Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fumka29

CZAS NA SIŁOWNIE! JAK CZESTO ĆWICZYC I NA CZYM?

Polecane posty

Gość VaporX83 duch
ludzie nie dajcie sie nabrac ta tlusta wariatka po prostu robi teraz krypto reklame i wszedzie wypisuje reklamy tego parku do cwiczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i pieknie :( wczoraj dopadl mnie taki bol ze wylam i krzyczalam Biore zastrzyki i leki na tramalu...narazie o silowni moge zapomniec...a co bedzie ze man dalej czas pokaze...boje sie tylko zeby nie byla to rwa kulszowa...wtedy bede miala przechlapane do konca zycia...nigdy na silownie juz nie pojde...predzej na stole operacyjnym wyladuje:( :( :( Pozdrawiam i uwazajcie na siebie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sp Anastasii
cyt.: Głównym atutem tego modelu była maksymalna waga użytkownika wynosząca 120 kg. Rowerek naprawdę dużo wytrzymuje. A czy Wy macie jakieś inne sposoby na schudnięcie? ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Czy Ty ważysz więcej niż 120kg, skoro masz wątpliwości co do wytrzymałości rowerka? No, no tłuściochu, uważaj żeby nie połamąć orbitrka!!!!!!!!!!!!!!! Buahhhha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) ja też zaczęłam chodzić na siłownię - jest kilka powodów - ale dwa najważniejsze - wyrobienie formy i zgubienie 13 kg i powrót do formy z czasów liceum (minęło już 10 lat) Zapisałam się na siłownię i otrzymałam plan działania i chciałam zapytać Was (szczególnie NatalkaoOo) czy ten plan jest dobry: 1 dzień przysiady z hantlami (4*10) suwnica (bez obciążenia lub z kilkoma kg) (4*10) wyprost nóg na maszynie (4*10) uginanie nóg na maszynie (4*10) Łydka "motor" (4*10) Brzuch - ab former (4*25) podnoszenie nóg na stojaku (4*15) 2 dzień wypychanie ciężaru rozpiętki na maszynie wiosłowanie na maszynie hantle - na biceps drążek/atlas - triceps Wszystko 4*10 Brzuch (4*20) ab former bokiem ławka kątowa 3 dzień ab former (4*25) Reszta 4*10 unoszenie nóg bokiem wymachy nóg do tyłu wypady szermiercze martwy ciąg wymachy nóg (opaski) wznosy Do każdego treningu MIN. 1 ćwiczenie aerobowe + rozgrzewka+rozciąganie AEROBY: 20 min bieżnia 20 min orbitrek 20 min rowerek 10-20 min steper Co Wy na to? Pozdrawiam, Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItaj Karolina Maria Duzo nas łaczy....te 13 kg od czasow liceum i 10 lat od jego skonczenia:) Niestety ja narazie jestem uziemiona...nie dosc ze mialam problemy z kregoslupem to teraz zle wykonany zastrzyk i kolejne wizyty u lekarzy...jesli wszystko bedzie dobrze, mysle ze juz za tydz. bede spowrotem biegala na silownie :)) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Karolina Maria: 1) rozumem, że chcesz "wrócić do formy" i do wyglądu sprzed 10 lat 2) jak dla mnie ten trening nie nadaje się dla osoby początkującej, wracającej do systematycznie podejmowanej aktywności ruchowej po długiej przerwie 3) powinnaś (przynajmniej przez pierwsze min. 6 tygodni) skupić się na ćwiczeniach podstawowych, złożonych/wielostawowych 4) początkowo podczas sesji treningowej używaj raczej sztangielek niż sztangi (sztangielki podczas unoszenia muszą być kontrolowane niezależnie tzn. słabsza, mniej wytrenowana ręka nie będzie "oszukiwała" jak w przypadku sztangi) 5) na etapie "początkujący" skup się najbardziej na technice wykonywanych ćwiczeń. Czas wykonywania ćwiczeń siłowych powinien mieścić się w przedziale od 20 do 45 minut. Wykonuj 1-2 serie ćwiczeń po 8-12 powtórzeń i z upływem czasu (kiedy poczujesz, że z coraz większą łatwością wykonujesz cały trening) zwiększaj stopniowo ilość serii i powtórzeń. 