Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozja999

Matki 3 i wiecej dzieci! Jak to jest?

Polecane posty

Agal no właśnie,zanim wzięłam,czytałam,jakie leki są bezpieczne w ciąży.Przeczytałam,że Apap i Paracetamol,albo leki zawierające Paracetamol ! Dlatego tak byłam zdziwiona,ale tu bardziej chyba chodziło o ilość :O Klawiatura ni z tego ni z owego zaczęła stawiać polskie znaki...nie wiem,co to było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślałam że mój ślubny przejmie kompa.ale jakoś go nie ciągnie i dobrze:) Ida-współczuje,wiem przez co przechodzisz,ostatnio miałam podobnie,ale co gorsza jeszcze przeszło i znowu to odłożyłam:O Pewnie będzie tak jak w ubiegłym roku przez św.wielkanocne.Jak zaczął boleć tak zaraz po św.leciałam do pierwszego lepszego dentysty i niestety ten ząb daje mi nadal w kość i już jest do usunięcia:O Agal i Doriana- ja już się powinnam przyzwyczaić do tego że mnie wystawia do wiatru,ale jeszcze nigdy nie zrobiła tego jak wiedziała od dłuższego czasu o tym.Ale pewnie wypadł jej wypad z chłopakiem w góry i ........Oj nie ważne.No cóż życi jest brutalne;) Co do leków w ciąży i przy karmieniu- szczególnie przy Julci to powiedzieli że tylko Pyralginę można zażywać a przy Kasprowi to już było wielkie halo bo apsolutnie i wolno tylko paracetamol,co u mnie w ogóle nie wchodziło w grę bo na mnie nie działa:( I na Kasperka przy temperaturze też tylko pyralgina działa:O A ostatnio mi lekarka na pogotowiu powiedziała że mam mu tego nie podawać.A co ja mam mu dać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agal zdecydowanie ten grubiuśny:P Obydwaj mają ładna cerę,ciemna chyba bardziej po tobie,ale Kasperek ma twoje spojrzenie i wój wyraz twarzy-Kubuś cały tatuś-budowa ,po mamusi:P Bartoszek chyba mieszany. Ida trzymaj sie cieplutko.Oby nie było kolejnych niespodzianek z zębem,a więcej całych przespanych nocek-buźki:) Agal ponownego sukcesu w nocy z walki odstawienia bliźniaków od cyca:)Spokojnej i wytrwałej nocki dla was:D Pozostałym mamusiom miłych snów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja się już żegnam na dzisiaj, trzymajcie kciuki za mnie !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doriana dzięki kochana,teraz będzie dobrze,trochę boli,ale wytrzymam. Agniecha nie przekładaj tego już,jak się utworzy ropa albo zapalenie jakieś,to podobno znieczulenie nie pomaga i boli :O Zawsze najbardziej się bałam,że trafię na porodówkę z bólem zęba! A w zasadzie te bóle porodowe by mi starczyły :D Zawsze dentyści przestrzegali,że jak ząb rozboli na sali poporodowej,to nic nie zrobi się z tym,dlatego miałam pietra,lepiej wcześniej wyleczyć,podejrzewam,że jeszcze trafię do dentysty.Zanim zaszłam w pierwszą ciążę nie miałam ani jednej plomby! Dla mnie to bzdura,że ciąża nie niszczy zębów,można o nie dbać,a zawsze są bardziej kruche niż przez ciążą :O No ale wiecie same,że warto :) Nikt nie dał mi tyle radości,co dzieci ❤️,pozdrawiam Was wszystkie,uważajcie na swoje ząbki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jestem całuje was ale zabiegana jakas jestem czuje sie ok mała lekko kopie jak zwykle tata lepiej ale nadal słaby i kreci mu się w głowie z małym byłam u chirurga i jaderka ma do obserwacji i do ściagania-musze kilka razy dziennie to robic ale ma za miesias zabieg sklejki-na siusiakumusi miec rozcieta skórka juz się boje masakra ale co zrobic doastał znowu kratan ale lekko wiec mu sterydu nie daje a mój mąż był w