodobalo imię Lenka i jeszcze kilka innych imion dla dziewczynek, ale mi się uwidziało imię "Julia" i tak już zostanie, jeżeli moje Dzieciątko to dziewczynka ;) A u mnie najbardziej popularnym imieniem jest Oliwia, same Oliwki naokoło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
estem kochane moje operacja się udała 1/3 trzustki usunięta wraz z guzem i jeden węzeł chłonny bo się nie podobał lekarzowi.reszta ok.węzeł poszedł do badania histopatologicznego i za 3 tyg będą wyniki. jaki wynik by nie był(a mam nadzieje ze ok)to i tak dostanie chemie. jutro jadę do taty z mężem i mamą wiec zobaczę jak się czuje dzisiaj coraz lepiej ale śpiący jak nie wiem. dziękuję wam kochane ze ze mną byłyście w tych ciężkich chwilach i mam nadzieje ze teraz już będzie lepiej. a teraz idę zrobić sobie herbatkę bo mi chyba nerwy opadają jeszcze raz dzięki wielkie 👄👄👄 co do imienia my zdecydowaliśmy się chyba na Paulinkę (jest jeszcze dominisia i martynka lub marta ale juz chyba pójdą w odstawkę) pamietam jak na tvn leciała uwaga z jakiegos konkretnego zbierania kasy dla fundacjii tvn nie ejstes sam i była tam paulinka taka fajna dziewczynka rezolutna i kochana,zbierali kase na protezki dla niej bo cos z nóżkami miała ale jest cudowna i moze dlatego mi to imię zapadło w pamieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) super że operacja się udała !!! sterylizatora nie kupuję... jeżeli chodzi o foteliki w samochodzie to uważam że to bardzo ważnie i napewno na foteliku oszczędzać nie będe, a co do imienia to nasza córeczka będzie mieć na imię właśnie LENKA od samego początku tak mówimy do brzucha i już tak zastanie :)a jeżeli chodzi o imię dla chłopca to pewnie nazwalibyśmy go LEONARD (LEON) u mnie w okolicy wysyp Majek, Wiktorii i Oliwek. Pozd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
właśnie zauwazylam u siebie tzw siare.... dopiero teraz sie pojawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba super że z operacja sie udała, niech tata szybko wraca do zdrowia:) Zabucha to pewnie nazwiemy tak samo nasze córki, o ile u mnie bedzie rzeczywiscie córa...troche sceptycznie do tego podchodze bo u szwagra tez miała być córa, na każdym usg tak im gin mówił a tu cc i rodzi sie chłopak...miał być marysią... Z Kuba to od razu wiedziałam ze chłopak bo narządy w całej doskonałosci ukazał ok 20 tc a teraz ja tam nic nie widze... Malutka ja siary nie mam i jakos sie jej niespodziewam aż do porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie uspokoiłyście z tymi ruchami ;) ja też zamierzam karmić piersią ale zamierzam czasami odciągać pokarm żeby móc zająć się obowiązkami więc butelki muszę mieć i sterylizator chyba by się przydał , ale zostawię decyzję na sam koniec, jak starczy kasy to kupię ;) a ile już przytyłyście , ja już 10 kg a to dopiero 28 ,5 tygodnia , aż się boje ciągu dalszego... Dobrej nocki życzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z samego ranka. Goba bardzo się cieszę że operacja Twojego taty udała się. Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. U mnie siara nie pojawiła się jeszcze. Być może będzie tak jak w poprzedniej ciąży i nie pojawi się wogóle, dopiero po porodzie. Wybraliśmy imię dla naszego synka - Nikodem. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Globa super ze z tata OK teraz tylko szybkiego powrotu do zdrowia :) Zabucha nasz mały bedzie właśnie LEON (Leoś) nie Leonard, powiedz jak u Ciebie sie to imie podobało, bo u nas w rodzinie póki co tylko mój tato sie do niego przekonał, nikomu sie nie podoba ale ja powtarzam ze ma podobać sie nam a inni sie poprostu przyzwyczaja, najbardziej wkurza mnie teściowa która cały czas mówi na małego Kikus a ja jej powtarzam ze imie jest wybrane. Ale jej sie nie podoba wiec nazywa go po swojemu - obłed. A po wczorajszej wizycie to cukier ok za to mam anemie, łozysko mam nisko i nasz synuś teraz odwrócił sie pupcia na dół a cały czas był ułożony prawidłowo, doktorek stwierdziła ze ma jeszcze jakies dwa tyg na powrót do poprzedniej pozycji bo pozniej to juz bedzie mu cieżko :) idzie w slady mamusi bo ja sie pupcia rodziłam, tylko ze teraz to odrazu jak jest takie ułożenie to cc. No i przez to łożysko to mam sie nie forsować i przemęczać. Miałam tego nawet hasbendopwi nie mówić