6) wracając do przedstawionego przez Ciebie planu: a) dzień 1 - zawiera same ćwiczenia na kończyny dolne (+ mm. brzucha) b) ponadto mm. brzucha ćwiczy się jako ostatnie, gdyż są to podstawowe mięśnie stabilizujące c) dzień 2 - tutaj z kolei skupiono się praktycznie na samych kończynach górnych d) dzień 3 - tutaj to w ogóle MIX 7 )Moja propozycja: a) zostań przy treningu 3 razy w tygodniu b) poniżej przedstawiam Ci dwa zestawy (kolejność wykonywania ćwiczeń jak poniżej!) - trening dzielony I - m. klatki piersiowej, barki, m. trójgłowe (tricepsy) + m. brzucha II - m. nóg, plecy, m. dwugłowe (bicepsy) + m.przedramion LUB wykonuj trening całościowy (gdzie wszystkie, większe grupy mięśniowe ćwiczysz na jednym treningu, stosując zasadę, że najpierw ćwiczysz duże grupy mięśniowe, potem mniejsze, a na końcu mm. brzucha) 8) stosuj dowolnie np. pierwszy tydzień: zestaw I,II,I, drugi tydzień II,I,II / staraj się m. brzucha ćwiczyć przynajmniej dwa razy w tygodniu 9) technikę poniżej opisanych ćwiczeń powinien zademonstrować ci instruktor 10) wybierz sobie te ćwiczenia, które najbardziej ci odpowiadają - poniżej przedstawiam kilka propozycji ćwiczeń na poszczególne grupy mięśniowe 11) w poniżej przedstawionych ćwiczeniach uwzględniłam tylko jakie mięśnie wykonują ruch, a nie uwzględniłam jakie mięśnie stabilizujące uczestniczą w danym ćwiczeniu (opis byłby za długi i zagmatwany) Propozycje ćwiczeń: MIĘŚNIE KLATKI PIERSIOWEJ: *pompki (m. piersiowy większy, kruczo-ramienny, naramienny, zębaty przedni, trójgłowy ramienia, łokciowy) *wyciskanie sztangielek na ławce poziomej (m. piersiowy większy, kruczo-ramienny, naramienny, zębaty przedni, trójgłowy ramienia) *rozpiętki ze sztangielkami na ławce poziomej (m. piersiowy większy, kruczo-ramienny, naramienny, zębaty przedni) MIĘŚNIE NÓG: *przysiad/squat bez obciążenia (m. pośladkowy wielki, grupa m. kulszowo-goleniowych, grupa mięśnia czworogłowego) *przysiady w rozkroku/plie (ze sztangą lub bez)(m. pośladkowy wielki, grupa m. kulszowo-goleniowych, przywodziciele, grupa mięśnia czworogłowego) *wykroki (ze sztangielkami, sztangą lub bez obciążenia)(pośladkowy wielki, grupa m. kulszowo-goleniowych, grupa mięśnia czworogłowego) *unoszenie bioder w pozycji leżąc tyłem ( pośladkowy wielki, grupa m. kulszowo-goleniowych) *przywodzenie nóg na maszynie (przywodziciele) *odwodzenie nóg na maszynie (m. pośladkowy średni i mały, napinacz powięzi szerokiej) *odwodzenie nogi w leżeniu na boku (m. pośladkowy średni i mały, napinacz powięzi szerokiej) PLECY i BARKI: *ściąganie drążka do wyciągu do klatki piersiowej (m. dwugłowy ramienia, ramienny, ramienno-promieniowy, najszerszy grzbietu, piersiowy większy, równoległoboczny, czworoboczny) *wyprosty grzbietu w pozycji leżenia przodem (m. prostownik grzbietu) *naprzemienne unoszenie ręki i nogi w klęgu podpartym (m. ramienny, pośladkowy wielki, grupa mięśni kulszowo-goleniowych) *unoszenie ramion ze sztangielkami w bok(m. naramienny, nadgrzebieniowy, czworoboczny, zębaty