Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mallgos

STARAM SIĘ O DZIDZIUSIA

Polecane posty

Ale widze dyskusja sie wdala... Ja jestem zdania ze jezeli wszystko jest dobrze, to nie ma po co latac po lekarzach na poczatku... jezeli cykle sa regularne, nigdy nie bylo jakis problemow... Jest sie pod regularna opieka gin. Nie popadajmy w jaks paranoje, ze jak staramy sie o dziecko to od razu trzeba teczke medyczna zalozyc... Czasami naprawde jest lepiej mniej wiedziec i czlowiek sie niepotrzebnie nie strasuje co i keidy, dni nie liczy, tylko cieszy sie soba nawzajem! A jezeli po jakims czasie sa nieudane proby wtedy oczywiscie powinno sie przebadac, siebie i partnera. Szukajac przyczyny nieudanych prob. No i zgadzam sie ze nie wszystkich stac na badania wykonane prrywatnie... Jezeli trzeba to zawsze pieniadze sie znajda, ale jezeli czlowiek zdrowy... to po co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytuję was
a skąd wiesz, że jesteś zdrowa??? czasami niektóre choroby przebiegają bezobjawowo.U mnie akurat okazało się że mam niedoczynność tarczycy i leczenie tego jest baaardzo długie.Od pół roku można powiedzieć, że jestem zdrowa i tak naprawdę dopiero teraz możemy się starać o dziecko. A w ogóle to zaczynamy się widzę spierać, a to nie o to mi chodziło pisząc do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poniewaz jezeli jest sie pod stala opieka lekarza to sie wie czy sa problemy czy nie... Ja akurat tez mam niedoczynnosc tarczycy ale lecze sie juz od 15 lat a nie od czasu kiedy zaczelam sie starac, wiec nie musialam czekac bo wszystko mialam o wiele wczesniej uregulowane.We wszystkim trzeba znalezc zdrowy srodek, i nie wydaje mi sie ze przy podjeciu decyzji o dziecku powinno sie leciec od razu na caly zestaw badan, pod warunkiem ze jak wspomnialam wyzej bylo sie pod opieka gin. Czesto nalepsi specjalisci w klinikach nieplodnosci - prywatnych, odesla Cie jezeli nie staralas sie przynajmniej przez rok. Dopiero po roku nieowocnych staran zajrza w Twoja karte a w niektorych trzeba czekac do 3 lat... Ja akurat mam kilka problemow, ktore zostaly wczesnie wykryte i zanim zaczelam sie starac to mialam zrobione wszystkie badania, ale nie widze potrzeby aby kazda dziewczyna sie badala zanim podjemie decyzje o dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem doskonale ile kosztuje utrzymanie dziecka i to w cale nie jest takie zabawne jak ci się wydaje. Mnie stać jest na wszystko, ale nie które nie a chcą być szczęśliwe i mieć pełną rodzinę. Ostatnio czytałam pewien topik o dziewczynie która powiedziała że 2000 na dziecko to za mało bo nie starcz dla niej na kosmetykę. Może ciebie jest stać na wszystko???? Nie krytykuje cię ale my się tu wspieramy, która co brała jak się czuje, czy są II kreski czy nie. Życzę ci oczywiście żeby u ciebie było wszystko w porządku dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak na marginesie znam wiele rodzin z dziećmi jednych bogatych drugich biedniejszych gdzie mają 1000 zł na miesiąc i dziecko nie chodzi brudne głodne wręcz przeciwnie jest dobrze wychowane i zawsze czyste i schludnie ubrane. Więc nie mów mi ile kosztuje dziecko bo i czasem nie mając tych kilku tysięcy co miesiąc można mieć dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja akurat wiem ile kosztuje utrzymanie dziecka. Nie jestem super zamożna ale biedy też nie klepię. Mimo to ręce mi się trzęsą jak mam płacić za prywatne wizyty i leki bo kwoty, które płacę na kasę chorych są ogromne. Bez względu na ceny byłabym skłonna zapłacić za wykonanie badań gdyby rejonowy ginekolog choć szepnął, że przydałoby się takie zrobić, ale kasa pusta więc zapłacić muszę sama. Ale na wizytach moja lekarka zagląda mi między nogi, z zadowoleniem kiwa głową i chwali moją macicę. Więc jak widać by dowiedzieć się jakie badania muszę wykonać - poza koniecznością sfinansowania ich - muszę szarpnąć z portfela kolejną stówkę na prywatną wizytę. I po jaką cholerę ta kasa chorych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby te składki nie były obowiązkowe to bym nawet złamanego grosza nie dała ale cóż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki 🌼 co robicie ja w pracy się nudzę:( Taka cisza nastała?