Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

hej przez ostanie pare dni tylko was podczytywalam. ten artykul o tym porodzie to myslalam ze sie posikam ze smiechu :) a i mialam ostatnio usg :) i prawdopodobnie tym razem bedize dziewczynka mala Liliana (dla chlopca i tak nie mielismy jeszcze imienia). ale usg trwalo 45 min, bo nie mogla cos zmierzyc i kazala mi trzasc brzuchem z calej sily!!1 potem ze dwa dni brzuch bolal. potwierdzimy w poslce czy na pewno panienka czy moze siusiak sie gdzies zapodzial z jajkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Arvena :) to fajnie, bedzie parka ;) a moze jeszcze sie siusiak znajdzie... ale lepiej nie, bo ciezko z imionami, wiem cos o tym heheh gdybym ja miala jeszcze kiedys chlopca to chyba bym go wogole nie nazwala, tylko wolala 'dziecko' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i juz zes mnie przylapala- ide ide :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziolchy- ja wiem ze mam jeszcze czas ale zawsze uprzedzony/ uzbrojony wiec: co tu na zeby sie dawalo? zeby zabkowanie lzej maluch znosil? bo moj klopocic cos sie ostatnio slinic zaczyna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i kupilam na ebayu malemu paczke spodenek (sztuk 9) gopia taka rozmiar 6-9- no i zesz kurrna za male sa pisze ze 10 kg- maly ma 7 kg i niecale 3 mies- i duppa- :( to w co ja mam go ubierac sie pytam- w spodenki na roczne dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa- a czy wasze dzieciaki na siatce centylowej caly czas szly po linii? czi sie zdazaly odskoki? bo moj byl na lini 75 no i teraz ma 300 gr za duzo jak na swoj wiek- i przeskoczyl na inna kreske bede miala malego grubasa- buuu bo i za wysoki nie jest- spiochy na 62 jescze spokojnie ubiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
btw- mojemu cos sie stalo- zawsze lubil chodzic na spacery- a ostatnio jak go zaczynam ubierac i potem jeszcze w wozku jest histeria i szloch z przytupem- no i nie wiem dlaczego? i mozna temu jakos zaradzic/ glupio tak z taka syrena wychodzic :( no to chyba norme w pisaniu na tydzien wyrobilam- nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tydzien to nie, ale odpocznij sobie z 15 minut ;) na zebiszcza ja dawalam bonjela i nurofen + gryzaki. sprobuj dac malemu rog wilgotnego recznika do ciamkania. ze spacerami to nie wiem, u nas jest histeria jak wchodzimy po spacerze do domu.i mam tu na mysli HISTERIE a nie histerie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewag -co do zebow to u nas pomogl dentinox gel a teraz boots teething gel ostatnio kupilam-ten sam sklad. No i gryzaki,ale i tak zwykle wolal obgryzac cos innego :D a co do ciuszkow: next ma duza rozmiarowke i george tez, H&m z reguly jest mniejszy nieco, mothercare zawsze kupowalam rozmiar wieksze, M&S tez ciut wieksze. Ale sporo zalezy od sciagacza w pasie - czasami nie ma szans spodni wcisnac a sa nawet za dlugie. U nas w takich sytuacjach swietnie sie sprawdzily spodnie od dresu z....Primarka :D Nawet jak sa juz za krotkie to w pasie wciaz dobre i sluza jako "emergency"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellou! No to wam dam linka do tej stronki z opisami porodow. Uprzedzam, ze najsmieszniejszy wkleilam, ale moze ktos ma inne poczucie humoru... Jak bylam w ciazy to tam weszlam i od tego momentu stalam sie zagorzala fanka - szkoda, ze wpisow tak malo przybywa... http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3241856&start=0 Juz to kiedys wklejalam btw :) Maks dzis odkryl gwiazdy :D Kladziemy sie spac (tzn. ja do laptopka, hehe), a on pokazuje paluchem na niebo. Lecial samolot, wysoko, wiec tylko widac bylo takie pulsujace swiatelko. Polecial, a Maks zostal "z glowa w chmurach" :D Zajarzyl ze wysoko cos swieci, takie male. Chcial zeby mu dac :P (Moje dziecko chce gwiazdke z niebaaaa!!!!) A ja wam napisze zeby sie wyzalic - chyba ktos mnie przeklal albo, jak to mowi Lolli, stluklam jakies lustro czy co... Zaczelo sie tydzien temu podkrawianiem z wiadomo jakiej czesci ciala. Pozniej zaczelo mnie wykrecac w stawach skokowych, normalnie reumatyzm! A dokonczylo w kolanie, ktore nadwerezylam sobie przy ciazy. Dodatkowo odnowil mi sie "tennis elbow" obu elbowow, trzy dni temu urosl mi jeczmien zaslaniajac pole widzenia i bolac jak diabli, dodatkowo zrobilo mi sie cos w nosie, tak jakby na czubku tylko od srodka. Nie mam pojecia co to, ale boli. Dzis rano zobaczylam ze na czole wyrasta mi jakis rog czy co, a teraz czuje, ze na brodzie tez... Bede wygladac jak nastolatka - same pryszcze! Ostatnio je mialam jak mialam 15 lat i randke (nie poszlam, przeplakalam caly wieczor. Glupia bylam, nie?) Tak ze jestem cala obolala i boje sie rano spojrzec w lustro. Kurde, jesli to ktoras z was to juz zdejmijcie ze mnie ta klatwe, przyznaje sie do wszystkiego, przepraszam z gory i z dolu i moge nawet wam powyszukiwac smieszne rzeczy w necie, tylko zrobcie cos z tym!