przedni) *unoszenie ramion ze sztangielkami w przód (m. naramienny, piersiowy większy, czworoboczny, zębaty przedni) *stabilizacja pasa rotacyjnego (m. podgrzebieniowy, nadgrzebieniowy, obły mniejszy, naramienny) KOŃCZYNY GÓRNE: *prostowanie przedramion ze sztangielką (m. trójgłowy ramienia, łokciowy) *prostowanie przedramion na górnym wyciągu (m. trójgłowy ramienia, łokciowy) *prostowanie przedramion na górnym wyciągu z liną (m. trójgłowy ramienia, łokciowy) *uginanie przedramion ze sztangielkami siedząc (m. dwugłowy ramienia, ramienny, ramienno-promieniowy) *uginanie nadgarstków podchwytem siedząc (zginacz promieniowy nadgarstka, zginacz łokciowy nadgarstka, dłoniowy długi) *uginanie nadgarstków nachwytem siedząc (prostownik promieniowy długi nadgarstka, prostownik promieniowy krótki nadgarstka, prostownik łokciowy nadgarstka) MIĘŚNIE BRZUCHA: *skłony boczne ze sztangielką (m. prostownik brzucha, skośny zewnętrzny, skośny wewnętrzny, czworoboczny lędźwi) *skrętoskłony tułowia (m. prosty brzucha i mięśnie skośne) *unoszenie tułowia z pozycji leżącej (m. prosty brzucha i mięśnie skośne) 12) co do aerobów (wybierz dowolne urządzenie) - po zakończeniu ćwiczeń siłowych przejdź do aerobów - początkowo 20-25 min (zwiększaj stopniowo co tydzień o 5 min +/- )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Natalko :):) Mam taką myśl żeby chodzić jeszcze 1-2 x w tygodniu na basen a jak zrobi się cieplej żeby dodać rower i na siłownię i z siłowni jechać rowerem (zajmie mi to jakieś 30 minut) odpadają wtedy aeroby na siłowni. Może tak być? Lubię też rolki i mogłabym jeździć 1-2 x w tygodniu. Bo chciałam jeździć rowerem/rolkach w przerwach siłowni (siłownia pon, śr. pt. a rower chciałam wtorek i czwartek) ale piszecie, że mięśnie też muszą odpocząć więc już nie wiem..... :( Na bieżąco miałam ruch ostatni rok - spacer z wózkiem, rower i rolki choć nieregularnie i w pogodne dni - skończyło się wraz z nadejściem zimy :( zostały spacery z wózkiem codzienne godzinne lub dwugodzinne. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upupupup
Góra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwieszamtemat
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Widze ze temacik umarl...no trudno:( Ja juz od 2 mc nie cwicze po kontuzji kregoslupa, nadal dojsc do siebie nie moge! Moje mazenie znow sie nie spelni, schudlam moze ze 3 kg, niestety nawet tego nie widac:( Dziewczyny uwazajcie bo mozna sobie straszna krzywe zrobic! Nadal bede chodzila z paskudna opona, zadna dieta na mnie nie dziala, nie wiem jak inne dziewczyny tak szybko chudna...mnie nic sie nie udaje...wiosna za oknem a mnie nic nie cieszy..teraz musze uwazac jak chodze, siadam, pol kg podniesc nie moge...kolejny rok w plecy....nie mam juz sil, poddaje sie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fumka bardzo mi przykro z Twojego powodu, współczuje cie bardzo. Mam nadzieje że jakoś ci się wszystko ułozy, a możesz chociaż pływac? Temat niestety umarł, pojawiło się dwóch wariatów i każdemu odechciało się tutaj pisać... Ja siłownie zamieniłam całkiem na fitness. Schudną nie mogę nadal, badania w normie, antykoncepcja odstawiona, a ja dalej nic... Owszem ciało wygląda co raz ładniej, jest jędrne, cellulitu praktycznie nie widać, ale w obwodach i wadze wielkie 0... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak... tak samo jak u mnie, przez ten czas silowni schudlam moze 2,3 kg wielkie nic!!! Jeyne szczescie, ze od 2 mc jak nie cwiicze nie przytylam, tzn waga nadal taka sama ale widze ze zanika to co wypracowalam...miesnie na udach i pupa zaczyna wracac do poprzedniego ksztaltu.,..brzych bez zmian... U mnie prolaktyna podwyzszona i niski progesteron i chyba to ma duzy wplyw na to ze schudnac nie moge...a kiedy zapytalam lekarki czy jak zaczne brac to waga spadnie to powiedziala ze nie daje gwarancji...wiec nie wiem po co to brac??? Narazie i tak nie lykam bo caly czas faszeruje sie przeciwbolowymi na kregoslup....moje zycie ostatnio to koszmar...albo bol albo zamulenie od tabsow...dzis prawie zemdlalam na ulicy...serce mi wali jak oszalale caly dzien... Nic mnie nie cieszy...ani wiosna, ani swieta....zyc mi sie nie chce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość margolcia7712
MAM DLA WAS DZIEWCZYKI NOWY PLAN ! PSZŁAM NA SIŁOWIĘ PONIEWAŻ JAK JUŻ MINĘŁA 30 STKA DZIECKO PODROSŁO TO COŚ TRZEBA ZROBIĆ ZE SWOIM WIOTCZEJĄCYM CIAŁEM.MAM 170CM WZROSTU I 57 KG WAGI A MIAŁAM 2,5 MIESIĄCA TEMU 59KG WAGI.MÓJ TRENER OD SIŁOWNI POWTARZA ŻE TRZEBA ĆWICZYĆ WSZYSTKIE PARTIE CIAŁA A TE NA KTÓRYCH CI ZALEŻY NAJBARDZIEJ POPROSTU WIĘCEJ SERII PO 15 POWTÓRZEŃ. JA ĆWICZĘ NAJPIERW NOGI CAŁE CHODŻ NA ŁYDKĘ MNIEJ ,PÓŻNIEJ CAŁE PARTIE CIAŁA NA TKZW KONIU,PÓŻNIEJ KLATKA, RĘCE BICEPS TRICEPS I RAMIONA, PLECY I NA KOŃCU ROWER,ORBITREK,BIĘŻNIA I BRZUCHY WZNOSZENIE NÓG PRZY ŚCIANIE I BRZUSZKI 100, A NA KONIEC TRZĘSĘ SIĘ NA TYM MASAŻERCOŚTAM CO UJEDRNIA CAŁĘ CIAŁO.ĆWICZĘ W PONIEDZIAŁKI,ŚRODY I PIĄTKI ALE RANO O 8 TYLKO PO KAWIE I NIE MAM ŻADNEJ DIETY POPROSTU STARAM SIĘ NIE OBJADAĆ!! POWODZENIA I POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE CO LUBICIE WYSIŁEK FIZYCZNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sokrateska
Najlepiej ćwiczyć zgodnie z zasadą 3 razy 30 razy 130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiorek812
Witam wszystkich:)) Od dzisiaj ambitnie zaczynam chodzić na siłownie. Mam nadzieję ,że nie zniechęcą mnie zakwasy. w sumie to tak zupełnie moja kondycja nie jest aż tak na bardzo niskim poziomie bo staram się dużo spacerować a w domu mam air Walkera i trampolinę. Staram się coś ze sobą robić co nie zmienia faktu że mam do zrzucenia 30 kg :( . Aż tyle tłuszczu mi przybyło przy leczeniu hormonami.Stało się to bardzo szybko a moja walka będzie straszna, ale jak to mówią do odważnych i wytrwałych świat należy :)) . tak więc bardzo proszę o porady jak najszybciej to moje tłuste "dupsko" zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eśka332
@basiorek812 szybko się nie da, ale można skutecznie, a im wolniej tym skuteczniej, bo nie narazisz organizmu na szok odchudzania czy mordęgę w związku ze zbyt intensywnymi ćwiczeniami, poczytaj sobie : http://kuracjeodchudzajce.com.pl i http://hormonwzrostu.edu.pl - na pewno znajdziesz coś dla siebie Aha muszę dodać że cudownych zaleceń ogólnych nie ma, zawsze trzeba i dietę i trening dopasować do siebie, a to oznacza konieczność obserwowania organizmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ćwiczę 1-2 razy w tygodniu, w zależności ile czasu uda mi się znaleźć, by wybrać się do klubu. jeśli