Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozja999

Matki 3 i wiecej dzieci! Jak to jest?

Polecane posty

Agniecha - gratulacje, życzę Ci obyś się szybko pozbierała i mam nadzieję, że praca Ci w tym pomoże :) Biedny Patryś :( Ambrozja - pierwsze wrażenia mieszane, bo w czerwcu obiecali nam wiele rzeczy, które jak się dzisiaj okazało nie zostały spełnione. Sala dla dzieci bardzo biednie wyposażona i przypomina bardziej salę lekcyjną niż przedszkole :( Dyrektorka zapewniała nas, że we wrześniu będzie to kolorowa sala, pełna zabawek i obrazków a tu doopa Dziś sama się zobowiązałam, że oddam część zabawek i klocków, bo aż płakać się chce jak się wchodzi do klasy. Okazało się, że przedszkole na wyposażenie zerówki w szkole przekazało jednego misia, kilka książeczek, kilka pudełek puzzli, worek klocków i dwa wózki z lalkami, gdzie w grupie przewaga to chłopcy. Mam ochotę pójść i porozmawiać z dyrektorką tylko nie wiem czy to coś da :( Wychowawczyni Bartosza sama stwierdziła, że to bardzo niezręczna sytuacja ale sama nie jest w stanie wyposażyć sali. Nie wspomnę o łazience wspólnej ze starszymi klasami a i dużo by jeszcze pisać. Dziś zajęć nie było, całe rozpoczęcie roku trwało ok. 30 min. i było to przekazanie najważniejszych informacji dot. m.in. płatności za wyprawkę, PZU i KR. Normalne zajęcia od jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ambrozja999
dla ciebie przedszkole za 550 zl to aż ... aż... a chcesz mieć kolejne dziecko,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie kochane mamuśki coś tu cicho i głucho ostatnio gdzie wy się wszystkie podziewacie??? u nas leje i zimno, ale da się przeżyć ;) odezwijcie się proszę co u Was Droga pomarańczko a Ty się dziwisz, że ambrozja999 twierdzi, że 550 zł za przedszkole to dużo??? bo ja wcale. Skoro przeciętnie za przedszkola w naszym mieście płaci się w granicach 250 zł to dla mnie kwota 550 zł też jest zbyt wygórowana. Zresztą podobnie moglabyś powiedzieć, że skoro nie noszę butów za tysiąc złotych to dziwne , że jestem matką czwórki dzieci. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik 33
Witam! Pisałam wcześniej jako 3333333333333 ale chyba lepiej brzmi jak wyżej :) Pomarańcze na sok i tyle mam w tym temacie! Tylko chyba muszę się zaczernić, bo sama zostanę przetworzona... I znowu się zaczęło... szkoła, przedszkole i z wywalonym jęzorem do pracy, ale nie powiem już tęskniłam za tą rutyną :) Dzieci jeszcze w wakacyjnym rytmie, ale pomału trzeba ustawić się na odpowiednie tory... A tak poza tym: imię i wiek jak wyżej, mama dwóch córeczek 5 i 9 lat i jak już wiecie starająca się o trzecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Oczywiście, że 550 zł za przedszkole w polskich realiach to dużo! Niezależnie od tego ile ma się dzieci :O U mnie nastała cisza :) starsza w szkole, młodsza w przedszkolu, Robuś śpi, a ja się dziwnie czuję w takiej głuchej ciszy :) Trzeba będzie przestawić się na nowe tory :) miłego dnia Wam życzę 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane mamusie :) Bartoszek w szkole, maluchy oglądają bajkę a ja na chwilkę na topik. Co do przedszkola i tej ceny to też uważam, że to zwykłe zdzierstwo i robienie interesu na bezradności rodziców i nigdy nie zapłaciłabym takiej kasy niezależnie od ilości dzieci :P Kasik 33 - fajnie, że się zdecydowałaś w końcu dołączyć do nas :D Anik - u mnie ubyło tylko jedno dziecko a zrobił się taki spokój :D Jak Robuś, może jakieś aktualne zdjęcie? Jutkaaa - skąd u Ciebie tyle radości, ja w taką pogodę mało nie powstrzymuję się od płaczu :( Nienawidzę deszczu, zimna na dworze i w domu, moje samopoczucie jest wtedy równe zeru :( Dobrze, że maluchy stawiają mnie do pionu bo pewnie nie wychodziłabym z łóżka aż do wiosny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 po 3.
