Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość basiaz11

Moja firma powstała z dotacji

Polecane posty

Gość biznes_women
Do autorki topicu Uwazam ze jestes conajmniej glupia! Moze jeszcze udostepnisz kamere internetowa i zrobisz ze swojego domu big brother show? Skoro tak chetnie dzielisz sie takimi poufnymi informacjami moze zrob jeszcze skan wydatkow i wklej linka tutaj na forum wtedy sie przekonamy na co ile wydalas pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Jakie poufne informacje??? O czym piszesz czlowieku??? To jak zaksiegować zakup towaru wie każda księgowa i nie tylko. A co do liczenia przychodu tez kazdy rozgarniety człowiek wie jak to policzyć. Co do programu ksiegowego to chyba żadna tajemnica :)) Naprawdę dziwy tu wypisujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do biznes_women: O co ci chodzi , aż tak zazdrosna jesteś i szkoda ci czy co, widać ludzi interesuje ten temat skoro jest taka popularność tematu i są pytania. Fora są po to żeby sobie pomagać. a zresztą co to za poufne informacje? wiesz co to jest poufność? chyba nie. Z drugiej strony przepraszam za prostote moich pytań, wiem jak księguje sie faktry, interesowało mnie jaka jest różnica kiedy faktura pochodzi z kraju członkowskiego (Niemcy), wiem też jak się liczy przychód, chodziło mi jak i czy w wyliczeniach uwzględnić współczynnik Click-Through Rate, niestety nie pracowałam jako księgowa mam 20 l, i nie widze nic złego w zadawaniu pytań, pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja wiem swoje
Z drewna i stali powstało Atari!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c xsdsdd
biznes_women ----> mała polska zazdrośc wychodzi z ciebie bo piszesz takie farmazony że żal pośladki sciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
No i dorobiłam sie nowego asortymentu kostiumy kapielowe :)) a za jakieś 2-3 dni odzież firmy culture ;) Powiem wam nie jest źle i robi się coraz lepiej :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duoRotka
basiu gratuluje! odwiedziłam właśnie twoja stronkę. Tez myślę o własnym interesie, ale mieszkam w malej miejscowości-3 tys mieszkańców, wiec nie wiem co mogłabym wymyślić by wypaliło tu na miejscu. Mam pytanie do ciebie, przepraszam że nie na temat i zaśmiecam, ale pisałaś w pierwszej wypowiedzi o ciąży i właśnie w związku z tym mam pytanie do Ciebie. Mam umowę na okres próbny na miesiąc (do 20 lutego), a aktualnie staram się o dziecko. Czy jesli zajdę w ciążę teraz, kiedy mam jeszcze tą próbną umowę, to pracodawca musi mi przedłużyć do dnia porodu, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Ochronie nie podlega jednak wypowiedzenie umowy na okres próbny zawartej na co najmniej miesiąc czasu, okres wypowiedza takiej umowy wynosi wówczas tydzień czasu. Sytuacja jednak zmienia się w gdy umowa na okres próbny została zawarta na okres dłuższy niż jeden miesiąc. Umowa taka jak również umowa na czas określony lub na czas wykonania okreslonej pracy, która zostałaby rozwiązana po upływie trzeciego miesiąca ciąży zostaje przedłużona do dnia porodu. Ponieważ z tym dniem umowa taka ulega rozwiązaniu, kobieta traci status pracownika a co za tym idzie traci również prawo do urlopu macierzyńskiego, przysługuje jej jednak prawo do zasiłku macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna dz.
basiaz11 ja także staram się o dotację z up na działalność internetową - odzież outlet, komplety bielizny i piżamki, głównie dla kobiet. napisałam biznes plan już prawie cały. myślę tylko nad tym co kupić na rozruch sklepu, gdyż na sam towar potrzeba mi 8500, ale to przekracza mi 50% jakie mogę wykorzystać na towar. i tak sobie myślę, że może dorzucić sobie kasę fiskalną- wtedy wyrównałoby mi się na równo po połowie- połowa na towar i połowa na całą resztę. ale czy przez tą kasę nie będę musiała być vatowcem? bo jednak chciałabym być na zasadach ogólnych. mogłabyś mi napisać jaka firma robiła ci stronę? i czy dostałaś w tej cenie hosting i domenę? tak myślę, że 3000 mogę wydać- może trochę więcej, ale nie wiem czy w tej cenie dostanę to co pisałam wyżej. kompletnie nie rozumiem tych stron ze sklepami. aż wstyd! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Witam, Poczytaj moje wcześniejsze wpisy na co i ile wydałam :) Co do vatu to jeśli bedzie kupowała od dostawców unijnych to musisz być czynnym podatnikiem Vat. Ja też rozliczam się na zasadach ogólnych i od samego początku jestem na vacie bo ciuszki - pierwsza dostawa były z GB.Co do domeny to mialam za chyba 21 zł. serwer do maja gratis a sklep kosztowal mnie fortunę ok 10 000 + niedawnio integracja z allegro 700 zł Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna dz.