chodzi o siłownię - to na początku rozmawiałam z trenerem, które ćwiczenia wykonywać, by zrzucić parę kg i wzmocnić odpowiednie partie ciała. Teraz często zamiast na siłownię chodzę na zajęcia z fitnessu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli nie wiecie, jak często i jak intensywnie powinniście ćwiczyć - najlepiej skorzystać z konsultacji trenera na siłowni. Ja tak zrobiłam w mojej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie, skoro widzę, że wątek wciąż żywy, to mam pytanie. Zapisałam się właśnie na fitness (to znaczy karnet open, więc mogę też na siłownię, ale wolę raczej na fit). Ale nie wiem, jakie zajęcia są najlepsze na pozbycie się tłuszczyku. Czy możecie mi coś poradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivka4566778
sonia2011 wszystkie zajecia fitness sa dobre na tluszczyk bo to aeroby. silowe jedynie nastawione sa na rozwoj miesni :) bardzo fajne sa zajecia fitness polaczone z boksem :)) sa bardzo intensywne a z regoly prowadza je faceci ;):P polecam tez Vacu i rollmasaz dodatkowo :) pomaga nadac sylwetce ladny wyglad, pozbawia celulitu :) jak jestes ze Szczecina to polecam sprobowac tego: http://frupi.pl/oferty/miasto/szczecin :) ja chodze regularnie i chociaz do szczuplych osob nie naleze celulit mam w szladowych ilosciach dzieki Vacu i cwiczeniom aerob :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za radę. To znaczy z krk do szczecina mam trochę daleko. Ale jestem już po 2 zajęciach. Na jednych byłam na dance - fajny wysiłek, ale za to kroki nie do ogarnięcia przy mojej koordynacji. Byłam też na srt (coś jak joga).Teraz wybieram się tradycyjniej na BPU. Zobaczymy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oliwkaaa6
hej dziewczyny :) pewnie sie powtarzam ale mam pytanie chodze na silownie juz 2 tygodnie i widze fajne efekty na wadze nie wiele moze 2 kilo ale w ciele widze juz zmiany i cwiczylam tak : 30 min na rowerku i 40 min na biezni (3-4) razy w tygodniu,innych urzadzen nie probowalam bo lubie bardzio biegac i wlasnie dzisiaj wybralam sie na silownie i nie moglam biegac strasznie bolaly mnie kostki wiec poszlam z silowni na basen i teraz widze ze mam starsznie spuchniete kostki :( poradzcie mi jakies fajne cwiczenia ktore daja wycisk zeby sie konkretnie wypocic mysle o orbiterku itp bo na biezni nie dam rady biegac przynajmniej przez jakis czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MałgorzataOm
witajcie, zapisałam się parę miesięcy temu do warszawskiego globala i efekty już widzę powoli, co mnie bardzo cieszy bo wiosna idzie! jak ćwiczę? głównie cardio (bieżnia, step, wiosła) według zaleceń trenera. do tego raz na dwa tygodnie basen bo jest na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość truskawkowapolewa
Ja jakiś czas temu zapisałam się na siłownie i bardzo i się tam spodobało. Najczęściej ćwiczę na bieżni i na orbitreku. Staram sobie regulować poziom trudności, ponieważ w tej chwili nie jestem jeszcze w dobrej kondycji. Najbardziej spodobał mi się tam orbitrek i zastanawiam się czy nie sprawić sobie takiego do domu, tym bardziej, że widziałam na http://hellhound.pl/sprzet-fitness-do-silowni/orbitreki bardzo duży ich wybór. Poza tym wiem, że urządzenie to przynosi duże efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×