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilne pytanko dla mnie
Mieszkam w londynie moje dziecko ma zalecone rehabilitacje przez neurologow w polsce jest wczesniakiem urodzonym w angli obecnie mieskzamy w londynie ale lekarze z polski zalecili rehabilitacje metoda bobath i wiem ze tutaj sie stosuje ta metode jak moge sie dostac na takie rehabiitacje i gdzie one sa??moze ktoras z mam wie prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam - Ewag, wazne jest, zeby dziecko przechodzilo z centyla na centyl plynnie, nie mialo na wykresie takich ostrych "skokow". Maks zaczynal jako dzicko grubo pod kreska, a pozniej zmienil sie w "malego Budde", poki nie zaczal sie ruszac (przewracac na boczki i brzuszek), a pozniej chodzic. Teraz ma tak, ze tyje, a pozniej pare dni spi dluzej niz zwykle, a po tych paru dniach ubranka sa za krotkie a dziecko znowu nas kokietuje widokiem zeberek :) Na zabki dawalam tez pietke chleba, tylko musialam uwazac, zeby dziecko sobie nie odciamkalo kawalka i sie nie zadlawilo. Najlepsze rezultaty dawala jednak obrana marchewka albo cwiartka jablka z lodowki. Dawalam do pierwszego zabka, pozniej balam sie ze Maks jednak da rade odpilowac kawalek i sie udusi. Chyba mialam schize na to duszenie sie, ale w dwoch pierwszych dobach po porodzie dwa razy mu ratowalam zycie bo mu nie odessali wod plodowych z ukladu oddechowego, wiec chyba to mi zaszkodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Pilne pytanko" - wejdz na www.bobath.org.uk (250 East End Road London N2 8AU) albo zadzwon jutro na 020 8444 3355 i zapytaj. Mysle, ze tu nie wystarczy takie skierowanie od lekarzy z Polski ale moge sie mylic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, zamykam onyxowa rozglosnie. Moze Ali teraz cos napisze? Albo inne podczytujace? Bo to nie fair tylko czytac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alez mnie sasiedzi wkurzaja. Musza ogladac TV w sypialni jak zwykle i obudzili mi Franka. Zaczynam miec juz tego dosc :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liecncjat2010
Witam serdecznie wszystkie Mamusie !!! Przepraszam już na wstępie ze przerywam topik ale bardzo proszę Was o pomoc w wypełnieniu ankiety. Potrzebna mi ona jest do pracy licencjackiej. Jeżeli mogłybyście na maila: liecencjat2011@o2.pl (bo już bardziej nie chce Wam zaśmiecać topiku) wysłać mi odpowiedzi będę bardzo wdzięczna. Swoja droga mam nadzieje ze już niedługo będę mogła dołączyć do zaszczytnego grona mamuś tak bardzo bym chciała.. może właśnie po obronie 🌻 Pozdrawiam wszystkie mamy i maluchy !!! i z góry bardzo dziękuje za pomoc! METRYCZKA: 1.Płeć a) Kobieta b) Mężczyzna 2.Wiek a) 15 20 lat b) 21 30 lat c) 31 40 lat d) 41 50 lat e) 51 60 lat f) pow. 60 lat 3. Z jakiej miejscowości Pan(i) pochodzi (ilość mieszkańców) . a) Do 10 tys. b) 11 - 30 tys. c) 31 60 tys. d) 61 100 tys. e) pow. 100 tys. ANKIETA: 4 Czy czuje się Pan(i) bezpiecznie w swojej miejscowości ? a) Tak b) Raczej tak c) Raczej nie d) Nie e) Nie mam zdania 5Kto Pani(a) zdaniem odpowiada za stan bezpieczeństwa w miejscowości zamieszkania. a) Policja b) Straż Miejska c) Straż Pożarna d) Radni e) Urząd Miasta f) Prokuratura g )Mieszkańcy h) inne (jakie?) 