Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Cześć dziewczyny Jakiś czas się nie odzywałam bo mi komputer nawalił. Byliśmy z mężem 2 tyg temu na usg i z dzidziusiem wszystko w porządku zmienił już swoje położenie z pośladkowego na główkowe czyli jest już położone główką w dół.Niestety nie chciał znowu nam pokazać co ma między nóżkami i tak mi się wydaje że już raczej nie pokaże i będziemy mieli wielką niespodziankę,chyba za bardzo chcemy wiedzieć he he. W poniedziałek idę powtórzyć krzywą cukrową tym razem 75 bo po 50 miałam zły wynik.Mój maluszek jest ostatnio bardzo aktywny, najmocniej kopie ok 10 rano i 22 wieczorem i to tak mocno że mój brzuch przybiera różne kształty.Ostatnio dużo urósł bo wyprzedził wcześniejszy termin porodu według usg o ponad tydzień.Jak byłam na wcześniejszym usg to według gina był to 20 tydz a według usg 19 a ostatnio jak byłam to według gina był to 25 tydz a według usg już 27.Pytałam się swojego gina czym mogą być spowodowane takie rozbieżności i to że dzidziuś tak szybko podrósł to powiedziała że właśnie dlatego wysyła mnie na powtórzenie krzywej cukrowej bo przy cukrzycy ciążowej dzidziuś nieco szybciej rośnie i się rozwija. A leżeli chodzi o zakupy to ja też już zaczęłam.Mamy dla dzidziusia już wózek spacerowy z gondolką,łóżeczko z materacem kupione na allegro a widzieliśmy takie samo w sklepie,w tej samej cenie ale już bez materaca,przewijak montowany na łóżeczku też z allegro.Mam już dużo ciuszków tylko ze względu na to że nie znamy płci dziecka to wszystkie takie rzeczy jak ciuszki,ręczniki,pościel musimy kupować w uniwersalnych kolorach. Ale się rozpisałam,pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się, że nadal leżę. Jak leżę to jest lepiej.Wizytę u gina mam jutro rano. Potem napiszę co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, bylam wczoraj u gina i wszystko w najlepszym porządku, morfologia super i sie lekarz sam dziwił ze brzuch mam taki duzy jak na 28tc. No a na moje bole kosci łonowej to powiedizal ze niektore kobiety tak mają, że im sie kościec rozrasta i to moze bolec, ze inne rozłożenie ciezaru. No wlasnie bo przytyłam w sumie juz 13kg!!!duzo!!! Ale mam nadzieję ze zjade po ciązy, zaczynalam z 67kg przy 170cm a bede tak dlugo karmic piersia az dojadę do 60kg! A na dworze tak slisko, ze to dla nas az niebezpieczne, ale przynajmneij moje pokraczne wolne chodzenie nie rzuca sie tak w oczy bo wszyscy tak chodza hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
moja glukoza 75g wyxszla ok zmiecilam sie w przedziale... 136 na 140 ale i tak musze ograniczyc sie w slodyczach a ja tak bardzoooo je lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
hej dziewczyny! ja po wizycie u gina, 28 tydz.wszystko ok oprocz polozenia malucha w brzuszku bialo czarna u mnie tez polozenie posladkowe i lekarz kazal pogadac z malym zeby juz sie obrocil bo to ostatni gwizdek, ale wrazie co wcale nie ma koniecznosc cesarki tak tez urodzisz ale owszem jest trudniej i trzeba wspolpracowac przy porodzie, ja pierwszyporod mialam bardzo ciezki a teraz zapowiada sie jeszcze lepiej ;) ale cesarki chyba bym nie chciala ciezko potem przy dziecku jesli nie ma kto pomoc,jednak jesli bedzie trzeba to pojde tez pod noz ;( narazie badzmy dobrej nadzieji ze nasze maluszki sie obroca ;) asica no to macie niespodzianke, fajnie tak nie wiedziec do konca ;) potem jaka radosc i wyczekiwanie do ostatniej chcwili mysza czekamy na relacje po wizycie od lekarza justyna mnie tez bola ale kosci biodrowe miednica sie rozrasta i przygotowuje do porodu, w pierwszej ciazy tez tak mialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej.... jakoś nie moge się zabrać by coś napisać... brak weny...troche problemów osobistych... :-O pozdrawiam Gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ! Dawno już nic nie pisałam ale czytam Was na bieżąco :) u mnie już 30 tydzień i jakieś 10 kg do przodu :) ze względu na to