a mogłabyś mi jeszcze powiedzieć taką w sumie banalną rzecz - w dodatku nie na temat. jak robiłaś ten kosztorys, to podatek liczy się od czego dochodu czy przychodu, bo ja już zbaraniałam i nie wiem z tego nic. dziękuję za odpowiedź poprzednią i liczę na następną :-) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
podatek zawsze od dochodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vc fd
Autorko jak ci idzie z tą firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Coraz lepiej, od stycznia naprawde zaczęlo sie kręcić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vc fd
fajnie , podziwiam cię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basiaz11
Podatek liczy się od dochodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna dz.
basiu mi też się udało! rozpatrzyli pozytywnie mój wniosek i miesiąc mam czekać na pieniążki- ależ się cieszę!!! fajnie że twój biznes się rozkręca- mam nadzieję że i mi się uda. tak się ostatnio zastanawiam nad tym, że pup ma wymagania wobec tej dotacji ale czy oni to jakoś kontrolują? czy ja mam im jakieś raporty składać z tego jak mi idzie? jak to jest? bo jakoś tak głupio pytać urzędnika :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmm hmmmmmm
złożyłam właśnie do firmy doradczej zapytanie o dotację i powiedzieli że na sklep stacjonarny i internetowy dotacji nie ma szans dostać jak wy to zrobiłyście?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna dz.
zwyczajnie- poszłam do up i zapytałam czy są szanse, bo na sklep stacjonarny mnie na początku nie będzie stać, a pan mi na to że jasne tylko proszę się spieszyć bo wniosków dużo. to na co u ciebie dają te dotacje? na sklep nawet stacjonarny nie to dziwactwo jakieś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Też korzystałam z dotacji z UP. Wszytsko przebiegło sprawnie i bez zarzutu. Jedynie teraz gdy załatwiałabym to jeszcze raz, dokładniej przemyślałabym planowane wydatki, które zamieściłam we wniosku. Póżniej dosyć trudno dokonać w tym korekt. Obecnie już działam - od marca spowadzam z Włoch damską odziez. Jęśli ktoś jest zainteresowany współpracą - zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna dz.
ja też teraz wypełniłabym wniosek trochę inaczej. z własnej kieszeni nie zdążę sobie wyremontować pomieszczenia z przeznaczeniem na magazyn, a mam możliwość trzymania towaru u teściów dlatego dopytuję o kontrole z pup, żeby nie było że coś jest nie tak. gdybym przypuszczała że to tak szybko rozpatrzą to miejscem działania firmy byłby dom moich teściów a wpisałam swój, gdzie jestem zameldowana. nie wiem jak to teraz rozwiązać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarzyna dz.
voga a gdzie mogłabym zobaczyć ciuszki które sprowadzasz? ja w sumie chcę outlet ale warto zerknąć co masz :-) w jaki sposób znalazłaś dostawcę? bo u mnie z językami krucho i nawet nie wiem czy mogłabym tak współpracować z zagranicą bo trzeba jakieś unijne nipy mieć tak? a co do podatków od sprowadzanej odzieży to czy rozliczając się na zasadach ogólnych można sprowadzać bezpośrednio z zagranicy? może głupio pytam, ale jeszcze mam prawo się w tym wszystkim gubić :-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katarzyna dz
napisz do mnie na e-maila mam w ofercie hurtowej ponad 5000 produktow z całej europy - biuro@eurolifestyle.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agajek
no ludziska jak wam idzie biznes? zalozycielko jak Ci idzie bo weszlam do ciebie na allegro to nie wyglada to dobrze -malutka spzredaz i maly asortyment....ale jak masz sklep w necie to moze on lepiej sie sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośćtt
Basiu nie przejmuj się! większość Polaków patrzy z zawiścią i zazdrością że miałaś odwagę wyjść poza "system" i pracować u siebie! wiem z doświadczenia, że nie jest łatwo w PL prowadzić własny biznes a jeszcze pełne jadu komentarze zapewno mają na celu zabić w tobie garść przedsiębiorczości..ot cała polska mentalność nie poddawaj się, i rób swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agajek
patrzac na allegro to zalozycielce nie idzie jakos szczegolnie dobrze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej zainwestować w reklamę i stronę internetową. Jak nie masz pieniędzy na inwestycje polecam tutaj https://bosspozyczka.pl/ pożyczka dla firm i bez biku :) Pieniądze masz niemal od ręki na koncie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×