Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mallgos

STARAM SIĘ O DZIDZIUSIA

Polecane posty

No niby tak, ale nie do konca sie zgadzam.... Oczywiscie nie ma co sie szpikowac, i najawaniejsze jest prowadzic zdrowy tryb zycia, zdrowo sie odzywiac. Kiedys kobietom nie zalecano kwasu foliowego, a teraz kazda lyka podczas ciazy i przed... Na pewno nie zaszkodzi a tylko pomoze. I ja tak samo uwazam z witaminami zalecanymi, nie zaszkodza a moze pomoga. Jedno co, to witaminy nie spowoduja ze nagle jestesmy zdrowe i nie zastapia swierzych warzyw, owocow, ryb itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno wcześniej na dziewczynkę bo plemniki żeńskie są silniejsze i dłużej mogą czekać. A w trakcie owulacji to chłopak bo męskie szybciej biegają ;) Ja od stycznia nie jadam słodyczy, a kawę zamieniłam na taką z żołędzi. Nie jest rewelacyjna ale można się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudusia nie ma co dac sie zwariowac, kawa nie spowoduje ze nie zajdziesz w ciaze... wszystko powinno byc w zdrowych normach. Ja slodycze zastepuje owocami - tez slodkie i pyszne, zamiast czarnej herabty pije zielona - uwielbiam, a kawki podczas dnia nie moge sobie odmowic, bo uwielbiam! Dbaj o siebie, zarzywaj sportu i szalej z mezem az w koncu sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gafi dieta dietą,a le kwas foliowy kazdy lekarz zaleci każdej starającej sie odziecko, to w końcu dla dobra dziecka :) a można go też łykac inaczej, pijąc sok ananasowy, bo w nim jest go duzo :D co do kompleksów witaminowych to ja nie biore, bo podobno zaleca sie brać takowe miesiąc a potem co najmniej pół roku przerwy...ale jak ktoś łyka dłużej, to chyba nie mają ona jakiegoś wpływu...tu masz gafi racje, ze naturalne witaminki są najlepsze :) zgadzam sie z tą teorią co gafi napisała odnośnie plemników i kiedy jakiego rodzaju zapładnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten co ja biore zalecany jest 3 miesiace przed zajsciem w ciaze, podczas ciazy i przy karmieniu. No i tez popieram teorie o plemnikach, ale trzeba ja brac z przymrozeniem oka :) Klaudusia a w jaka plec chcesz sie wstrzelic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki :) :) :) No tak racja ,nie wolno dac sie zwariowac!!! :) Ja to bym chciala chlopaka ,u mnie same baby w domu :) Siostry tez maja corki:)hihi ,ale nie wierze,ze by sie udala chlopaka. He he he he ,to chyba w naszej rodzince niemozliwe :) :) :) :) A wy dziewczynki???? Pewnie napiszecie , aby bylo zdrowe- owszem to jest najwazniejsze !!!!,ale kazda z nas ma marzenia co do plci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudusia dokąłdnie tak jak piszesz - najwazniejsze, aby było zdrowe!!!!!! jest tyle chorych nieszczęśliwych dzieci, którym nie da sie pomóc, ze az serce pęka jak się widzi takie nieszczęscia!!!! ja bardzo bym sie cieszyła z córki, natomiast mój mąż chyba bardziej z chłopaka, ale niezaleznie jaka płeć to będzie tak samo mocno kochane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waikiki-pewnie to najwazniejsze !!! Mam pytanko Czy długosc cyklu liczy sie od dnia ostatniego @ do pierwszego dnia nastepnego@ , czy od dnia pierwszego @ do dnia pierwszego nastepnego @????????????????????????????????????????????????? Jak to wkoncu jest ,chyba zaduzo sie naczytalam, bo juz zglupialam hihihihih :) :) :) :) :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudusia liczy się od pierwszego dnia @ Znalazłam coś o kawie: Nawet pozornie niewinna kofeina może utrudniać zajście w ciążę i niekorzystnie wpływać na dziecko, na przykład zaburzając pracę jego serca. (Kofeina jest nie tylko w kawie, ale także w coli i mocnej herbacie). Przed poczęciem lepiej się więc przestawić na soki owocowe, zawierające cenne witaminy i mikroelementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadomo ze kawa do zdrowych napoji nie nalezy, ale nie dajmy sie zwariowac... Tak na to patrzac, soki powinno sie pic tylko ze swierzych owocow, bo te w kartonikach czesto sa faszerowane cukrem, aby byly smaczniejsze. Dziewczyny, na prawde mozna oszalec jak wszystko by sie