Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

A co do szkoły rodzenia - w pierwszej ciąży chciałam chodzić, uważam, że warto, ale miałam zagrożoną ciążę,więc nie mogłam. No i co - urodziłam, ale nie umiałam odpowiednio oddychać (dostałam instrukcje i starałam się ale mimo wszystko nie wychodziło jak trzeba) - w końcu dostałam tlen, no i przeć też nie umiałam, ale jak w końcu ktoś mi powiedział o co w tym chodzi - bardzo krótka instrukcja - to dwa parcia i mój synek był na świecie :). A wcześniej długo męczyłam się bez skutku. Ale najważniejsze- myślę, że po szkole rodzenia czułabym się znacznie pewniej po porodzie opiekując się moim synkiem. To zależy oczywiście też od wcześniejszych doświadczeń. Ja nigdy wcześniej nie przewijałam dziecka. To proste, ale mimo wszystko bałam się to zrobić, zwłaszcza, że on był taki malutki i wydawał się taki kruchy. Na szczęście moja kochana mama przybyła mi z odsieczą - przewinęła go po raz pierwszy i potem ja już to robiłam :). Aha, kąpać też się bałam he he. Bałam się, że to maleństwo mi się wyśliźnie z rąk i zrobię mu krzywdę. Na szczęście w szpitalu kąpią położne. Trzymać jakoś się w ogóle nie bałam, wiedziałam jak bo ćwiczyłam na siostrzeńcach i jakos tak instynktownie też. Teraz będzie oczywiście inaczej, bo to drugie dziecko, ale wtedy czułam się taka bezradna że szok. He he. A, no i w dzień po porodzie malutki prawie cały czas spał, był grzeczny jak aniołek - za to w nocy - masakra- cały czas płakał a ja już wszystko zrobiłam - nakarmiłam, przewinęłam, kołysałam i nic. Już myślałam, że może coś mu się złego dzieje, coś go boli. A on po prostu cały czas chciał przy cycku siedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no chyba nawet słyszałam o tym lekarzu, ale niestety mam już ginekolog prowadząca moja ciąże więc chyba zmiana teraz byłaby bez sensu :) może na usg następne do niego pójde i sama ocenie :) No własnie ja też tak myśle jesli chodzi o tą szkołe rodzenia, ale z drugiej strony mój M bedzie mógł ze mną chodzic tylko co drugi tydzień więc nie wiem czy jest sens....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no i podobno też korzyść jest taka, że poznaje się inne mamy - może się potem przydać przy wychodzeniu na spacerki z maluchem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A, no i podobno też korzyść jest taka, że poznaje się inne mamy - może się potem przydać przy wychodzeniu na spacerki z maluchem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też myślę o szkole rodzenia i chyba na inflandzką właśnie pójdę ale nie wiem kiedy jest najlepszy czas na zapisanie się bo teraz to chyba za wsześnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałam wczoraj że najlepszym czasem na pójście do szkoły rodzenia jest 26-28 tydzień i tak aby skończyć zajęcia miesiąc przed planowanym porodem... Miłego dnia Dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to mamy jeszcze troche czasu na zastanowienie sie i w razie czego zapisanie :) ja również życze miłego dnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Byłam w poniedziałek na ponownym USG (12t 5d) - maleństwo pokazało się ze wszystkich możliwych stron :) Ma już 6,5 cm, wierci się niesamowicie, a ja mogłam policzyć wszystkie paluszki od rąk :) Mam coraz silniejsze przekonanie, że tym razem wszystko będzie dobrze :) Pozdrawiam Was gorąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ale mam strasznego lenia.... od poniedziałku idę na zwolnienie i to chyba już do końca ciąży.... teraz akurat święta więc bede miala czas na porzadki i ogolne przygotowanie :) jak tam wasze prezenty?? jak już mam z głowy:) To dla mojego M: http://endorfinum.pl/gift.php?kid=k006&id=g0003 mam nadzieje że będzie zadowolony :) to jest prezent dla 2 latki mojej siostry : http://www.allegro.pl/item836342616_smoby_kuchnia_elektr_tefal_cheftronic_tania_wys.html a to dla chrześnicy: http://www.allegro.pl/item834100773_hannah_montana_mata_do_nauki_tanca_kurs_dvd_62305.html dla dorosłych nie kupujemy nigdy prezentów więc mam spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :D Mojemu M. taki prezent na pewno by sie spodobał :D .. dla cherześnicy (na święta i jednocześnie na roczek) kupuje wózek dla lalek.. jakąs ładną bluzeczke lub sukienke.. i kolczyki złote :) Mnie też lekarka chciała na L4 wysyłac.. ale ja jeszcze nie chce.. W pracy jest mi dobrze:) nie przemęczam sie :) stwierdziłam, że jeszcze popracuje póki mam siły :D gorzej jednak ze wstawaniem, ale jakoś daje rade..