Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

witajcie, witaj kwiatuszek, fajnie ze takie mlode mamusie jak ty mają takie rosądne podejscie. No i przynajmneij bedziesz przy dziecku wygladać jak siostra a nie ja mamuska:) Swoja drogą to moja mama ostatnio zdziwiona mowi do mnie: /"a ty w maju skonczysz juz 30stke?" No ona w moim wieku urodzila mnie a ja bylam juz trzecia (i najmłodsza). Ja dzis bylam na szkole rodzenia i pisaliśmy list do naszego dziecka. No i tatusiowie rysowali nasze dzieci na brzusiach a potem było pamiątkowe zdjęcie z innymi mamami:) Trzeba wywołac zdjęcie i dołożyc do listu i dac dziecku w odpowiednim czasie:) Moja paczka z allegro juz przyszla i mojemu męzowi szcegolnie podoba się termometr, ciągle sobie mierzy na skroni. A ze jest przeziebiony to ma pretekst:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiauszek17
Jestem w 33 tygodniu ciąży i przytyłam tylko 9 kg, czy to nie za mało? Na szczęście nie mam żadnych (jak narazie) rozstępów na brzuchu. :-D Ale strasznie mnie swędzi, niekiedy doprowadza mnie do szału, a smaruje brzuch codziennie. :-( A może macie jakiś sposób na swędzący brzuch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kwiatuszek! ja na swędzący brzuch stosuję oliwkę, dwa razy dziennie, a czasem i częściej jak swędzenie nie daje spokoju Miałam wizytę u gina w poniedziałek, za dużo mnie nie badał. Na USG praktycznie skupił się na płci mojego dzieciaczka, a że wciąż leży pośladkowo to nawet dopochwowo mnie zbadał, żeby podejrzeć tę moją dziewczynkę :P Pewności 100% nie ma....ale zostajemy przy opcji, że to dziewczynka. Moja mała nie ma zamiaru zmieniać swej pozycji :O i jak tak zostanie to będę miała cesarkę. Termin porodu zbliża się wielkimi krokami, a ja tylu rezczy jeszcze nie mam!! jestem w 35 tc i przybyło mi 11 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało - czarna a mówił Ci gin czy jest jeszcze duza szansa na przekrecenie sie małej??? Pytam z ciekawości bo mi dwa tyg temu (28 tc) stwierdził ze zbyt dużo czasu nie ma zeby moj mały sie przekrecił, bo jak do któregos tyg sie nie przekreci to poźniej bedzie mu trudniej i raczej sie nie przekreci. Ja wczoraj pojechałam do tego entliczka i zostawiłam 300zł a kupiłam same duperele typu kremy, waciki itd no i dla mnie te podkłady i majtaski jednorazowe. No i ten płyn do kąpieli o którym pisałyscie po którym nie trzeba używaz oliwki. A można nim myć włoski dziecka??? Niby kupiłam dodatkowo szampon. A i kupowałyscie puder???? Też kupiłam ale nadal sie używa pudru??? (może to głupie pytania). A i mieli ta pościel co sobie do łóżeczka wybrałam na allegro i jest dużo ładniejsza niż na zdjeciu jestem na nia zdecydowana juz na 100%. Jeszcze mam już plan zajęc na semestr letni na uczelni cholerka egzaminy mam 10-11 lipca a wtedy mamy zapłaconą rezerwacje w Polanicy. I moj ma wtedy zaplanowany urlop wypoczynkowy. Zobaczymy musze pomyślec i coś wykombinować. A z milszych wiadomości to zaliczyłam jeden egzamin z soboty no na 3.0 ale zaliczony, liczyłam na dwie poprawki a tu bedzie tylko jedna :) Zastanawiam sie własnie nad zakupem jednej koszuli i jednej piżamy od tego sprzedwcy co link był podawany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatuszek widocznie taka Twoja uroda w ciąży, wydaje mi się, że to nie jest aż tak mało i wcale nie musi świadczyć że urodzisz małe dzieciątko bo masz mały zgrabny brzuszek ja mam 32 tydz i 12 kg+ a co do smarowania brzuszka to używam mustelle trochę droga ale w pierwszej ciąży też ją stosowałam i ani jednego rozstępu ale i tak wydaje mi się że nie taka w tym zasługa kremu co dobrych genów, moja mama urodziła nas 3 niczym nie smarowała i też żadnego rozstępu, więc tylko się cieszyć ;) dzisiaj mam gina, idziemy wszyscy czyli mój m i córeczka, zapytam czy można już zrobić to badanie na paciorkowca żebym potem zdążyła ;) no i ciekawe czy tak jak u Ciebie biało czarna moje maleństwo dalej leży pośladkowo...wydaje mi się że jednak leży już bokiem,zobaczymy na usg a co do przekręcania to racja że tak do 30 tyg. jak się