zeby teściowej nie powtórzył bo w tamtym tyg dostałam reprymende od tesciówki ze ubrania przenosiłam do nowej sypialni i ze nie powinnam tyle dzwigac ( 5 par spodni ), ja nie znosze jak ktoś mnie poucza i ustawia, wiem ze jestem w ciazy ale bez przesady, za chwile mnie do łożka przywiąze, i teraz juz słysze jak komentuje to łożysko ze mówiła zebym tego nie przekładała. A i nasz maluch w 28 tyg waży 1300 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) betatka - no u Nas zdania były podzielone mojej rodzinie się Leon podobał rodzinie męża już nie za bardzo... ale co tam ja jestem tego zdania że imię ma się przede wszystkim podobać rodzicom a nie dziadkom ,ciociom i reszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno mnie tu nie było ,mam problem od wczoraj mam skurcze ,czuje takie parcie na dole cos jak na okres,brzuch mi sie duzo obnizyl ,gin kazal wziazc nospe i jak nie przejdzie jechac do szpitala ,dzis nie mam skurczy ale bola mnie z kolei pachwiny i czuje ze maly jest jakby na samym koncu tuz przy kosci ,nie wiem czy dzieciatko sie poprostu ustawilo w pozycji ,,startowej,,czy to cos groznego ,nie wiem czy jechac do szpitala czy poprostu przestac panikowac ma tak ktoras z was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia, ja miałam skurcze niecałe 2 tygodnie temu, w tym silny ból w dole brzucha. Lekarz przepisal mi fenoterol na powstrzymanie akcji skurczowe macicy. Moze Twój tez by Ci przepisał. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem będzie, jak będziesz leżeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do Was takie pytanie , czy macie już swoje sposoby czy dopiero zastanawiacie się nad metodą antykoncepcji po ciąży, ja planuje karmić piersią i się zastanawiam jaka metoda była by najlpesza... rozważam albo tabletki albo jakąś wkładkę może podzielicie się waszymi doświadczeniami ?? :) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
nad metodą antykoncepsji.... tabletek nie chce... zadnej wkladki tez nie mysle ze bedziemy stosowac prezerwatywy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
aaa są jeszcze plasterki.... ale na ten temat bede rozmawiala z ginekolgiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po poprzedniej ciąży wzielam zastrzyk antykoncepcyjny, który polecił mi ówczesny gin. Ochrona do pół roku, ale szczerze odradzam. Źle się po nim czułam, cały czas - ponad pół roku. Nie moglam zgubić wagi, mozna po nim wręcz przytyć. Poza tym bolala mnie glowa. Teraz nie zastanawialam się jeszcze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nastusia - skoro już nie masz skurczy, i tych nieprzyjemnych bóli dołu brzucha to szpital raczej jest niepotzrebny, odpoczywaj i skoro działa nospa jest Ok. Bo jakby skurcze po nospie nie przeszły to do szpitala. o antykoncepcji po nie myślę, ale napewno żadnych wkładek!! tabletek w życiu nie brałam i teraz też sobie daruję, szczególnie, że za jakiś czas (ze dwa lata) planuję kolejne dziecko. Myślę, że tak jak i przed ślubem będziemy używać prezerwatyw i ew. sposobów naturalnych (najwyżej druga dzidzia pojawi się wcześniej niż planujemy hehehhee) Betatka - mnie imie Leon się nie podoba, ale najważniejsze, żeby podobało się Wam, żebyście je czuli, i żeby pasowało do Waszego dziecka. Dziadkowie, wujkowie i etc. przyzwyczają się i po jakimś czasie stwerdzą, że to nasjlepsze imię, jakie może nosić to dziecko :P My póki co mamy takie typy: Justynka lub Marysia dla dziewczynki, a dla chłopca Szymon. Niby ma byc dziewczynka :D ale różnie z tym USG bywa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, co do imion to my mamy mętlik, co chwilę zmianiamy swoje typy i coraz mniej zostało imion co nam obojgu się podobaja.. ja dziś leniuchuję, od poniadziałku bylam poza domem i duzo za kółkiem i teraz musze odpocząć. No moze trochę posprzątam bo odkąd jestem na zwolnieniu to się trochę pedantyczna zrobilam:) Mi coraz bardziej dokucza kość łonowa, szczególnie wieczorem i w nocy, a w nocy dodatkowo ból brzucha, taki jakby okresowy, ale rano całe szczęście przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie też w nocy parę razy nieprzyjemnie bolał brzuch, tak jakby na okres....ale po łyknięciu nospy przechodziło i w dzień nie powracało ;) kość łonowa mi nie dokucza....ale czasem