Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Witam :) Przepraszam że się wtrącę, ale przeczytałam że się zastanawiacie nad szczepieniem przeciw świńskiej grypie. Nie powinno się szczepić kobiet w ciąży przeciwko grypie (jest tylko kilka szczepień dopuszczalnych w ciąży), a tym bardziej szczepionką która dopiero wchodzi na rynek (dużo się mówiło o tym że jeszcze nie zakończono testów, ale wprowadzają ją bo już jest potrzebna). Każda szczepionka wprowadza do organizmu jakieś formy wirusa, który jest potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Dlatego proszę, zastanówcie się poważnie zanim się zaszczepicie, dla dobra dziecka lepiej po prostu unikać zakażenia i szybko leczyć te, które już się wdarło do organizmu... Ciąża minie szybko... Nawet się nie obejrzałam, a już od 2 miesięcy mam przy sobie swoją córkę. Życzę wszystkim spokojnej ciąży i lekkiego rozwiązania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Przyłączam się do was bo mam termin na 27 maja. Jest to moja druga planowana ciąża. Karolka urodziłam 27 października 2008 więc jutro skończy roczek ;-) Co do obrzydzenia do mięsa to też tak miałam w poprzedniej ciąży a teraz bywa różnie. Na mdłości pomagała mi herbata lub woda z cytryną, miodem i imbirem-korzeń. Kroiłam parę cienkich plasterków imbiru, gruby kawał cytryny i troszeńkę miodu- lekarz powiedział, że to zdrowe i pomaga i pomagało ;-) Zmęczona i śpiąca też jestem ale nie mam za bardzo czasu na leniuchowanie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyrafa-długa ależ my się nie zastanawiamy my włąśnie nie chcemy się szczepic bo nie jesteśmy królikami doświadczalnymi ani nasze dzieci:) witam nowe mamusie, a gdzie reszta:):):):):):) u mnie z mdłosciami już łągodniej, ale cherbata zwłyka dalej samkuje mi jakbym se ścierkę zaparzyła bleeee pije bo coś pic, obojętnie ile cytryny czy mocna czy słaba jest bleee, to juz podpijam powoli miętę, po ktorej wczesniej miałąm niezłe łeech:D, a teraz coś na trawienie i jelitka, bo ktoś mi sie na nie ułożył i nie umiałam odwiedzic wczoraj wc, gdzie normalnie po takiej ilosci owoców i chlebka pełnoziarnistego kiedys nie wyrobiłabym zakrętu, a wczoraj juz aż bolały mnie wszystkie zrosty(pamiątka po usunieciu ciąży pozamacicznej), i nerki cały brzuch z prawej strony na wylot, masakra, aż wziełam sobie pół nospy forte, można brac mam nadzieje ją w ciąży ????? babeczki, nie namietnie ale w sytuacjach kryzysowo bólowych, myślałam że wszystko mnie skreci w śrokdu, tyle o moim brzuszku:P:P:P:D a tak pogoda też pada mżysto, wietrzysko drugi dzień, dobra na smaranie:D:D:D, a ja mięsko lubie byle nie kurczak brrrr, i zauwazyłam że ziarenka smaku mi brrrr, dzis gotowałąm zupkę i dopuki nie dodałam było git, a gdy juz sypłam je ,to juz ta zupa nie to samo, ale zaś młody mi nie zje zupy na soli i pieprzu bosz jak zdrowo:D:D:D:D:D, musze znalezc inna przyprawę bo po nich mnie trzepie:D:D:D:D biedroneczka i masz racje, my w zeszłym roku lecielismy na sylwestra na 12, wcześniej mój mąż nie dostał urlopu, i gdzieś załapalismy bakcyla, że mąż w dniu przylotu juz go łamało, ja na sylwestra siedziałąm z gorączką ponad 38 a na nowy rok wołąliśmy lekarza do młodego bo jemu waliłą temperatura, wirus grypsko, bo tylko bóle mięsni mieliśmy i gorączkę, a gdy juz wyjeżdzalismy to rodziców moich zaczynało łamac, a w 3 Kroli było -20st nigdzie nie wyjdziesz masiakra, dobrze jedynie że nie umawialiśmy sie na żadne imprezy ze znajomymi, tylko zrobiliśmy w domu z rodzicami, bo byłyby to