Ja płacę 750 za przedszkole i 700 za klub malucha. 1/4 pensji idzie na przedszkola. Ale co zrobić. W państwowych miejsca brak, a nie mogę dzieciom odmówić. Nie mam serca. Po prostu przetuptam zimę w butach z zeszłego sezonu i kurtkę też wyciągnę stara. Mąż też się poświęci. Jak już wrócę do pracy to będzie z górki, ale na razie jestem od niepamiętnych czasów na wychowawczym. Może kiedyś doczekamy się państwowych przedszkoli dla wszystkich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do 3 po 3
ładne masz zarobki jak 1500 to 1/4 Twojej pensji ,tez chcialabym zarabiac 6 tys,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 po 3.
Biorąc pod uwagę wydatki to te zarobki wcale nie są takie ładne. Mamy ogromne rachunki, kredyty. Ale wizja przyszłości raczej optymistyczna. Duża zainwestowaliśmy w firmę i w rozwój głównie męża bo musiał się całkowicie przekwalifikować, ale liczymy, że z czasem nam się zwróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kieranka
6 tys to tak duzo? naprawde? kiedy wszystko takie drogie ...no nie wiem...ja zarabiam ponad szesc,maz drugie tyle lub wiecej Mamy tez trojke dzieci i to jest akurat na taka gromadke...na normalne spokojne zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do 3 po 3
a gdzie pracujecie jak mozna? bo ja chyba w jakims innym swiecie zyje ,jakbym miala 12 tys na miesiac chyba bym oszalała ,ja mam tylko 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 po 3.
To chyba zależy od wydatków bo dla mnie 12 to by było sporo i mogłam sobie pozwolić na duży luz, a nie oszczędzanie. 6 to wcale nie tak dużo. Myślę, ze ktoś zarabiając 4 tys i mieszając w bloku, mając jeden samochód i pracując w czyjejś firmie żyje na dużo lepszym poziomie niż my. Ale ja nie narzekam. Zawsze byli biedniejsi i bogatsi i to się nigdy nie zmieni. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 po 3.
Ja nie pracuje. Jestem na wychowawczym, a pracowałam w firmie zajmującej się dodatkami do samochodów. Byłam asystentką szefowej. Fajna praca i jest spora szansa, ze tam wrócę bo szefowa jest znajomą rodziców. Pensja nie była oszałamiająca, ale zawsze coś. Przedszkola by pokryło dla trójki, a ja się tam dobrze czułam. A maż prowadzi rodzinną firmę. Do tej pory był w niej zatrudniony jako pracownik, ale są plany otworzenia filii bo firma się rozwija i musiał zmienić zawód, żeby mieć uprawnienia do kierowania tą filią. Kiedyś przejmie wszystko wiec musi się starać bo ta firma opiera się głównie na klientach. Jak się pozyska ich zaufanie to można rozmawiać o pieniądzach. Jak na razie firma idzie jak burza, zatrudniają nowych pracowników bo liczba klientów ciągle rośnie co wróży optymistyczną przyszłość, ale jak będzie to zobaczymy. Cóż. Nie ma co udawać, że do wszystkiego doszliśmy sami bo tak nie jest. Mamy szczęście, ze urodziliśmy się w takich, a nie innych rodzinach i mieliśmy jak to się mówi dobry start. Teraz trzeba robić wszystko, żeby i naszym dzieciom móc taki zapewnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, a my mamy 2200 na cały miesiąc i tez troje dzieci i jakoś żyjemy, bez kredytów(fakt, że mamy dom). To my chyba już patologią jesteśmy, nic tylko sie zapaść pod ziemie..Ale coż jeśli kobiet w ciąży i z dziećmi nie chcą do pracy a przy takim bezrobociu jakie jest na podkarpaciu, znaleźć prace (w zawodzie i taką, żeby po zapłaceniu niańce coś zostało) to cud. Myślę o własnym biznesie i mam nadzieję, że kiedyś sie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i to matki-precz z nimii