boli mnie krocze, szczególnie podczas chodzenia....nie wiem, czy to od zaciskania mięśni kegla?? czy inna tego przyczyna? jutro idę do fryzjera, bo już mam dość tych ciemnych odrostów i swojej obecnej fryzury. Nic mi się nie chce....a muszę wziąc się za ogarnięcie bałaganu w domu, bo ja mimo zwolnienia wcale pedantyczna się nie zrobiłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna nie tylko Ty sie zrobiłaś pedantyczna :), mnie do szału doprowadza nawet kubek w zlewie nie włożony do zmywarki :) mam nadzieje ze to minie.... A u nas wczoraj została skrecona ostatnia cześć mebli w sypialni, (jeszcze bedzie łóżeczko :) ) teraz bierzemy sie za salon, mam nadzieje ze do soboty bedzie gotowy, a w sobote przyjezdza stolarz z drzwiami i progami i beda montowane, zostały nam juz same duperele typu przykrecić trzy karnisze, wymienić trzy kontakty (w tym jeden w kuchni gdzie kupiłam dzwonek :) ), i lampa w salonie tylko na nia czekamy bo na stanie nie mieli i zamówiliśmy Biało-czarna ja jeszcze rok temu bym nie pomyślała ze tak dam dziecku na imie ale jakoś mi się odwidziało, w pierwszej wresji miał być Piotr po tacie, dziadku itd rodzinna tradycja u hasbenda, ale przerwiemy to. Ja chciałam strasznie Maćka ale na niego to imie działa jak płachta na byka. Obydwojgu nam sie podobaja jeszcze Bartek i Szymon ale jednego i drugiego mamy w najbiższej rodzinie. Wzieliśmy kartke sisaliśmy imiona on wykreslił te co jemu nie odpowiadały ja co mi i tak został Leoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
witam ! a Ja od 7 na nogach musialam zrobic morfologie.... juz mieszkanko posprzatalam ,pranie sie pierze, a teraz odpoczywam sobie przed tv i kompem,popijając kawke 3w1 ;) w piatek mam wizyte u ginekologa na 9,15, a jutro jade do mamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
maluszek daje czadu w brzuszku..... caly l mi brzuch lata.... a moze juz ma dosc bycia w brzuszku?.... myslalam ze jak ma coraz mniej miejsca to bedzie mniej sie ruszal a jest wrecz na odwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
czy to mozliwe ze moze miec czasami czkawke??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też od 7 na nogach...ale jeszcze nic nie zrobiłam...oprócz oglądania TV i siedzenia przed kompem ...no byłam w sklepie hehehhe właśnie tak sobie rozmyślam, że pora się wziąć za jakąś robotę, mam pranie do włączenia....no i trochę sprzątnąć by się przydało.... ale leń ze mnie :P a mój mężuś śmiga na nartach.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
dzieki za odpowiedz bo zazwyczaj czuje takie dziwne pulsowanie i wtedy maluszek tez sie mocno rusza.... zazwyczaj lapie go tak wieczorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki! Jestem po wizycie u gina. Wszystko jest w porządku,pooglądałam sobie naszą kruszynkę na 4D, jaki przecudny widok:) akurat spała podczas usg i mogłam sobie popatrzeć na aniołeczka:) :) :) i mam pamiątkową fotkę buziulki:) mała rośnie jak na drożdżach waży 1328g, ułożona jest główką do dołu i oby tak do końca:) Na tej diecie cukrzycowej przez 3tyg przytyłam tylko 0,5kg dobrze było by się tego trzymać. Szyjka macicy długa i twarda więc nie ma problemu. pytałam o ból podbrzusza i napinanie, gin mówił że teraz to już może się zdarzać i zeby sie nie martwić,nospa i magnez złagodzą napiecia i ból. lecę placki kartoflane smażyć, ze dwa skubnę;)chyba nic sie nie stanie.Ta dieta mnie wykończy, ile człowiek musi sobie odmawiać:( jeszcze jedno do prania lepszy proszek będzie czy może płatki mydlane, bo mam problem??? a do kapieli płyn? zastanawiam się nad nivea,czy może mydło w kostce bambino??? miłego popołudnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałam problem z wyborem proszku.....ale na dobry początek wybrałam Lovelę. Co mną kierowało? średnia cena :) na półce stały jeszcze tańszy Dzidziuś i droższy Jelp, i kobieta jakas akurat tez ten produkt wybrala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez kupilam proszek lovele a dodatkowo płyn do płukania jelp. Co do płatkow mydlanych to czytałam ze to ostatecznosc jak dziecko ma uczulenie na lovele jelpa i dzidziusia, no i jak uzywasz płakow to tylko recznie bo mozna sobie pralke zniszczyc bo sie osadzaja na bębnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×