Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

mam pytanko do mam ktore rodzily w uk. czy podawalyscie swoim dzieciaczkom witamine d3 wiem ze w polsce taka witamine nalezy podawac ok.3 tygodni po urodzeniu a jak jest w uk ?? z tego co mi wiadomo takiej witaminy tu nie podaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja podawalam jak bylo pochmurno 1 kropelke, przez cieple i sloneczne miesiace w ogole, pewnie podam jak zaczna sie jesienne pluchy. Dziewczyny, jak pewnie doswiadczylysmy na wlasnej skorze prowadzenie ciazy wiemy jakie w UK jest. Dzis uslyszalam historie dziewczyny z sasiedztwa, ktoras miala ciaze przenoszona 10 dni. Poszla na wywolanie i po porodzie okazalo sie, ze dziecko ma wade serca-zmarlo po godzinie. Przeciez taka wade serca mozna bylo wykryc w trakcie USG. W ogole ktora z Was miala robione polowkowe USG tutaj? Jak to wyglada? Ja robilam w PL i pamietam, ze lekarz robil przesiew w kierunku ewentualnych wad serca. czy tutaj tez sie to robi? Ciaza to cos normalnego,ale mozna nie miec tego potrzebnego w tutejszej opiece prenatalnej lutu szczescia :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mamo agaUk to okropne co sie stalo tej biednej dziewczynie ja mialam usg polowkowe i bardzo dokladnie sprawdzala wszystko,mierzyla, wykryla wlasnie ta cyste u Amelii.ale wiem,ze nie karzdy ma to szczescie znam kilka przypadkow,ze niestety koncza sie tragicznie czy to w uk czy w pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj mam po prostu dzien nienawisci do UK. Bylam jakis czas temu u mojej HR zeby doprosic sie o moje chorobowe z 2007 i 2008 roku. Na nieszczescie nie posiadam kopii zwolnien (nauczka na przyszlosc), jak rowniez moj urlop niedoplacony za rok podatkowy 2006/2007. Do nich jak grochem o sciane. Wczoraj wyplata-zerkam na konto-nic poza macierzynskim-a mialo to byc uregulowane. Dzwonie i slysze, ze przeciez nie bylam chora dluzej nic 3 dni to nic nie dostane (pomijajac fakt, ze za pierwszym razem byly to 4 dni a za drugim 7). Tlumacze wiec, ze to bylo lacznie 10 dni!!! A ta mi znow, ze nie bylo wiecej niz 3 i dlatego nic mi sie nie nalezy. Natomiast moze uczynic cos na rzecz mojego urlopu,ale nie dysponuje zadnymi dokumentami bo...bla bla bla...ale bardzo by chciala bo gosc ktory sie tym zajmowal juz nie pracuje. A ja na to: o to fajnie sie sklada bo ja dysponuje kopiami listow do tego goscia, podpisanymi przez moja manager przed wyslaniem, jak rowniez dyponuje dokumentami ukazujacymi rozbieznosci pomiedzy moimi zakontraktowanymi godzinami a wyplaconym urlopem (bagatela 50 godzin). Ten papier udalo mi sie wykrasc i skopiowac z biura managera w scenie jak z filmu kryminalnego :D Na szczescie do tej pory go mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale temat z tym dzieckiem :( wit d3 z polski, tu nie ma sorki, pisze 1 reka. maks znowu wymiotowal. czy tomozliwe taka reakca tydzien po szczepionce? wymiotuje tylko jak lezy. moze refluks? poradzcie cos!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx-wg programu Maks dostal tylko dawke przypominajaca-dziwne, ze az tak zle zareagowal :o Jak czytam w programie szczepien dlugotrwale objawy poszczepienne sa bardziej charakterystyczne dla MMR. A on nie ma czasem rotawirusa? Nie wiem jak Ci pomoc. Sama jakos czuje sie bezsilna wobec tutejszej sluzby zdrowia. Fajnie, ze dostalam to skierowanie do ginekologa,ale czekac bede pewnie ze 3-4 miesiace a ja naprawde zle sie czuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie dzis sie nie zdecydowalam isc do lekarza bo po prostu nie wierze, ze ma jakis dyplom nie kupiony ne targu. Nie wierze mu za grosz! Ale bede musiala przeciez pojsc, zeby go chociaz osluchal i powiedzial co z tym kaszlem albo wymyslil cos innego :( Pewnie wymysli swinska grype :( Przepisze antybiotyk i paracetamol. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx ja uważam,że możliwe.Moja Hania bardzo dlugo odchorowuje każde szczepienie :( a tak w ogóle to czytałam kiedys artykuł na temat szczepien i właśnie tam było napisane,że jesteśmy mamieni przez firmy farmaceutyczne i nie znamy skutków ubocznych jakie mogą wystąpić po szczepieniach i że nawet 6 tygodni po szczepieniu mogą wystąpić jakieś komplikacje i że niestety lekarze zazwyczaj nie kojarzą objawów ze szczepieniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i napiszę Wam,że nie dostałam tego domu :( :( :( zadzwonili dziś i powiedzieli,że dostał ktoś inny i że jesteśmy teraz w pierwszej trójce na liście,ale nie maja na razie wolnych domów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje Frugo,ale przynajmniej masz juz spore szanse na niedlugo wyprowadzke. Ja widze ostatnio tylko czarna dziure przed soba :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spoko Aga nie ukrywam,że jest mi przykro :( ostatnio ciągle pod górkę,więc miałam nadzieję,że może w końcu zaświeci dla nas słońce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo - strasznie mi przykro! Ale nadal bede trzymala kciuki, moze cos sie dla was znajdzie! Maks spi, chcialam dzwonic na ta linie emergency NHS, ale komorke chyba maz wzial przez pomylke do pracy. Chodze