szpuitalu w sobote bo się źle czuł pisałam wam ale nic nie wykazali do neurologa ma isc w maju dopiero wyzyta badania porobili i nie wiedza okazało się ze ma skrzywienie kregosłupa jakis zwyrodnienie-od dzigania podobno moze tak byc dobra lece bo juz padam na dziubek wlece jutro całuje wszyskie was bo nic nie cxzytsałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agal pomaga kupienie fajnego kubeczka,jeszcze lepiej,kiedy dziecko samo wybierze i na noc tylko z tego kubeczka dawać pić :) Widziałam gdzieś takie kubeczki magiczne-wysyłasz zdjęcie dziecka i możesz kupić kubeczek z jego zdjęciem,które pojawia się dopiero po tym,jak wleje się do niego coś ciepłego :D Super rzecz,sama chciałam kupić i jakoś się rozlazło po kościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ida-kochana nie wiem że jak się ropa zrobi to znieczulenie nie działa,ale nie mam odwagi iść ponieważ jest do dłutowania,po za tym na samą myśl że będzie mi igłe wbijała w zawias szczęki to mnie przeraża.Ale muszę iść.Jak tylko jeszcze raz da mi się we znaki to pójdę:) Dobra ja się już żegnam i życzę wszystkim mamusiom dobrej nocki. A tobie Agal w szczególności i powodzenia🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE MAMUSIE! DORIANKO..mialam problemy z kompem i musielismy wgrac nowego windowsa i nie pamietam jaka to byla stronka na ktorej mamy nasze zdjecia:o wszystko mi sie pokasowalo..i ponad 1000 zdjec :( odszukam ta stronke i dodam zdjecia,a moze masz NK to podam ci namiar na nas :) Nataniel to straszny pieszczoch ,trzymalam go na rekach od 18 do tera :o nie plakal ale chcial mnie czuc,za to przeczytalam wszystkie zaleglosci tutaj :) maly rosnie i zmienia sie ,rodzenstwo go uwielbia :) za to ja nie moge sie przyzwyczaic bo na wszystko brakuje mi czasu Ja tez mam zle dni z moim K ,niewiem czy to u mnie hormony ale szybko wpadam w zlosc i latwo mnie wyprowadzic z rownowagi..wczoraj tez mielismy mala sprzeczke i jakos nie mam ochoty sie narazie godzic :P moj K jest strasznie upartym typem i straszny zazdrosnik z niego,czasami az do przesady... ja od 3 dni jestem mocno przeziebiona ,katar i gardlo,najbardziej boje sie o malego bo juz kichal dzis 20 razy i reszta dzieciakow tez zasmarkana u nas dzis spadl wielki snieg...pierwszy tej zimy ale juz malo go co zostalo(nie to co w pl ) chcialabym czesciej z Wami pisac ale za nic w swiecie sie nie wyrabiam :o dajcie jakis sposob jak wy to robicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marakuja nic dziwneeeego,masz maleńkie dziecko :) Oglądałam dziś "Pierwszy krzyk"(ten zaczynający się od sceny,kiedy kobieta rodzi w wodzie w towarzystwie bliskich i delfinów),tylko niestety po francusku,ale i tak warto,piękny film,non stop ryczałam sobie oglądając go,ściągnijcie go sobie dziewczyny,polecam,cudowny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha rozumiem doskonale :) Lubiłam dentystę tylko do momentu,kiedy miałam wszystkie zęby zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Noc trochę gorsza od poprzedniej, dużo płaczu i marudzenia. Kacper nie śpi od 3 rano a Kubuś od 4. Popadają mi zaraz jak muchy a o 9 mamy gości - moja siostra z rodziną. Najważniejsze jednak, że byłam konsekwentna i mimo ściśniętego gardła 😭 nie dałam się złamać. Myślałam, że będę miała problem z nadmiarem pokarmu a tu nawet najmniejszych objawów co też mnie cieszy - widocznie maluchy jeszcze nie ale mój organizm był już na to gotowy. Nie będę miała dziś za bardzo