czytalo i do tego stosowalo. Najwazniejsze to wszystko w zdrowych normach z umiarem, przynajmniej ja tak uwazam, ale rozumiem ze inni moga miec inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gafi -o kurcze to chyba trzeba ograniczyc sie do jednej kawki dziennie;)mimo ze ja uwielbiam :) i wiecej soczkow. Gafi czyli dlugosc cyklu liczy sie od dnia pierwszego @do dnia ostatniego nastepnego@??? Dobbrze zrozumialam? Ratunku dziewczyny ja juz zwariowalam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liczysz od pierwszego dnia @ do ostatniego dnia przed następną @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugos cyklu liczy sie od pierwszego dnia @ to nastepnego pierwszego dnia @, czyli Jezeli dostalas @ 1.10 to dzis masz 28dc, jezeli dostaniesz @ 30.10 to mialas cykl 30 dniowy i 30.10 jest 1 dniem nowego cyklu. Mam nadzieje ze ma to jakis sens :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy 8 dnia cyklu przy cyklach 28 dniowych jest szansa na dziewczynke :):):) czy wogóle jest szansa na ciąże ?? dzieki laseczki za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie... ale nigdy nic nie wiadomo jezeli przesunela by sie cie sie owu o kilka dni wczesniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy brałyście pod uwagę możliwość urodzenia dziecka w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie... chyba bym sie bala, ale widzialam niesamowity dokument o kobietach ktore urodzily w domu. Podobno jest to niesamowite przezycie, jedna rodzila z usmiechem na ustach i powiedziala ze nie odczuwala bolu, bo czula sie bezpiecznie u siebie. Opowiadala ze najwiekszym stresem jest podroz do szpitala. Podziwiam kobiety ktore sie na to decyduja!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klaudusia ja akrat nie pije kawy,a le słyszłam, ze w większości te co piją jak już zajdą to czują wstręt do kawy i przestaje im smakowac ;) gafi ja nie rozważałam, ale chętnie bym w wannie urodziła :) natomiast z jednej strony na peno milej w domu (poza tym kiedys kobiety tak przecież rodziły) ale z drugiej strony to w razie jakiś komplikacji to w domu jest mega problem, bo tu nie ma aparatury i gdyby wrazie czego trzeba jednak cesarke robić, albo coś, to jest wtedy dopiero nerwówka i awaria!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak któraś będzie miała czas i ochotę to polecam film http://stagevu.com/video/jhoduxviptry można sobie ściągnąć gratis. Jeśli chodzi o komplikacje to żadna położna nie podejmie się odbierania porodu w domu jeśli istnieje jakieś zagrożenie. Ja rodziłam w szpitalu i nigdy więcej już nie będę. O mały włos wpędziliby mnie do grobu. Wszyscy mówią, że o cierpieniu przy porodzie szybko się zapomina. Mimo że rodziłam prawie 16 lat temu, zamykam oczy i widzę każdą sekundę spędzoną na porodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klaudusia, mnie się ten link nie otwiera. Najpierw to musimy jakoś począć tego dzieciaczka. Jak już się uda i wszystko będzie dobrze to go urodzę w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gafi sprawdze jeszcze ten link jutro. W domku w sumie przyjemnie i napewno mniej stresowo. Ztym ze trzeba bedzie jakis lekarz? Wiesz gafi roznie to bywa,w przypadku gdybys sie zle poczula musi byc osoba ktora da taka pomoc. A maz przy porodzie chcialabys zeby byl? Gafi pierwszy twoj porod byl do przezycia ?? Opowiedz troszeczke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To oczywiste, że będziemy rodzić razem. Znam wiele rodzących w domu (żywo interesuję się tym tematem) i nie znam ani jednego przypadku powikłań. W najgorszym wypadku do szpitala można dotrzeć w ciągu 15 minut. Nie będę tu pisała o swoim porodzie bo nie chcę straszyć starających się. Nadmienię tylko, że z winy lekarzy rodziłam 24 godziny i byłam reanimowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyab cos sie chrzani kafe!!! ja wlasnie zjadalm kolacje - sałatkę grecką :) i za moment bede cwiczyc :) przynajmniej z pare brzuszkow sobie porobię :) juz mnie zaczynma brzuch bolec na okres - wiec nici z z dziecka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×