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) powiedzcie mi czy co miesiąć przed wizytą u gin robicie jakieś badania?? jakie macie plany na sylwestra??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny potrzebuje rady jakiejś ksiegow, lub osoby która zna się troche na tych sprawach :) Mianowicie w zeszłym miesiącu byłam na L4 (oczywiście tym 100% płatnym) przez 2 tyg. wczoraj wchodze na konto a tam widze że przelali mi mniej kasy niż zwykle!!! fakty różnica to 13 zł, więc nie dużo ale jednak!!! Wiecie dlaczego tak się stało?? zadzwoniłam niby do kadrowej, ale ona mi powiedziala że na zwolnieniu nawet 100% płatnym inaczej wylicza się pensje??? jak to jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badań chyba nie robi się co miesiąc - może co 2? Szczerze mówiąc w Polsce to nie wiem, za granicą miałam chyba tak średnio co 2 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co tu taka cisza? Ja wczoraj się napisałam a w końcu zeżarło mi posta i sobie darowałam . Może później coś popiszę . Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam, wróciłam z miodowego miesiąca :) byliśmy tu: http://www.pensjonatkorona.pl/ pięknie tam jest, chociaż zimno i mało ludzi o tej porze, ale bardzo romantycznie... i pensjonat super :) no a wracając do prozy życia to nadal mi jest niedobrze, mam wrażenie że w ogóle nie trawię jedzenia :o a co do badań to mam robić co 2 miesiące, właśnie teraz muszę zrobić... pozdrawiam i miłego weekendu życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała_mrówka
kruszynka do chorobowego wylicza się średnią z zarobków z ostatnich 12 miesiecy, może przez to jest różnica. Miałaś równą pensje czy mogło się coś zmienić w ciągu tych 12 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istniejaca nadzieeja
witam was wszystkie. dziś zrobilam test i wyszedł pozytywnie ta druga kreseczka blada ale wyszła takze chyba moge byc szczesliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak super :) Cieszymy sie razem z Tobą.. :) oczywiscie zostań z nami do końca.. :) Pozatym.. u mnie zima idzie:D śnieg pada :D nic mi sie nie chce.. a jutro zaś od początku.. :) uwielbiam poniedziałki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istniejaca nadzieeja
dziekuje wam bardzo. Co prawda nie urodze w czerwcu bo w sierpniu ale bylam z wami juz jakis czas i jestem i bede. Jestem szczesliwa. A powiedzcie mi kiedy najwczesniej isc do lekarza zeby potwierdzil ciaze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istniejaca nadzieeja
staraczki nick/wiek...... . ...................... ..cykl.........@ taka jedna co bardzo chce/24.........1..........ok 20.09 kasiao43/28........... ....................1...........16.10 Mamba Wamba/27........................7....... ...??? Roobaczek 86/23........................12..........ok 21.11. DoMiNiSiA85/23............ ..............6..........ok.22.10 blanca30/30........... ...................6..............30.10 agnieszkam/24.............................7..........ok. 25.10 Magwys1/28/.............................24 oliwiajulka(32).............................2........... ...nie wiem kiedy bedzie normalna dwie kreseczki nick (wiek)......................cykl......... .....termin alakolo (31)......................2........... ......31.05. (wg USG) kaktusowata (28)..............1............... ..06.06.(wg USG) kruszynka173 (24).............3................. 8.06. (wg USG) Monia Uk (29)..................1.....................? PanienkaMakowa (27).......13.................13. 06. (wg USG) Chiken(27)......................3................ . ........? izp(22)...........................7................ .........13.06 slonko21(?)