skaracanie się szyjki macicy na ostatnim USG dopochwowym dwa tygodnie temu miała 27 mm. głównie siedze w domu i staram sie dużo leżeć (łykam nospe forte i magnez) za tydzień mam kolejną wizytę i ponoć po mniej mam iść do szpitala na kroplówki żeby płucka dzidzi się szybciej rozwineły w razie wcześniejszego porodu.... a do tego dziś jeszcze ząb mnie w nocy zaczął boleć... :/ po wizycie u stomatologa okazało sie że mam zapalenie ropne i ząb do usunięcia wiec dostałam antybiotyk do poniedziałku i na wyrwanie brrrr.... kurcze niewiem boję sie teoche że znieczulenie może zaszkodzić dziecku :( a co do rzeczy dla dzidzi to mam już łóżeczko i przewijak i prawie cały komplet ubranek śpiochy i kaftaniki kupowałam nowe a reszte kupiłam używane na aukcji na allegro. Wózek też mamy już wybrany tylko czekam na wypłatę z jego zakupem :) Joanna25-Toruń-super że już jesteś w domku Mysza13- na pewno wszytko będzie dobrze trzymam kciuki Moluś- oby wszytko się pozytywnie rozwiązało ! :) Pozdrowienia dla Wszystkich ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja szyjka macicy ma długość 36 mm,to chyba dobrze bo lekarz nic nie mówił że to żle.Co do bóli kręgosłupa i bioder to przez nie spać w nocy nie mogę.Lekarz mówłl że to może być spowodowane moją wagę. W sumie to nie przytyłam dużo bo 7 kg więc przeciętnie ale miałam już nadwagę przed ciążą bo moja waga początkowa to 83 kg plus te 7 to jest 90 a to jest dużo.Muszę pilnować wagi bo mój podwyższony cukier może być właśnie przez nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama27
asika ja waze 63 a wazylam 53 a kosci miednicy i biodrowe tak bola ze tez nie moge spac ;( ale taka chyba moja uroda ciazy w poprzedniej tez tak mialam, ponarzekam troche ale ogolnie wszystko da sie przezyc :) dobranoc i odezwijcie sie jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druga ciąża studentka
Jestem studentką III roku psychologii i na potrzeby seminarium rocznego przeprowadzam badanie wśród kobiet, które... są w drugiej ciąży i mają jedno rodzeństwo. Jeśli któraś z Pań byłaby tak uprzejma, byłabym wdzięczna. Ankieta znajduje się pod adresem http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/kwestionariusz/10355/sec-Pp39MGMF Pozdrawiam Mamusie i Dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki. Tak was czytam i się zastanaiam, w jaki sposób lekarze mierzą Wam szyjki macicy, ja się ostatnio zapytałam, ile mierzy moja, i lekarka mi opowiedziała ze jakieś dwa i pół cm, ale widze ze wy wiecie z dokładnością do milimetra ? Siedze dzisiaj sama, bo mąż rano wyleciał na dwutygodniową delegację na drugą półkulę:( smutno mi strasznie, ale rozmawiam z małą, i jakoś fakt ze ona tam jest podtrzymyje mnie na duchu. Nie chciał lecieć, ale musiałby to zrobić albo teraz albo za trzy miesiące, to już wole żeby teraz go nie było, a w kwietniu to już nie puszczam nigdzie. Szkoda tylko ze pogoda jest taka jaka jest - bo te mrozy zniechęcają do wszystkiego. Do środy chodze jeszcze do pracy, ( tylko przez te mrozy to nie mam pojęcia jak ja się dostanę:( ) a potem już dostane zwolnienie, juz wystarczy. mała moja siedzi strasznie nisko, głową w góre i kopie , strasznie nisko. czasami to takie wrażenie jakby już sobie chciała wykopać dziurę na dole - wiem, możecie się śmiać,ale to bardzoi niefajne uczucie, jaktam na dole kopie:( Trzymajcie się ciepło dziewczyny, w te mroźne dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc po wizycie u lekarza: szyjka miękka ma 2 cm i jest zamknięta. Podobno 2 cm jest ok. Dostałam leki Isophtin i Fenoterol. Koniec z nospą - za słaba. Skoro bóle przypominają miesiączkowe, to nie wróży to nic dobrego. Pomimo brania maksymalnej dawki nospy nadal wystepują, więc dostałam fenoterol na zahamowanie skurczów macicy. Ponieważ fenoterol przyspierza akcję serca (również płodu), to dostałam Isophtin na jej spowolnienie. Niestety będę się czuć po tych lekach źle, bo bedę mieć kołatanie