Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

Gość mama2306
hej dziewczyny, polecam wam na prezent gwiazdkowy dla mezow/partnerow ksiazke doroty zawadzkiej (superniani) 'i ty mozesz zostac supertata' (czy jakos tak). moj t kupil ja sobie sam na swieta juz 2 lata temu b fajna i ciekawie napisana rzecz: i o zwiazku, i o zmianach, i o nadchodzacych obowiazkach. czyta sie swietnie i na pewno warto, zeby kazdy tata ja przeczytal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe, no nie wiem co on tam "miętosił", w każdym razie jeździł mi po brzuchu i jeździł :D już myślałam że coś jest nie tak, bo tak się skupiał ale powiedział że wygląda ok, tylko go musi zmierzyć dokładnie a mały się nie daje :) no ale w końcu jakoś go "złapał" :) ale za to mam hit odnośnie ślubu :) mieliśmy ugadane ze znajomym księdzem że nam odprawi ślub, z tym że on był w tej parafii ale od sierpnia go przenieśli... i oczywiście proboszcz się nie zgodził :o kurczę mam tylko nadzieję że ten co go nam przypisali nie będzie "smęcił" na kazaniu bo jeszcze niedobrze mi się zrobi i co... :o acha, Fantasia spokojnie idź na l4 co się będziesz męczyć ;) masz teraz 100% płatne więc korzystaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28latkatoja
dziewczyny dzisiaj wybieram sie na usg. Jestem w 9 tygodniu i zastanawiam sie jakie usg mi zrobi. Musi byc dopochwowe czy przez brzucholek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że będzie dopochwowe bo to jest wyraźniejsze w pierwszych tygodniach... Chyba od 12/13 tygodnia robią przez powłoki brzuszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam temat i pytanie... Czy będziecie miały swoje położne "osobiste" i co o tym sądzicie bo ja jak na razie nie wiem co zrobić i czy do czegoś taka położna jest w ogóle potrzebna? Może ktoś miał już doświadczenia lub słyszał u znajomych opinie, oraz koszta i jak to wszystko wygląda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziołchy! jeśli chodzi o te położne to ja chyba nie mam jeszcze zdania a to spowodowane jest brakiem doświadczenia i wiedzy na ten temat (doświadczeń znajomych) :) Życzę powodzenia dziewczynki na usg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się zastanawiam czy to mi w czymś pomoże... bo przecież i tak jakaś położna musi być w szpitalu... a co do samego porodu to nawet się nie boję bo nie mam zielonego pojęcia co mnie czeka więc nie wiem również jak się do tego przygotować :) owszem nieobce mi są pojęcia typu "rozwarcie" czy "bóle parte" ale jak to wygląda w rzeczywistości to sama zobaczę bo każdy inaczej to odczuwa... tak czy inaczej jak ma pójść gładko to pójdzie czy będę miała położną czy nie, a jak się skomplikuje to i tak będzie musiał wkroczyć lekarz więc i tak ta położna nie pomoże... a poza tym moja mama pracuje w szpitalu (co prawda nie jako położna) więc myślę że nie dadzą mi zginąć:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
ja rodzilam dwa razy w szpitalu w jaworznie i dwa razy byly polozne ktore akurat mialy dyzur i wiecie co naprawde mi pomogly, takze przy tym porodzie rowniez zdam sie na ta polozna ktora bedzie miala dyzur

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A super :) - mały ma już 53 mm, serduszko bije tak jak trzeba, spokojnie leżał sobie na dnie macicy i tylko kończynami trochę machał. No i - tutaj zaskoczenie- dopatrzono mu się zaczątków siusiaka hehe - podobno ma być chłopak. Czekaliśmy co prawda na Zosię, ale cóż, będę miała dom pełen chłopaków. Tj na razie to takie bardziej przypuszczenia, ale pani doktor była dość pewna tego co mówi, naprawdę byłam mocno zdziwiona, że już coś można wypatrzyć (ciąża ma 12 tyg.) A, no i przezierność karkowa w porządku - odetchnęłam