i sprawdzam czy dziecko oddycha. Glupie uczucie, nie wiem czy zasne. Ja tez lapie ostatnio jakiegos dola, nie mam swoich pieniedzy i ciezko mi z tym, nie mam pracy, nie podoba mi sie moj wyglad, poczawszy od oslawionej faldy na brzuchu, skonczywszy na odrastaniu wlosow po katastrofie fryzjerskiej w lipcu... Uuuu... :( Widze, ze czas isc spac. nie chce naduzywac waszej cierpliwosci... Acha, pytalam o nazwe szczepionki, bo mialam nadzieje obejrzec ja sobie w necie. Moze ten "lekarz" wstrzyknal Maksowi cos innego? Nie pamietam nazwy, pamietam jak wygladalo opakowanie. Paranoik sie ze mnie robi, nie? Dobranoc! [spioch}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo tak mi przykro.. przytulilabym Cie teraz mocno. uwiez mi ze kiedys zaswieci slonce choc trudno Ci w to teraz uwierzyc ;). my tez jestesmy miedzy 6 a 10 miejscem i za kazdym razem mam nadzieje ze moze tym razem... testy na alergie to oddzielna historia :(. opisze ja Wam jutro bo dzis padam na pape. zdradze tylko ze we wtorek jedziemy do prywatnego szpitala i ta przyjemnosc bedzie mnie kosztowac ok 300 funtow (srednia przewidywana cena). czego sie jednak nie robi dla dzieci :). lece spac bo oczy mi sie same zamykaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onyx mam nadzieję,że mimo wszystko będziesz mieć spokojną nockę. Ja się umówiłam na poniedziałek do gp,nazbierało mi się tego trochę,ale główna przyczyna to kiepskie samopoczucie,czuje się jak bym była kompletnie wypalona,zobaczymy może coś zaradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx a moze maly zlapal jakiegos wirusa? teraz tego pelno sie paleta po dzieciach. czasem dzieci wymiotuja bo np skorka im sie przykleila od pomidora itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo ja wlasnie zrobilam testy krwi z tej okazji oraz... ankiete u GP z okazji depresji. nie mam depresji ale podejzewam anemie i wplyw nadejscia jesieni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nadzieję się załapać na badanie krwi Mamo Eli,z depresją to sama nie wiem,robilam ostatnio test,ale tak pod kątem depresji poporodowej i wyszło,że nie jest ze mną źle :) ale podejrzewam,że mam problemy z tarczycą :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie skonczylam czytac ksiazke. Dziecko oddycha. Mamoeli, Maks zwymiotowal jak dostal tej gorzaczki tydzien temu, tzn. w zeszla sobote. A teraz wyglada to jak nawrot - ten kaszel i te wymioty. Tylko ze bardziej nasilone :( Nie wyglada na odwodnionego na szczescie, dobrze ze mam cyce pod reka i herbatke. Jak znalezc jakiegos dobrego lekarza???!!! O Boze, ide spac zanim tu znowu cos powypisuje. Milej nocy, kobitki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx moja amelia tez wymiotowala sporo po szczepionkach i dlugo to trwalo jakos ze 2tyg.oni za duzo na raz daja ta ostatnia to 3uklucia miala...przesada!!!po tych w polsce moim chlopakom nic nie bylo zero goraczki,wymiotow nie chorowali!!! onyx a nie masz naklejek na tej stronie co sa szczepionki mi zawsze naklejaja amelia miala z firm pediacel,prevenar,a adas na tej naklejce co jest w 12mies szczepienie na hib i men.C ma menitorix tylko on na to byl szczepiony w marcu 2008 frugo cholercia!!!tyle nadzei bylo,ale w pierwszej trojce jestescie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, ja wiem ze to jeszcze za wczesnie- ale lubie byc dobrze poinformowana. jak i gdzie zaczac szukac zlobka dla malego? po pol roku wracam do pracy a na babcie za bardzo liczyc nie moge i nie ma z kim malucha zostawic czy moze niania? z pomoca dotacji rzadowej? pomozcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Frugo, nie nie, ja nie chciałam, żeby to tak zabrzmialo 🌼 Ja ci z całego serca życze, żeby coś wam się szybko trafiło. I rozumiem co przezywasz będac tyle czasu sama, wiec nowe miejsce, większe to coś na co bardzo się czeka. Głowa do góry. Bardzo dobrze, że piszesz tutaj o postępach, bo przecież wiele z nas miało przeboje z szukaniem mieszkania, bądz listą oczekujących 3maj się dzielnie i dobrze, że jesteście chociaż w pierwszej trójce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduje sie przy kawce :D Sorki za smedzenie wczoraj. Ewag bede pozniej, a moze ktos ci odpisze bo ja nie znam konkretow. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez pije wlasnie daniel autobusem pojechal do szkoly z kolega i jego mama:) ja tu 2lata mieszkam i nie zajazylam,ze autobusem moze jezdzic:D amelia z adasiem sie bawia w kosi,kosi lapci...sloooodko!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag-co do zlobka czy chilminderki ti najlepszym sposobem jest poszukanie najblizszych,obejrzenie sobie, porozmawianie, sprawdzenie jaka grupa wiekowa, ile dzieci na jedna opiekunke (w Twoim przypadku powinno byc 3:1),itd... :) To tak w duzym skrocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dofinansowanie do przedszkola opiekunki mozna dostac jezeli rodzice pracuja minimum po 16 h na tydzien i jezeli ma sie child i working tax credit dzwoni sie na numer z apilkacji o child i working i tam udziela wszystkich informacji i wysla forme do wypelnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×