tylko wywalone pieniadze, nie dowlekłabym sie do sali, a w tym roku przyjadą moi do nas na świeta:):):):):), miodzio, młody już codziennie pyta o babę, ale sie rozpisałąm ciekawe ktoto przeczyta:D:D::D pewnie nikt;):) miłego wieczorku buzki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny muszę nadrobić zaległości w czytaniu bo ostatnio tylko spie i nie chce mi sie wstawać z łóżka :O mam mega lenia i spiocha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi tam mięsko nawet pasi ale jak koleżance powyżej tylko kurczak, no i konserwa mi strasznie smakuje:) Na szczęście największe napady senności minęły i nie chcę zapeszać, ale mdłości też już po mału odchodzą w zapomnienie:) Powiedzcie mi drogie mamy, jak to u was jest z włosami i paznokciami? Poprawiły wam się czy jest gorzej? Bo ja ostatnio zauważyłam, że jakieś takie miękkie mam te paznokcie i włosów w całym domu coraz więcej...Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny zuzia 1987 mje pazury nigdy nie były tak sztywne i mocne jak teraz, ale podejrzeważ że to wina witamin ciążowyh, bo zestaw mam taki a'la bomba witaminowa - większośc dawek jest po 200, 300% dziennej normy. Natomiast włosiska są wszędzie tylko nie tam gdzie trzeba - czytaj na głowie. Lecą ze mnie jak śnieg, już nie mogę doczekać się jak minie 12 tydzień i pójde do fryzjera zrobić odrost i przy okazji je uchlastam o połowę. A ponoć w ciąży tak niby włosy się dobrze trzymają, a leca dopiero po porodzie :( Jak tak dalej pójdzie to będę łysa jak po chemioterapii :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, z tymi wlosami i paznkociami to roznie moze byc. ja mam lepsze paznokcie, wlosy ok, ale cera taka sobie, przesuszyla sie dosc mocno, zawsze mialam mieszana, a teraz musialam zmienic krem. Ja chyba zaraz z pracy do domu ide sie polozyc, slabo mi jakos, a moze to stres przed jutrzejszymi badaniami....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Mogłabym się przyłączyć? Mam termin na 4.05.2010. Krótko o mnie. Mam 26 lat. Mieszkam w Gdyni, od czerwca jestem szczęśliwą mężatką a to moja pierwsza ciąża. Ponieważ obserwowałam się w czasie cyklu w oparciu o naturalne metody planowania - test zrobiłam już 3 dni przed terminem @ i wyszedł pozytywny. Było to dokładnie 23.08 :) Pierwsze USG wykazało obecność 2 zagnieżdżonych jajeczek. Niestety mniej więcej na 3 USG było już jasne że tylko w jednym pęcherzyku rozwinął się zarodek. Drugi jeszcze ostatnio się wchłaniał. Miałam też kłopoty z plamieniami i musiałam leżeć ale teraz już wszystko super!!! Za 2 dni mam kolejne już w tej ciąży USG, badanie przezierności itp. Aktualnie jestem w 14 tygodniu i czuję się rewelacyjnie. Zaczęłam chodzić na basen i na ćwiczenia dla ciężarówek :) Praktycznie od początku ciąży jestem na L4 ze względu na tryb pracy jaki miałam oraz inne problemy. Postaram się nadrobić te 39 str. Tymczasem pozdrawiam Was wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć broneczka - miło że się dopisałaś, a z tym badaniem przezierności to trochę nie za późno ???? Z tego co wiem to jest wiarygodne do 13 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. U mnie nic nowego. Wciąż chce mi sie spac i czekam kiedy chociaz jeden dzien spedze bez ziewania. Wczoraj byłam w H&M popatrzec jakie oferują ciuchy dla kobiet, ale akurat w tym HM nie mieli tego działu!!! Musze isc do innego marketu gdzie maja H&M, a to juz mam dalej.... Kupilam sobie za to fajna bluzeczke (nie z dzialu dla ciężarnych) ale jak ją przymierzyłam, to stwierdzilam