czasu na topik więc życzę Wam udanego dnia i piszcie dużo, żebym wieczorem miała co poczytać :) Marakuja - jesteś zmęczona, zapewne niewyspana więc stąd to rozdrażnienie, jakby nie patrzeć hormony nie wróciły jeszcze do równowagi co też nie jest bez znaczenia dla Twojego samopoczucia. Faceci ... Buziaki dla Was kochane laseczki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry:) Agal....udało się?????????????Strasznie jestem ciekawa czy dzisiejsza nocka tez odniosła sukces:) Marakuja nie dziwi mnie ,że brak ci czasu aby więcej do nas zaglądasz.Dzieci,szkoła i maleństwo pochłaniają bardzo dużo czasu nie wspomnę o obowiązkach domowych.Podam ci moje GG to jezeli mozesz daj namiary na NK .Całuję mocno:) Ida....jak ząbek?Przestał boleć? sdee..dziś juz lepiej?Zajrzyj do nas jak wrócisz ze szkoły:) goba mój najstarszy syn miał nacinany napletek.Zabieg bardzo szybki.Znieczulenie miał podane w aerozolu i maści miejscowo. Obaj moi chłopcy mieli też zabieg operacyjny na przepuklinę.Musieli mieć ukonczony roczek.Pamietam jak sie bałam,zwłaszcza znieczulenia ogólnego,pózniej przebudzenia i czy nie ma skutków ubocznych.Wszystko przebiegło idealnie:)Męką okazało sie dopilnowanie ich aby przez ok7 dni nie wstawali nóżki(zakaz chodzenia)Miałam wolne jak spali,ale poza spaniem cały czas musiałam sie z nimi bawić na materacu lub nosić na rękach.Dorian chłopak zimowy więc nie było mowy o spacerku w wózku,Kewin majowy więc więcej czasu spędzaliśmy na spacerkach,już było lżej. Będę na zaglądać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny,Doriana-ząbek przestał boleć :) :) :) Ale radość,spałam bez bólu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową mamę:) agniecha, ty nie zwlekaj z tym zębęm. O ile się dobrze zorientowałam to masz ósemkę zablokowaną, tak? Ja takowa miałam, bolała czasami, a ja zwlekałam, bo się bałam. W końcu dała mi takiego czadu, że nawet ketonal forte co 2 godziny nie pomagał. Myślałam że zwariuję! Wylądowałam u chirurga szczękowego prywatnie. Bagatela- 350zł. Ale naprawdę nic nie bolało. Znieczulenie, nacięcie dziąsła, wydłutowanie, potem szycie. Czasu zajeło to tyle co zwykłe usunięcie zęba. Dopiero jak znieczulenie puściło to zaczął się horror. 4 dni chodziłam ze spuchniętym do granic policzkiem i strasznie czerwonym. Miałam szczękościsk 2 dni. Chirurg uprzedzał mnie o takich objawach i dał antybiotyk. Po tygodniu zdjęcie szwów, to już pryszczyk. agal, z tym ginekologiem to jest tak u nas w przychodni. Mała mieścina, przychodnia ma dwóch lekarzy ogólnych, w tym jeden ma specjalizację- ginekolog i on przyjmyje z rana jako ogólny, a potem jako ginekolog. Była też pani doktor pediatra, 3 razy w tygodniu. Stara emerytka, głucha i przepisująca na wszystko antybiotyk. Standardowo + flavamed, salbutamol i lakcid. W aptece już wiedzieli po lekach od kogo recepta. Pani doktor odeszła i chwała Bobu i parti, bo i tak wszystkie mamy z dziećmi chodziły do pozostałych lekarzy, specjalnie w te dni kiedy ona nie przyjmowała. Teraz dzieci przyjmują pozstali lekarze, no i ja trafiłam z Mają na ginekologa:D Ucieszyłąm się bo Maja miała krotsy i czerwone plamy na udach, brzuszku , a cała cipcia to jedna wielka czerwona plama. Na cipuchę pomagał jej clotrimazol, więc pomyślałam, że to moze jakiś grzybek. Byłam u dermatologa i kazał smarowac Pimafucortem i dupa, nic nie zeszło. w końcu trafiłam do tego ginekologa i on przepisał maść Cutivate, a na cipcię clotrimazol. Wysypka ustapiła, ale