serca, ale wolę to niz przedwczesnie urodzić, czego bardzo się boję. To co mnie bardzo zastanawia to fakt, iż w pierwszej ciąży aż takich problemów nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masakra,dopiero wstałam,miałam bardzo ciężką noc.Bolał mnie strasznie kręgosłup i kości biodrowe,miałam jakieś skurcze łydek no i maluch większą część nocy strasznie kopał,też sobie porę wybrał.Mój mąż aż na plecach czuł jego kopniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o długość szyjki macicy to mi zmierzył lekarz na ostatnim badaniu usg i mam to wpisane w opisie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza może cie pociesze bo po fenoterolu nie kazdy czuje się źle, różnie organizm na niego działa, ja brałam go dosć długo z Kubą i nic po nim mi nie było, może po 2 pierwszych tabletkach serce bardziej mi biło, ale ogólnie to czułam się ok przez cały czas jak go brałam. Za to moja bratowa stasznie go znosiła, trzęsła sie cała, nawet szklanke z herbata trudno było jej utrzymać. Także reguły nie ma..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I Isoptin powinno sie wziąsc jakies 15 minut przed fenoterolem. Nie wiem czy ci to lekarz mówił, bo mi nie powiedział, tylko gdzieś to poźniej wyczytałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
witam!!! a ja dzisiaj z mężem zaszalałam była promocja pampersow tak jak juz wczesniej wspomnialam,i kupilismy 5paczek JUMBOPACK KAZDA PACZKA ZA 36,99ZL.... BARDZO DUZO KOBIET SKUSILO SIE NA TA PROMOCJE BYLA WYDRUKOWANA INFORMACJA ZE NA KAZDEGO KLIENTA PRZYPADA 5 PACZEK ;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - mi kazał wziąć Isophtin a fenoterol po 30-40 minutach. Czuję się w miarę ok, tylko ręce mi się trzęsą i jakis taki niepokój wewnętrzny mnie dopadł. Poza tym na razie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrioszka26- długość szyjki macicy co do mm lekarz zmierzył mi usg dopochwowym ... Mysza13- staraj się myśleć pozytwnie, dużo odpoczywaj i stosuj sie do zaleceń lekarza i napewno bedzie wszystko ok , ja też mam zagrożenie wcześniejszym porodem i bardzo sie tego boje ale postanowiłam nastawić się pozytwnie ponieważ zamartwianie się w niczym nie pomoże ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też w kwietniu
Hej! Jestem na tym topiku po raz pierwszy i od razu mam pytanko- jak to u Was jest z wyczuwaniem ruchów dziecka? Ja jestem w 27 tc - termin mam na 24 kwietnia. Do Tej pory mała cały czas się ruszała, a od wczoraj ruchy są bardzo słabe. Nie wiem czy to przeczekać czy gnać do lekarza? Jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza - trzymaj się ! zabucha - ja usg dopochwowego nie miałam od 14 tygodnia, czy to normalne, ze je robią? czy następnym razem powinnam poprosić? zawsze mam przez brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka872,a te 5 paczek pampersów to wszystkie w rozm newborn,czyli te najmniejsze? Ja też chciałam się skusić tylko że moja szwagierka urodziła 4 miesiące temu i mówiła żebym nie szalała z tym najmniejszym rozm bo ona tak zaszalała i kupiła 5 paczek jumbopak a po 2 paczkach już musiała zmienić rozm na nieco większe.Ja wczoraj w rosmanie kupiłam 4 paczki chusteczek nawilżanych dla dzieci johnsons baby za 15.99 więc to naprawdę jest atrakcyjna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matrioszka26 - ja usg dopochwowe miałam zrobione właśnie ze względu na to skracanie szyjki macicy, tzn. to wyszło przy zwykłym badaniu a poźniej lekarz zadecydowal o usg dopochwowym żeby zmierzyć jak długa jest ta szyjka bo wtedy wychodzi najdokładniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
są rózne rodzaje ja kupilam rozm 2 od 3-6kg... moja kolezanka urodzila 3tyg temu 4380 i nadal uzywa tego rozmiaru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
leclerk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
do jutra trwa są różne rozmiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×