Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

a jak juz tak wybieram sie do apteki to może powiecie mi coś na temat Tantum Rosa Słyszałam ,ze jest bardzo dobra po porodzie ,używałyscie ?A jak nie Tantum rosa to może Lactacyd wiele kobiet tez go sobie chwali ,ale chyba jest miedzy nimi róznica Tantum z tego co się nie myle to bardziej lek a Lactacyd to chyba tylko płyn do hig intymnej .Sama już nie wiem co mam kupic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do wody morskiej Marimer to polecam,córka ma prawie 6 lat i nadal jak trzeba to używam bo po kroplach do nosa strasznie wysuszają jej cię śluzówki nosa więc to jak najbardziej. Ja od kilku dni jestem nie zle przeziębiona i też używam Marimeru bo niestety nie ma żadnych kropli do nosa dla kobiet w ciąży. Jest też coś takiego jak spray do nosa z nivea baby i można go aplikować już noworodkom jak zachodzi taka potrzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tantum Rosa to saszetki do przygotowania roztworu do irygacji. Po porodzie dobrze stosować jak najczęściej ze względu na odchody połogowe. Ja musiałam używac codziennie, bo dopadła mnie jakas infekcja i miałam wlączone leczenie z jakimiś globulkami. Teraz lekarz każe mi stosować raz w tygodniu ze względu na upławy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki! Chyba już za wczasu kupię te wodę marimer bo tez mi sluzuwki wysychaja ! Duzo zdowia dziewczyny szczegolnie dla Ciebie Asica -wracaj szybko do zdrowia!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej - ja dziś po wizycie u lekarza. Z synkiem wszystko ok, waży 1400g, tylko jest na razie pośladkowo ułożony. W sumie straszny z niego wiercioch bo na każdym usg jest ułożony inaczej - najpierw poprzecznie, potem główkowo, teraz pośladkowo. Nawet gin poczuł energicznie kopnięcia:) Mam nadzieję że sie jeszcze obróci tak jak być powinien bo nie chcę cięcia. Dziś Kubuś też oglądał braciszka, ale bardziej interesował go sprzęt do usg niż Piotruś:) natusia - ja po porodzie używałam tantum rosa na samym początku, a potem normalnie Laktacyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam w szkole rodzenia polecali kupić Tantum Rosa. Babka mówiła, że saszetkę można podzielić na dwa razy Pół rano rozrobić do podmycia się i połowę wieczorem. Zacząć już w szpitalu. Babki mówiły, że pięć saszetek wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, co do Lactacit to ja używałam do higieny intymnej juz przed ciażą i dalej uzywam i moj gin sam mi to polecal, szczegolnie jak ma sie problemy z grzybicą. Na suche powietrze i do czyszczenia noska maleństwom to tez słyszalam o roztworze wody morskiej ze jest super. Jest tego w aptece kilka rodzajow, rozni producenci, ale dla noworodkow mi kolezanka polecila DISNEMAR bo rozpylacz jest delikatniejszy niz w innych i latwiej zaaplikowac malenstwu. Ja osobiscie jeszcze nie kupilam, ale na pewno tez kupie. Chociaz mam cichą nadzieję, że jak nasze dzieci sie urodzą to będzie juz trochę cieplej, mniej bedziemy ogrzewać mieszkania i powietrze nie bedzie az takie suche i drazniące ich male noski. Moj Malec jest chyba dalej ułożony poprzecznie lub nawet skosnie, bo czuję kopniaki jednoczesnie z dwoch stron po bokach, z jednej strony nizej z drugiej wyzej. Ale jak się nie okreci jak trzebai bedzie konieczna cesarka to sie tez nie obrażę, bo porodu naturalnego strasznie sie boję... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Mnie tutaj dawno nie było ale was czytam regularnie:)Mam 20 miesięczną córcie która mi zabiera cały wolny czas więc nie mam czasu ani siły żeby coś stworzyć.Jestem świeżo po usg więc piszę żeby się pochwalić że mój synuś waży już 2500 kg!!!Także będzie spory,tak jak moja córka ważyła 4035kg,chyba mam szczęście do dużych dzieciaczków,już się boję porodu ech....Na szczęście poza tym wszystko ok,zdrowy i śliczny:)Ułożony już główką do dołu czyli wszystko jest tak jak być powinno:)Mnie już tak boli spojenie łonowe że wieczorami to tylko leże bo nie mogę chodzić-porażka.Już bym chciała urodzić:)Tak poza tym to dla dzieciaczka praktycznie wszystko mamy po córci,ciuszki dostałam od koleżanki więc za dużo nie kupuję,jeszcze kilka drobiazgów które zamierzam kupić w przyszłym tygodniu i już.Torbę pakuje na początku marca i czekam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katrina - w którym jesteś tygodniu bo spory twój maluszek.Ja jestem w 30 i mały ważył dziś 1400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-i-ja jestem w 32 tyg i 4 dni także niewiele więcej od ciebie,tak jak pisałam chyba już takie moje szczęście że mam duże dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hihih Katarina o rzeczywiście nasz szczęście to dużych dzieci. Ja we wtorek zaczynam 32 tydzień i moja mała miała 1400g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow to faktycznie duży bobas :) moj w 29 tyg ważył 1500 i juz mi się wydawał duży :D ,byłam dziś w aptece po podklady poporodowe ,masakra jednym słowem ,one są wielkości materaca :D ale coz nabyłam od razu dwie paczki bo to róznie może byc w szpitalu a słyszałam ze też się one przydają .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..hej mój synek wczraj czyli koniec 29 tyg. ważył 1400 także wydał mi sie duzy:-)bo pierwszy przy narodzinach miał 2600 i mierzył 56 ...ale u mnie cukier na 180 wiec ponoć takie dzieci szybciej przyrastają w tłuszczyk hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej. Ja jutro zaczne 33 tydzień ciąży. To moja pierwsza ciąża i jestem troche tym wszystkim przestraszona. Dużo muszę się jeszcze nauczyć. I prawdopodobnie bede miała synka. Mały waży już ok 2 kg. Jestem bardzo szczęśliwa. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Jeśli możecie to odpiszcie na moje pytanie. Może jest troche głupie... Do czego służą podkłady poporodowe? Dla synka mam już kupione łóżeczko- kojec, jest bardzo fajne bo mozna je złożyc i np. wziąść je na wakacje. :-D Mam też dużo ciuszków, ale niestety większość jest różowa, bo w ostatnich latach rodziły się same dziewczynki. Muszę je jeszcze wyprać i wyprasować. Wózek dostane od cioci siostry. :-) Ale w sumie jeszcze tyle trzeba kupić, troche mnie to przeraża. :-( Mam problem tylko problem z imieniem dla mojego maleństwa. Mi bardzo podoba sie Piotruś, mamie i chłopakowi Szymon. Więc nie wiem na co mam się zdecydować. Dla dziewczynki wybrałam imię Julia i każdemu się spodobało. Ale mam jeszcze trochę czasu do namysłu. :-) Buziaczki dla Was dziewczyny! :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski po przeczytaniu waszych wypowiedzi na temat wagi waszych maluszkow troche sie uspokoilam bo bedac na wizycie u lekarza w 31 tygodniu dowiedzialam sie ze moj synus wazy juz 1800 i uswiadomilam sobie ze w ciagu 4 tygodni przybral 800 to mi sie wydaje duzzoo. Wiem ze przy cukrzycy ciazowej dzieciaczki rosna szybciej i teraz mam do was pytanie czy jak mialam robiona krzywa w 24 tyg i wyszlo ze nie mam cukrzycy to czy teraz mogla sie ujawnic bo moja waga tez jakos szybciej sie zwiekszyla?? I jeszcze jedno czy ktoras z was wie cos o miesniu brodawkowatym?? Ten miesien jest w serduszku juz od 2 wizyt lekarz mnie zwodzi na pierwszej wizycie zaczal ogladac serduszko chyba 10 min potem szukal w jakis ksiazkach kazal przyjsc za miesiac i przypomniec aby to sprawdzic teraz ogladal i znow kazal przypomniec na nastepnej wizycie ze ma obejrzec raz jeszcze a ja nic konkretnego nie moge znalezc nie wiem co robic a on mnie zbywal jak pytalam co sie dzieje pomozcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loczek- pewnie już szukałaś na wielu stronach o mięśniach brodawkowatych. Tu chociażby jest link z wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99sie%C5%84_brodawkowaty Najlepiej zapytaj lekarza czy