z ulgą :). Pozdrawiam i dobrej nocy K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi gin powiedział, że na tym etapie rozwoju to organy płciowe są mniej więcej tej samej wielkości i ciężko je rozróżnić... ja też na początku myślałam że to siusiak :) ale mnie to wszystko jedno, bo to pierwsze dziecko :) a Tobie życzę mimo wszystko dziewczynki tak jak chciałaś, bo kto wie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ja na usg bede szla chyba w sobote, zaraz bede dzwonic i sie umawiac. według moich wyliczen to 12 tyg, wiec akurat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Ja idę na usg za tydzień w środę - to będzie 1 dzień 13 tc. Już się nie mogę doczekać. Dodatkowo w ciągu kolejnego tygodnia mam mieć powtórzone usg w szpitalu. Moja lekarka woli potwierdzić jeszcze u innego specjalisty, czy wszystko jest w porządku. Mam nadzieję, że tak będzie :) A tym, które już są po usg zazdroszczę i gratuluję zdrowych maluszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alakolo - rzeczywiście to taki wyrostek, wypustka, na początku właściwie taki sam u obu płci. Moja lekarka powiedziała, że jakby to dzieciątko wziąć w ręce i obejrzeć to nie odróżniłoby się chłopca od dziewczynki, natomiast z jej doświadczenia wynika, że jak ma być siusiak to sterczy do góry jak antenka, a jak mają z tego powstać wargi sromowe to ten wyrostek tak się odchyla do tyłu - jedynie na tej podstawie stwierdziłą, że raczej chłopak he he. Oczywiście nie miałabym nic przeciwko temu gdyby się pomyliła, ba nawet bym się ucieszyła, że nie zostanęw domu zdominowana przez płeć męską ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzis odebrałam wyniki toxo i co? nigdy jej nie miałam , wiec musze uwazac teraz na siebie i dzieciątko ja dzis mam ten wielki dzien i genetyczne usg (13 tc) troche sie denerwuje ale to przeciez normalne ze kazda z nas sie denerwuje bo chce zeby było wszystko ok mezus idzie ze mna on po raz pierwszy zobaczy dzidziusia kasinska30 i alakolo jak miałyscie wykonywane badanie? dopochwowo czy przez brzuszek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaktusowata - ja miałam przez brzuszek. Mam datę porodu wyznaczoną na 8.06, więc między naszymi maluszkami niewielka różnica, więc Ty też pewnie będziesz miała przez brzuszek :). Trzymam kciuki, żeby badanie dobrze wyszło :)! Ja muszę niestety powtórzyć badanie moczu i dodatkowo zrobić posiew, bo możliwe, że coś jest nie tak z moim pęcherzem/układem moczowym. Z tym gazikiem co to trzeba włożyć do pochwy niestety miałyście rację - podobno to wina śluzu, którego w ciąży jest bardzo dużo i wystarczy żeby odrobina dostała się do badanej próbki i już wychodzą bakterie... Ale ja miałam jakieś problemy z pęcherzem już przed ciążą, a to niestety są sprawy, które lubią nawracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
a ja mam tyłozgiecie macicy i nastepne badanie NT w 12 tygodniu jeszcze musze miec dopochwowo, ale juz ostatnie w ten sposob.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was. jejku jak ja dawno tu u was nie bylam.. wow.. dosłownie masakra. ale ciesze sie bardzo z waszego szczescia. mam nadzieje ze kiedys i mnie to spotka. niestety narazie nie moge... teraz przestalam sie starac tzn nie mysle o tym. z mezem kochamy sie bez zabezpieczenia... no i czekamy. Jak bedzie to bedzie... kiedys moze sie uda. Pozdrawiam was kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was. jejku jak ja dawno tu u was nie bylam.. wow.. dosłownie masakra. ale ciesze sie bardzo z waszego szczescia. mam nadzieje ze kiedys i mnie to spotka. niestety narazie nie moge... teraz przestalam sie starac tzn nie mysle o tym. z mezem kochamy sie bez zabezpieczenia... no i