przekręci to dobrze ale zdarza się że nawet przed porodem niespodzianka a bobas inaczej ułożony i to mnie ciekawi co wtedy bo przecież nie robią już usg, po brzuchu tego nie widać nikt go nie maca żeby sprawdzić, pewnie w ostatniej chwili jak już rodzisz decydują jak zobaczą,to cesarka albo co gorsza nie mówią mamie że poród pośladkowy tylko niech rodzi( to by było świństwo i tego bym się bała),to jest decyzja każdej z nas jak która chce rodzić co do pudru to dla chłopca owszem pewnie się przyda, zwłaszcza że lato przed nami i mogą pupcie i pachwinki się odparzać ale dla dziewczynki to raczej się nie przyda bynajmniej ja wogóle nie używałam i nic się nie działo a jak coś się zadziało to troszkę sudocremu i na drugi dzień już w porządku, betatka gratulacje ! aha i zmieniam pseudonim na swojego odkopanego starego którego kiedyś miałam, buziaki i piszcie co u Was żeby było co czytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce DZIEWCZYNKA aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabelka26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole...CHŁOPIEC under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07.....26.0 4.. ....Poznań...dziewczynka agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........11.04 ......Rzeszów DZIEWCZYNKA justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław... DZIEWCZYNKA luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków....DZIEWCZYNKA zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........22.04.........Ch orzów... CHŁOPIEC betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK maya25.......27........18.07........22.04.........Koszal in loczek87......23......11.07......18.04........Solec Kujawski....CHŁOPIEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wam podam linka http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=16352212 dziewczyna wystawie rzeczy na allegro niedrogo jak 5 zł za sztuke aj wczesniej zamówiłam na innym portalu juz od niej wiec mozecie ze spokojem dla dziewczynki cos zakupic polecam bo rzeczy ma naprawde fajne a i cały czas dostawia bo się uczy mi pisałą :-) takze laski dzisłamy potem napisze wiecej ide sprzetac do konca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce DZIEWCZYNKA aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabelka26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole...CHŁOPIEC under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07.....26.0 4.. ....Poznań...dziewczynka agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........11.04 ......Rzeszów DZIEWCZYNKA justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław... DZIEWCZYNKA luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław CHŁOPAK frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków....DZIEWCZYNKA zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........22.04.........Ch orzów... CHŁOPIEC betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK maya25.......27........18.07........22.04.........Koszal in loczek87......23......11.07......18.04........Solec Kujawski....CHŁOPAK musiałam uaktualnic stopkę bo przeciez córeczce urosły jajka jakis czas temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pudru to ja dla wiki uzywałam bardzo mało i nie uwiezycie ale dla kuby nie kup[owałm bo ten po wiki miał date do 2010 hihi ale nie uzywałam go bo miałm inne masci na odparzenia i poza tym lepsza jest mączka ziemniaczana sposoby naszych babci no i mam ten opuder nadal a jak pięknie pachnie firmy nivea niech se lezy narazie nie wadzi ale wiem ze dkla małej nie bede uzywała bo jest zbyteczny musze pomuslac tylko nad niania elektryczna bo moze mi sie przyda jak pójde na ogródek a mała bedzie spała wieczorem ?niewiem a jak zejde na doł do tesciów tez moze się przydac tym ardziej ze kuba jest nie? kwiatuszek a gdzie mieszkasz w poznaniu? nieiwem co jeszcze chvciałam posac zapomniałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