wszystko w porządku albo dla swojego spokoju idź do kogoś innego na usg. Mi w pierwszej ciąży też lekarz powiedział tak niejednoznacznie, że uwidacznia się w serduszku jakieś białe echo i że pewnie jest to spowodowane mocniejszym uwapnieniem mięśnia brodawkowatego. Mówił że widac to dzięki temu że sprzęt jest dokładny, bo w innym przypadku można by to potraktować jako tzw objaw piłeczki ping-pongowej. Ja wtedy go nie dopytałam, po wizycie zaczęłam szukać w internecie i tylko się zestresowałam, bo wyczytałam że może być to jedyny objaw niektórych trisomii. Po tym wiem że najlepiej wyjaśniać wszystkie wątpliwości na bieżąco, bo potem człowiek niepotrzebnie się denerwuje. Na pewno wszystko jest dobrze, głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama-i-ja pytalam go na pierwszej wizycie jak wyciagnal ksiazke i zaczal przegladac zdjecia budowy serduszka i wlasnie jak wyglada ten miesien a jego odpowiedz brzmiala ze te miesnie wygladaja roznie u dzieci i ze musial sie upewnic ale nie byl zbytnio przekonywujacy zwlaszcza ze kazalsie przypomniec. Teraz mi robil usg na innym sprzecie i mowil ze nie widzi nic zlego ale mam na nastepna wizyte przyjechac do jego drugiego gabinetu bo tam ma lepszy sprzet. Szczerze to sie pocieszam tym ze w 22 tyg mialam usg 3d/4d u super lekarza na super sprzecie i on twierdzil ze serduszko super ale wiecie jak tojest czlowiek ma tak zawsze ze sie stresuje. A mozecie mi jeszcze odp co do tej cukrzycy o ktorej pisalam wczesniej byla bym wdzieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka874
dzień dobry chyba zaczne dzien od narzekania.... mam glupie uczucie codziennie boli mnie przez pare min dol brzucha tak jakbym miala dostac okres.... moze maluch przyjdzie szybciej na swiat juz w marcu... oprocz tego bolu nic sie zlego nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam się wcześniej dopisać do tabelki wiec robię to teraz.... paulcia233........23........06.07...........13.04 .....Nowy Sącz alena2010.........27.......26.06............03.04 ......Prudnik.CHŁOPIEC Biało-czarna......32.. ....23.06............29.03.. .....Białystok - córka?? malutka872.......22.......29.06............05.04. .... .Gdańsk CHŁOPIEC Moluś...............32...... 20,07............27.04........Koło żabka83...........26.......07.07...........14.04. .......Lublin agao78 ............31 ......19.07 ........ ..24.04 .......Kielce DZIEWCZYNKA aga klee...........32. ......05.07...........12.04....... .Kielce Mysza13...........30.......10.07...........25.04....Gdań sk.DZIEWCZYNKA Katrina0408.......31.......30.06.. ..06.04. .......Irlandia.....SYNUŚ Anabelka26...........26.......07.07...........13.04 .........Opole...CHŁOPIEC under_pressure...26......22.07...........29.04. .....Sosnowiec goba.................27.. ...20.07.....26.0 4.. ....Poznań...dziewczynka agus1979...........30......14.07 ?.........08.04.......Świecie...CHŁOPIEC e74wiosenka.......35......05.07...........11.04. .....Katowice CHŁOPIEC martuska21.....22......16.07.....14.04. ...Dąbrowa Górnicza CHŁOPIEC szuwik.............23.......07.07...........11.04 ......Rzeszów DZIEWCZYNKA justyna_80........29......12.07...........18.04. .....Leszno....CHŁOPIEC katarzynaa........26.....o8.07............20.04. ....Chorzów scherza.............26....26.06........... .02.0 4....Warszawa mama-i-ja..........29.....20.07............26.0 4....Białystok PIOTRUŚ asica234........24........11.07............18.04. ......Wrocław Jenifer 37.......37.......20.07..........25.04.......Biały stok mamuska298...29......13.07.............20.04.......RACIB ÓRZ...CHŁOPAK bieluszek.......29........23.07............ 