kazał tez zrobić wyniki i one były takie jak Wam pisałam. Dziś powiedział, że to mu się nie podoba, bo 3 tyg. temu w moczu nie było białka, a tydzień temu jest. Mam odczekac jeszcze tydzień i powtórzyć wynik. Wtedy się zobaczy. Jako do ginekologa to ja do niego nie chodzę. byłam z moją ostatnią ciążą na potwierdzenie, bo źle się czułąm, chciałam zwolnienie, albo chociaz zaświadczenie, żebym nie musiała pracować na nocną zmianę. A on do mnie że ciąża to nie choroba, a on potwierdzić mi dziś nie może bo usg to on robi tylko w jeden dzien w tygodniu. Czyli za kilka dni, a ja miałam wtedy nocki i się na nogach słaniałam przy maszynie....Pojechałam sobie do miasta niedaleko nas, i tam lekarz od ręki mi zrobił usg, dał zwolnienie, cóż... i tak niedługo po tym poroniłam... ale mi esej wyszedł:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tylko sie przywitam bede musiała nadrobić czytania, a tak w skrócie wróciłam z małą od lekarza, ma infekcję moczu :( i dostała skierowanie na usg brzuszka, do tego lekarstwo i za tydzień kontrolny mocz, kilka dni temu tak mi płakała że się wysikać nie może że samej łza mi się w oku zakręciła, idę z nimi na podwórko, mam układać w szafach a chęci koza zjadła :( :( :( tak mi jakoś ciężko i smutno dobrze że z synkiem wszystko ok, a ja sama za tydzień do lekarza Zwariować można.....witam cieplutko nową mamę :) Resztę Anik, Agal, Patinka, Marakuja, Agal, Sdee, Ida, Zuzia, Aines, Doriana , Goba i te które pominęłam 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrozja nie martw się,skoro to zwykła infekcja,to jej raz dwa przejdzie :) Ech dzieciaki,choroby i my :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mała urodzila mi sie z infekcją dróg moczowych, moczy się w nocy lekarz mówi że to na tle nerwowym ale skoro wyszła infekcja w moczu to trzeba wszystko sprawdzić i w przyszłym tygodniu jedziemy na usg brzuszka, martwię się o nią, do tego na lewej stópce ma płaskostopie, za 3 m-ce do kontroli... eh ;( Z małym też nie wiem jak będzie czy nie będzie musiał mieć zabiegu na siusiaka, ale chyba jeszcze za mały nie? Do tego wszystkiego zepsuł nam się samochód 😭 Padam, wpadnę wieczorem może...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was :) Tak sobie pomyslalam-GDZIE ANIK???????????? dlugo jej nie ma,a przeciez miala problemy z szyjka,martwie sie o nia:( Dziewczyny z "zebami" ratujcie sie ,bo bol niesamowity,ja tez mam 1 zeba do leczenia,ale to dopiero mysle w maju ,bo wczesniej nie znajde czasu. Agal-silna mama z Ciebie, mnie odstawienie od cyca nie sprawilo klopotu,mialam tak juz dosc,ze to bylo dla mnie jak zbawienie. Goba oby corci nic nie bylo,oby wyniki okazaly sie mylne... Ambrozja,daj malej furagin,od razu przejdzie,pol tabletki 2 razy na dobe,przez 10 dni,to malenka pigula,a pol to juz w ogole,rozkrusz i polknie bez problemu,tylko koniecznie wit c do tego,bo furagin ja wyplukuje. Bedzie dobrze,nie zamartwiaj sie na zapas:) Doriana❤️ Ida❤️ Zwariowac mozna-witam Cie serdecznie,fajnie ,ze zaczynacie dzialania nad 4 bobo:) Marakuja-masz malego synka skad masz miec czas i sily,poczekaj troszke,bedzie go wiecej:) Manika-❤️ Agniecha-prawdziwych przyjaciol poznajemy....niestety,tak to bywa,nastepnym razem zadzwon do mnie:P Z M tak jakos dziwnie,nijak,ale znudzilo mi sie o tym pisac. Od nauki mam leb wiekszy niz sklep,mam juz dosc,dobrze,ze to ostatni egzamin,ufff Do tego boli mnie brzuch jak na @,chyba w koncu bede miec te @-y,bo juz w