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)) Ja biegam między komputerem i kuchnią :)) Zaraz moja gwiazda przyjedzie ze szkoły i pochłonie całą zawartość garów. Normalnie nie mogę się nadziwić ile takie chude i wątłe dziewczę jest w stanie zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taką koleżankę w pracy co prawda ma 50 lat jest chuda a je ogromne ilości jedzenia mi to by wystarczyło co najmniej na dwa dni:) 🌼:)🌼:D🌼:P🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmoniq123
oj widzę , że dyskusja była ostra..... A u mnie minął spokojnie dzionek, w pracy nadrobiłam wszystkie zaległości , a poza tym jakoś jestem optymistycznie nastawiona na wszystko. Może za duzo sobie obiecuje, chociaz mowie sobie ze jak nic nie wyjdzie to bedziemy walczyc w nastepnym cyklu. I może teraz mówie to na luzie to pewnie , jak przyjdzie co do czego to bedą łzy. Ale na tą chwilę jestem jakaś dziwinie spokojna jak nigdy. Miłego wieczorka dziewczynki👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny strasznie zabiegany dzień dziś miałam, padam na ryjek ;) Kupiłam dziś testy owulacyjne - tylko nie wiem kiedy zacząć ich używać, tzn wszystko jest na nich elegancko opisane, ale jakoś tak boję się, że albo zacznę za wcześnie albo za późno, bo przecież @ mam nieregularnie. Ale chyba najbardziej boję się, że okaże się, że nie mam owulacji :(. No ale zacięłam się, że grudniu zrobię wszystko, żeby się udało, bo inaczej dalsze badania i wątpliwości :/ Waikiki muszę swojego na badania krwi wysłać, bo nie wiem jaką mam grupę a faktycznie warto byłoby wiedzieć czy nie ma konfliktu :) Miłego wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to kiedy macie dostac okres - pytanie do zuzki, moniq i nie wiem do kogo jeszcze?? tzn kiedy nie powinnyscie dostac??:) nic mi sie nie chce!! A do weekendu jeszcze cale 2 dni!!! ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "Podczytuję was" - tu nie chodzi o to, że teraz biadolimy, bo musimy zrobić badania i nas nie stać, a tym samym dziecko też potem będzie chodzić głodne i biedne. Tylko chodzi o to, że człowiek tyle płaci na ubezp. zdrowotne, a gówno z tego ma. Ciągle tylko się słyszy, że już nie ma limitów (idziesz z hemoroidami to Ci mówią, że zostały im tylko na migdałki), jak chcesz się zapisać na wizytę to zapraszają Cię za 6 miesięcy (parę lat temu miałam poważny wypadek, a w skutek niego uraz głowy i na tomograf kazano mi czekać właśnie 6 miesięcy), u dentysty na kasę zęby zrobisz do czwórki, a jak wsadzi Ci plombę na NFZ to strach się uśmiechnąć, bo wygląda jak dziura, gdy proszę lekarza o skierowanie na jakieś badania to kręci nosem i jest średnio zadowolony, już nie wspominając o tym, że sam od siebie nic nie zaproponuje. I właśnie to wszystko tak strasznie wkurza. Wkurza to, że płaci się te cholerne składki, a gówno z tego jest. Mamy z Mężem firmę i co miesiąc do Zakładu Utylizacji Staruszków oddajemy ok. 1700 zł, a i tak wszędzie leczymy się prywatnie. I niech nikt nie mówi mi, że to idzie na emerytury itp., bo na nie już kasy brakuje, więc nie liczę, że jak już będę stara to dla mnie starczy. Kiedyś miałam zrobić badanie hsg. Lekarz wypisał mi skierowanie do szpitala. Poszłam więc się zarejestrować i co usłyszałam?? Że bezpłodność w Polsce nie jest refundowana i jeśli zapłacę to owszem zrobią mi bardzo chętnie, a za darmo to umarło. Poczułam się jakby ktoś mi w pysk strzelił i normalnie cycki mi opadły. I te wszystkie sytuacje sprawaiją, że człowiekowi odechciewa się leczenia i wszystkiego. Za moje i Męża miesięczne ZUS - y jedna osoba miałaby całkiem przyzwoite wakacje. A tak to ZUS ma nowy gamch. I tyle w tym temacie. A ja dziś kupiłam łóżeczko, o takie: http://www.allegro.pl/item828450203.html . Już nie mogę się doczekać kiedy wsadzę do niego tą moją małą żyrafę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy do badania moczu to cały pojemnik musi być pełen????? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo ja co noc wstaje na siusiu praktycznie i potem rano mi sie już tak mocno nie chce... a musze iść wyniki zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mallgos no warto! ja mam zrobiona grupe krwi 3 lata temu ale zrobie sobie teraz znowu tak dla pewności ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra...wyczytałam w google że nie musi być pełen :) i że dobrze zrobiłam, bo mocz musi być z środkowego strumienia :) czyli najpier do ubikacji troszke a potem do pojemnika.... cos mi jednak w głowie zostało po pierwszych szybko przerwanych studiach he he he :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mallgos lepiej zaczas testy wczesniej niz pozniej... przynajmniej masz pewnosc ze nie przegapisz. Odejmij od najkrotszego cyklu ok 16 dni i od tego dnia zacznij testowac i nic sie nie strasuj! {Pamietaj ze te testy tylko maja pomoc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie laseczki(jeszcze laseczki bo później będziemy grube mamuśki) :P Mallgos ja testy zaczęłam robić od 10 d.c. tak profilaktycznie zawsze lepiej wcześniej. Gagatka ja @ mam na 5.12 mam nadzieje że nie przyjdzie. Na razie nic nie czuję tylko jajnik mnie pobolewa ale gin mówiła że to normalne bo się wchłaniają nie pęknięte pęcherzyki i tak ma być. Laski co robicie na obiad???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nie Klempa fajowskie to twoje łóżeczko jest rewelacyjne. Najfajniejsza jest ta żyrafa świetne. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lozeczko super! Ja nie mam obiadu i gotowanie jest na glowie mojego P:) Ja dwie lewe rece w kuchni, wode na herbate przypale :D:D:D Mallgos, dobrze ze taki spokoj masz... trzeba czekac i mam nadzieje ze jeszcze z 9 miesiecy bedziesz na @ czekac. Zuzka to niech wszystko sie tam juz u Ciebie dzieje! Mam nadzieje ze zastrzyk super pomogl i bedzie mikolajowa niespodzianka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki:) Dawno sie nie odzywalam ,ale podczytuje Waaas codziennie. Zuzka ja dzis na obiadek mam kapusniaczek,nie musze dzis robic bo wczoraj zrobilam mniam mniam uwielbiam :) Ja staram sie nie wkrecac bo to nie ma sensu. Ostatnio tak sie wkrecilam ze wszystkie objawy mialam i nici z tego wiec co Bozia da i kiedy to bedzie. zobaczymy Fajursie te lozeczko i calkiem niedrogoe. Waikiki troszke moczu wystarczy,spokojnie starczy nawet 1/3 pojemniczka. Duzo owockow podjadaj teraz:) i miej jak najmniejsza stycznosc z ludzmi ktorzy sa przeziebieni.Chodzi mi o ta swinska grype-szczegolnie kobiety w ciazy musza byc ostrozne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka nie dziękuję na razie:) Ja miałam ochotę na pierożki z kapustą kiszoną i grzybkami ale nie mam kapusty i grzybów muszę odwiedzić teściową.:P A kapuśniaczku też bym zjadła mmmmm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dobre macie zimowe obiadki :) Ja ciekawa jestem co chlopak mi wymisli :D:D Kaludusia fajnie ze sie odezwalas!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Dorka kiszona kapustka poprawia przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn także polecam ja najczęściej.:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka :)milo mi bardzo :) Tak tak czytam Was KOCHANE i czekam na mile wiesci dziewczynki:) Do robotki:) ,ale z przyjemnosci tylko !!!!!! :) Jakas sexi koszulka ,deser i te sprawy hihhhh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×