......................1.............. ...........16.06. Fantasia1983(26)..............2............... . ...........19.06. Pysiula_22_...(22).............3............... ......ok26.06.2009 madziarka25 (25) .............1..................18.06.2009 (wg usg) bocianek22(26)................1................ ..ok.30.06.2010 dzika gruszka(20).............2....................ok.29. 06.2010 Mysha (32)......................2....................ok 24.06.2010 Sarrim(35)......................5.......... .............12.06.2010 Fasoleczka (26)...............5.......................11.06.201 0 Agulla_xp (22).................3.................11.06.2010 (15wg usg) Poziomka0306 (21)...........2.......................09.06.2010 Honka (34)....................5........................16.06.2010< br /> Istniejaca Nadzieja............6.......................od spodziewanej liczac to 23.08.2010r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istniejąca - żeby było widać na usg to ok. 5-6 tydzień, czyli jakieś 2 tygodnie po spodziewanej @, nie wiem jak to jest jeżeli lekarz nie ma usg w gabinecie (bo mój ma i od razu popatrzył) tylko przez samo badanie - ale później chyba, bo nie wiem czy wtedy takie maleństwo już się wyczuje... tak czy siak - fajnie że zostajesz z nami :) a jak się czujesz? jutro do pracy - aaaa!!!! nie chcę.... :o buziaczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istniejąca - żeby było widać na usg to ok. 5-6 tydzień, czyli jakieś 2 tygodnie po spodziewanej @, nie wiem jak to jest jeżeli lekarz nie ma usg w gabinecie (bo mój ma i od razu popatrzył) tylko przez samo badanie - ale później chyba, bo nie wiem czy wtedy takie maleństwo już się wyczuje... tak czy siak - fajnie że zostajesz z nami :) a jak się czujesz? jutro do pracy - aaaa!!!! nie chcę.... :o buziaczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istniejąca - żeby było widać na usg to ok. 5-6 tydzień, czyli jakieś 2 tygodnie po spodziewanej @, nie wiem jak to jest jeżeli lekarz nie ma usg w gabinecie (bo mój ma i od razu popatrzył) tylko przez samo badanie - ale później chyba, bo nie wiem czy wtedy takie maleństwo już się wyczuje... tak czy siak - fajnie że zostajesz z nami :) a jak się czujesz? jutro do pracy - aaaa!!!! nie chcę.... :o buziaczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała_mrówka od grudnia 2008 mam równą pensje, natomiast w listowpadzie 2008 byłam jeszcze na okresie próbnym więc i pensja troche niższa... Myślisz że to ten jeden miesiąc wpłynął na tą różnice?? istniejąca nadzieja moje gratulacje!!! Bardzo się ciesze że tak szybko znowu się wam udało!!!!!! dbaj teraz koniecznie o siebie!!!! alakolo super że wyjazd wam sie udał!! czekamy na jakięś zdjęcia :) przynajmniej ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wiecie dziewczyny, niektóre letnie ubranka dla maluszków są mocno przecenione w Smyku. Nawet o 50%. Ja oczywiście nikogo nie namawiam, wiele osób boi się zapeszyć itd i ja w sumie trochę też, ale ostatnio nie wytrzymałam, złamałam się i kupiłam jednego bodziaka z krótkim rozm. 56 i kaftanik z Kubusiem Puchatkiem na 62cm, obydwie rzeczy powiedziałabym unisex no i mocno przecenione, żal było nie kupić ... A Wy już coś kupiłyście czy czekacie w razie co? Ja sobie pomyślałam, że dużo kupować teraz nie będę, zresztą mam rzeczy po synku, ale jak by tfu tfu coś się stało to najwyżej je komuś oddam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razie czekam na określenie płci żeby coś kupować, choć nie powiem bo jak widze te niektóre piękności w sklepach to aż ciężko sie powstrzymac :) ja w prezencie dostałam póki co skarpeteczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) kurczę ale dłuży mi się w tej pracy... :o ale w sumie jest spokojnie więc da się wytrzymać :) co do ubranek to ja na razie nie kupuję chociaż wczoraj w sklepie oglądałam co nieco ale na razie nic jeszcze nie kupiłam... ale to może dlatego że i tak będziemy się przeprowadzać mam nadzieję przed urodzeniem więc na razie nie mam gdzie trzymać potencjalnych rzeczy dla dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×