sumie czas..bleee To bede zagladac🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakos tak nie moge nei zajrzeć do was jak przechodzę koło laptopa, a robota mnie dziś goni ;p Mała dostała właśnie firagin i wit c, zresztą tak samo było po porodzie, mam nadzieję że usg brzuszka wyjdzie dobrze, mówiła ostatnio że ją kłuło w brzuszku jak siusiu robiła :( oby to tylko nie nerki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy nerkach lubi byc goraczka i czasem mdlosci lub wymioty,nie jest zle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agacia83
Witam dziewczyny.Mało pisze ale czytam was codziennie. Ja jutro ide do lekarza bo cos mnie zaczyna brzuszek bolec .A do tego dochodzi kregosłup.Jak mnie chyci to nie umie siedziec .Bol ten idzie od kregosłupa i przechodzi na lewa strone posładka. Niewiem czy to za tego ze duzo chodze. Ale niestety mąz prawie 3 tyg temu wyjechał do pracy i zostałam z 3 dzieciaczków w domu.Najmłodsze teraz w marcu ma 2 latka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane mam urwanie glowy dlatego malo pisze a prawie ostanio wogole wybaczcie 🌻 dzis na 9 ta laura do szkoly ja o 9.30 jechalam do colleg na angielski o 1.40 sie zwolnilam na usg ktore dzis mialam.Dzidzius ruszal sie bardzo serduszko bilo.I chyba dopiero teraz dochodzi do mnie ze ja naprawde jestem w ciazy ze mam zycie w sobie dotad jakos tak podchodzilam bardzo na luzie. Za 2 tygodnie mam zabieg dostane epidural zastrzyk w kregoslup 2 dni wszpitalu spedze.Zaloza mi szewek ale musialam sie wyklocic no i zeby zrobili mi badanie na streptococus B pytam sie lekarza czy przed zabiegiem bede miala test a on do mnie a po co to pani no poinformowalam go ze mialam w poprzedniej ciazy i ze zanim zalozono mi szewek w Polsce to musialam dostac antybiotyk a on ale my tego nie stosujemy jest to zbedne no to ja Rybka zapytalam czy jest pewny przytaknol.Daje sie antybiotyk tylko przy porodzie aby nie zarazic dziecka a wiekszosc kobiet zyje z ta bakteria odkaz zaczynaja wspolzyc az do starosci. No nic ja uciekam bo Laura dzis pozno konczy bo miala Drama Club po szkole.Auto juz naprawione choc nie wiem czy wam pisalam padl mi caly mobiliting. Buzki i do nastepnego razu 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz w domu wrocilam :) ambrozja wspolczuje infekcji u corki moja laura ma podwojna nerke z prawej strony jak byla mala czesto miala infekcje setki badan ahh teraz raz w roku musi miec kontrolne usg czy z nerakimi nic sie nie dzieje.Ma skonczone 9 lat a do tej pory zdarza jej sie zmoczyc majtki w czwartek mamy wizyte z lekarzem od tyvch spraw. sdee mam nadzieje ze ci sie ulozy :) bardzo bym tego chciala nie bede pisala co masz zrobic bo zrobisz to co bedziesz chciala a zreszta Doriana napisala i doradzila ci pieknie :) Zreszta jak wiekszosc dziewczyn :) wlasnie co z anik.Kurcze ja to sie boje tego szewku a najbardziej epiduralu bo mialam raz i myslalam ze sie zadrapie na smierc. musze zeskanowac fotke to wam pokaze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ambrozja a robiłaś jej USG jamy brzusznej? Trzeba znaleźć dobrego specjalistę(piszę dobrego,bo trzeba mieć naprawdę dużo doświadczenia i wiedzy,aby to określić),aby wykluczył możliwe wady układu moczowego,bo one często są przyczyną różnych infekcji dróg moczowych,jeśli są one częste,a jeśli nie to i tak można to zbadać,to nie kosztuje wiele a coś tam powie o stanie nerek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×