6. Czy zna Pan(i) programy profilaktyczne i inicjatywy, które podejmowane są przez miejscową Policję lub inne organy w celu podniesienia bezpieczeństwa obywateli? a)Tak b)Raczej tak c)Raczej nie d)Nie e)Nie mam zdaia 7 Jak Pan(i) ocenia służby odpowiadające za porządek i bezpieczeństwo w miejscowości zamieszkania? a)Bardzo dobrze b)Dobrze c)Raczej dobrze d)Źle e)Bardzo źle 8. Jakiego rodzaju przestępstwa obawia się Pan(i) najbardziej? a) dewastacja, wandalizm, niszczenie, utrata mienia b) oszustw c) pobicia d) pijackich awantur e)przestępstw na tle seksualnym f)przestępstw drogowych g)rozboju, napadu grup młodzieżowych h)wyzwisk; zaczepiania i) inne (jakie?) j) Niczego się nie boje 9. Co wg Pani(a) jest największym zagrożeniem w miejscowości zamieszkania ? a) Biegające psy bez smyczy i kagańca; b) Chuligani, wandale c)Grupy pijanej młodzieży d) Gwałty e) Pobicia f) Piraci drogowi g) Inne (jakie?) h) W mojej miejscowości nie ma zagrożeń 10 Co Pani(a) zdaniem poprawi bezpieczeństwo w miejscowości zamieszkania ? a) Wzmocnienie patroli (policja, straż miejska) b) Kary dla właścicieli psów za nieprzestrzeganie przepisów c) Kamery w mieście d) Szybszy przyjazd policji e) Ograniczenie spożywania alkoholu f) Progi zwalniające prędkość g) Większa empatia mieszkańców h) Inne (jakie) i) Nic nie poprawi bezpieczeństwa j) Nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
licencjat2010-sama przez to przechodzilam i to 2 razy bo w licencjacie wyniki badan oparte byly na ankietach a w magisterce na wywiadach,ale chyba nie moge wypelnic tej ankiety bo dotyczy ona raczej osob mieszkajacych w Polsce ( sadzac po pytaniach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ali 28
Dobry wieczor mamusiom.Dziekuje za zaproszenie na forum iiiiii ......bede świnka nie odmowie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ali 28
A tak szczerze to troche juz was podczytuje,nie pamietam dokładnie,ale chyba byłam przez momencik na tym forum,chyba,a moze to nie na tym forum?????sorki ale skleroza wiecie nie boli i dlatego nie pamietam Ano i tak sobie Was podczytywałam od czasu do czasu ,ale jakos tak mi było nieswojo sie dołaczyc,bo najlepiej to chyba jak sie od samego poczatku w forum uczestniczy prawda?a tak to trudniej sie wkręcic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ali 28
I jeszcze jedno zdanko do Angela ,ja tez jestem z tej małej miesciny:) i bardzo chetnie wybiore sie na spacerek w ciepły wiosenny dzionek :) A moja niunka ma 14 miesiecy :) wiec kolezanka by sie przydała do wspolnych zabaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiesz co bes
wstydzilabys sie podczytywac,skrobnij cos od siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki :) u nas nieciekawie :O Hania strasznie gorączkuje,kładłam ją spać z temp 39,3 :O jest strasznie marudna i niespokojna,ja zresztą też :O latam do niej w nocy ze 100 razy na godzinę,strasznie się boję,żeby nam się coś na spaniu nie przytrafiło.Normalnie jestem strzępkiem nerwów i na dodatek mam jakieś dziwne sny i przeczucia :O jutrosię chyba wybierzemy do naszej szamanicy,niech ją zobaczy i się kobita wypowie bo inaczej to ja na głowę dostanę :O Lolii paniusia która chciała nas miesiąc temu uraczyć wszystkimi szczepieniami na raz ,szczepił Hanię i tym razem :O narobiła niezłego zamieszania podczas całego zajścia,nie było mi z nią dane porozmawiać po wszystkim,ale może to i lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wspolczuje Frugo. Ja tez wczoraj nie spalam bo Franek po 2 dniach w przedszkolu dostal 38.7 stopni wczoraj i zbijalam pol nocy. Rano bylo 38.3 wiec niewiele zdzialal calpol. W poniedzialek w przedszkolu bylo cholernie zimno. ja zmarzlam siedzac tam pol godziny wiec czuje ze wtedy sie doprawil. Postanowilam go definitywnie wypisac bo to nie ma sensu. A o szczepieniu nie ma mowy przez dluzszy czas. Moze jakos na wiosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie musze dodawac ze poza goraczka kaszle, kicha i znow jest zaflegmiony i zakatarzony :o Jutro idziemy do GP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc mamusie, nie piszę ale podczytuje was frugo bardzo mi przykro, że mała tak zareagowała na szczepionkę, ja nie zaszczepiłam na mmr , boję się skutków ubocznych, czekam aż mały skończy 2 lata i wtedy podam pojedyncza szczepionkę na odre,mam nadzieję, ze mała mimo wszystko poradzi sobie z tą temperaturą, wiem że mozna odtruć dziecko od szczepionki, takim czym w polsce zajmują się homeopaci-podobno pomaga ale tutaj pewnie nie ma mowy o czymś takim, jeszcze raz zdrówka frugo i mniej nerwów ewag-głowa do góry, moje dziecko zmieniło sie w grzeczniejsze jak skonczyło 4 miesiące, a też był bardzo wymagający, wiesz jeszcze troche i napewno bedzie lepiej pozdrawiam reszte mam, onyx na mnie też siedzi klątwa-nie jesteś jedna pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×