Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ambrozja999

Matki 3 i wiecej dzieci! Jak to jest?

Polecane posty

Anik i jeszcze się modliłam:P Teraz się możemy pośmiac, ale kiedy sie nieodzywałaś, to moje przerażenie rosło, bałam sie cholernie o Ciebie i maleństwo. Było, minęło, teraz jest dobrze i niech tak zostanie. Wypytaj koleżankę o te formalności, od czego zacząć i ile opłata wynosi na dzien dobry. Mój nr. gg 3919355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika- powiem ci że telefon w plusie mamy już ob baaaaardzo dawna;) i nigdy nie było problemu,aż tu nagle jak to znieśli to istny koszmar.Tu tkwi problem że ja właśnie nie dzwonie dużo:( Mieliśmy zakładać teraz to konto przez neta,ale mój doszedł do wniosku że po tej akcji woli mieć to na papierze.Jestem w szoku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja na dzisiaj kończę babeczki, mykam zjeść obiadek i do pracy rodacy:D do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika- przyjemnej pracy;) Ja czekam na Julcie i kończę obiadek robić:) O właśnie przyszła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika, to bardzo miłe wiedzieć, że ktoś o tobie w modlitwie pamięta :) bardzo ci dziękuję 🌻 do koleżanki skrobnęłam, jak się czegoś dowiem dam ci znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
No to teraz troszeczke o mnie: ja w maju koncze 27 lat, od 7 lat jestem mezatką - pierwsza ciaze poronilam, pozniej 2,5 roku nie moglam zajsc - bylismy nawet w klinice zrobili badania i orzekli ze nie mozemy miec naturalnie dzieci - zaproponowali in vitro. podeszlam do jednego zabiegu IUI i odstawilam wszystko - lekarzy ,leki zajelam sie praca - po miesiacu zaszlam w ciaze - NATURALNIE!!!! listopad 2006 po dwoch dobach urodzila sie karolinka, kolejna ciaza czysty przypadek - no i 2008 luty urodzila sie kasienka.no ale chyba tak mialo byc ze nawet na tabletkach mialam miec dzidziusia, a ponoc dzieci naturalnie nie moge miec!!! wiecie czego sie boje - tego przestawienia sie na tryb niemowlecy - dziewczyny juz sa takie samodzielne, a tu znowu to wszystko od poczatku, i te funkcjonowanie po nieprzespanej nocy- nie potrafie sobie tego wyobrazic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bpcianek, w jakim wieku są teraz twoje dziewczynki? Ja trochę się obawiam braku snu w nocy :) ale jak sobie przypomnę jakie niemowlaki są kochane, jak słodko pachną to się doczekać nie umiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bpcianek22
Karolinka 19 listopada skonczyla 3 lata, a Kasia 23 lutego skończy 2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Wlasnie wrocilam ze sniegowego szalenstwa,dzieci wymeczylam do cna:P zjedli (F mleko) i ogladaja kucyki Pony:) Manika,wyglada to tak: idziesz do sadu duchownego(gdzie Twoj najblizszy powie Ci ksiadz z parafii),tam rozmowa zadwokatem sadu duchownego,bezplatna,po korej on stwierdza czy sprawa sie nadaje. Jesli stwierdzi ze tak,zaczyna sie od pieniedzy(min 1000zl,chyba ze ,rzeczywiscie Twoja sytuacja materialna jest do bani).Mozna rozlozyc na raty,np.na 10. nastepnie piszesz wszystko co i jak bylo.Ich interesuje tylko czas do slubu,po juz nie. Najlepiej miec okolo 5 swiadkow(im wiecej tym lepiej). Nie wolno informowac swiadka o pytaniach jakie im zadadza(Ty poznajesz je 1 jest ich bardzo duzo).Jesli odpowiedzi swiadkow i Twoje pokrywaja sie jest ok. Szczerosc przysiegasz przed nimi na biblie i krzyz.Pozniej czekasz az przesluchaja wszystkich,zaksieguja,nastepnie obronca malzenstwa przedstawia swoje argumenty na pismie i zapada wyrok pierwszej instancji. nastepnie jesli jest pozytywny,przekazywany jest do drugiej instancji(Poznan),tam nastepny rok,i nastepny 1000 minimum. Jesli potwierdza wyrok 1 instancji masz niewaznosc(tam nie ma rozwodow,stwierdzaja,ze malzenstwo nigdy nie zaistnialo). I to tyle.Droga dluga,ale jesli nie sprobujesz nigdy sie nie dowiesz czy przypadkiem nie mozesz byc calkiem wolna:) Oj ale esej:P Dziewczyny,nowe mamusie,piszcie jak dajecie rade z pociechami,jak znosicie ciaze...... I mam pytanie,czy u ktorejs z Was stwierdzono zylaki macicy? Bo ja mam,nie wiem czy mozna z tym rodzic koljne dziecko?:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika,pierwszy etap trwa jakies 2 lata,w sumie okolo 3 lat. Pytaja rowniez o to jak bylo po slubie,ale to najmniej wazne,im chodzi o to czy do slubu doszlo