29.04......Holandia Sabatini.........23.......06.07.............13.04 ......Wrocław... DZIEWCZYNKA luiza602........30........12.07.............18.04...Wars zawa...CHŁOPIEC Joanna25... ..25.....19.07.......... .25.04. ....Toruń....DZIEWCZYNKA Natusia88......21.......22.07.........29.04 .....Wrocław DZIEWCZYNKA frogus_80......29.......06.07.............19.04......Kra ków....DZIEWCZYNKA zabucha.......21.......26.06........4.04......tbg.....DZ IEWCZYNKA eliszk@........25.......22.07........28.04....... ....Gdańsk LadiDadi.......26.......21.07........27.04........Warsza wa Matrioszka26.....26.....11.07......16.04......Warszawa.. DZIEWCZYNKA Izka77..........25........15.07.........22.04.........Ch orzów... CHŁOPIEC betatka.......25........04.07........ok 20.04.......Kraków..CHŁOPCZYK mama27.......27........18.07........22.04.........Koszal in loczek87......23......11.07......18.04........Solec Kujawski....CHŁOPIEC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek - podkłady będą Ci potrzebne po porodzie , kiedy to organizm "czyści się" po ciaży - jest to tzw. okres połogu, który może trwać do 6 tygodni. Nie jest to zwykła miesiączka, wydzielina jest znacznie bardziej obfita. Wówczas zwykłe podpaski nie zdają egzaminu. Natomiast podkłady tak ( tak wiem są ogromne!!!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak poza tym zapomniałam sie przywitać. A więc gorąco witam wszystkie oczekujące. Całą nIedzielę spędziłam w łóżku. Co chwilę miałam twardnienie macicy - chyba skórcze Braxtona. Wziełam dwie nospy i na szczęscie mineły. BArdzo sie przestraszyłam, tym bardziej że pierwszego dzidziusia urodziłam w 36tc, boje sie że znowu urodzę za szybko. Ale na szczęście mam w środę wizytę u gina i wtedy się wszystko wypytam. Wyprawkę mam już całą oprócz wanienki, ale to malutki szczegół. Ciuszki wszystkie wyprane, dziś bedę prasowała ostatnia partię. Jeszcze tylko muszę spakować torbę dla dzidzi i cześciowo dla mnie. Pisałyście o Tantum Rosa - ja w pierwszej ciąży nie uzywałam tego ( niewiedza ). Zamiast tego uzywałam do mycia zwykłego szarego mydła i 2x dziennie nadmanganian potasu ( odkażająco ). Wszystko zagoiło sie bardzo szybko. Szwy odpadły po kilk dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
To te podkłady poporodowe to trzeba już do szpitala zabrać? :-) Byłabym wdzięczna gdyby któraś z was napisałaby wyprawke do szpitala dla mnie i dzidziusia. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
tak do szpitala zabrac podklady.... w jednej paczce jest 10szt.... najlepiej kupic 2 pacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek - te podkłady zabierasz juz do szpitala. O wyprawce pisałyśmy juz na naszych stronach. Zerknij sobie. Poza tym w necie znajdziesz bardzo dużo na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ale tu dzisiaj cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie z tymi odkladami to ja tez nie wiedzialam ze trzeba je wziac do szpitala. Kupilam co prawda 5 szt, ale z myśla o zabezpieczeniu materaca, jakby w nocy wody mialy mi odejsc. A moj Maly to sie teraz tak rusza, że mi az cału brzuch faluje i skacze:) A wczoraj rano to myslalam, ze pojadę na ktg do szpitala, bo wieczorem nie czulam ruchow i nad ranem tez nie i spanikowalam, ale napilam sie soku slodkiego, poruszalam brzuchem i polozylam na boku i po chwili poczulam ruchy. Ale mysli juz były najczarniejsze... A wszystko wina tego, że w piatek i sobote chodzilam spac i wstawalam o innych niz zawsze porach i rytm małego się rozregulowal. Swoją drogą to dowód na to, jak wazny jest uregulowany rytm dnia dla dziecka, skoro nawet w brzuchu matki, gdzie dziecko teoretycznie jest chronione przed czynnikami zewnętrznymi to i tak zmiany w rytmie snu matki mogą wszytko i u dziecka rozregulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
justyna chodzi o podklady poporodowe (podpaski)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to sorki pomylilam z podkladami na materac. A te wielgaśne podpaski też juz zakupilam i do tego majtki jednorazowe 5szt i 2szt takich wielorazowych z siatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×