witam !! ja jeszcze dokupie emolium sudocrem no i moze puder..... i ten przyrzad do sciagania kataru u dziecka... oprocz tego nożyczki i szczotke do wlosow... a i dzisiaj weszla nowa gazetka tchibo i tam jest nawilżacz powietrza za 119zl....wyciagne męża po pracy i pojedziemy tam... nie moge sie juz doczekac dzidzusia ;) a na dniach sie przeprowadzamy do mieszkanka naszego wyremontowanego..... stolarz kończy skladac meble ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no malutka ja tez robie wypad na nowa chate za 2 tyg. i neta tam nie bede miala :( czasem od meza wieczorem moze napisze ze jeszcze w dwupaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
o kurcze ja tez nie wiem czy bede miala tam neta....trzeba cuś wykąbinować... przepytam dzisiaj męża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mi teraz przy remoncie i sprzataniu tak czas szybko leciał ze szkoda gadac fajnie macie bo nie obejzycie sie a dzidzia bedzie. Co do porodu posladkowego to mnie mama tak rodziła i lata temu lekarze macali brzuch i byli w stanie wyczuc położenie dziecka. Przed chwila dzwoniła siostra ze wyczytała jakiś artykul ze przez rok od powrotu z macierzyńskiego nie moga kobiety zwolnic, a to jest dla mnie bardzo wazne bo u nas maja być zwolnienia nasz okreg jest przewidziany w lipcu/sierpniu wiec sie cieszyłam ze mnie ominie bo bede na macierzyńskiem najwiekszy stres najwyżej mówiłam ze wróce po wypowiedzenie ale teraz wiem ze moge być spokojna przynajmniej ja bo mój meżuś pracuje w tej samej firmie i nachodziły mnie czarne myśli ze zwolnia nas dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny Kwiatuszku, nie przejmuj się ta waga w sam raz. Ja jestem w 33 tygodniu, a waga już 12 i poł jakaś tragedia :( Własnie przyszedł mi wózek, który zamówiłam, jest sliczny :):) już się nie mogę doczekać maleństwa i wspólnych spacerów. Bo teraz to nawet spacerować nie mogę , leżakowanie tylko przez ten brzuch :( ide prać ciuszki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ja ogladam wlasnie ciuszki na allegro.. patrze na aukcje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. Widzę że praca w domach u Was wre. Ja niestety jeszcze pracuję. Idę dziś do gina i zobaczymy co tam u kruszynki. Za to mój mąż siedzi w domku na zwolnieniu i naszło go generalne sprzątanie :) A podobno to kobiety przed porodem maja takie "wicie" gniazdka. Kwiatuszku ja jestem obecnie w 33tc i przytyłam ( jak dla mnie ) za dużo, coś ok 12 kg.Ciesz się że tak mało przytyłaś, będzie mniej do zrzucenia po porodzie. Jeśli tylko Twoje maleństwo rozwija sie dobrze to nie ma czym się przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś do pracy jeszcze chodzisz??? Musisz ja naprawde lubieć i musi Ci dawac satysfakcje, Ja jeszcze dwa lata temu tez bym nie pomyslała isc na zwolnienie ale duzo ludzi zwolnili kilka odeszło i atmosfera juz nie ta sama ;( a co do wagi to chyba ja jestem rekordzistka do slubu szłam z waga 61 wtedy jeszcze nie wiedziałam o małym ale od tamtej pory licze sobie dodatkowe kg w 28tc było 78, ale mimo wszystko jeszcze nie wygladam tragicznie widac ze mi sie przytyło ale nikt nie chce uwierzyć ze az tyle (mama siostry a one sa szczere do bółu :) ) A co do pieluch, chusteczek, proszków i płynów do płukania to wymyśliłam sobie ze zobacze po ile sa w marketach a jak bedziemy w makro to porównam ceny i jak coś to kupie w makro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka - nie mam wyjścia. o pierwsze lubie swoja papierkową robotę, po drugie nie ma mnie kto zastapić. A jak mam miec po 50 telefonów dziennie to mi się nie chce. Bo cóż to byłby za odpoczynek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej! Maleństwo rozwija się prawidłowo i waży około 2 kg. :-D Mieszkam pare kilometrów od Poznania. Mam zamiar do początku marca się przeprowadzić z rodzinką gdzieś do samego Poznania. Więc wytrwale szukam mieszkania do wynajęcia. :-) Ale na razie nie mam żadnych pozytywnych odpowiedzi. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej u mnie 30 tydz.i 14 kg wiecej takze nie załamujcie sie :-)ale troche mi wolniej rosnie bo zastosowałam diete z musu oczywiscie:-0 Dziewczyny moge wam udzielic swietnej rady która otrzymałam przy pierwszym dziecku od połoznej:żeby glówka dziecka była bez ciemieniuchy i innych problemów skórnych to trzeba codziennie przy kompieli masować szczoteczka z naturalnego włosa oczywiscie wraz z szamponem lub specjalnym mydełkiem POLECAM wiele mam mi dziekowało za ta porade.....a wanienki specjalnej nie kupowałam bo powiedziała ze najlepsza jest misko-wanienka głęboka ..taka zeby dziecko było całe w wodzie coby mu ciepło było i to takze sie sprawdziło a miske przynajmniej mozna było potem wykorzystac do innych celów..Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betatka - nic nie mówił....dał tak jakby czas mojej dzidzi na włąściwe ułożnie na 2 tyg przed terminem porodu. Ale z doświadczenie siostry wiem, że jak dziecko w czas się nie przekręci to później jest mu trudniej, bo jest większe, i ma mniej miejsca na takie manewry choć różnie to bywa, mojej koleżanki córeczka przed samiuśkim porodem przybrała odpowiednią pozycję i mimo przygotowania już do cesarki, rodziłą naturalnie ;) betatka - ja z moim męzęm też w jednej firmie pracuję ;) u nas też szykują się zmiany strukturalne oczywiście połączone z redukcją....tylko trochę wcześniej ok kwietnia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziweczyny, moja mała ułożona jest poprzecznie, i wcale nie ma zamiaru się narazie obracać, ale lekarz stawiedził, że rzeczywiscie do samego dnia porodu ma czas, wieć się jakoś nie boje, tylko ze mała się rozpycha i to strasznie boli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia-jak na moje pościel warta jest swojej ceny,jest solidna i nie mam żadnych zarzutów.moskitiera na zdjęciu wydawała mi sie zielona a mama cały czas mi mówiła że jaj się wydaje biała, więc może ja się przewidziałam:) osobiście polecam i nie żałuję tego zakupu, jestem z niego zadowolona. Od 2 dni męczy mnie straszna zgaga mleko i renne już nie pomaga,już nie wiem co mam robić.czasem już mam ochotę iść zwymiotować, tak mnie to strasznie męczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
wlasnie przyszedl kurier z łóżeczkiem ,narazie nie odpakowalam czekam na mezusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc, jestem już po wizycie. Mały ma 2 kg i wszystko z nim ok. Ale ja dostałam zwolnienie lekarskie, gdyż gin twierdzi że grozi mi zatrucie ciążowe. Trochę dziwne bo w pierwszej ciazy nie miałam tego. Poza tym przytyłam od początku ciąży 11,5 kg z tego w ostatnim miesiącu 4 kg. Lekko mówiąc dostałam opr od gina i przykaz spacerów minimum 3 km dziennie. Nie wiem jak to zrobię gyż po 5 minutach chodzenia mam tak twardy brzuch że nie mogę się ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goba, sliczna ta czerwona sukienka, ale obawiam sie ze skoro rozmiar 42 to troche za duza na mnie.. No chyba ze wypada mniejsza, mozesz podac wymiary w biuscie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a kiedy pakujecie torby do szpitala ,ja czytałam teraz w necie ,ze na 4-5 tyg przed terminem to torba powinna stac juz na bacznośc :) Moze napiszecie co niezbędnego powinno sie znaleźć w torbie i co mozna jeszcze zabrac by ułatwiło nam pobyt ,tak z własnego doświadczenia .Niektóre dziewczyny biorą nadmuchiwane kólka do siadania itp jak cos Wam wpadnie do głowy to piszcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna na zgagę jedz migdały kilka razy dziennie po kilka lub więcej. Gdzies wyczytałam,że melon tez pomaga. Mąż mi dzisiaj kupił melona, więc zacznę testować. Migdały działaja na sto procent. Jedz je nawet wtedy, gdy zgaga Cie nie trzyma, to jej zapobiegnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja torbę mam w większej części spakowaną. Poza rzeczami oczywistymi dobrze pamiętać o wkładkach laktacyjnych, staniku do karmienia, podkładzie do przewijania dla dziecka. Oponka do siedzenia przydała mi się dopiero w samochodzie przy powrocie do domu ze szpitala, bo w szpitalu mieli oponki. Dla dziecka dobrze mieć spakowane rzeczy i kosmetyki w osobna torbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×