ze w sam raz na swieta :) Miala bardzo fajne gumeczki pod biustem taki pomarszczony materiał i bedzie mi sie ją dobrze nosic jak urosna mi jeszcze piersi i brzuch.... :) Milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broneczka a gdzie chodzisz n basen do Jezuitów ??? tez o tym myslałam ale na razie nie mam siły na nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam badania przeziornosci dopiero w piątek i to będzie początek 13 tygodnia ale tak zapisał mi je lekarz mam nadzieje że wie co robi, Muza w jakim kolorze sobie kupiłaś bluzke? ja też czegoś szukam ale mam wrazenie ze te sukienki ciążowe i tuniki są wszytskie w czarnych kolorach a ja chciałabym cos kolorowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny!!!! Ja ostatnio śpię jak szalona,ale muszę przyznać,że poza tym czuję się już świetnie.Na dodatek wczoraj moja siostra zrobiła mi niespodziankę i przyjechała na weekend z newsem:też jest w ciąży:)Rozglądam się powoli za wózkami i zdecydowałam,że sprowadzę z PL-jest taki świetny sklep internetowy DINO i znalazłam masę fajnych rzeczy,z wózków podobają mi się quinny. Broneczka25-ja też poniekąd z Gdyni,mieszkałam kilka lat,nim wyjechałam z Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja jutro ide na to badanie, tez jestem juz w 13 tygodniu i troche, ale tak kazal mi przyjsc lekarz, myslicie ze to za pozno? Chyba lekarze wiedza co robia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlciaCK, ja to badanie mam 3 listopada, równo za tydzień i u mnie tez to bedzie koniec 13 tygodnia, bylam 22 października, ale okazało się,że był to dokladnie 11tc i 1 dzien, jak bym przyszla kilka dni później to juz mogliby maluszkowi to badanie wykonac, a tak to musze czekac do 3 Konicznie daj znać, jak juz będziesz po badaniu. Dziewczyny, czy wy juz skusiłyscie sie na jakieś ciuszki dla dzieciaczków ? Bo mnie korci,ale mówią, żeby tak wcześnie nic nie kupować, żeby nie zapeszyć,na razie oglądam sobie rózne rzeczy na allegro i strasznie korci,żeby coś kupic, a jak jest u was ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za miłe przyjęcie w imieniu swoim i Bąbla ;) lenka - Trzy razy pytałam swojej lekarki czy to nie za późno i powiedziała że nie więc jej ufam. Ma rewelacyjny sprzęt i robi nawet usg 4 D i w tym się też specjalizuje więc myślę że wie co robi kobietka :) Muza - ja poluję na jeansy ciążowe z H&M Mama ale na razie na allegro bo szkoda mi kasy wydawać na nowe :) a na allegro upolowałam już na jednej aukcji 5 tuniczek za 27 zł i leżą już wyprasowane na półce i czekają :) poza tym mam dużo swoich ciuszków normalnych które stykną bo ubierałam się właśnie w tuniczki. A jeansy mam póki co takie sprzed 3 lat - przywiozłam je sobie z USA a tam trochę przytyłam więc myślę, że do 5 miesiąca spokojnie wystarczą ;) bo jeszcze mam luz. Ale też myślę o czymś fajnym na Święta ale na razie nie znalazłam. Aganiok - Tak do jezuitów chodzę, jestem zadowolona, Mąż mi na zachętę sprawił fajny strój na ciążę :) hehe - co do kolorowych ciuszków polecam allegro to kopalnia pomysłów na każdą kieszeń :) wiwa83 - ja mieszkam w Gdyni dopiero od 2 lat - za Mężem tu pognałam heh , i gratulki fajnie tak z siostrą chodzić w ciąży :) My wózek mamy już wybrany - Roan Marita , kolor jeszcze do ustalenia ;) Olcia - moja imienniczko ;) ja myślę że terminy podane w necie są orientacyjne a lekarze nie kierują nas źle więc pewnie nie za późno - spokojnie! Ja na ciuszki się skusiłam ale przed ciążą coby dobre fluidki przyciągnąć i udało