2200 i troje dzieci. baby czy wy żyjecie po to aby rodzić dzieci, które przez was klepią biedę, czy wy naprawdę nie myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kieranka
ja firma spedycyjna,maz duza firma handlowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochane :) wybaczcie ze tak rzadko sie udzielam ale malo czasu mam no i mama jest u mnie pomimo jej duzej pomocy nie wyrabiam wszystko tyle czasu mi zajmuje :( ale mala jest kochana :) zaraz wrzuce wam swieza fotke :) sdee trzymma kciuki za ciebie trzymaj sie kochana 🌻 Goba wyrazy wspolczucia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale pomaranczowo,uuuu...witamy:) Dziewczynki witajcie:) Ja mimo pogody choc ledwo sie ruszam daje rade,nawet mi wesolo,hehe:D Przedszkole 550 to sporo,ale takie mamy dzis ceny,co zrobic. U mnie szal cial,dzieci lataja po chacie,nie wiedza juz co ze soba zrobic w te piekna aure:P Ogolnie git,pozdarwiam wszystkie 🌼❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno i chyba drugiego juz
oczywiście, ze 550 zl to nie jest to aż taka kosmosowa suma, ja jak po wszystkich zrobionych opłatach, czynsz, telefon, światło itp. i spłatach kredytu nie mam 1 tys. na 1 osobę w rodzinie to nie decyduję się na kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_z_2009_mama
Cześć dziewczyny. Zapraszam Wszystkie mamusie przyszłe i obecne,jak i kobiety które są w trakcie starań o dzidziusia na nowo założone prywatne forum. Jeśli macie ochotę i czas podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z ciążą, porodem, połogiem i macierzyństwem oraz chcecie poznać nowe mamy to gorąco gorąco ZAPRASZAM. Jest wielee przeróżnych działów na których na pewno odnajdziecie kompanki do rozmów Możliwość założenia wątku prywatnego tylko dla wybranych osób . Pomóżcie rozkręcić naprawdę świetne forum : GWARANTUJE MIŁĄ I PRZYJEMNĄ ATMOSFERĘ!! Zarejestruj się na http://www.mamazjajem.fora.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamy dziś z amelka sesje zdjeciowa, agencja reklamowa nas zaprosiła..... trzymajcie kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry :) Aga-p - powodzenia dla córci :) trzymam kciuki :) Bartosz zadowolony ze szkoły, wczoraj nawet nie chciał wracać do domu, chciał z dziećmi iść do świetlicy. Na niewiele zdały się tłumaczenia, że świetlica jest dla dzieci rodziców pracujących. Wzięłam wniosek i jak bardzo będzie chciał to go zapiszę na te półtorej godziny. Agniecha - jak wrażenia z pracy? Patinka - dasz radę, każda z nas potrzebowała trochę czasu na zorganizowanie się :) Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki.....:) Nie będę się odnosiła do każdej bo nie mam czasu.Jak na razie nie umiem się zorganizować:O Strasznie mnie kręgosłup boli a jeszcze dzisiaj dostałam @ więc już w ogóle nie wiem jak to będzie,ale dam radę. Jest to dopiero 3 dzień więc.......Ale jestem zadowolona,kobietki też super a i klienci nie najgorsi więc będzie dobrze:) Tą niedzielę mam wolną to jeszcze muszę zajechać kupić Kasprowi kurtkę bo wyrósł z poprzedniej i chodzi w bluzie,dobrze że ma grubą bo było by nie ciekawie :O Dzieciaki zadowolone ze szkoły Kasper nie bardzo chce wracać,ale to tylko kwestia czasu aż zaczną mieć normalne lekcje... Pati dopiero od poniedziałku do przedszkola idzie więc jeszcze nie wiem co z nim. Dobrze że mam 1 zmianę to mój będzie go zawoził,nie będę musiała patrzeć jak płacze i nie chce zostać:( Miałam troszkę luzu dzisiaj bo Julka i Kasper mają już obiady w szkole a mały dostanie u babci,ale i tak czasu brak:P Uciekam jeszcze podłogę umyć...a tak poszła bym spać;) Jak tylko znajdę troszkę więcej czasu to coś skrobnę.... Buziaki wielkie dla was kobietki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszamwszystkiemamy
Cześć dziewczyny. Zapraszam Wszystkie mamusie przyszłe i obecne,jak i kobiety które są w trakcie starań o dzidziusia na nowo założone prywatne forum. Jeśli macie ochote i czas podzielić się swoimi doświadczeniami i przeżyciami związanymi z ciążą, porodem, połogiem i macierzyństwem oraz chcecie poznać nowe mamy to gorąco gorąco ZAPRASZAM. Jest wielee przeróżnych działów na któryc na pewno odnajdziecie kompanki do rozmów. Pomóżce rozkręcić naprawde świetne forum : GWARANTUJE MIŁĄ I PRZYJEMNĄ ATMOSFERE!! Zarejestruj się na http://www.mamazjajem.fora.pl/ Tu nie dopadną Cię złośliwe pomrańczki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goba kochanie wyrazy współczucia,pomodlę się za Twojego ojca,widzę to dopiero teraz,bo wróciłam ze szpitala. Bartosza zarazili po porodzie gronkowcem złocistym,dzis wyszłam ze szpitala,byliśmy tam od niedzieli,bardzo szybko na szczęście zauważyłam wysypkę,dzięki temu szybko się zagoiło.Nie wiem,co mnie jeszcze czeka... Może założymy sobie jakieś prywatne forum,co? Dla mnie czytać ciągle obelgi pod swoim adresem to trochę bez sensu.Ja jestem dobrą matką i nie chce mi się naprawdę już takich bzdur złośliwych czytać. Co prawda mało nas jest,ale myślę,że zżyłyśmy się ze sobą i będziemy pisać.Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sdee głowa do góry!!! :) Nie po to tyle przeszłaś,żeby się teraz załamywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ida - współczuję, pewnie najedliście się strachu. Zaraz sobie poczytam co to za cholerstwo (?) Co do zamkniętego forum to całkiem niezła myśl, tylko przy takiej frekwencji nie wiem czy jest sens, bo nam topik padnie szybciej z braku wpisów niż prze pomarańcze. Jeżeli większość zdecyduje, że się zamykamy ja również dołączę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny moja Lenka znów ma jakieś uczulenie na policzkach 😠 jak była maleńka tez miała to samo to takie czerwone plamki na całe policzki i w tym miejscu taka mocno sucha skóra smaruje jej tą maścią co przepisała nam wcześniej doktor tyle, że ta maść jest ze sterydem i można smarować tylko 3 dni a potem tydzień przerwy i znów 3 dni i znów tydzień przerwy 1 września Lence wyszedł pierwszy ząbek :D idę coś porobić, póki dzieciaki grzecznie oglądają bajki ;) zajrzę tu później 🖐️ 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny my juz po pogrzebie.było spokojnie nawet jesli chodzi o jakies (moje)wybuchy teraz jestesmy juz spokojniejsi ze jest mu tam lepiej przed msza byłysmy z mama i moim mezem otworzyc trumne i miał uśmiech na twzarzy wuec jest mu tam dobrze a my?coz nam pozostało wspomnienia,ból i oswajanie się z tym. nie smuce wiecej bo kazdy to musi przejsc lub przeszedł nie ja sama wiec głowe zaczynam nosic do góry i doczytałam tylko do góry o zarobkach ja cie krece 12 tys luz 6 tys to dla mnie luksus my z mezem mamy razem ponad 3 około 3,5 jak dobrze pójdzie ale z reguły tak 3 3,2 i lekko nie jest auto rachunki kredyt i 3 dzieci . ale ja się zawsze pocieszam ze sa tacy co maja gorzej wiec nie załąmuje się gorzej jak moja wiki mówi mi ze cos chce a to kosztuje fortune ale jest madra i wie na co nas stac a i tak ma duzo pozwalane i kupowane jak wroce kiedys do przacy (za 3 lata bo wczesniej niemam z kim dzieci zostawic)to mam nadzieje bedzie lepiej. pozdrwaim was i całuje serdecznie papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×