czekamy. Jak bedzie to bedzie... kiedys moze sie uda. Pozdrawiam was kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam was. jejku jak ja dawno tu u was nie bylam.. wow.. dosłownie masakra. ale ciesze sie bardzo z waszego szczescia. mam nadzieje ze kiedys i mnie to spotka. niestety narazie nie moge... teraz przestalam sie starac tzn nie mysle o tym. z mezem kochamy sie bez zabezpieczenia... no i czekamy. Jak bedzie to bedzie... kiedys moze sie uda. Pozdrawiam was kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz po usg mega szczesliwa bo wszystko jest oki , dzidzia ma juz 6 cm :) he he dokładnie ja widziałam wszystko ma na swoim miejscu i odpowiednich rozmiarow , nawet paluszki u rączki i nózki widziałam- to cudowne oczywiscie dostałam zdjecia i co mnie zadziwiło dostałam tez płyte dvd z nagraniem całego badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
TO SUPER ZE WSZYSTKO OK. TE PLYTKI TO FAJOWA PAMIATKA - JA JUZ MAM DWIE OD STARSZEJ I MLODSZEJ CORECZKI - JAK BEDA WIEKSZE TO IM POKAZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istniejąca - trzymaj się, na pewno się uda i dołączysz niedługo do mamusiek :) Cieszę się Dziewczyny, ze Wasze USG wyszło dobrze, kurcze ja też ma tyłozgięcie macicy a badanie będę miała wykonane w 12t+6d czyli tak jak bpcianek22 a chciałam małża zabrać na badanie i teraz nie wiem czy jest sens bo jak będzie dopochwowo... chociaż kto wie może lekarz stwierdzi, że można przez brzuch... Anyway, co do tych płytek to super sprawa, pewnie w prywatnych gabinetach dają takie płytki co? Ja mam badanie w Luxmedzie i chyba nie zaznam takiej uprzejmości :) Ale może kolejne w 20 tyg zrobię sobie prywatnie, właśnie w 3D/4D, żeby pamiątkę mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) no i udało mi sie zapisać na to usg na sobote na 10:30 :) myśle że u mnie też będą dawać płyte z nagraniem.... już się nie moge doczekać a zarazem strasznie sie denerwuje czy wszystko będzie ok.... 👄 dla was wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki! ja się badam w luxmedzie i niestety nie dają płytek:( ciesze się że już macie ten stres za sobą i wszystko w porządku... ja idę na usg 1.12 i pewnie też dowiem wszystkiego!nie mogę się już doczekać chociaż się boje... miotają mną różne emocje:( chyba mam dzisiaj zły dzień po prostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki nie wiem jak jest u Waszych lekarzy ale u mojego można odmówić badania dopochwowego i poprosić o takie przez brzuszek- ja tak właśnie zrobilam i nie bylo z tego tytułu żadnych problemów. Najbliższe USG mam 1.12 i to będzie 14 tydzień więc już i przezierność będzie sprawdzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izp - mnie się wydaje, że wszystko zależy od wielkości płodu. Jak jest dość duży żeby dobrze było widać na tym USG przez brzuszek to nie ma powodu żeby badać inaczej... Ale myślę, że już zarodka takiego 4mm na takim USG specjalnie by się nie zobaczyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt ja chodze prywatnie z tad moze te płytki :) he he patrzcie dziewczyny jak to jest wy zazdroscicie nam ze juz miałysmy usg a ja zazdroszcze wam ze zobaczycie swoje dzidzie :) ja juz steskniłam sie za swoja a płyte z badania mogłabym oglądac bez przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! A jak tam Wasza waga, dziewczyny? U mnie 2 kg na plusie. Ale i tak przy wzroście 174 ważę teraz 57 kg, więc nie ma stresu. Myślicie już o Świętach? Ja chyba zacznę. Na razie w sklepach luzy a potem to będzie masakra. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru i odzywajcie się częściej - piszcie co u Was, jak się czujecie, co porabiacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×