się szybciutko :) Ale teraz tylko oglądam na razie. U mnie sytuacja wygląda tak że mam 7-letniego braciszka, Mamę mam młodą bardzo i kupowała dużo fajnych modnych rzeczy, ja sama mu kupowałam i z USA mu naprzywoziłam, to wszystko teraz leży na strychu i czeka na ...... naszego Bąbla. Do tego brat Męża ma 5-mczną córkę i po niej też będziemy mieć górę ubranek więc myślę że jesteśmy w sytuacji gdzie głównie będziemy kupowali pieluchy i smoczki hehe. Oprócz ubranek czekają na nas też sprzęty typu, koszyk wiklinowy na kólkach, sprzęt AVENT, wanienki itp.... Sami kupimy tylko łóżeczko i wózek :D i kilka pierdół pewnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Broneczka:) kolejny brzuszek na forum:) Margott83--Hehe, widzę, że nie tylko ja waham się przed zakupem ciuszków dla malucha:) Już tydzień sobie obiecuję, że w końcu coś kupię:) lenkaa---ooo, to ty masz jakieś super te witaminy, jakie bierzesz? Drogie? biedroneczka---u mnie jest odwrotnie niż u Ciebie:) Włosy i paznokcie do kitu za to cera zadowalająca. A tak mi wszyscy mówili, że ciąża wzmacnia włosy i paznokcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuzia biorę feminatal metafolin 800. W sumie to chyba normalna cena jak na ciążowe witamy - 36zł za opakowanie 30 tabl. A biorę jedną dziennie + jedną tabl. kwasu foliowego, jak pewnie każda z nas. Cerę mam nawet ładną, nie narzekam, ale nie wiem czy to nie zasługa duphastonu, zobaczymy jak przyjdzie czas odstawić to cudo. Pryszczyki mam sporadyczne, czasem coś wyskoczy drobnego i szybko to ujarzmiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa, bo ja biorę Falvit mama, tylko, że tam już jest kwas foliowy. Ale jak mi się skończy to spróbuję takich jak ty masz lenkaa. Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, ja też biorę metafolin 800, powiedz mi po co bierzesz jeszcze dodatkowo kwas foliowy, skoro metafolina to właśnie kwas foliowy, tylko lepiej przyswajalny przez organizm ??? :) W metafolinie masz 400% dziennej dawki zapotrzebowania na kwas foliowy + zestaw witamin. Ja już to brałam jak planowałam dzidzię, lekarz mi polecił, powiedzial. ze właśnie w metafolinie jest najlepsza forma kwasu foliowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAa, czyli już nie za bardzo da radę...trudno, szkoda, że wcześniej nie wiedziałam. A powiedz mi Margott czy ty przez całą ciążę będziesz brała witaminy czy do pewnego czasu? Bo ja to już nie wiem sama. Co idę do gina to się pyta czy biorę wit. bo to ważne. Ale można je brać do końca ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margott --->biorę bo lekarz mi zalecił, kazał brać, poza tym metafolinem jeszcze jedną tabletkę kwasu. Właściwie to takie dawki biora kobiety które wcześniej urodziły dziecko z wadą cewy, bo jak widac na forum, inne dziewczyny mają bardziej "lajtowe" witaminy. W każdym razie nie zaszkodzi. do śniadanka łykam folik a do obiadku feminatal. Ja nie wiedziałam o tym wcześniej że są takie witaminy, nic mi gad ginekolog nie powiedział jak zaczynałam starania, kazał tylko brać folik, ale przy następnej ciąży to też będę brała od starań bo właściwie zaczęłam brać te zwiększone dawki jak już się zamknęła cewa nerwowa , od 6 tygodnia - po ptokach -. Zuziaa1987-----> po 12 tygodniu jest inna wersja feminatalu - feminatal metafolin 400 i ona jest wzbogacona w jakies tam kwasy potrzebne w kolejnym etapie ciąży, więc możesz zacząć łykać tą kolejną wersję - od 13 tygodnia do końca karmienia piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×