z milosci,czy z innych powodow. Jestescie? Co porabiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem:P Piję kawusie i czekam z obiadkiem na mojego P. Sdee- moja mama miała żylaki,ale okazało się to dopiero jak siostra się nie chciała urodzić,nie stety właśnie przez to:( Ale to było 19 lat temu więc kupa czasu,na pewno od tego czasu coś się zmieniło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manika - znam ten horror ale od strony dziecka, bo mój ojciec był alkoholikiem i sadystą. Byłam mała jak mama uciekła z nami od ojca, ale do tej pory mam pewne obrazy przed oczami niestety. Taka trauma pozostaje do końca życia. Życzę powodzenia w uzyskaniu unieważnienia małżeństwa, choć koszty bagatela średnia pensyjka - ciekawa jestem czego nie "co łaska". Agniecha - ja od kilkunastu lat jestem w plusie i tylko raz miałam z nimi problem i niestety nic nie wskórałam. Ja dostaję rachunek razem z bilingiem do dziś i było tak od zawsze ale płacę za to chyba 5 zł m-cznie, ale głowy nie dam. Sdee - ciekawa jestem skąd u Ciebie taka wiedza na temat rozwodów kościelnych? ;-) bpcianek22 - witam. Czyli na przekór medycynie i wszystkim badaniom stwierdzającym, że nie możesz mieć dzieci - w chwili obecnej spodziewasz się trzeciego potomka. Fajnie, to są nasze polskie realia :classic_cool: Anik - mam nadzieję, że moje opinie na temat nauczycielki mojego syna nie dotknęły Cię osobiście. Była to krytyka skierowana personalnie do jednej pani a nie do całego grona pedagogicznego oczywiście :-O Goba - czy masz już jakiś odzew w sprawie skargi na lekarkę? A jak tata? :( Doriana - no daj już spokój i odezwij się w końcu 😭 Pozdrawiam resztę mam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agal, no coś ty... nie przyjęłam do siebie twojej krytyki :) nauczyciele są różni, bo to też ludzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha - pytałam w przychodni o te polskie szczepionki ale pani doktor stwierdziła, że teraz już nie mogą zaszczepić maluchów innymi ponieważ przyjęły już dwie dawki tych skojarzonych i traktowane jest to jako seria szczepionek. Zrezygnować też podobno nie można nawet na własne ryzyko, jedyne co mi pozostaje to odwlekać - ale ile można? Już i tak dwa miesiące kombinuję, żeby tylko nie dojść do przychodni. Nie wiem czy to prawda ale podobno i sanepid może mnie o to upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agal- 5 albo 6 zł. cos koło tego. czekam teraz na ten nieszczęsny biling i zobacze bo konsultant powiedział że w razie czego można złożyć reklamacje.To by nic nie było no bo każdemu może się zdarzyć, ale ja jestem pewna tego że nie przekroczyłam tych 30 zł.Przepraszam,ale po prostu jestem tak wkurzona że muszę z kimś pogadać,a zostałyście tylko Wy:( Właśnie, Goba jak tata,Wybacz miałam się pytać,ale przez to, wszystko wyleciało mi z głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha - pytałam w przychodni o te polskie szczepionki ale pani doktor stwierdziła, że teraz już nie mogą zaszczepić maluchów innymi ponieważ przyjęły już dwie dawki tych skojarzonych i traktowane jest to jako seria szczepionek. Zrezygnować też podobno nie można nawet na własne ryzyko, jedyne co mi pozostaje to odwlekać - ale ile można? Już i tak dwa miesiące kombinuję, żeby tylko nie dojść do przychodni. Nie wiem czy to prawda ale podobno i sanepid może mnie o to upomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miało być ... "jako inna seria szczepionek." Anik - dzięki Agniecha - złóż reklamację i żądaj bilingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agal-Koleżanka rezygnowała przy drugim szczepieniu.Też słyszałam że sanepid się może przyczepić,ale czy to jest na faktach to nie wiem. Bpcianek- to karolinka jest w wieku mojego Patrysia ,tylko Pati jest ze stycznia:) Przy takich malutkich dzieciaczkach różnice w kilku miesiącach jeszcze bardzo widać.Synuś od koleżanki w grudniu skończył 3 latka, niby ten sam rocznik a różnica kolosalna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No fajnie - Ty piszesz, że czekasz na biling, żeby złożyć ewentualną reklamację a ja żebyś składała reklamację i zażądała bilingu - coś nie doczytałam wcześniej :-O Sprawdź sobie jeszcze czy nie miałaś jakiejś promocji z której korzystałaś, np. tańsze rozmowy prze jakiś okres, lub niższy abonament. Być może sama tego nie pamiętasz a wyraziłaś zgodę. Ja kiedyś dostałam rachunek na grubo ponad 100zł a bardzo rzadko używam telefonu i w zasadzie też nie przekraczam abonamentu i zawartych w nim minut. Pewna swego, że to jakaś pomyłka dzwonię z opier... do Plusa a tam pan mi wyjaśnia, że skończyła mi się umowa-aneks do umowy podstawowej, w której miałam więcej minut za mniejsze pieniądze czy coś takiego, już nie pamiętam. Pracownicy plusa też zapomnieli o tym, że ta promocja się skończyła i przez dwa kolejne miesiące korzystałam jeszcze z niższych opłat a jak się połapali to się okazało, że jak naliczyli moje rozmowy + stary abonament za te dwa poprzednie miesiące to rachunek wyniósł właśnie tyle i nie miało znaczenia, że to oni przegapili termin powrotu do starej taryfy bo ja też powinnam to kontrolować. Nie było przeproś i musiałam zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trójeczka3
Dzień dobry a raczej dobry wieczór :) :) :) Chciałabym do was dołączyć, jestem szczęśliwą mamą trójki dzieci, niedługo dołączy czwarte maleństwo. Mam 36 lat i widze że jestem stara bo tutaj same młode dziewczyny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc już się zaczerniłam. Trochę napiszę wam o mnie i dzieciach. Filip jest z kwietnia 1994, Maja z lutego 2000 a Karolinka z grudnia 2007. Obecnie jestem na początku 9 miesiąca i wiem że będzie dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam trójeczka3- gratuluję:D Z początku duża różnica wieku;) tylko teraz mniejsza:) Super:) Agal- sprawdzaliśmy wczoraj umowy nawet i nic tam właśnie nie ma. Nie mam nawet uruchomionych tych dodatkowych rzeczy do mms-ów i internetu.Mam tylko podstawowe.No dobra nie ważne zobaczę jak biling przyjdzie,i co tam będzie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę jest różnicy wieku, Filip ma swój świat, Majka coraz bardziej też ma swoje sprawy teraz tylko Karolcia została taką mała córcią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowa mamusie:) Od razu zycze szczesliwego rozwiazania,bo juz tuz tuz,wlasnie jedna z naszych mamus 2 stycznia urodzila synka,a zaraz pojawi sie nam urocza dziewuszka:)Ja tez juz chce 4 ale musze jeszcze poczekac,no i o te zylaki sie dowiedziec:o Agal-bliska osoba zalatwia,stad wiem tak szczegolowo:P Cos plecy mi dokuczaja,az ciezko siedziec przed kompem,ale dla Was...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik zapomnialabym,jestes nauczycielka,a na jakim etapie?Tzn. wczesnoszkolny,czy dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agniecha dziękuję wszystko ok :) chyba tylko Ty o mnie nie zapomniałaś, podczytuję na bieżąco :) Witam nową mamusię :) bpcianek22 gratuluję :) tez jestem z 19.11 :) Zjada mnie ból zęba dzisiaj :( na dworze zimno że z dzieciakami byłam tylko pół godzinki A moje urwiski 01.01.2006 oraz 30.07.2008 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzy nowe mamusie jednego dnia - to chyba rekord. trójka3 - witam serdecznie. Czyli będziemy miały drugie net-dzieciątko już niedługo. A jak starsze rodzeństwo na to, że maleńka siostrzyczka niedługo będzie na świecie. Jestem starsza od Ciebie, w ogóle jestem najstarsza na tym topiku:( Ambrozja - chyba nie jesteś tak na bieżąco, bo od ostatniego Twojego wpisu przynajmniej ze dwa razy wspominałam Ciebie :P Sdee - ja mam tylko tyłozgięcie i szczerze powiem, że pierwszy raz słyszę o żylakach macicy :-O ???? Też ostatnio mam bóle kręgosłupa, czasami to aż miejsca nie mogę sobie znaleźć - bo ani to siedzieć ani leżeć (bo nawet nie ma jak przy dzieciach) a najgorzej to jest w nocy, bo czasami aż mam problem, żeby przekręcić się z boku na bok. Mam tak od drugiej ciąży - za duże obciążenie dla kręgosłupa było a i noszenie ich na rękach też robi swoje, ale czasami nie ma wyjścia nawet jak boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip obojetnie mu to więc wielkiego entuzjazmu nie było wręcz powiem że szczęśliwy nie był, ponieważ pamiętam jaki był wściekły jak Karola płakała w nocy... On cieszył się tylko na Majke bo miał 6 lat wtedy :P A propo Majeczki to bardzo się cieszy i nie może sie doczekać małej w domu a Kara dumna mówi że będzie starszą siostrą :) Co do nastolatków sa tutaj jakieś mamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie smuć się z tego powodu podobno wino im starsze tym lepsze więc zmieńby na kobiety i uśmiech na buźce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×